Ronda

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Ronda

Postprzez szerszon » sobota 14 października 2017, 21:03

Henq napisał(a):
szerszon napisał(a):
Henq napisał(a):Bzdura! dobrym przykładem jest zawracanie na przełączce, nie ma uniewrsalnej metody można zrobić to na krótko , można po zewnętrznej - to już obala twoje bzdury.
Jak masz przełączkę pomiędzy dwoma jezdniami jednokierunkowymi, gdzie każda jezdnia ma po dwa pasy ruchu robisz to oczywiście z prawego pasa ??? :lol: :lol: :lol:
Jak zawracasz na trzy to robisz to i uczysz by robiono to od środka jezdni? :lol: :lol: :lol:
Na początek przypomnę ci, bo widać zapomniałeś już o zawracaniu na jezdni jednokierunkowej.Może to nie ty ???
Henq napisał(a):
Jeszcze nie poznałem żadnego instruktora, powtórzę żadnego instruktora, który by uczył zawracania na trzy od lewej krawędzi na drodze jednokierunkowej albo od środka jezdni na drodze dwukierunkowej.
Ale od prawej krawędzi już poznałeś ??? :lol:
Od środka jezdni jak najbardziej na drodze dwukierunkowej. Przecież z Art 22 wynika,że mam zbliżyć sie do osi jezdni. Mogę wykorzystać infrastrukturę po lewej.
Jak zawracasz na trzy to robisz to i uczysz by robiono to od środka jezdni?
Na przełączce nie zawracam na trzy. Pisałem o przełączce a ty o na trzy. Bez sensu twe odpowiedzi.
Skrzyżowanie o ruchu okrężnym to skrzyżowanie, a nie jezdnia jednokierunkowa i to zwalnia mnie z trzymania się lewej strony
Nie zauważyłem specjalnych przepisów zwalniających z Art 22 przy SoRO.
]nie mieszaj skrętu w lewo z zawracaniem przestaną ci głupoty wychodzic
Niestety przytoczone wcesniej przeze mnie przepisy raczej nie wiążą zawracania ze skrętem w prawo czy jazdą na wprost.Chyba że takie wskażesz.
szukaj szukaj, znajdziesz swoje głupoty
Cytat na poczatku posta. Trzeba mieć nieźle pod kapeluszem, aby wspominać o zawracaniu na jednokierunkowej niezależnie od krawędzi. Brawo ty.

Nic nie pokazujesz, nieudolnie manipulujesz, jak zawsze kiedy obnaża się twoją niewiedze :
cytat na początku :mrgreen:
]jeżeli to robię od lewej krawędzi jezdni to prawym a ty jakim?
Na jednokierunkowej ??? Czy na dwukierunkowej zaczynasz manewr zawracania od lewej krawędzi ??? Brawo ty. Nie wie, gdzie ciebie uczyli zawracania, ale pisz zażalenie. Możesz czuć się oszukany. :mrgreen:
]ale nadal zawracanie to nie są dwa skręty w lewo i
Nigdzie nie pisałem,że to dwa skręty w lewo. Zadałem pytanie..nie dociera ?
każdy NORMALNY zawracając na trzy robi to od prawej krawędzi jezdni, skoro ty to robisz tak jak skręt w lewo bo ci tak art 22.2.2 podpowiada, widocznie nie należysz do tych NORMALNYCH
Proponuje ci poćwiczyć technikę kierowania ze zwróceniem szczególnej uwagi, abys nie wypadł z pojazdu w czasie takiego zawracania.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Ronda

Postprzez papadrive » sobota 14 października 2017, 21:08

Henq napisał(a):
szerszon napisał(a):
że art 22.2.2 mówi jak masz się ustawić przed zawracaniem - to ci pokazałem jakie debilizmy wypisujesz
Jakim kierunkowskazem sygnalizujesz manewr zawracania ?
jeżeli to robię od lewej krawędzi jezdni to prawym a ty jakim?

Poważnie? :wow: Gdy zawracasz na skrzyżowaniu, to robisz to od lewej (a czasami i od prawej :wink: ) i sygnalizujesz to prawym kierunkowskazem? :lol:
Nawet nie wiedziałem, że się tak można. :?
każdy NORMALNY zawracając na trzy robi to od prawej krawędzi jezdni, skoro ty to robisz tak jak skręt w lewo bo ci tak art 22.2.2 podpowiada, widocznie nie należysz do tych NORMALNYCH :eek2:

Nie rozpatrujemy tutaj zawracania "na trzy", bo można równie dobrze zawrócić na kartoflisku, w obojętnie którą stronę. Tutaj chodzi o zawracanie na skrzyżowaniu. Dokładniej na SoRO.
Nie zawsze, jazda zgodna z przepisami, gwarantuje bezpieczeństwo na drodze.
papadrive
 
Posty: 1010
Dołączył(a): poniedziałek 02 grudnia 2013, 22:21

Re: Ronda

Postprzez LeszkoII » sobota 14 października 2017, 21:27

henq napisał(a):Jeszcze nie poznałem żadnego instruktora, powtórzę żadnego instruktora, który by uczył zawracania na trzy od lewej krawędzi na drodze jednokierunkowej
Mam nadzieję, że takiego nie ma :roll:
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Ronda

Postprzez Henq » niedziela 15 października 2017, 20:50

LeszkoII napisał(a):
henq napisał(a):Jeszcze nie poznałem żadnego instruktora, powtórzę żadnego instruktora, który by uczył zawracania na trzy od lewej krawędzi na drodze jednokierunkowej
Mam nadzieję, że takiego nie ma :roll:

Akurat jeden tu jest, chce stosować art 22.2.2 przy zawracaniu a tam jak byk stoi:
- do środka jezdni lub na jezdni o ruchu jednokierunkowym do lewej jej krawędzi – jeżeli zamierza skręcić w lewo.-
Nie widzi, że tam jest o skręcie w lewo tylko dopisuje swoje durnoty, że to też dotyczy zawracania i dziwić się potem że ratuje skórę przypisując mi swoje durnoty - ale przecież nie raz to mówiłem manipulant, nie przyzna się do błędu :eek2:

-----

papadrive napisał(a):
Henq napisał(a):jeżeli to robię od lewej krawędzi jezdni to prawym a ty jakim?

Poważnie? :wow: Gdy zawracasz na skrzyżowaniu, to robisz to od lewej (a czasami i od prawej :wink: ) i sygnalizujesz to prawym kierunkowskazem? :lol:
Nawet nie wiedziałem, że się tak można. :?
A to zawracać można tylko na skrzyżowaniu? :wow: to jakieś nowości wprowadzasz, a obrazka wcześniej nie widział?

papadrive napisał(a):
każdy NORMALNY zawracając na trzy robi to od prawej krawędzi jezdni, skoro ty to robisz tak jak skręt w lewo bo ci tak art 22.2.2 podpowiada, widocznie nie należysz do tych NORMALNYCH :eek2:

Nie rozpatrujemy tutaj zawracania "na trzy", bo można równie dobrze zawrócić na kartoflisku, w obojętnie którą stronę. Tutaj chodzi o zawracanie na skrzyżowaniu. Dokładniej na SoRO.
Tak, dziwne, że zawracanie, w kontekście manewru nie jest rozpisane na to na SoRO na kartoflisku czy "na trzy" masz tylko jak byk napisane w PoRD:
Dz.U. 1997 nr 98 poz. 602 napisał(a):6. Zabrania się zawracania:
- w tunelu, na moście, wiadukcie lub drodze jednokierunkowej;
- na autostradzie;
- na drodze ekspresowej, z wyjątkiem skrzyżowania lub miejsca do tego przeznaczonego;
- w warunkach, w których mogłoby to zagrozić bezpieczeństwu ruchu na drodze lub ruch ten utrudnić.
Zawracanie to zawracanie i tyle osobny manewr - nie jest to skręt w lewo czy dwa skręty w lewo, ani dwa skręty w prawo i nie ma żadnego przepisu nakazującego mi robić to od lewej krawędzi :spoko: Zupełnie jak z cofaniem na D-3 czy C-12

P.S. Swoją drogą nadal twierdzę, że dookoła wyspy na SoRO to nie zawracanie :spoko: przecież wystarczy SoRO C-12 wybudować na wiadukcie :lol: :lol: :lol: i co? wówczas nie wolno dookoła wyspy? :hmm:
Przecież gdyby na "Rondzie Grunwaldzkim" postawić C-12 krakowiacy by zbankrutowali na mandatach :lol: :lol: :lol: :lol: Nie dziwię się czasami krakowskiej szkole że prostuje SoRO bo przecież co im pozostaje :lol: :lol: :lol:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Ronda

Postprzez szerszon » niedziela 15 października 2017, 21:42

Henq napisał(a):Akurat jeden tu jest, chce stosować art 22.2.2 przy zawracaniu a tam jak byk stoi:
- do środka jezdni lub na jezdni o ruchu jednokierunkowym do lewej jej krawędzi – jeżeli zamierza skręcić w lewo.-
Nie widzi, że tam jest o skręcie w lewo tylko dopisuje swoje durnoty, że to też dotyczy zawracania i dziwić się potem że ratuje skórę przypisując mi swoje durnoty - ale przecież nie raz to mówiłem manipulant, nie przyzna się do błędu :eek2:
Jestem pod wrażeniem tej bujnej fantazji :lol:
]Zawracanie to zawracanie i tyle osobny manewr - nie jest to skręt w lewo czy dwa skręty w lewo, ani dwa skręty w prawo i nie ma żadnego przepisu nakazującego mi robić to od lewej krawędzi
Jest przepis zezwalający na zawracanie z pasa do skrętu w lewo. Nie znalazłem nic na temat zawracania z prawego pasa podczas przejazdu przez skrzyżowanie.
P.S. Swoją drogą nadal twierdzę, że dookoła wyspy na SoRO to nie zawracanie :spoko: przecież wystarczy SoRO C-12 wybudować na wiadukcie :lol: :lol: :lol: i co? wówczas nie wolno dookoła wyspy?
to ty twierdzisz, a że mało widziałeś...
Obrazek
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Ronda

Postprzez LeszkoII » poniedziałek 16 października 2017, 15:25

Henq napisał(a):Akurat jeden tu jest, chce stosować art 22.2.2 przy zawracaniu a tam jak byk stoi:
- do środka jezdni lub na jezdni o ruchu jednokierunkowym do lewej jej krawędzi – jeżeli zamierza skręcić w lewo.
Na drodze jednokierunkowej nie zawracamy i ta norma prawna nie ma nic wspólnego z przepisem "22.2.2", bo skoro zawracać nie można to po co dyskutować od której krawędzi.

Co w tym dziwnego, że "22.2.2." dotyczy też zawracania mimo że tego nie napisano? Ile chcesz ode mnie argumentów na potwierdzenie, że manewr zawracania jest powiązany (prawnie!) z manewrem zmiany kierunku jazdy w lewo, mimo że są to manewry odrębne?

Istnieje jeszcze ust. 3, dopuszczający wyjątkowo niestosowanie ust.2, co ma szczególne znaczenie zwłaszcza dla zawracania (zakładamy że odbywa się ono bez utrudniania ruchu). Ale nijak się on ma do dwupasowego ronda.
Henq napisał(a):Zupełnie jak z cofaniem na D-3 czy C-12
Jeżeli przejedziesz spory kawałek cofając na jednokierunkowej, to poruszasz się w przeciwnym kierunku do obowiązującego. Zakazu nie ma z jednej przyczyny: nie można byłoby wyjechać z niektórych stanowisk postojowych znajdujących się na jednokierunkowej.
Zabrania się cofania pojazdem w tunelu, na moście, wiadukcie, autostradzie lub drodze ekspresowej
Zabrania się zatrzymania pojazdu w tunelu, na moście lub na wiadukcie (...) na autostradzie lub drodze ekspresowej w innym miejscu niż wyznaczone w tym celu
Widzisz w tym zestawieniu brakujący element? Jezdnia jednokierunkowa :) Na jezdni jednokierunkowej często występują miejsca postojowe, więc zakaz cofania okazałby się bezsensem. Natomiast na moście, w tunelu, na autostradzie i drodze ekspresowej (na jezdniach głównych) NIGDY.
Henq napisał(a): Swoją drogą nadal twierdzę, że dookoła wyspy na SoRO to nie zawracanie
Egzaminator wydaje polecenie "na najbliższym skrzyżowaniu proszę zawrócić". Henq dojeżdża do C-12 no i wtopa.
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Ronda

Postprzez gumik » wtorek 17 października 2017, 23:30

szerszon napisał(a):
gumik napisał(a):Pojechalbym tak jak w JB pokazywali.
A nie lepiej zgodnie z Art 22.2.2. ?
To jest równoważne.
Jeśli nie jednokierunkowa to jaki kierunek JAZDY posiada kierujący przed zjazdem ze skrzyżowania ? Dlaczego wg Pana Dworaka wjeżdżając na skrzyżowanie jedzie się dalej "prosto" i zmienia kierunek JAZDY dopiero w momencie opuszczania skrzyżowania ?
Według których przepisów tak wynika ?
Wg Kodeksu Drogowego i odrobiny oleju w glowie.
Oczywiście,że artykuły z prawa to podstawa, a nie takie pitolenie jak m.in twoje.Potem powstają takie potworki iż dla jednego "zakręć" znaczy zawracanie a dla drugiego skręt w lewo.
Zawsze sie znajda talenty, ktore cos opacznie zrozumieja. Ale to promil wszystkich kierowcow.
To już wiemy, ze jeździsz prosto z prawym kierunkowskazem i jeszcze jesteś zdziwiony, że ktoś sie wręcz tarza ze śmiechu nad taką alternatywną inteligencją.
To teraz pora na Twoj popis maestro. Powiesz nam w koncu? Ale chyba juz znam odpowiedz. :D
Art 22 w jak największym stopniu. Trzeba sobie radzić w miejscach, gdzie zarządca drogi nie słyszał o rozporządzeniach.
I znow zero konkretow. Paint za skomplikowany, zeby narysowac?
Mam ci zacytować ??? Będziesz teraz udawał ,że miałeś coś innego na myśli niż napisałeś ?
A cytuj. Pewnie. Ciekawe tylko co.
Obejrzyj sobie odcinki JB dotyczące SoRO i poznaj stanowisko prowadzącego.W jednym 10 minutowym nie zdąży zaprezentować swej pełnej gamy intrygujących pomysłów.
A co to ma do obronienia tezy, ktora postawiles? Podaj odcinek i czas w ktorym powiedzieli to co napisales. ;-)
Jak widać po postach w innych tematach czy czasie logowania to już tak nie do końca ten tydzień wychodzi. Ale i ten tydzień to za mało aby zrozumieć PoRD i że się nie jeździ na wprost z prawym kierunkowskazem.
Moim czasem dysponuje w sposób dowolny i taki jak mi się podoba. Jesli po poscie w innym wątku wyciągasz wniosek, że czytałem ten wątek w tym samym czasie, to jest to błędny wniosek. Poza tym takie docinki sa niezbyt kulturalne i bardziej pasuja do trolla forumowego, a nie do instruktora nauki jazdy.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Ronda

Postprzez szerszon » środa 18 października 2017, 06:59

gumik napisał(a):To jest równoważne.

.
Wskażesz mi gdziekolwiek w przepisach, gdzie jest napisane o "umownie w lewo" lub "umówmy się" to przyznam ci rację.
Wg Kodeksu Drogowego i odrobiny oleju w glowie.
Według którego artykułu czy paragrafu ? Coś mało konkretów.Podasz markę i rodzaj oleju ???
Zawsze sie znajda talenty, ktore cos opacznie zrozumieja. Ale to promil wszystkich kierowcow.
I dlaczego ten promil się tu zleciał z tobą na czele ?
]
To teraz pora na Twoj popis maestro. Powiesz nam w koncu? Ale chyba juz znam odpowiedz.
:Cały czas czekam, aż się nauczysz przepisów. Śledzę z uwaga twoje wpisy i na chwilę obecną mam dla ciebie złą wiadomość.
I znow zero konkretow
W twoich ostatnich postach też nic nie zauważyłem poza "olejem w głowie" i kodeksem drogowym. :wink:
Moim czasem dysponuje w sposób dowolny i taki jak mi się podoba.
Nie wspominam o twoim wolnym czasie. Nie obchodzi mnie to.
Jesli po poscie w innym wątku wyciągasz wniosek, że czytałem ten wątek w tym samym czasie, to jest to błędny wniosek.
Wskazuję, że mijasz się z prawdą. Za bardzo przezywasz tę dyskusję :lol:
Poza tym takie docinki sa niezbyt kulturalne i bardziej pasuja do trolla forumowego, a nie do instruktora nauki jazdy
Potraktuj to za dobrą monetę. Chcę dobrze dla ciebie i innych uczestników, abyś im krzywdy nie zrobił, wjeżdżając w bok pojazdu z krótkim prawym zjazdowym.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Ronda

Postprzez Henq » środa 18 października 2017, 19:12

LeszkoII napisał(a):Jeżeli przejedziesz spory kawałek cofając na jednokierunkowej, to poruszasz się w przeciwnym kierunku do obowiązującego.
Nie, ruch nadal odbywa się w kierunku wskazanym na znaku to pojazd ma inny kierunek jazdy czyli cofa co nie jest zabronione :spoko:
LeszkoII napisał(a):Zakazu nie ma z jednej przyczyny: nie można byłoby wyjechać z niektórych stanowisk postojowych znajdujących się na jednokierunkowej.
Oj nieprawda, wystarczył by odpowiedni dopisek :spoko: zakazu nie ma bo na znaku wskazany jest kierunek ruchu a nie kierunek jazdy konkretnego pojazdu no nie mów że ty też mieszasz te pojęcia :eek2:
LeszkoII napisał(a):
Henq napisał(a): Swoją drogą nadal twierdzę, że dookoła wyspy na SoRO to nie zawracanie
Egzaminator wydaje polecenie "na najbliższym skrzyżowaniu proszę zawrócić". Henq dojeżdża do C-12 no i wtopa.
Takiego polecenia wydać nie może, ponieważ przed skrzyżowaniem może stać B-23 o którym instruktor może nie wiedzieć :spoko:. Natomiast może wydać polecenie na najbliższym możliwym skrzyżowaniu proszę zawrócić, @LeszkoII dojeżdża do skrzyżowania na wiadukcie i zawraca :rotfl: i wtopa :evil2:

-----
szerszon napisał(a):Jestem pod wrażeniem tej bujnej fantazji :lol:
A ja twojej ograniczonej :eek2: Jakiś przepis który zabrania mi takowej jazdy:

Obrazek

Oczywiście pomijamy fakt art22.2.2 i drogę jednokierunkowa bo to przecież jak sam wspominasz skrzyżowanie :spoko: :lol: :lol: :lol:
Pasy również nie wyznaczone i nie wyprowadzają a miejsca tylko na jeden pojazd, który jak widzisz ładnie zbliżył się do środka jezdni :spoko: i teraz twoja kolej wskaż przepis zabraniający takowej jazdy przez skrzyżowanie :spoko:

szerszon napisał(a):to ty twierdzisz, a że mało widziałeś...
:eek2: no i znów manipulacja a C-12 to pewno ktoś ukradł? :eek2:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Ronda

Postprzez LeszkoII » środa 18 października 2017, 20:32

Henq napisał(a):Nie, ruch nadal odbywa się w kierunku wskazanym na znaku to pojazd ma inny kierunek jazdy czyli cofa co nie jest zabronione
Człowieku... no to nawet jakby czołgi tam jeździły w poprzek, to Ty byś uznał, że ruch odbywa się w jednym kierunku, bo taka jest dewiza D-3. Jak sobie przejedziesz jezdnie jednokierunkowa na wstecznym to popełniasz wykroczenie, bo poruszasz się pod prąd. Gdybyś zasuwał skacząc na rowerze obracając się wokół własnej osi, to tez był popełnił czyn zabroniony identycznego pokroju.
Henq napisał(a):Oj nieprawda, wystarczył by odpowiedni dopisek zakazu nie ma bo na znaku wskazany jest kierunek ruchu a nie kierunek jazdy konkretnego pojazdu no nie mów że ty też mieszasz te pojęcia
Ale o czym Ty do mnie piszesz? Wiem że D-3 (ani C-12) nie wyznacza kierunku jazdy, co nie znaczy że sobie możesz cofać na rondzie w celu 10 krotnego okrążania w ten sposób wyspy.
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Ronda

Postprzez szerszon » środa 18 października 2017, 20:52

Henq napisał(a): @LeszkoII dojeżdża do skrzyżowania na wiadukcie i zawraca :rotfl: i wtopa :evil2:


Nie widziałeś mojego zdjęcia skrzyżowania na wiaduktach ???
A ja twojej ograniczonej :eek2: Jakiś przepis który zabrania mi takowej jazdy:
Mi do głowy nie wpadło zawracanie na jednokierunkowej. :lol:
Oczywiście, że jest przepis. Art 22.2.2 Zamierzając skręcić w lewo powinieneś zbliżyć się do lewej krawędzi lub osi. Jeśli od tej lewej krawędzi czy osi wjeżdżasz na prawy pas...tylko pogratulować.
Szczyt szczytów...ale czego spodziewać się po tobie.

Pasy również nie wyznaczone i nie wyprowadzają a miejsca tylko na jeden pojazd,
Brak wyznaczenia pasów powoduje, że ich nie ma ??? Doucz się. A miejsca jak najbardziej jest dostatek.
no i znów manipulacja a
Nie. Tam jest skrzyżowanie o ruchu okrężnym. Wrzuciłeś miejsce, gdzie jest D-2+A-7. Wystarczy "pojechać" estakadą do skrzyżowania. Znak C-12+A-7 stoi i ma się dobrze. https://goo.gl/maps/NmmMryMwPJy
Czyli kto manipuluje ? Nieudolny jesteś. :lol: Łatwiutko można ciebie skasować. Ale to akurat nie jest powód do dumy. :mrgreen:
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Ronda

Postprzez Henq » czwartek 19 października 2017, 21:22

szerszon napisał(a):
Henq napisał(a): @LeszkoII dojeżdża do skrzyżowania na wiadukcie i zawraca :rotfl: i wtopa :evil2:
Nie widziałeś mojego zdjęcia skrzyżowania na wiaduktach ???
Widziałem i co w związku z tym? Gdzie tam zawracanie? Nie widzę by którykolwiek pojazd tam zawracał, wszystkie skręcają w lewo :eek2:

szerszon napisał(a):
A ja twojej ograniczonej :eek2: Jakiś przepis który zabrania mi takowej jazdy:
Mi do głowy nie wpadło zawracanie na jednokierunkowej. :lol:
No jak nie, przecież to twoje urojenia że art 22.2.2 mówi jak się ustawić przy zawracaniu a tam jak byk o jednokierunkowej jest :lol: :lol: :lol:

szerszon napisał(a):Oczywiście, że jest przepis. Art 22.2.2 Zamierzając skręcić w lewo powinieneś zbliżyć się do lewej krawędzi lub osi. Jeśli od tej lewej krawędzi czy osi wjeżdżasz na prawy pas...tylko pogratulować.
Szczyt szczytów...ale czego spodziewać się po tobie.
Oczywiście, że wjeżdżam a ty nie? To jak uczysz:
Obrazek Obrazek
Mogę wjechać na którykolwiek pas ruchu :spoko: - ale porażka panie pseudo instruktor; takie buble wprowadzać :wow: -to zapewne również z twojego PoRD :lol: :thumb2:

szerszon napisał(a):
Pasy również nie wyznaczone i nie wyprowadzają a miejsca tylko na jeden pojazd,
Brak wyznaczenia pasów powoduje, że ich nie ma ??? Doucz się. A miejsca jak najbardziej jest dostatek.
Na co? Chyba na rower bo na pewno nie na dwa pojazdy obok siebie :eek2: doucz się co to pas ruchu :lol: i wskaż przepis, że z niewyznaczonego pasa ruchu mam wjechać tylko na lewy :spoko:

szerszon napisał(a):
no i znów manipulacja a
Nie. Tam jest skrzyżowanie o ruchu okrężnym. Wrzuciłeś miejsce, gdzie jest D-2+A-7. Wystarczy "pojechać" estakadą do skrzyżowania. Znak C-12+A-7 stoi i ma się dobrze. https://goo.gl/maps/NmmMryMwPJy
Czyli kto manipuluje ?
Oczywiście, że ty :thumb2: nic nowego, a art 22.6.1 znany?

szerszon napisał(a): Nieudolny jesteś. :lol: Łatwiutko można ciebie skasować. Ale to akurat nie jest powód do dumy. :mrgreen:
mnie skasować? :lol: :lol: przecież to ty widzisz zależność zawracania z art 22.2.2 w którym jest mowa o jezdni jednokierunkowej :help: :lol: , przecież to ty skręcając w lewo nakazujesz zajmować jedyny słuszny pas lewy bez poparcia w przepisach :help: :lol: i przecież to ty chcesz wmówić , że wolno zawracać na wiadukcie :help: :lol: - za cienki jeszcze jesteś :lol:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Ronda

Postprzez szerszon » czwartek 19 października 2017, 22:28

Henq napisał(a):Widziałem i co w związku z tym? Gdzie tam zawracanie? Nie widzę by którykolwiek pojazd tam zawracał, wszystkie skręcają w lewo :eek2:
To tylko zdjęcie. Chodziło o to, aby ci pokazać,że są skrzyżowania na wiaduktach i w dodatku oznaczone C-12. A czy zawracają?Oczywiście,że zawracają. Z pasa do skrętu w lewo można zawrócić. To skrzyżowanie leżące w zasięgu WORD Warszawa Bemowo. Zawracają.
No jak nie, przecież to twoje urojenia że art 22.2.2 mówi jak się ustawić przy zawracaniu a tam jak byk o jednokierunkowej jest
O zawracaniu przy zmianie kierunku jazdy podczas przejazdu przez skrzyżowanie. Tu ty byłeś łaskaw wpleść do dyskusji drogę i to w dodatku jednokierunkową.Wyobraź sobie,że do skrzyżowania może dochodzić droga jednokierunkowa.
Poza tym wyobraź sobie, że przepis szczególny może anulować ogólny.
Oczywiście, że wjeżdżam a ty nie? To jak uczysz:
Po co dajesz rysunek na który pas zjeżdżasz, gdy już opuściłeś skrzyżowanie ? Ubawiłem się, że przy skręcie w lewo zjeżdżasz na prawo NA skrzyżowaniu.
Mogę wjechać na którykolwiek pas ruchu
Na jezdnie za skrzyżowaniem. Na SoRO wjeżdżasz na skrzyżowanie.
]
Na co? Chyba na rower bo na pewno nie na dwa pojazdy obok siebie :eek2: doucz się co to pas ruchu :lol: i wskaż przepis, że z niewyznaczonego pasa ruchu mam wjechać tylko na lewy
Jest tu taki jeden, który pojedzie rowerem wielośladowym. Wcale nie jest powiedziane,że na tym rysunku nie zmieszczą się dwa pojazdy obok siebie.
Art 22.2.2. chyba że sygnalizując od zamiaru aż do zakończenia manewru będziesz jechał prawym pasem z lewym kierunkowskazem :spoko:
Oczywiście, że ty :thumb2: nic nowego, a art 22.6.1 znany?
To nie ja wrzuciłem zdjęcie znaków D-2+A-7 dobre 100 metrów przed skrzyżowaniem. Wystarczy zbliżyć się do skrzyżowania i masz to co udajesz,że nie widzisz, czyli C-12+A-7. Jak się nazywa budowla nad jezdnią widziana na tym zdjęciu ? Czy w wspomnianym przez ciebie artykule jest coś o skrzyżowaniu ???
: przecież to ty widzisz zależność zawracania z art 22.2.2 w którym jest mowa o jezdni jednokierunkowej
Nie ja przywołałem przykład drogi jednokierunkowej jako "argument". Ale chociaż się ubawiłem.
przecież to ty skręcając w lewo nakazujesz zajmować jedyny słuszny pas lewy bez poparcia w przepisach
Po twoich rysunkach widać,że nie odróżniasz pozycji pojazdu podczas przejazdu przez skrzyżowanie od zajęcia pasa ruchu po zjeździe ze skrzyżowania.
,
że wolno zawracać na wiadukcie
Jak widać po skrzyżowaniu na wiadukcie-można. :lol:
Nie odróżniasz pojedynczej drogi na wiadukcie od skrzyżowania.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Ronda

Postprzez Henq » piątek 20 października 2017, 23:04

szerszon napisał(a):...
wjazd na jezdnię za skrzyżowaniem, jest konsekwencją jazdy przez skrzyżowanie, ubolewam, że wjeżdżasz na skrajny prawy z lewego na przełaj byle dotrzeć :eek2:
Obrazek
a co najgorsze, jeszcze tak uczysz :help:

Nadal nie wskazałeś przepisu który zabrania mi jazdy przez skrzyżowanie jak czarna strzałka:
Obrazek
ileż można prosić o jedno i to samo? :eek2:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Ronda

Postprzez szerszon » sobota 21 października 2017, 00:10

Henq napisał(a):
szerszon napisał(a):...
wjazd na jezdnię za skrzyżowaniem, jest konsekwencją jazdy przez skrzyżowanie, ubolewam, że wjeżdżasz na skrajny prawy z lewego na przełaj byle dotrzeć

Dyskusja dotyczy wjazdu na skrzyzowanie z odpowiednio zajętej wcześniej pozycji. Nie wiem po co podajesz przykłady zajęcia pasa ruchu po skręcie.
a co najgorsze, jeszcze tak uczysz
A coś niezgodnego z przepisami ? Mam jakis obowiązek zajęcia konkretnego pasa ruchu po skręcie ?
Nadal nie wskazałeś przepisu który zabrania mi jazdy przez skrzyżowanie jak czarna strzałka:
Przecież to miejsce generuje ruch dwukierunkowy. Jazda inaczej niż czarna strzałka byłaby "pod prąd".Z tego co się orientuję ruch wokół wyspy odbywa się w kierunku wskazanym na znaku C-12.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 25 gości