Strefa zamieszkania

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Strefa zamieszkania

Postprzez Cyryl » piątek 29 września 2017, 09:38

wczoraj jadąc na trening plażówki zobaczyłem niezwykłe oznakowanie i zastanowiło mnie to, chciałem się wspomóc google.maps, ale tam jest jeszcze stare oznakowanie. Wrocław ul. Cieszkowskiego i jej ślepa odnoga.
więc jeżeli ja (jadąc od Kochanowskiego do Mianowskiego) jadę jak zielona strzałka i spotykam na tym skrzyżowaniu (nieskrzyżowaniu) pojazd jadący jak niebieska, który z nas ma pierwszeństwo i dlaczego?
Załączniki
ul. Cieszkowskiego.png
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Strefa zamieszkania

Postprzez LeszkoII » piątek 29 września 2017, 09:47

Jest tu jakiś haczyk? Pierwszeństwo ma zielony, bo niebieski włącza się do ruchu.
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Strefa zamieszkania

Postprzez Cyryl » piątek 29 września 2017, 10:00

a czy musi być jakiś haczyk?
nie wiem ja jechałem tamtędy i nie spotkałem żadnego auta, ale zastanowiło mnie to. chciałem poznać zdanie innych.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Strefa zamieszkania

Postprzez Obelix321 » piątek 29 września 2017, 11:35

Czyli niebieski musi pamiętać że wjechał w strefę ruchu? na wypadek gdyby brakowało znaku końca strefy ruchu przy wyjeżdżaniu?
Obelix321
 
Posty: 41
Dołączył(a): piątek 07 kwietnia 2017, 16:15

Re: Strefa zamieszkania

Postprzez LeszkoII » piątek 29 września 2017, 16:04

Nie musi pamiętać, powinien być znak D-53 po prawej stronie lub na rewersie D-52. Nie jeździmy na pamięć!
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Strefa zamieszkania

Postprzez Obelix321 » piątek 29 września 2017, 16:28

Wiem że nie można jeździć na pamięć, jednak tego D-53 to dość często brakuje (przynajmniej w mojej okolicy). :(
Rozumiem że pomimo braku w oznakowaniu i tak jestem włączającym się do ruchu? jak przykładowo tutaj: https://www.google.pl/maps/@50.2307357, ... 312!8i6656
Obelix321
 
Posty: 41
Dołączył(a): piątek 07 kwietnia 2017, 16:15

Re: Strefa zamieszkania

Postprzez LeszkoII » piątek 29 września 2017, 17:54

^^ ale w tym linku wiadomo, że wyjeżdżasz z parkingu (czyli drogi wewnętrznej), więc nawet A-7 nie potrzeba stawiać
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Strefa zamieszkania

Postprzez Cyryl » sobota 30 września 2017, 06:14

LeszkoII napisał(a):...bo niebieski włącza się do ruchu.


właśnie to mnie nurtuje: czy można być włączającym się do ruchu jadąc po drodze z nawierzchnią o długości ponad 20m wjeżdżając w strefę zamieszkania?
wiem o tym, że jeżeli wyjeżdżam ze strefy zamieszkania na drogę jestem włączającym się do ruchu, ale czy na odwrót to działa?
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Strefa zamieszkania

Postprzez szerszon » sobota 30 września 2017, 07:58

Cyryl napisał(a):
właśnie to mnie nurtuje: czy można być włączającym się do ruchu jadąc po drodze z nawierzchnią o długości ponad 20m wjeżdżając w strefę zamieszkania?
Przecież masz strefę ruchu której znaczenie jest powszechnie znane.
wiem o tym, że jeżeli wyjeżdżam ze strefy zamieszkania na drogę jestem włączającym się do ruchu, ale czy na odwrót to działa?
Strefa zamieszkania może być także drogą publiczną
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Strefa zamieszkania

Postprzez yorki » sobota 30 września 2017, 14:41

Niebieski aby wyjechać ze ślepej ulicy musiał wcześniej na nią wjechać. A zrobić to mógł tylko ze strefy zamieszkania.
Jeśli po drodze nie miał D-41 to praktycznie cały czas jest w tej strefie.
Czyli pierwszeństwo z prawej ?

Strefa ruchu chociaż wprowadza inne zasady chyba nie odwołuje Strefy zamieszkania?

Coś tu jest nie tak.
one white wine ;)
yorki
 
Posty: 589
Dołączył(a): niedziela 09 sierpnia 2015, 22:14

Re: Strefa zamieszkania

Postprzez LeszkoII » sobota 30 września 2017, 16:06

"Znaku D-52 nie stosuje się na drogach publicznych oraz na drogach wewnętrznych położonych w strefie zamieszkania."

Czyli albo nie powinno tam być D-52 albo zapomniano na wlocie "ślepej" postawić D-41. Nie zmienia to faktu, że opuszczając strefę ruchu włączamy się do ruchu.
Trafniejszym rozwiązaniem byłoby D-46/D-47, ale nie można używać znaków niezgodnie ze stanem faktycznym (jeżeli ślepa jest drogą publiczną, to nie wolno D-52 ani D-46). Uznaję, że jednak jest to droga wewnętrzna.
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Strefa zamieszkania

Postprzez Henq » sobota 30 września 2017, 18:22

Cyryl napisał(a):wczoraj jadąc na trening plażówki zobaczyłem niezwykłe oznakowanie i zastanowiło mnie to, chciałem się wspomóc google.maps, ale tam jest jeszcze stare oznakowanie. Wrocław ul. Cieszkowskiego i jej ślepa odnoga.
więc jeżeli ja (jadąc od Kochanowskiego do Mianowskiego) jadę jak zielona strzałka i spotykam na tym skrzyżowaniu (nieskrzyżowaniu) pojazd jadący jak niebieska, który z nas ma pierwszeństwo i dlaczego?
brakuje D-53 bez tego znaku pierwszeństwo z prawej
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Strefa zamieszkania

Postprzez oskbelfer » niedziela 01 października 2017, 17:50

Cyryl napisał(a):wczoraj jadąc na trening plażówki zobaczyłem niezwykłe oznakowanie i zastanowiło mnie to, chciałem się wspomóc google.maps, ale tam jest jeszcze stare oznakowanie. Wrocław ul. Cieszkowskiego i jej ślepa odnoga.
więc jeżeli ja (jadąc od Kochanowskiego do Mianowskiego) jadę jak zielona strzałka i spotykam na tym skrzyżowaniu (nieskrzyżowaniu) pojazd jadący jak niebieska, który z nas ma pierwszeństwo i dlaczego?


A to co Ty namalowaleś (strefa zamieszkania) to nie odwrócony przez "kogoś" znak drogowy?

W googlach wjazd "w odnogę" wskazuje strefę zamieszkania.
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Strefa zamieszkania

Postprzez Henq » niedziela 01 października 2017, 17:55

oskbelfer napisał(a):W googlach wjazd "w odnogę" wskazuje strefę zamieszkania.

ehh no przecież pisał:
Cyryl napisał(a):chciałem się wspomóc google.maps, ale tam jest jeszcze stare oznakowanie
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Strefa zamieszkania

Postprzez oskbelfer » niedziela 01 października 2017, 19:28

To nie było pytanie do Ciebie :spoko:
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Następna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości