Rondo AK Radosław, Warszawa

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Rondo AK Radosław, Warszawa

Postprzez szerszon » wtorek 26 września 2017, 23:21

Henq napisał(a):ale dlaczego zmieniasz temat?

Boisz się odpowiedzieć ??? :lol: :lol: :lol:
Rondo solidarności nadal nie wygodne?
Jak najbardziej wygodne, tylko w pierwszej kolejności chcę rozwiązać jeden problem. Po co dajesz coś , co na chwilę obecną nie ma wpływu na dyskusję.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Rondo AK Radosław, Warszawa

Postprzez unknown1 » środa 27 września 2017, 14:34

Poprosiłem o opinię drogówkę, która jednoznacznie jako sprawcę wypadku wskazuje pojazd niebieski w myśl art. 22.
Także dziękuję wszystkich za dyskusję, temat można zamknąć.
unknown1
 
Posty: 7
Dołączył(a): poniedziałek 25 września 2017, 19:37

Re: Rondo AK Radosław, Warszawa

Postprzez Henq » środa 27 września 2017, 21:09

szerszon napisał(a):
Henq napisał(a):ale dlaczego zmieniasz temat?

Boisz się odpowiedzieć ??? :lol: :lol: :lol:


a kiedy ty zaczniesz odpowiadać na pytania? zadałem pierwszy:
Henq napisał(a):Przypomina mi się dyskusja kto winny kolizji : kierujący bez włączonych świateł jadący drogą główną czy kierujący wjeżdżający z drogi podporządkowanej? :hmm: No przecież bez świateł nie można jechać więc co on na tej drodze robił? a wjeżdżający spod A-7 "niewinny" bo "przecież tego pojazdu tu być nie powinno" :lol: :lol: :lol: :dumb:
A jednak winą za spowodowanie kolizji zostaje obarczony kierowca który nie zastosował się do A-7 a jadący główną mandat za brak świateł. No i obaj mandaty a tylko jeden winny jak to? :wow: :lol: :lol: :lol:
i co niewygodne prawda?trzeba było pokazać klasę a nie odpowiadać pytaniem na pytanie - szkoda że zawsze tak robisz jak ci poleci światopogląd :lol: :lol: :lol:

szerszon napisał(a):
Rondo solidarności nadal nie wygodne?
Jak najbardziej wygodne, tylko w pierwszej kolejności chcę rozwiązać jeden problem. Po co dajesz coś , co na chwilę obecną nie ma wpływu na dyskusję.
oj niewygodne, niewygodne, znam takich jak ty co "wyżej srają jak dupę mają" - gdyby to było wygodne już dawno byś obalił strzałki wjazdowe w lewo ze strzałkami na SoRO prosto :spoko: - ale niestety wiedzy brak :lol: :lol: :lol:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Rondo AK Radosław, Warszawa

Postprzez szerszon » środa 27 września 2017, 22:18

Henq napisał(a):
a kiedy ty zaczniesz odpowiadać na pytania? z

Winny kolizji będzie ustalony na podstawie opinii biegłego, który oceni, czy byłaby możliwość zobaczenia pojazdu bez oświetlenia.
Prędkość odległość itp.
Na zabitej dechami wsi, bez grama oświetlenia wina jadącego bez świateł. Na oświetlonym skrzyżowaniu wina wyjeżdżajacego spod A-7.
oj niewygodne, niewygodne,
Uciekłeś z podstawowego tematu do jakiegoś tam ronda.
ale niestety wiedzy brak
[/quote]Akurat jesteś jednym z tych, co nie są w stanie tego stwierdzić.
Czyli co, moje pytanie ciebie jak zwykle przerasta ???
unknown1 napisał(a):Poprosiłem o opinię drogówkę, która jednoznacznie jako sprawcę wypadku wskazuje pojazd niebieski w myśl art. 22.
Także dziękuję wszystkich za dyskusję, temat można zamknąć.
Masz to na piśmie ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Rondo AK Radosław, Warszawa

Postprzez Henq » środa 27 września 2017, 22:26

unknown1 napisał(a):Poprosiłem o opinię drogówkę, która jednoznacznie jako sprawcę wypadku wskazuje pojazd niebieski w myśl art. 22.
Także dziękuję wszystkich za dyskusję, temat można zamknąć.
o opinie czy notatkę z kolizji? bo to dwie różne rzeczy, ps skan takowej by się przydał :lol:

----
szerszon napisał(a):Akurat jesteś jednym z tych, co nie są w stanie tego stwierdzić.
akurat jestem jednym z tych co to stwierdzają, drugim mioże być zdający na karte rowerową - również nie masz z nim szans ma większą wiedzę od ciebie :spoko: :lol:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Rondo AK Radosław, Warszawa

Postprzez szerszon » środa 27 września 2017, 23:02

Henq napisał(a):akurat jestem jednym z tych co to stwierdzają, drugim mioże być zdający na karte rowerową - również nie masz z nim szans ma większą wiedzę od ciebie :spoko: :lol:
Akurat jesteś tylko tanim pyskaczem, który przyciśnięty do ściany zwiewa z podkulonym ogonem. Nie stać ciebie na odpowiedź. Co lepsze wyszło szydło z worka,że dla Ciebie C-12 oznacza jazdę na wprost.Jakoś nie potrafiłeś wskazać, gdzie ja pisałem iż C-12 wskazuje jazdę w lewo. Czyli tradycyjnie...rzucasz błotem, może coś się przyklei.
Dawaj dyletancie..podyskutujemy na przepisy.Stać ciebie w końcu na odpowiedź o sytuacji na autostradzie czy nie ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Rondo AK Radosław, Warszawa

Postprzez mp0011 » czwartek 28 września 2017, 00:03

Czy skoro sygnalizatory "wylotowe" na tym rondzie są kierunkowe, to wyjazd z obwiedni jest skrętem w prawo...? Czy nie oznacza to, że pojazd niebieski, opuszczając rondo tym wylotem, skręcał (zmieniał kierunek jazdy, pomimo że jechał "prosto") i powinien zastosować się do wszystkich związanych przepisów, czego nie zrobił?
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Rondo AK Radosław, Warszawa

Postprzez STARYSZOFER » czwartek 28 września 2017, 09:20

gumik napisał(a):Fatalnie zaprojektowane rondo. W tym przypadku oczywiscie winnym jest niebieski, ktory nie ustapil pierwszenstwa zjezdzajac na pas po ktorym jechal czerwony. Pewnie chcieli zrobic cos a-la rondo turbinowe, a wyszedl jakis mutant. :/


Zgadza się. Nie tylko fatalnie, ale i niezgodnie z przepisami.

Strzałki (F-10 i P-8) zezwalające na ruch w różnych kierunkach przed skrzyżowaniem na którym ruch odbywa się w jednym kierunku (C-12) to idiotyzm do potęgi n-tej. Dlatego to skrzyżowanie jest nie tylko fatalnie zaprojektowane, ale i niebezpieczne.

P.s. Szerszon się doktoryzuje na takich fatalnych, błędnie oznakowanych skrzyżowaniach... :lol:
Avatar użytkownika
STARYSZOFER
 
Posty: 424
Dołączył(a): piątek 08 lipca 2016, 19:52

Re: Rondo AK Radosław, Warszawa

Postprzez szerszon » czwartek 28 września 2017, 12:49

STARYSZOFER napisał(a):
Zgadza się. Nie tylko fatalnie, ale i niezgodnie z przepisami.

To ciebie dopiero trzepie ze złości jak powstają kolejne takie skrzyżowania :lol: :lol: :lol:
Możesz przedstawić przepisy na niezgodność ???
Bo na razie przedstawiasz się jako kompletny dyletant.Zgrzytanie zębami i płacz.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Rondo AK Radosław, Warszawa

Postprzez Obelix321 » czwartek 28 września 2017, 13:50

Pozwolę podpiąć się pod ten temat. Załóżmy sytuację jak w pierwszym poście, jednak na tym rondzie:
https://www.google.pl/maps/@50.264717,1 ... a=!3m1!1e3
Podlinkowane rondo ma dodatkowe oznakowanie po prawej stronie przed każdym zjdazdem jak np. tutaj: https://www.google.pl/maps/@50.2639105, ... 312!8i6656

Czy w takiej sytuacji pełnoprawnie mogę zjechać z wewnętrznego pasa? Czy w przypadku kolizji winnym także będzie osoba z wewnętrznego pasa?
Obelix321
 
Posty: 41
Dołączył(a): piątek 07 kwietnia 2017, 16:15

Re: Rondo AK Radosław, Warszawa

Postprzez yorki » czwartek 28 września 2017, 15:24

Jasne, ze mozesz zjechac. Ten drugi pas na ulicy zjazdowej wybudowali przeciez nie dla ozdoby.
Oczywiscie musisz przepuścić jadacego dalej po rondzie gostka z zewnetrznego pasa. W razie kolizji to ty bedziesz sprawca.
one white wine ;)
yorki
 
Posty: 589
Dołączył(a): niedziela 09 sierpnia 2015, 22:14

Re: Rondo AK Radosław, Warszawa

Postprzez sankila » czwartek 28 września 2017, 18:11

yorki napisał(a):Oczywiście musisz przepuścić jadacego dalej po rondzie gostka z zewnetrznego pasa. W razie kolizji to ty bedziesz sprawca.
W tym przypadku - nikogo nie przepuszcza, bo ma pas wyprowadzający. To gość na prawym pasie musiałby mu ustąpić, gdyby chciał kontynuować jazdę. Tyle, że nie ma takiej opcji, bo przed wylotem stoi F10 nakazujący jazdę na wprost z prawego pasa. Wina byłaby "prawego".

Podobne oznakowanie było kiedyś na rondzie Radosłąw (pierwszeństwo dla zjeżdżających).
Obrazek
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rondo AK Radosław, Warszawa

Postprzez yorki » czwartek 28 września 2017, 18:34

sankila napisał(a):Podobne oznakowanie było kiedyś na rondzie Radosłąw (pierwszeństwo dla zjeżdżających).
Obrazek

Wcale nie podobne,
https://goo.gl/maps/SeaW8SRcJV62
spójrz na linie krawędziową pasa zewnętrznego, zaiwania dookoła, a nie do zjazdu. Pas mu się nie kończy. ;-P
one white wine ;)
yorki
 
Posty: 589
Dołączył(a): niedziela 09 sierpnia 2015, 22:14

Re: Rondo AK Radosław, Warszawa

Postprzez STARYSZOFER » czwartek 28 września 2017, 21:14

Czy to wątek o absurdach i patologiach drogowych?

Rozmawiajmy o prawidłowo oznakowanych skrzyżowaniach z ruchem okrężnym w rozumieniu §36.1, zgodnych z rozporządzenime o warunkach umieszczania znaków na drogach, a nie o patolgii, której niestety jeszcze sporo w Polsce.
Avatar użytkownika
STARYSZOFER
 
Posty: 424
Dołączył(a): piątek 08 lipca 2016, 19:52

Re: Rondo AK Radosław, Warszawa

Postprzez Henq » czwartek 28 września 2017, 21:20

STARYSZOFER napisał(a):Rozmawiajmy o prawidłowo oznakowanych skrzyżowaniach z ruchem okrężnym w rozumieniu §36.1 i rozporządzenia o warunkach umieszczania znaków na drogach.

a jakiż to warunek zabrania umieszczania strzałek kierunkowych na wlocie na SoRO? jakiś przepis wskażesz?
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 55 gości