Kontrapas , a zakaz wjazdu

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Kontrapas , a zakaz wjazdu

Postprzez mp0011 » czwartek 12 października 2017, 21:55

Widzisz Benio, merytoryczna dyskusja polega na przedstawieniu sensownych argumentów, a nie na rzuceniu hasła "T-22 nie istnieje", koniecznie boldem, wyzywaniu innych od troli i robieniu niepotrzebnego zamętu w dwóch wątkach... Zwłaszcza, że termin T-22 jest ciągle używany przy wszelkich dyskusjach i każdy wie o co chodzi.
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Kontrapas , a zakaz wjazdu

Postprzez yorki » czwartek 12 października 2017, 22:07

benio101 napisał(a):Widzę jednak, że masz problem z paragrafem drugim nowo poznanej nowelizacji, już tłumaczę, tak po ludzku:

Dzięki benio za troskę, ale juz mp0011 to wytłumaczył. Jego warsja jest sensowniejsza. Już rozumiem, naprawdę. :D
one white wine ;)
yorki
 
Posty: 589
Dołączył(a): niedziela 09 sierpnia 2015, 22:14

Re: Kontrapas , a zakaz wjazdu

Postprzez benio101 » czwartek 12 października 2017, 22:37

mp0011 napisał(a):Widzisz Benio, merytoryczna dyskusja polega na przedstawieniu sensownych argumentów, a nie na rzuceniu hasła "T-22 nie istnieje", koniecznie boldem, wyzywaniu innych od troli i robieniu niepotrzebnego zamętu w dwóch wątkach... Zwłaszcza, że termin T-22 jest ciągle używany przy wszelkich dyskusjach i każdy wie o co chodzi.
No przepraszam, ale jak coś nie istnieje, to jak mam to bardziej merytorycznie napisać? Nie ma i już. Ty natomiast stwierdziłeś, że jest i zacytowałeś mi fragment z nieistniejącego przepisu. Odpowiedziałem ci, że ten twój przepis został wycofany, tak samo, jak została wycofana tabliczka T–22. nawet zalinkowałem ci stosowne rozporządzenie, o którym zapewne nie wiedziałeś. A teraz zamiast się przyznać do błędu, nagle udajesz, że nie miało to miejsca i przytaczasz jakiś przepis o tym, jak traktować stare, nieistniejące już oznakowanie w świetle nowego prawa.

Naprawdę uważasz, że to nie jest merytoryczne?
benio101 napisał(a):
mp0011 napisał(a):To co to jest? Było sobie w rozporządzeniu o warunkach technicznych...
Obrazek

Zgadza się, Było. Ponad 2 lata temu!


Dz U. 2015 Poz. 1314 Strona 21 na samej górze:
skreśla się rysunek 9.7.24
Wytknąłem ci błąd, podałem uzasadnienie i stosowny przepis prawny na poparcie. Byłeś w błędzie i nie chcesz się do tego przyznać.
Pogrubiłem słowo "było", by zwrócić uwagę, że tak było, ale już nie jest. Żeby zwrócić ci uwagę, że miało to faktycznie miejsce, ale kiedyś, dawno temu. Dokładnie ponad 2 lata temu, to też pogrubiłem. To nie jest jakaś nowinka, a od dawna obowiązujące prawo, którego, jak pokazałeś, nie znałeś.

mp0011 napisał(a):Benio, to łyżka nie istnieje, cytując klasyków.
A tymczasem weź proszę uaktualnij swój zbiór przepisów, bo "Tabliczka T-22" występuje zarówno w Rozporządzeniu w sprawie znaków drogowych, jak i warunkach technicznych...
Napisałeś nieprawdę, co ci wykazałem. "Tabliczka T–22" nie występuje ani w jednym, ani w drugim akcie.
Zamiast się przyznać, że o tym nie wiedziałeś, zacząłeś mnie atakować, tak się nie robi.

Ze swojej strony faktycznie mogłem nie pisać tego zdania o trollowaniu mimo, że się tak poczułem, było to niepotrzebne.
PS Niemerytoryczne jest odwracanie kota ogonem, zamiast przyznania się do błędu, czy niewiedzy.
PPS Jak coś nie istnieje, to nie istnieje. Nie ma tutaj nic więcej do dodania.

edit
mp0011 napisał(a):Może umówmy się na potrzeby tego forum, że skoro ustawodawca uznał, że tabliczka T-22 jest równoważna z tabliczką z napisem "Nie dotyczy" i symbolem roweru, o której mowa w § 44 ust.3 i § 45 ust.3 rozporządzenia zmienianego w § 1 w brzmieniu nadanym niniejszym rozporządzeniem, to ilekroć ktoś będzie chciał wspomnieć o tabliczce z napisem "Nie dotyczy" i symbolem roweru, o której mowa w § 44 ust.3 i § 45 ust.3 rozporządzenia zmienianego w § 1 w brzmieniu nadanym niniejszym rozporządzeniem, starczy że napisze o T-22, a każdy będzie wiedział, że chodzi o tabliczkę z napisem "Nie dotyczy" i symbolem roweru, o której mowa w § 44 ust.3 i § 45 ust.3 rozporządzenia zmienianego w § 1 w brzmieniu nadanym niniejszym rozporządzeniem. :spoko:
Odnoszę wrażenie, że nie rozumiesz, czym jest implikacja. To nie działa w obie strony. Pisząc "T–22", ty będziesz wiedział o co chodzi, ale ktoś, kto wygoogla ten temat nie, zajrzy na pierwsze lepsze źródło informacji, choćby Wikipedię i… ups! takiego znaku nie ma. O czym oni piszą? Albo jeszcze gorzej, wygoogla samo T–22 i znajdzie wycofaną, nieistniejącą definicję z rowerami jednośladowymi w tle i będzie znowu niepotrzebne zamieszanie. "Stara T–22" to nie jest to samo, co obecne "Nie dotyczy" i rowerem, ta porzucona idea jednośladowości tam wciąż istnieje. Pisząc dalej o T–22 wprowadzasz ludzi w błąd. Nie powinieneś tego robić.
benio101
 
Posty: 424
Dołączył(a): piątek 11 marca 2011, 22:50

Re: Kontrapas , a zakaz wjazdu

Postprzez mp0011 » czwartek 12 października 2017, 22:59

Starczyło napisać "Tabliczka T-22 została skasowana nowelizacją z 2015, teraz obowiązuje identyczna, tylko się nie nazywa T-22".
To jest merytoryczne wtrącenie się do dyskusji, wnoszące do niej coś konstruktywnego. Pomijając oczywiście to, że i tak wszyscy dalej będą stosowali tę nazwę, bo wszyscy wiedzą o co chodzi, pewnie bym przejrzał wszystkie papiery jeszcze raz...

Owszem, czytałem kiedyś o tym że tabliczka jako taka nie funkcjonuje. Szczerze? Wyleciało mi z głowy. Po prostu na co dzień, we wszelkich projektach organizacji ruchu które robię/widzę/oceniam i okołorowerowych dyskusjach jest to termin nadal stosowany. W każdym sklepie ze znakami drogowymi tabliczka ta występuje dalej jako T-22 i pod inną nazwą się jej nie kupi...
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Kontrapas , a zakaz wjazdu

Postprzez benio101 » czwartek 12 października 2017, 23:19

mp0011 napisał(a):Starczyło napisać "Tabliczka T-22 została skasowana nowelizacją z 2015, teraz obowiązuje identyczna, tylko się nie nazywa T-22".
ok, masz rację.
benio101
 
Posty: 424
Dołączył(a): piątek 11 marca 2011, 22:50

Re: Kontrapas , a zakaz wjazdu

Postprzez PraktykRuchu » piątek 13 października 2017, 00:47

Dodajmy, że skasowanie numeru T-22 (bo tak to trzeba nazwać) ma związek z tym, że teraz na takim znaku może być np. symbol autobusu albo jakikolwiek inny.
PraktykRuchu
 
Posty: 633
Dołączył(a): niedziela 11 grudnia 2016, 22:36

Poprzednia strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości