Drogi czy jezdnie

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Drogi czy jezdnie

Postprzez szoferemeryt » poniedziałek 25 września 2017, 13:22

Potraktujcie to pytanie jako ankietę.
Obrazek
Na obrazku wysepka dzieli drogę na dwie jezdnie czy na dwie drogi?
szoferemeryt
 
Posty: 1155
Dołączył(a): piątek 11 kwietnia 2014, 16:03

Re: Drogi czy jezdnie

Postprzez LeszkoII » poniedziałek 25 września 2017, 14:27

Pytanie w stylu "dlaczego bijesz żonę". Przecież nie biję :lol: Na pytania z tezą należy milczeć. Mogę tylko skromnie nadmienić, że na rysunku jest jedna droga, w której skład wchodzi jedna jezdnia, na środku której znajduje się urządzenie b.r.d. Przejście (szt. 1) należy traktować jako dwa przejścia.

Do czego dążysz?
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Drogi czy jezdnie

Postprzez jasiek23 » wtorek 26 września 2017, 09:59

Jest jedna jezdnia podzielona na dwa pasu ruchu w które wplecione jest przejście dla pieszych z "azylem". Coś za bardzo kombinujesz :-)
jasiek23
 
Posty: 542
Dołączył(a): poniedziałek 30 marca 2009, 19:51

Re: Drogi czy jezdnie

Postprzez sankila » wtorek 26 września 2017, 21:08

Proponuję rozwiązanie empiryczne:

Na którym z tych rysunków NIE MA drogi? Na 1? Na 2?
droga12.jpg
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Drogi czy jezdnie

Postprzez Henq » wtorek 26 września 2017, 22:10

jasiek23 napisał(a):Jest jedna jezdnia podzielona na dwa pasu ruchu w które wplecione jest przejście dla pieszych z "azylem". Coś za bardzo kombinujesz :-)
poczytaj ciekawe stwierdzenia tego usera na temat znaku C-9 to dowiesz się do czego zmierza :spoko: szuka tu zmiany kierunku jazdy albo skrzyżowania :lol: :lol:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Drogi czy jezdnie

Postprzez gumik » wtorek 26 września 2017, 23:01

Moim zdaniem ta wysepka dzieli przejscie dla pieszych na dwa.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Drogi czy jezdnie

Postprzez szerszon » wtorek 26 września 2017, 23:27

gumik napisał(a):Moim zdaniem ta wysepka dzieli przejscie dla pieszych na dwa.
A co to ma wspólnego z zadanym pytaniem ??? Po co ten OT ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Drogi czy jezdnie

Postprzez szoferemeryt » środa 27 września 2017, 08:22

Henq napisał(a):
jasiek23 napisał(a):Jest jedna jezdnia podzielona na dwa pasu ruchu w które wplecione jest przejście dla pieszych z "azylem". Coś za bardzo kombinujesz :-)
poczytaj ciekawe stwierdzenia tego usera na temat znaku C-9 to dowiesz się do czego zmierza :spoko: szuka tu zmiany kierunku jazdy albo skrzyżowania :lol: :lol:

Niczego nie szukam. jak to, to pytam czy na twoim rysunku kierujący zmienia kierunek jazdy i czy jest skrzyżowanie. Uważam że kierujący nie zmienia kierunku jazdy, a także nie ma tu skrzyżowania. Resztę poczytajcie w temacie ronda.
A kierunku ruchu i jazdy na rondzie też tam napisałem.
Dopóki rondo będzie oznaczone C-12 to ruch i kierunek jazdy pokrywają się, a jak się pokrywają to jaki jest kierunek ruchu, a jaki jest kierunek jazdy? Ten sam, z chwila gdy któryś z kierujących podejmuje decyzje o zmianie kierunku jazdy, to na rondzie zjeżdża w lewo na wyspę czy zjeżdża z ronda, a gdzie? Tylko w prawo. Zaraz gwałt podniosą zwolennicy rond turbinowych, tyle że na turbinowych jedziemy tak jak nam nakazują znaki, a na klasycznych tak jak nakazują przepisy ogólne.
Wracając do zasadniczego tematu, na rysunku henq nie ma ani ronda, ani klasycznego skrzyżowania, a jak „widać” nie ma tez możliwości zmiany kierunku jazdy. Pewne osoby chcą mi wmówić że wysepka dzieli drogę na dwie drogi, ja już wolę powiedzieć że wysepka dzieli drogę na dwie jezdnie. I o to ten temat i moje zapytanie.
szoferemeryt
 
Posty: 1155
Dołączył(a): piątek 11 kwietnia 2014, 16:03

Re: Drogi czy jezdnie

Postprzez LeszkoII » środa 27 września 2017, 09:23

Pierdzenie o rondach wszędzie, gdzie się tylko da. Was się q-wa nie da czytać! Piszę to z perspektywy osoby, która nie czytała tych bredni przez miesiące a co dopiero z perspektywy ludzi, którzy sporadycznie i całkiem przypadkowo pojawiają się na Forum idąc za tropem Google.

Porażka, a temat do kosza łącznie z założycielem.
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Drogi czy jezdnie

Postprzez szoferemeryt » środa 27 września 2017, 09:51

LeszkoII napisał(a):Porażka, a temat do kosza łącznie z założycielem.

Odezwał się nieomylny.
Sam się wysłałeś do kosza i wróciłeś, a było tak miło bez ciebie i twojego bluzgania.
Wróć skąd przybyłeś. Może znów będzie miło.
Mnie nie było dwa lata i co z tego?
szoferemeryt
 
Posty: 1155
Dołączył(a): piątek 11 kwietnia 2014, 16:03

Re: Drogi czy jezdnie

Postprzez szerszon » środa 27 września 2017, 22:12

szoferemeryt napisał(a):A kierunku ruchu i jazdy na rondzie też tam napisałem.
.
Ogarnij się. Nie masz pojęcia o czym jest napisane w PoRD. Mieszasz pojęcia i jeszcze pyskujesz zamiast sięgnąć do żródeł.
Dopóki rondo będzie oznaczone C-12 to ruch i kierunek jazdy pokrywają się, a jak się pokrywają to jaki jest kierunek ruchu, a jaki jest kierunek jazdy?
to tylko ty i tobie podobni widza gdzieś w paragrafie 36 coś o kierunku jazdy i nie odróżniaja C=1 od c-9.
To jest dramat.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Drogi czy jezdnie

Postprzez sankila » czwartek 28 września 2017, 00:29

szoferemeryt napisał(a):Pewne osoby chcą mi wmówić że wysepka dzieli drogę na dwie drogi, ja już wolę powiedzieć że wysepka dzieli drogę na dwie jezdnie. I o to ten temat i moje zapytanie.
Nie pewne osoby, tylko ja; i nic Ci nie wmawiam, tylko stwierdzam, że wysepka daje możliwość wyboru kierunku jazdy i C9 stoi tam jak najbardziej prawidłowo. Skrzyżowanie nie jest do niczego potrzebne - kierunek jazdy można zmienić, zmieniając pas ruchu na rozwidleniu drogi.

Proszę, oto znak C11 - dwie strzałki, z których każda wskazuje dozwolony kierunek jazdy. No to od czego zależy, czy wjadę w drogę po prawej czy po lewej?
Obrazek
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Drogi czy jezdnie

Postprzez szoferemeryt » czwartek 28 września 2017, 06:31

Ludzie trzymacie mnie. Pisałem o wysepce (azylu dla pieszych) nie o rozwidleniu (skrzyżowaniu) dwupoziomowym.
Czy naprawdę nie widzisz tu różnicy?.

Szerszon, daj sobie już spokój z wymyślaniem coraz to nowych objawień.
Najpierw powiedz co rozumiesz pod określeniem "ruch pojazdów" w sensie PoRD i dlaczego w C-12 jest mowa o ruchu w kierunku, a później możesz snuć swoje domysły że nie rozumiem lub nie odróżniam znaczenia znaków. Jeszcze tego nikomu nie wyjaśniłeś.

No i to
szerszon napisał(a):Obrazek

szoferemeryt napisał(a):Czyli znak U-3 jest wyjaśnieniem do mojego zapytania o T-6, nie sądzę.
To w tej sytuacji mam sygnalizować jazdę w lewo?
https://www.google.pl/maps/@50.1436358, ... 312!8i6656
Ciekawe.


Nabrałeś wody w usta i uciekłeś z podkulonym ogonem.
szoferemeryt
 
Posty: 1155
Dołączył(a): piątek 11 kwietnia 2014, 16:03

Re: Drogi czy jezdnie

Postprzez gumik » czwartek 28 września 2017, 10:08

szerszon napisał(a):
gumik napisał(a):Moim zdaniem ta wysepka dzieli przejscie dla pieszych na dwa.
A co to ma wspólnego z zadanym pytaniem ??? Po co ten OT ?

Bo do tego służy ta wysepka. Rozważania filozoficzne czy dwie czy jedna jezdnia nie mają żadnego znaczenia w tym miejscu. Tam chodzą piesi i moim zdaniem nijak się to ma do innych tematów. Szukanie jakiejś zależności między tym miejscem a rondem, to już pomyłka.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Drogi czy jezdnie

Postprzez szoferemeryt » czwartek 28 września 2017, 10:32

gumik napisał(a):Bo do tego służy ta wysepka. Rozważania filozoficzne czy dwie czy jedna jezdnia nie mają żadnego znaczenia w tym miejscu. Tam chodzą piesi i moim zdaniem nijak się to ma do innych tematów. Szukanie jakiejś zależności między tym miejscem a rondem, to już pomyłka.

Nie chodzi o przejście jako takie, ale o to czy podzielona droga wysepką jest nadal jedną droga czy dwiema drogami.
Czy jezdnia została podzielona na dwie jezdnie, czy zostaje nadal jedna jezdnia. Oczywiście że szukanie zależności między tą sytuacja a rondem jest pomyłką, ale szerszon ciągle coś sugeruje, to chce żeby wypowiedział sie w sprawach w których unika odpowiedzi.
szoferemeryt
 
Posty: 1155
Dołączył(a): piątek 11 kwietnia 2014, 16:03

Następna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości