Rondo AK Radosław, Warszawa

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Rondo AK Radosław, Warszawa

Postprzez STARYSZOFER » niedziela 01 października 2017, 09:39

:help: :evil: ó
sankila napisał(a):
STARYSZOFER napisał(a):Sankila, co to jest według Ciebie - kierunek ruchu?
Kierunek ruchu? - to kawałek zdania wyrwany z kontekstu. Zakładam, że nie pytasz o kierunek ruchu feministycznego, tylko o przepisy ruchu drogowego
Oczywiście, że tak, przecież mie rozmawiamy o ruchu feministycznym... :roll: ) tylko o ruchu pieszych, kierujących i innych uczestników ruchu o których mowi ustawa.
Ustawa dotyczy ruchu drogowego, (tu: ruchu pojazdów na drodze), więc kierunek jazdy dotyczy kierunku przemieszczania się pojazdu względem drogi, po której się przemieszcza.Odpowiednio: kierunek ruchu na drodze, jest kierunkiem wzdłuż drogi, w którym przemieszczają się pojazdy na tej drodze. PORD nie mówi ani o "ruchu", ani o "ruchu pojazdu", tylko o "ruchu pojazdu na drodze" - a to ściśle sprecyzowany kontekst.
Mówi o ruchu pieszych, pojazdów itd. - i nie tylko na drodze, ale także w strefach zamieszkania, strefach ruchu, parkingach itd.

Innymi słowy, PORD używa pojęcia "kierunek ruchu" w odniesieniu do dróg, a nie pojazdów.

Wielka bzdura, do tego całkowicie nielogiczna i niezgodna z ogólnie przyjętymi normami językowymi i ustawą.

Drogi się nie poruszają, więc nie można w ogóle mówić o kierunku ruchu dróg - tylko o kierunku ruchu pojazdów które po tych drogach się poruszają.

Poruszają się uczestnicy ruchu (m.in pojazdy) i to w odniesieniu do ich ruchu - używa się pojęcia kierunek ruchu.

Ruch to przemieszczanie się, i tylko w stosunku do czegoś co się przemieszcza można używać pojęcia - kierunek ruchu (w przypadku pojazdu będzie to kierunek jazdy).
Avatar użytkownika
STARYSZOFER
 
Posty: 424
Dołączył(a): piątek 08 lipca 2016, 19:52

Re: Rondo AK Radosław, Warszawa

Postprzez szerszon » niedziela 01 października 2017, 09:43

STARYSZOFER napisał(a):Nie wiem po co te durne uśmieszki? Rozumiem, że to reakcja obronna organizmu na brak możliwości rozumienia podstawowych rzeczy.
Odpowiadając na twoje pytanie - tak, mają ten sam kierunek jazdy wynikający z C-12? Jaki? Wskazany na tym właśnie znaku. .
No padam ze śmiechu. Pojadą w przeciwne strony a mają ten sam kierunek jazdy. Czy w końcu wskażesz przepis, gdzie literalnie jest napisane, iż C-12 wskazuje kierunek jazdy ??? Czy w końcu się nauczysz,że nie nadaje się tego samego znaczenia dwóm różnym określeniom ???
W momencie zmiany? Następuje zmiana kierunku jazdy, której zamiar należy odpowiednio sygnalizować.
Przecież napisałeś,że jak jedzie to ma kierunek jazdy. Jak zmienia to to też jedzie...czyli co ? Jaki to kierunek jazdy ???
Chodziło mi o chore wizje osób takich jak ty, które przez tyle lat noe mogą zajarzyć o co chodzi w ruchu okrężnym
Ja ??? To ty nie potrafisz udowodnić swojej racji tworząc wizje.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Rondo AK Radosław, Warszawa

Postprzez sankila » niedziela 01 października 2017, 22:16

STARYSZOFER napisał(a):Wielka bzdura, do tego całkowicie nielogiczna i niezgodna z ogólnie przyjętymi normami językowymi i ustawą. Drogi się nie poruszają, więc nie można w ogóle mówić o kierunku ruchu dróg - tylko o kierunku ruchu pojazdów które po tych drogach się poruszają.
Czy ja napisałam o ruchu dróg czy ja napisałam o o kierunku ruchu NA DRODZE? Bo to taka sama różnica jak między uprawianiem seksu na łóżku a łóżkiem, uprawiającym seks.

Dwa zdania podrzędnie złożone to za dużo? rozdzielić na pojedyncze proste?
PORD nie mówi ani o "ruchu", ani o "ruchu pojazdu", tylko o "ruchu pojazdu na drodze" - a to ściśle sprecyzowany kontekst.
Kontekst to zespół odniesień, objaśniających wypowiedź, żeby nie trzeba było 150 razy powtarzać, że to nie drogi się ruszają, tylko pojazdy na drogach się ruszają.

Innymi słowy, PORD używa pojęcia "kierunek ruchu" w odniesieniu do dróg, a nie pojazdów.
Ano tak się składa, że w rozdziale o przecinaniu się kierunków ruchu - przepisy mówią o kierunkach ruchu na drogach, torowiskach, przejazdach PDP i DDR, a nie o przecinaniu się kierunków ruchu pociągu i ruchu rowerzysty.

Ruch to przemieszczanie się, i tylko w stosunku do czegoś co się przemieszcza można używać pojęcia - kierunek ruchu
W takim razie wskaż mi kierunek ruchu jednokierunkowego i kierunek ruchu wahadłowego POJAZDU. Ruch jednokierunkowy na drodze i ruch wahadłowy na drodze - sama mogę pokazać.
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rondo AK Radosław, Warszawa

Postprzez STARYSZOFER » niedziela 01 października 2017, 22:37

sankila napisał(a):
STARYSZOFER napisał(a):Wielka bzdura, do tego całkowicie nielogiczna i niezgodna z ogólnie przyjętymi normami językowymi i ustawą. Drogi się nie poruszają, więc nie można w ogóle mówić o kierunku ruchu dróg - tylko o kierunku ruchu pojazdów które po tych drogach się poruszają.
Czy ja napisałam o ruchu dróg czy ja napisałam o o kierunku ruchu NA DRODZE? Bo to taka sama różnica jak między uprawianiem seksu na łóżku a łóżkiem, uprawiającym seks.

Dwa zdania podrzędnie złożone to za dużo? rozdzielić na pojedyncze proste?
PORD nie mówi ani o "ruchu", ani o "ruchu pojazdu", tylko o "ruchu pojazdu na drodze" - a to ściśle sprecyzowany kontekst.
Kontekst to zespół odniesień, objaśniających wypowiedź, żeby nie trzeba było 150 razy powtarzać, że to nie drogi się ruszają, tylko pojazdy na drogach się ruszają.

Jeżeli tak to ok. Człowiek naczyta się szerszonizmów, henquizmów, leszków i innych idiotyzmow, którzy właśnie twierdzą, że to droga się porusza, a ruch odnosi się do wyspy... :lol: . Myślałem, że jesteś przedstawicielką tych idiotyzmów, ale widzę, że nie.


Innymi słowy, PORD używa pojęcia "kierunek ruchu" w odniesieniu do dróg, a nie pojazdów.
Ano tak się składa, że w rozdziale o przecinaniu się kierunków ruchu - przepisy mówią o kierunkach ruchu na drogach, torowiskach, przejazdach PDP i DDR, a nie o przecinaniu się kierunków ruchu pociągu i ruchu rowerzysty.

Zauważ, że jeżeli jest mowa o przecinaniu się kierunków ruchu - to chodzi o przecinanie się kierunków ruchu np. dwóch pojazdów, czyli sytuacje kolizyjne między nimi, gdzie któryś musi ustąpić pierwszeństwa.


Ruch to przemieszczanie się, i tylko w stosunku do czegoś co się przemieszcza można używać pojęcia - kierunek ruchu
W takim razie wskaż mi kierunek ruchu jednokierunkowego i kierunek ruchu wahadłowego POJAZDU. Ruch jednokierunkowy na drodze i ruch wahadłowy na drodze - sama mogę pokazać.

Owszem na drodze, ale w dalszym ciągu mowa jest o ruchu pojazdów. Ruch jednokierunkowy czy wahadłowy oznacza, że w danym przekroju drogi pojazdy jadą w jednym kierunku, bądź naprzemiennie w dwóch kierunkach.

Dlatego jeżeli jest mowa o kierunku ruchu - to chodzi o kierunek ruchu czegoś co się porusza, a więc np. pojazdów, a nie dróg.
Avatar użytkownika
STARYSZOFER
 
Posty: 424
Dołączył(a): piątek 08 lipca 2016, 19:52

Re: Rondo AK Radosław, Warszawa

Postprzez szerszon » niedziela 01 października 2017, 23:36

STARYSZOFER napisał(a): Człowiek naczyta się szerszonizmów, henquizmów, leszków i innych idiotyzmow, którzy właśnie twierdzą, że to droga się porusza, a ruch odnosi się do wyspy... :lol: . Myślałem, że jesteś przedstawicielką tych idiotyzmów, ale widzę, że nie.
Czy mógłbyś zacytować, kto napisał ,że droga się rusza ??? Bo posądzanie bez dowodów najlepiej ci wychodzi.
Chociaż w przepisach jest napisane, że "droga zmienia kierunek"..pewnie będziesz zaskoczony.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Rondo AK Radosław, Warszawa

Postprzez STARYSZOFER » poniedziałek 02 października 2017, 18:19

szerszon napisał(a):
STARYSZOFER napisał(a): Człowiek naczyta się szerszonizmów, henquizmów, leszków i innych idiotyzmow, którzy właśnie twierdzą, że to droga się porusza, a ruch odnosi się do wyspy... :lol: . Myślałem, że jesteś przedstawicielką tych idiotyzmów, ale widzę, że nie.
Czy mógłbyś zacytować, kto napisał ,że droga się rusza ???

No jak to kto? Ty.
Twierdzisz, że ruch o którym mowa w §36.1 - to nie jadące pojazdy, więc zapewne jadąca droga, albo wyspa.... :lol:
Avatar użytkownika
STARYSZOFER
 
Posty: 424
Dołączył(a): piątek 08 lipca 2016, 19:52

Re: Rondo AK Radosław, Warszawa

Postprzez LeszkoII » poniedziałek 02 października 2017, 19:12

Przychodzi baba do lekarza z kierownicą w plecach: - Kto panią tu skierował? Odp.: C-12.
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Rondo AK Radosław, Warszawa

Postprzez szerszon » poniedziałek 02 października 2017, 19:22

STARYSZOFER napisał(a):No jak to kto? Ty.
Twierdzisz, że ruch o którym mowa w §36.1 - to nie jadące pojazdy, więc zapewne jadąca droga, albo wyspa.... :lol:
Oczywiście znowu minąłeś się z prawdą. Oczywiście że jadace pojazdy się ruszają . Jest ruch w interesie.
Tylko co z tym kierunkiem jazdy ???
I tu mnie ubawiłeś... :spoko:
Wielka bzdura, do tego całkowicie nielogiczna i niezgodna z ogólnie przyjętymi normami językowymi i ustawą.
A sam się bronisz przed swoim babolem nadając to samo znaczenie dwóm odrębnym określeniom.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Rondo AK Radosław, Warszawa

Postprzez sankila » poniedziałek 02 października 2017, 23:17

STARYSZOFER napisał(a):Zauważ, że jeżeli jest mowa o przecinaniu się kierunków ruchu - to chodzi o przecinanie się kierunków ruchu np. dwóch pojazdów, czyli sytuacje kolizyjne między nimi, gdzie któryś musi ustąpić pierwszeństwa.
Do przecięcia kierunków ruchu dwóch pojazdów nie potrzeba skrzyżowania - wystarczy zmiana pasa ruchu, nieprawdaż?
Z drugiej strony - na przecięciu kierunków ruchu (skrzyżowaniu) - kierunki ruchu dwóch pojazdów wcale nie muszą się przecinać (np. oba skręcają w prawo).
Ruch jednokierunkowy czy wahadłowy oznacza, że w danym przekroju drogi pojazdy jadą w jednym kierunku, bądź naprzemiennie w dwóch kierunkach.
Na obu drogach wszystkie pojazdy mają jeden kierunek ruchu: do przodu!
Kierunek ruchu pojazdu orientuje się według jego osi: do przodu, do tyłu (cofanie), po łuku (skręcanie). I nie ma znaczenia, czy jedzie wzdłuż drogi, w poprzek drogi, z lewej strony z prawej strony.

Dlatego jeżeli jest mowa o kierunku ruchu - to chodzi o kierunek ruchu czegoś co się porusza, a więc np. pojazdów, a nie dróg.
Ale nie wtedy, gdy jest mowa o ruchu drogowym.
Pojazd w ruchu drogowym, to pojazd na drodze, a nie pojazd poruszający się. Droga ze znakiem D3 ma jeden kierunek ruchu, nawet jeśli nic po niej nie jedzie. Ale ten kierunek ruchu nie dotyczy pieszych, chociaż pieszy jest "czymś, co się porusza", zatem jakiś kierunek ruchu mieć musi.
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rondo AK Radosław, Warszawa

Postprzez STARYSZOFER » wtorek 03 października 2017, 12:08

sankila napisał(a):
STARYSZOFER napisał(a):Zauważ, że jeżeli jest mowa o przecinaniu się kierunków ruchu - to chodzi o przecinanie się kierunków ruchu np. dwóch pojazdów, czyli sytuacje kolizyjne między nimi, gdzie któryś musi ustąpić pierwszeństwa.
Do przecięcia kierunków ruchu dwóch pojazdów nie potrzeba skrzyżowania

A kto napisał, że potrzeba?

wystarczy zmiana pasa ruchu, nieprawdaż?
Prawo o ruchu drogowym mówi o taki przypadkach i trzeb jasno napisać, że mówi o przecinaniu kierunków ruchu pojazdów, a nie dróg:
- jeden pojazd skręca w lewo, a drugi jedzie w kierunku przeciwnego na wprost lub skręca w prawo
- jeden pojazd nadjeżdża z prawej strony drugiego.
Są to wszystkie przypadki jakie mogą wystąpić i zawarto je właśnie w art 25.

Z drugiej strony - na przecięciu kierunków ruchu (skrzyżowaniu)
Skrzyżowanie to nie jest przecięcie kierunków ruchu pojazów, tylko przecięcie dróg. A to zupełnie co innego.
Avatar użytkownika
STARYSZOFER
 
Posty: 424
Dołączył(a): piątek 08 lipca 2016, 19:52

Re: Rondo AK Radosław, Warszawa

Postprzez sankila » środa 04 października 2017, 01:46

STARYSZOFER napisał(a): Prawo o ruchu drogowym mówi o taki przypadkach i trzeb jasno napisać, że mówi o przecinaniu kierunków ruchu pojazdów, a nie dróg:

Prawo o ruchu drogowym używa pojęcia "kierunek ruchu" w nast. artykułach:
(art 20) na drodze [...] o dwóch pasach przeznaczonych dla każdego kierunku ruchu
(art 24) część jezdni przeznaczoną do ruchu w kierunku przeciwnym
(oddział 7) Przecinanie się kierunków ruchu
(art 28) [...] wjechania na część jezdni przeznaczoną dla przeciwnego kierunku ruchu
Gdyby chodziło o przecinanie się kierunków ruchu pojazdów, to te zapisy byłyby bezsensowne.

art 20: dwa pasy dla każdego kierunku ruchu - czy to znaczy, że dwa pasy dla skręcających w prawo, dwa pasy dla skręcających w lewo i dwa dla jadących prosto?
art 24: część jezdni przeznaczona do ruchu [POJAZDU] w kierunku przeciwnym co to ma być - pas do zawracania?
art28: wjechanie na część jezdni przeznaczoną dla przeciwnego kierunku ruchu: czyli co, skręcający w lewo nie może wjechać na część jezdni, przeznaczoną dla skręcających w prawo?
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości