Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez LeszkoII » środa 04 marca 2020, 20:50

Tom661 napisał(a):Mam nadzieję, że to są jedne z ostatnich filozoficznych wywodów stronników szkodliwej szkoły warszawskiej
O filozofii prawa się nie wypowiadałem, aczkolwiek to bardzo ciekawa nuta.
Tom661 napisał(a):które nie mają z prawem i rzeczywistością nic wspólnego
A co to jest prawo?
Tom661 napisał(a):zgodnie z wyrokiem WSA w Lublinie "Ma zatem rację Kolegium, że rondo należy traktować jako "zwykłe" skrzyżowanie i włączenie sygnalizacji powinno mieć miejsce w czasie zjeżdżania ze skrzyżowania. Wtedy występuje zmiana kierunku ruchu.
Zarówno zdanie pierwsze, jak też drugie jako wniosek z poprzedzającego, zawiera wady logiczne. Zwykłe skrzyżowanie, jak rozumiem, to takie, na podstawie którego można wdrożyć do porządku społecznego generalną zasadę przekuwania teorii na praktykę ruchu drogowego w zakresie sygnalizowania zamiaru zmiany kierunku jazdy. Jeśli tak, to nie ulega wątpliwości, że sygnalizujemy ten zamiar na wlocie "zwykłego" skrzyżowania – nie zaś dalej, bo wówczas oblig sygnalizowania "zawczasu i wyraźnie" nie zostałby należycie wykonany. Do kuriozum urasta natomiast łączenie ewakuacji ze skrzyżowania ze zmianą kierunku jazdy, niemniej jednak sygnalizowanie opuszczenia skrzyżowania niekiedy nie tylko ma sens, co wynika z ogólnej zasady ostrożności w ruchu drogowym, ale stanowi konieczność.
Tom661 napisał(a):A zatem "wyprostowanie" samochodu na obwiedni to nie koniec manewru, lecz dopiero jego początek.
Myślę, że trzymając się oburącz tego wydumanego w sposób uwłaczający istocie rozumnej wniosku nie zdałbyś egzaminu "kontrolnego" nawet w Korei Północnej.
Tom661 napisał(a):Jak mógł "kontynuować jazdę na wprost", skoro egzaminowany miał polecenie "skręcić w lewo na tym rondzie" a nie "jechać na wprost"???
Tak, iż tuż po wykonaniu (zakończeniu) manewru i pozostając jeszcze na skrzyżowaniu kierujący rozpoczyna a następnie KONTYNUUJE jazdę w kierunku na wprost. Kierunek na wprost jest kierunkiem neutralnym. Relacje względem tego kierunku realizują się na skrzyżowaniu – na wlocie pojazd porusza się na wprost, na wylocie również. Stadia pośrednie mogą uwzględniać zmianę kierunku ruchu, wtedy mamy do czynienia ze zmianą kierunku jazdy przez skrzyżowanie (w prawo, w lewo, bądź przez zawrócenie).
Tom661 napisał(a):Sam widzisz, ze szkoła warszawska jest pełna sprzeczności sama ze sobą, ale przede wszystkim ze zdrowym rozsądkiem i prawem.
Ponawiam pytanie: co to jest prawo? Może inaczej rozumiemy to słowo...
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez Henq » czwartek 05 marca 2020, 00:08

Serio @LeszkoII jest sens się produkować dla kogoś kto nie rozróżnia kierunku ruchu od kierunku jazdy? - ok może to i jeszcze można racjonalnie wytłumaczyć poza przepisami drogowymi, w końcu porusza się (od słowa ruch) to jedzie :spoko:
Ale już tłumaczenie czegokolwiek osobie dla której opuszczanie skrzyżowania "zwykłego" to zmiana kierunku jazdy i to to samo co opuszczanie SoRO :eek2: nie ma najmniejszego sensu. :spoko:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez krislee » środa 10 czerwca 2020, 22:45

Henq napisał(a):[..]dla kogoś kto nie rozróżnia kierunku ruchu od kierunku jazdy

Nie.
Tutaj KAŻDY ROZRÓŻNIA te dwia kierunki.
Ale... każdy po swojemu :D

Nie wiem dlaczego nie jest jeszcze tutaj założony temat "przyklejony" pn. "Różnica między kierunkiem ruchu i kierunkiem jazdy".

Załóż taki.
Ale uwaga (bardzo ważne, bo tylko wtedy to będzie miało jakikolwiek sens) żeby tam nie było żadnych twoich..."przemyśleń", obrazków z internetu, cytatów "co kolega powiedział". NIC z tych rzeczy. Żadnych magicznych zaklęć "tak mówi prawo!", "tak jest w paragrafie takim i takim".
Tylko i wyłącznie ciąg CYTATÓW Z TEKSTÓW PRAWA (jakich chcesz), który to ciąg będzie jednoznacznie wskazywał: czym się różni kierunek ruchu od kierunku jazdy, albo chociaż czym jest ZMIANA kierunku jazdy albo czym nie jest.

Da się tak?
Względem debila nie stosuje się inteligencji, to jest bezsensowne. Chamstwo jest najbardziej adekwatną metodą.
krislee
 
Posty: 113
Dołączył(a): czwartek 10 listopada 2005, 00:22

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez szymonix » piątek 12 czerwca 2020, 17:27

krislee napisał(a):Da się tak?

Nie da sie tak.. dopoki nie ma w PoRD definicji "kierunku ruchu" i "kierunku jazdy" oraz "kierunku podążania" wszystkie te bzdety można po prostu pominąć..
Zauważ, że w prawie raz jest mowa o "uprawnieniach" a gdzie indziej o "prawie jazdy".. To cos podobnego .. Za dużo sie mrErdka niektorzy naczytali, albo może jeden z nich to on.. He, he..
Avatar użytkownika
szymonix
 
Posty: 451
Dołączył(a): poniedziałek 14 maja 2018, 22:28

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez Henq » sobota 13 czerwca 2020, 02:40

krislee napisał(a):
Henq napisał(a):[..]dla kogoś kto nie rozróżnia kierunku ruchu od kierunku jazdy

Nie.
Tutaj KAŻDY ROZRÓŻNIA te dwia kierunki.

śmiem wątpić:
STARYSZOFER napisał(a):A więc w kontekście pojazdu kierunek jazdy=kierunek ruchu, lub po prostu: kierunek.

a to pierwsze lepsze z brzegu i na dodatek jeszcze jako "edukacja" dla przyszłych kierowców
Dotąd wstawiał i raportował swoje wizje, aż mu administracja (dla świętego spokoju chyba) zaklepała nowy wątek z pierwszą stroną :spoko:
:eek2: :help:

krislee napisał(a):Ale... każdy po swojemu :D
Jak na razie trafiłem na tym forum na osoby które twierdzą, że kierunek jazdy jest tożsamy z kierunkiem ruchu i na osoby twierdzące że kierunek jazdy to nie to samo co kierunek ruchu :spoko:
Pierwsze zachwycają się wyrokami sądów gdzie to na przemian sędzia używa tychże zwrotów, drudzy starają się obalić te bzdury!

krislee napisał(a):Nie wiem dlaczego nie jest jeszcze tutaj założony temat "przyklejony" pn. "Różnica między kierunkiem ruchu i kierunkiem jazdy".
:eek2: źle szukasz :spoko:

takich tematów multum:
  1. Kierunek jazdy a kierunek ruchu.
  2. Pas ruchu, kierunek ruchu, skręcanie.
  3. zmiana kierunku jazdy a zmiana kierunku ruchu?
  4. Zmiana kierunku jazdy czy zakręt?
  5. Co to jest zmiana kierunku jazdy? [wątek wydzielony]
  6. Skrzyżowania o ruchu okrężnym
  7. i numer 1: Skrzyżowania o ruchu okrężnym-jak jeździć lub nie jeździć.

krislee napisał(a):Załóż taki.
Po raz N-ty? Mało tematów?

Uważasz, że ktokolwiek przeczytawszy powyższe tematy nadal będzie uważał, że zmiana kierunku ruchu to jet to samo co zmiana kierunku jazdy?
Skoro tak to czy jest sens zakładać nowy? z nowego tematu wyniesie coś więcej?

krislee napisał(a):Ale uwaga (bardzo ważne, bo tylko wtedy to będzie miało jakikolwiek sens) żeby tam nie było żadnych twoich..."przemyśleń", obrazków z internetu, cytatów "co kolega powiedział". NIC z tych rzeczy.
Możesz wskazać gdzie w kwestii zmiany kierunku jazdy używam takowych?

krislee napisał(a):Żadnych magicznych zaklęć "tak mówi prawo!", "tak jest w paragrafie takim i takim".
Tylko i wyłącznie ciąg CYTATÓW Z TEKSTÓW PRAWA (jakich chcesz),
:eek2: Chwila?
Nie mogę cytować konkretnego zapisu z ustawy ale mam wskazać konkretny zapis ustawy?
:|

krislee napisał(a):który to ciąg będzie jednoznacznie wskazywał: czym się różni kierunek ruchu od kierunku jazdy, albo chociaż czym jest ZMIANA kierunku jazdy albo czym nie jest.

Da się tak?
A poznałeś jakie są kierunki jazdy a jakie są kierunki ruchu?
Od tego trzeba zacząć :spoko:
W PoRD wyraźnie jest zapisane, że są trzy kierunki jazdy (pomijamy zawracania), natomiast próżno w PoRD szukać zapisu, że są trzy kierunki ruchu :spoko:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez krislee » sobota 13 czerwca 2020, 15:55

Nie szatkuj tak bezsensownie czyiś wypowiedzi.
Jakaś wypowiedź ma sens tylko jak jest cała i spójna, a ty wybierasz sobie znikąd pojedyncze zdania i coś sobie do nich dopowiadasz. Nie rób z tego burdelu i chaosu.

To jeszcze raz.

Załóż temat wyjaśniający różnicę między kierunkami jazdy i ruchu czy zmiany kierunku ruchu...
...ale uwaga (bardzo ważne, bo tylko wtedy to będzie miało jakikolwiek sens) żeby tam nie było żadnych twoich..."przemyśleń", obrazków z internetu, cytatów "co kolega powiedział". NIC z tych rzeczy. Żadnych magicznych zaklęć "tak mówi prawo!", "tak jest w paragrafie takim i takim".
Tylko i wyłącznie ciąg CYTATÓW Z TEKSTÓW PRAWA (jakich chcesz), który to ciąg będzie jednoznacznie wskazywał: czym się różni kierunek ruchu od kierunku jazdy, albo chociaż czym jest ZMIANA kierunku jazdy albo czym nie jest.


1. Nic tu nie ma czy ty wstawiasz obrazki czy nie itd., nic o tobie, poza tym, żebyś TY WSTAWIŁ (bo byłeś ostatnim wypowiadającym się, który sugeruje, że wie na czym polega ta różnica).
2. "Nie mogę cytować konkretnego zapisu z ustawy ale mam wskazać konkretny zapis ustawy?"
Nie rozumiem. Chyba właśnie odwrotnie?
No to może rozwinę o co chodzi, często jest tak, że gostkowie podają tylko nr, paragraf itd. dumnie rzucając "TU JEST WSZYSTKO WYJAŚNIONE!", ja potem z mozołem szukam, grzebię...i okazuje się, że gówno tam jest o tym konkretnym słowie/pojęciu itd. Więc zamiast rzucać tajmniczo nr i paragrafami chcę cytaty KONKRETNYCH ZDAŃ, żeby wszyscy od razu (łącznie z wrzucającym te cytaty) uświadomili sobie czy dany fragment RZECZYWIŚCIE o czymś mówi, czy tylko mu się wydaje, że o tym mówi.

O i tu mamy przykładową okoliczność :)
[..]W PoRD wyraźnie jest zapisane, że są trzy kierunki jazdy (pomijamy zawracania), natomiast próżno w PoRD szukać zapisu, że są trzy kierunki ruchu :spoko:
PODAJ CYTAT GDZIE TO JEST WYRAŹNIE NAPISANE i wszyscy zobaczą czy to jest... wyraźnie napisane? :)

Czy tamte tematy, które wymieniłeś są napisane zgodnie z zasadami, które wypisałem? Bo nie chcę marnować czasu a potem się okaże, że to ciągle to samo bełkotanie i przekomarzanie się JAK ZAWSZE w takich kłótniach.
Względem debila nie stosuje się inteligencji, to jest bezsensowne. Chamstwo jest najbardziej adekwatną metodą.
krislee
 
Posty: 113
Dołączył(a): czwartek 10 listopada 2005, 00:22

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez szerszon » sobota 13 czerwca 2020, 21:13

krislee napisał(a): PODAJ CYTAT GDZIE TO JEST WYRAŹNIE NAPISANE i wszyscy zobaczą czy to jest... wyraźnie napisane? :)

.
Jeśli już to cytaty...
trzeba przeczytać kilka przepisów. Najlepiej ze zrozumieniem..albo na kurs prawa jazdy...razem henqem...będzie mocna ekipa :lol: :lol: :lol:
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez Henq » sobota 13 czerwca 2020, 22:03

krislee napisał(a):Nie szatkuj tak bezsensownie czyiś wypowiedzi.
odnoszenie się do konkretnego zapisu wypowiedzi nie jest szatkowaniem, po to silnik forum jest oparty na bbcode by go stosować :spoko:

krislee napisał(a):Jakaś wypowiedź ma sens tylko jak jest cała i spójna, a ty wybierasz sobie znikąd pojedyncze zdania i coś sobie do nich dopowiadasz. Nie rób z tego burdelu i chaosu.
Odpowiedź na konkretne zarzuty jest spójna i konkretna tylko jak się zacytuje konkretny fragment na który się odpowiada, nikt oprócz pseudoinstruktorka z warszafki który nie wie co bredzi nie robi chaosu i burdelu - składnie odpowiadam na twoje pytania. Konkretne pytanie cytat i konkretna odpowiedź.

krislee napisał(a):To jeszcze raz.

Załóż temat wyjaśniający różnicę między kierunkami jazdy i ruchu czy zmiany kierunku ruchu...
...ale uwaga (bardzo ważne, bo tylko wtedy to będzie miało jakikolwiek sens) żeby tam nie było żadnych twoich..."przemyśleń", obrazków z internetu, cytatów "co kolega powiedział". NIC z tych rzeczy. Żadnych magicznych zaklęć "tak mówi prawo!", "tak jest w paragrafie takim i takim".
Tylko i wyłącznie ciąg CYTATÓW Z TEKSTÓW PRAWA (jakich chcesz), który to ciąg będzie jednoznacznie wskazywał: czym się różni kierunek ruchu od kierunku jazdy, albo chociaż czym jest ZMIANA kierunku jazdy albo czym nie jest.
Żadne jeszcze raz!
szukajka na forum boli?
Wpisz konkretna frazę której szukasz a znajdziesz wszystko. Po co tworzyć kolejny temat skoro sam wskazałem ci kilka, a ty twierdzisz, że nic tam nie ma?
przeczytaj dojdziesz do czegoś :spoko:
Jest temat o SoRO ma ponad 500 stron skoro nie chce ci się czytać to co zmieni nowy temat?

krislee napisał(a):1. Nic tu nie ma czy ty wstawiasz obrazki czy nie itd., nic o tobie, poza tym, żebyś TY WSTAWIŁ (bo byłeś ostatnim wypowiadającym się, który sugeruje, że wie na czym polega ta różnica).
no jak nie ma? a definicje C-1 do C-11? Przeczytałeś?
§ 35.
1. Znaki:
1) C-1 "nakaz jazdy w prawo przed znakiem",
2) C-2 "nakaz jazdy w prawo za znakiem",
3) C-3 "nakaz jazdy w lewo przed znakiem",
4) C-4 "nakaz jazdy w lewo za znakiem",
5) C-5 "nakaz jazdy prosto",
6) C-6 "nakaz jazdy prosto lub w prawo",
7) C-7 "nakaz jazdy prosto lub w lewo",
8) C-8 "nakaz jazdy w prawo lub w lewo",
9) C-9 "nakaz jazdy z prawej strony znaku",
10) C-10 "nakaz jazdy z lewej strony znaku",
11) C-11 "nakaz jazdy z prawej lub lewej strony znaku"


znasz coś takiego?
Wyraźnie masz napisane nakaz jazdy nie nakaz ruchu :spoko:


krislee napisał(a):2. "Nie mogę cytować konkretnego zapisu z ustawy ale mam wskazać konkretny zapis ustawy?"
Nie rozumiem. Chyba właśnie odwrotnie?
No to może rozwinę o co chodzi, często jest tak, że gostkowie podają tylko nr, paragraf itd. dumnie rzucając "TU JEST WSZYSTKO WYJAŚNIONE!", ja potem z mozołem szukam, grzebię...i okazuje się, że gówno tam jest o tym konkretnym słowie/pojęciu itd. Więc zamiast rzucać tajmniczo nr i paragrafami chcę cytaty KONKRETNYCH ZDAŃ, żeby wszyscy od razu (łącznie z wrzucającym te cytaty) uświadomili sobie czy dany fragment RZECZYWIŚCIE o czymś mówi, czy tylko mu się wydaje, że o tym mówi.
Jaki ma sens zapis z ustawy skoro jak sam twierdzisz znajdujesz te zapisy i nie docierają one do ciebie? jest sens żebym napisał:
Rozdział 3
Ruch pojazdów
Oddział 4
Zmiana kierunku jazdy lub pasa ruchu

skoro i tak nie zrozumiesz, że chodzi o zmianę kierunku jazdy a nie zmianę kierunku ruchu :spoko:
Nic innego bym ci nie podał stwierdzając: art 22 PoRD


krislee napisał(a):O i tu mamy przykładową okoliczność :)
[..]W PoRD wyraźnie jest zapisane, że są trzy kierunki jazdy (pomijamy zawracania), natomiast próżno w PoRD szukać zapisu, że są trzy kierunki ruchu :spoko:
PODAJ CYTAT GDZIE TO JEST WYRAŹNIE NAPISANE i wszyscy zobaczą czy to jest... wyraźnie napisane? :)
Proszę bardzo:
Zmiana kierunku jazdy lub pasa ruchu
Art. 22. 1. Kierujący pojazdem może zmienić kierunek jazdy lub zajmowany pas ruchu tylko z zachowaniem szczególnej ostrożności.
2. Kierujący pojazdem jest obowiązany zbliżyć się:
1) do prawej krawędzi jezdni - jeżeli zamierza skręcić w prawo;
2) do środka jezdni lub na jezdni o ruchu jednokierunkowym do lewej jej krawędzi - jeżeli zamierza skręcić w lewo.

§ 35.
1. Znaki:
1) C-1 "nakaz jazdy w prawo przed znakiem",
2) C-2 "nakaz jazdy w prawo za znakiem",
3) C-3 "nakaz jazdy w lewo przed znakiem",
4) C-4 "nakaz jazdy w lewo za znakiem",
5) C-5 "nakaz jazdy prosto",
6) C-6 "nakaz jazdy prosto lub w prawo",
7) C-7 "nakaz jazdy prosto lub w lewo",
8) C-8 "nakaz jazdy w prawo lub w lewo",
9) C-9 "nakaz jazdy z prawej strony znaku",
10) C-10 "nakaz jazdy z lewej strony znaku",
11) C-11 "nakaz jazdy z prawej lub lewej strony znaku"


krislee napisał(a):Czy tamte tematy, które wymieniłeś są napisane zgodnie z zasadami, które wypisałem? Bo nie chcę marnować czasu a potem się okaże, że to ciągle to samo bełkotanie i przekomarzanie się JAK ZAWSZE w takich kłótniach.
nie ma to najmniejszej różnicy skoro podaję ci § 35 Dz. U. 170 a ty szukasz i twierdzisz, że nic tam nie ma na ten temat to mój cytat:
§ 35.
1. Znaki:
1) C-1 "nakaz jazdy w prawo przed znakiem",
2) C-2 "nakaz jazdy w prawo za znakiem",
3) C-3 "nakaz jazdy w lewo przed znakiem",
4) C-4 "nakaz jazdy w lewo za znakiem",
5) C-5 "nakaz jazdy prosto",
6) C-6 "nakaz jazdy prosto lub w prawo",
7) C-7 "nakaz jazdy prosto lub w lewo",
8) C-8 "nakaz jazdy w prawo lub w lewo",
9) C-9 "nakaz jazdy z prawej strony znaku",
10) C-10 "nakaz jazdy z lewej strony znaku",
11) C-11 "nakaz jazdy z prawej lub lewej strony znaku"


Nic nie zmieni bo nadal to będzie to samo, a ty nadal będziesz twierdził, że nic tam nie ma :help:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez krislee » sobota 13 czerwca 2020, 23:12

Znowu zrobiłeś SYF.
Ja znam swoje odpowiedzi i wiem o co mi w nich chodzi. A ty wyskakujesz, że TY WIESZ LEPIEJ o co mi chodziło i odpowiadasz nie na całość tylko na poszczególne zdania!
I ja widzę SYF i mówię ci, że to SZATKOWANIE, a ty to wypierasz i myślisz, że wystarczy jak powiesz "to nie szatkowanie".

I tak poszatkowałeś, naciapałeś, nagadałeś, żeby na końcu WRESZCIE odpowiedzieć na to co był zapisane w tym niebieskim bloku tekstu JAKO CAŁOŚĆ.
Trzeba było sobie oszczędzić cały ten syfi i paplaninę z przodu i napisać tylko to co na końcu i było by IDEALNIE.

I przez to, że szatkujesz wychodzą ci takie jakieś bełkoty jak ten.
1. Nic tu nie ma czy ty wstawiasz obrazki czy nie itd., nic o tobie, poza tym, żebyś TY WSTAWIŁ (bo byłeś ostatnim wypowiadającym się, który sugeruje, że wie na czym polega ta różnica).

no jak nie ma? a definicje C-1 do C-11? Przeczytałeś?

O CZYM TY TU KURNA PISZESZ I DO KOGO!?! Co tu się dzieje, co to za bełkot?! Mój cytat, z twoim cytatem zupełnie nie mają sensu razem!

OSTATNI RAZ. Próbuję ci wytłumaczyć dlaczego MASZ NIE SZATKOWAĆ.
Uwaga, tłumaczę.
1. POSZATKOWAŁEŚ PO RAZ PIERWSZY (kilka postów temu) gdy napisałem pierwszy raz jak ma wyglądać ta ścieżka dowodu. I użyłem ogólnego zwrotu "nie wstawiaj obrazków z internetu.." itd. ALE BYŁO TAM DUŻO WIĘCEJ.
A ty nierozumiałeś, złapałeś pierwszy fragment pewnie nie czytając do końca, ale wpadła ci odpowiedź NA TEN FRAGMENT, wyciąłeś ten fragment i wziąłeś to jakoś do siebie "Możesz wskazać gdzie w kwestii zmiany kierunku jazdy używam takowych?"
Przez twoje szatkowanie nie zrozumiałeś całości! Więc ja marnuję KOLEJNY POST, żeby wytłumaczyć to dokładniej. I jeszcze raz WKLEJAM to niebieskie, ale skomentarzem do tego co napisałeś wcześniej. Że nic w tym niebieskim nie napisałem o tym, że TY wklejałeś obrazki...itd.

2. Ale ty POSZATKOWAŁEŚ TO DRUGI RAZ! I nagle wklejasz Z DUPY jedno zdanie i swoją odpowiedź, która ZUPEŁNIE NIE WIEM CO MA WSPÓLNEGO Z SENSEM TEJ KRÓTKIEJ WYMIANY ZDAŃ.
Która była PO PROSTU O TYM, ŻE NIE MIAŁEM PRETENSJI, ŻE TY COŚ WSTAWIASZ, TYLKO ŻE JAK TERAZ BĘDZIESZ PISAŁ TO - UPRZEDZAM OGÓLNIE - ŻEBYŚ NIE WSTAWIAŁ OBRAZKÓW! I KONIEC ZAGADNIENIA.
A twoja odpowiedź do tego wątku nagle:
no jak nie ma? a definicje C-1 do C-11? Przeczytałeś?


KONIEC! Przestań szatkować! Sam potem tego szatkowania nie ogarniasz!

I uwaga, wszystkich ostrzegam, dla podkreślenia powagi sytuacji, napiszę to raz ale dosadnie, żeby zrozumiał.
PRZESTAŃ - KRWA SZATKOWAĆ! Bo nie będę się potem zajmował prostowaniem przez kilka postów burdelu, którego narobiłeś w sprawach... KTÓRE NAWET NIE SĄ ZWIĄZANE Z SEDNEM TEMATU! Bo tylko z tym czy ty wstawiasz obrazki czy nie... K>>>WA!

I gwno mnie obchodzi czy tobie się WYDAJE czy szatkujesz czy nie! Widzę burdel, pokazuje ci jakie z tego burdelu wychodzą głupoty i bzdety na które marnuję czas. Nie obchodzi mnie czy tobie się wydaje, że jest burdel czy nie! JEST, DOSTAŁEŚ DOWÓD!

I jak twierdzisz, że odpowiadasz. TO ODPOWIADAJ NA PYTANIA, a nie odpowiadasz gdy o nic nie pytam tylko piszę stwierdzenia. Zmarnowałeś 90% tekstu i przestrzeni na głupoty.
A i tak na koniec wreszcie udało ci się odpowiedzieć na pytanie. To po co ten wstępny burdel....I TO NIE JEST PYTANIE! Nie ma tam pytajnika! Nie chcę twojej odpowiedzi itd.!


Dobra, powstrzymam się od reszty jałowego i nic nie wnoszącego bełkotu...czekaj... muszę wziąć 10 oddechów.

Dobra, to teraz do meritum.

Ty zaraz, czekaj, trochę mnie zbiłeś z tropu, bo jeśli ty piszesz coś takiego:
Nic nie zmieni bo nadal to będzie to samo, a ty nadal będziesz twierdził, że nic tam nie ma :help:
To znaczy, że już koniec? Po dyskusji? :D Już nie mam co pytać? :D Cokolwiek napiszę, a nie będzie potwierdzeniem tego co ty chcesz... jest bezsensu? Mogę tylko przyklaskiwać i przytakiwać???
[TO BYŁY PYTANIA, NA TO ODPOWIEDZ, na wszystko inne i będę odpisywał SKOŃCZ BEŁKOTAĆ]
Względem debila nie stosuje się inteligencji, to jest bezsensowne. Chamstwo jest najbardziej adekwatną metodą.
krislee
 
Posty: 113
Dołączył(a): czwartek 10 listopada 2005, 00:22

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez Henq » sobota 13 czerwca 2020, 23:45

jaka na razie chamstwo i syf robisz ty :spoko: :help:
zrozumiałeś że w przepisach jest o zmianie kierunku jazdy a nie o zmianie kierunku ruchu?
wszystko miałeś wskazane w tych tematach co cytowane, skorowidz jesteś leń i nie chciało się przeczytać to niestety nie moja wina, to że piszesz bez ładu i składu posty, trzeba się doktoryzować nad tym o co ci chodzi, to również nie moja wina :spoko:
trzeba jak krowie na rowie tłumaczyć? to co ty na kursie robiłeś?
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez krislee » sobota 13 czerwca 2020, 23:57

To zgodnie z ustaleniami.

Skończ bełkotać.

A teraz drugie podejście.
Odpowiedz na pytanie:
To znaczy, że już koniec? Po dyskusji? :D Już nie mam co pytać? :D Cokolwiek napiszę, a nie będzie potwierdzeniem tego co ty chcesz... jest bezsensu? Mogę tylko przyklaskiwać i przytakiwać???
[TO BYŁY PYTANIA, NA TO ODPOWIEDZ, na wszystko inne i będę odpisywał SKOŃCZ BEŁKOTAĆ]
Względem debila nie stosuje się inteligencji, to jest bezsensowne. Chamstwo jest najbardziej adekwatną metodą.
krislee
 
Posty: 113
Dołączył(a): czwartek 10 listopada 2005, 00:22

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez Henq » niedziela 14 czerwca 2020, 00:22

przecież twojego bełkotu się nie da czytać, człowieku ogarnij się :help:
pytanie co ty chcesz mi przytakiwać?
pytałeś gdzie w przepisach są kierunki jazdy a gdzie kierunki ruchu, dostałeś odpowiedź z konkretnymi cytatami tego chciałeś, nie ma takowych o kierunku ruchu no chyba że ty masz takowe to wskaż chętnie się każdy z nas czegóż nauczy :spoko:
pytam co z tobą jest nie tak? czego nie rozumiesz?
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez krislee » niedziela 14 czerwca 2020, 00:34

Zgodnie z ustaleniami.

Przestań bełktoać do siebie!

Trzecie podejście:
Tym razem zaznaczę ci pytajniki bo już kurde nie wiem co z tobą, że tak grasz głupa, że nie widzisz pytań, którę zadaję :/
Nic nie zmieni bo nadal to będzie to samo, a ty nadal będziesz twierdził, że nic tam nie ma :help:

To znaczy, że już koniec ? Po dyskusji ? :D Już nie mam co pytać ? :D Cokolwiek napiszę, a nie będzie potwierdzeniem tego co ty chcesz... jest bezsensu ? Mogę tylko przyklaskiwać i przytakiwać ???
To są do cholery tak proste pytania! Że nawet nie musisz się wysilać na wypociny tylko krótko wypisać TAK/NIE!! Cholera jasna!

Czekaj może bonusik, może chociaż to pytanie zauważysz: MOGĘ JESZCZE O COŚ PYTAĆ?
[TO BYŁY PYTANIA, NA TO ODPOWIEDZ, na wszystko inne i będę odpisywał SKOŃCZ BEŁKOTAĆ]
Względem debila nie stosuje się inteligencji, to jest bezsensowne. Chamstwo jest najbardziej adekwatną metodą.
krislee
 
Posty: 113
Dołączył(a): czwartek 10 listopada 2005, 00:22

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez Henq » niedziela 14 czerwca 2020, 01:10

o masakra :eek2:
czyli ty tu nie przyszedłeś po edukację ty tu przyszedłeś robić dym :help:
Ciekawe który "szofer" sobie klona stworzył, że mamy znów taki bełkot :help:
krislee napisał(a):Tym razem zaznaczę ci pytajniki bo już kurde nie wiem co z tobą, że tak grasz głupa, że nie widzisz pytań, którę zadaję :/
Jak na razie to ty grasz głupa :spoko:
Przypomnieć ci o co pytałeś? Pytałeś o konkretne przepisy gdzie jest napisane, że kierunek jazdy to nie jest kierunek ruchu, więc ci wskazałem, że są w PoRD wymienione trzy kierunki jazdy i nie ma tych kierunków w kwestii ruchu :spoko:
Błagałeś, zaklinałeś się, beczałeś by nie dawać konkretnych artykułów tylko cytaty, więc ci te cytaty dałem na tacy i co mamy w odpowiedzi?
Nic!
Pustkę!
Nie dotarło do ciebie, nie przeczytałeś, czy nie zrozumiałeś które z dwojga?
Wielce chcesz dyskutować ale nie dajesz, żadnych argumentów :eek2: tylko krzyczysz: "bełkot" "bełkot"

krislee napisał(a):To znaczy, że już koniec ?
Masz wyjaśnine, że są trzy kierunki jazdy pomijając zawracanie:
1. kierunek jazdy W PRAWO
2. kierunek jazdy NA WPROST
3. kierunek jazdy W LEWO

- brak kierunków ruchu :hmm:
Więc czy potrzeba coś więcej?
Skoro dla ciebie to nie jest różnica pomiędzy kierunkiem jazdy a kierunkiem ruchu to może wskaż o jaką różnicę tobie chodzi będzie łatwiej :spoko:

krislee napisał(a):Po dyskusji ?
ależ nie dlaczego tak uważasz? chętnie wysłucham twojego zdania, może nie jest tak napisane w PoRD :spoko:, a może coś więcej jest na temat kierunku ruchu czego nie doczytałem :spoko:
Chętnie poczytam twoje cytaty bo zapewne podeprzesz się cytatami :spoko:

krislee napisał(a):Już nie mam co pytać ?
Nie dlaczego? Pytaj śmiało, jak czegoś nie wiesz, albo coś nie dotarło :spoko:
Tylko jak na razie ty nie pytasz o temat :help:
Tylko atakujesz :spoko:

krislee napisał(a):Cokolwiek napiszę, a nie będzie potwierdzeniem tego co ty chcesz... jest bezsensu ?
:eek2: jak na razie nic nie napisałeś tylko syf robisz, więc albo konkretnie coś pytasz w kwestii kierunków jazdy lub kierunków ruchu, albo raportuję twoje posty jako bełkot nie związany z tematem :spoko:

krislee napisał(a):Mogę tylko przyklaskiwać i przytakiwać ???
ależ nie dlaczego? masz swoje zdanie proszę bardzo wyraź je, tylko podeprzyj się przepisami :spoko:
ja wskazałem ci konkretne zapisy z PoRD, ty nie wskazałeś żadnych, tylko krzyczysz, że ci zabraniam wskazywania :eek2: więc to ja się pytam kiedy przedstawisz swoje argumenty?

krislee napisał(a):To są do cholery tak proste pytania! Że nawet nie musisz się wysilać na wypociny tylko krótko wypisać TAK/NIE!! Cholera jasna!
Ja przedstawiłem konkretne argumenty, ty zamiast napisać np to nie prawda, tak nie jest, to nie wnosisz nic do tematu :help:
Kurde wystarczy proste: "nie rozumiem" :eek2: albo "to nie na temat" :eek2:
ale wolisz atakować, wolisz pisać o pierdołach, że cytowanie nie powinno być punktowe bo nie łapiesz o co c'mon :eek2:

Więc śmiało może przedstaw nam o co ci chodzi ok :spoko:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez krislee » niedziela 14 czerwca 2020, 01:30

Ufffffffffffffffffffffffffffffff ,wreszcie.
To teraz mogę skomentować tylko 80% tego co napisałeś — skończ swój bełkot.

Ale za to jest sukces i wreszcie ZAŁAPAŁEŚ GDZIE SĄ PYTANIA!
TRZEBA BYŁO TAK OD RAZU, ZAMIAST TAK DŁUGO DO TEGO DOJRZEWAĆ i grać głupa! (to nie jest pytanie!!!)

Ale wreszcie dostałem potwierdzenie, że mogę jeszcze pytać i dyskutować, uff.
To żeby było przejrzyście jeszcze raz ten ostatni cytat:
§ 35. 1. Znaki:
1) C-1 „nakaz jazdy w prawo przed znakiem”,
2) C-2 „nakaz jazdy w prawo za znakiem”,
3) C-3 „nakaz jazdy w lewo przed znakiem”,
4) C-4 „nakaz jazdy w lewo za znakiem”,
5) C-5 „nakaz jazdy prosto”,
6) C-6 „nakaz jazdy prosto lub w prawo”,
7) C-7 „nakaz jazdy prosto lub w lewo”,
8) C-8 „nakaz jazdy w prawo lub w lewo”,
9) C-9 „nakaz jazdy z prawej strony znaku”,
10) C-10 „nakaz jazdy z lewej strony znaku”,
11) C-11 „nakaz jazdy z prawej lub lewej strony znaku”

Czyli mam rozumieć, że mimo iż nie ma nigdzie definicji bezpośrednich czym jest kierunek jazdy/ruchu i zmiana tych kierunków, to przez użycie słowa "jazdy" mamy tutaj wskazanie KIEDY jest jakiś kierunek jazdy.
Czyli nie musimy znać definicji, przepisy nie mówią CZYM JEST kierunek jazdy/ruchu i zmiana, bo wystarczy że wiemy KIEDY się pojawia.
Jeszcze inaczej, nie musimy znać jego definicji, żeby rozpoznać kiedy występuje, wystarczy, że będziemy rozpoznawać znaki, które mówią, że tutaj występuje.
Jeszcze inaczej, nie muszę znać definicji ale jak napotykam te znaki to wiem, że tutaj następuje "określenie" jakiegoś kierunku jazdy?


To jest pierwsze pytanie, rozmawiamy na razie tylko o tym fragmencie zacytowanym i tylko tego fragmentu dotyczy moje pytanie. Wydaje mi się, że na 90% potwierdzisz to co napisałem, a wtedy mam już następne pytanie, ale żeby nie robić burdelu, najpierw odpowiedz NA TO.
Względem debila nie stosuje się inteligencji, to jest bezsensowne. Chamstwo jest najbardziej adekwatną metodą.
krislee
 
Posty: 113
Dołączył(a): czwartek 10 listopada 2005, 00:22

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 100 gości