Ronda

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Ronda

Postprzez Henq » sobota 21 października 2017, 01:43

szerszon napisał(a):
Henq napisał(a):
szerszon napisał(a):...
wjazd na jezdnię za skrzyżowaniem, jest konsekwencją jazdy przez skrzyżowanie, ubolewam, że wjeżdżasz na skrajny prawy z lewego na przełaj byle dotrzeć
Dyskusja dotyczy wjazdu na skrzyzowanie z odpowiednio zajętej wcześniej pozycji. Nie wiem po co podajesz przykłady zajęcia pasa ruchu po skręcie.
Przecież wyjaśnione :eek2: wyjazd ze skrzyżowania i zajęcie odpowiedniego pasa ruch jest konsekwencją jazdy przez skrzyżowanie :eek2:
No to specjalnie dla ciebie: zajmuję pozycję: skrajny lewy pas i skręcam w lewo przez skrzyżowanie :spoko: ogarniasz?
no to: "nie na przełaj" (jak uczysz :thumb2: :lol: ) tylko odpowiednie ustawienie w trakcie przejazdu przez skrzyżowanie, by zająć za skrzyżowaniem konkretny pas ruchu :spoko:
skrajny lewy (1) -> skręcam blisko środka skrzyżowania;
środkowy (2) -> zajeżdżam za środek skrzyżowania na wysokość pasa 2;
skrajny prawy (3) -> jadę maksymalnie do końca skrzyżowania i skręcam wjeżdżając w pas 3 :spoko:
takie podstawy :help: już ogarniasz?
ps wiem, że ogarniasz tylko zawaliło światopogląd i ślepe zapatrzenie w art 22.2.2 :thumb2: :lol: :lol: :lol:

szerszon napisał(a):
a co najgorsze, jeszcze tak uczysz
A coś niezgodnego z przepisami ? Mam jakis obowiązek zajęcia konkretnego pasa ruchu po skręcie ?
:wow: no i powiesz mi że perfidnie nie manipulujesz :wow: czyli to nie są twoje słowa:
szerszon napisał(a):Jeśli od tej lewej krawędzi czy osi wjeżdżasz na prawy pas...tylko pogratulować.
:wow: czyli co? prawy pas zabroniony? :wow: :wow: :wow:

szerszon napisał(a):
Nadal nie wskazałeś przepisu który zabrania mi jazdy przez skrzyżowanie jak czarna strzałka:
Przecież to miejsce generuje ruch dwukierunkowy. Jazda inaczej niż czarna strzałka byłaby "pod prąd".
:wow: czyli zawracać na krótko nie wolno? :wow: wskaż przepis proszę cię :thumb2:

szerszon napisał(a):Z tego co się orientuję ruch wokół wyspy odbywa się w kierunku wskazanym na znaku C-12.
No i to jest w lewo w prawo czy prosto? Jak? jakie zastosowanie ma art 22.2.2 na skrzyżowaniu? nadal nie wskazałeś.
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Ronda

Postprzez szerszon » sobota 21 października 2017, 07:56

Henq napisał(a):Przecież wyjaśnione wyjazd ze skrzyżowania i zajęcie odpowiedniego pasa ruch jest konsekwencją jazdy przez skrzyżowanie


Bardzo ładnie rozkminiasz problem, tylko dalej nie widzę związku z wjazdem na SoRO od lewej krawędzi na pas zewnętrzny, który nie jest za skrzyżowaniem.

tylko odpowiednie ustawienie w trakcie przejazdu przez skrzyżowanie
Przed skrzyżowaniem. Pojazd na rysunku skręca z lewego pasa i po skręcie może zająć pas , który mu pasuje. Zarówno 1 jak 2 lub 3.Tylko przed zmianą kierunku jazdy wjeżdżając z lewego pasa ruchu nie jedzie w pierwszej kolejności do prawej krawędzi tarczy skrzyżowania aby wykonać skręt w lewo( taki tor jazdy w kształcie ?)
Jakie na przełaj ???
Podejrzewam,że wymyśliłeś problem, który nie ma związku z tematem, dzielnie z nim walczysz i w dodatku znalazłeś sobie przeciwnika, który rzekomo ten problem stworzył. :lol: :lol: :lol:
no i powiesz mi że perfidnie nie manipulujesz :wow: czyli to nie są twoje słowa:
Oczywiście,że nie manipuluję i to są moje słowa, które ty wyciąłeś z innego tematu.. Temat dotyczy wjazdu na skrzyżowanie, a nie zajęcia pasa po skręcie. ty natomiast odpuściłeś wjazd na SoRO bez sensu podając przykład od czapy. Według twojej filozofii podczas przejazdu przez skrzyżowanie w pierwszej kolejności z tego lewego pasa odbiłbyś po skosie w prawo do prawej krawędzi aby dopiero skręcić w lewo.Dlatego w dalszym ciągu moje gratulacje są aktualne.
czyli co? prawy pas zabroniony?
Przy zjeździe nie.Ale tu jest dyskusja o wjeździe na skrzyżowanie.Chcesz skręcać w lewo od prawej krawędzi.
czyli zawracać na krótko nie wolno? :wow: wskaż przepis proszę cię
:Przecież pojechałbyś pod prąd. Nie zapominaj o drodze podporządkowanej i pojazdach mających zamiar skręcić w lewo.
]
No i to jest w lewo w prawo czy prosto? Jak? jakie zastosowanie ma art 22.2.2 na skrzyżowaniu? nadal nie wskazałeś.
Ruch odbywa się w kierunku wskazanym..a jaki to kierunek jazdy to zapytaj się panów szoferów, gumika itp..
Art 22 ma zastosowanie podczas przejazdu przez skrzyżowanie, a nie na skrzyżowaniu. Wjazd od lewej krawędzi z lewym kierunkowskazem na prawy pas, jak to lansujesz, sygnalizacja do zakończenia manewru...fajnie musi wyglądać Henq zawracający z lewym kierunkowskazem jadący po pasie zewnętrznym. :mrgreen:
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Ronda

Postprzez szoferemeryt » sobota 21 października 2017, 09:21

szerszon napisał(a):fajnie musi wyglądać Henq zawracający z lewym kierunkowskazem jadący po pasie zewnętrznym.

Jak zwykle zapominasz że ja w odróżnieniu od ciebie używam kierunkowskaz przy zjeździe ze SoRO.

Zjazd z pasa wewnętrznego przez jeden lub dwa pasy bez sygnalizacji prawym kierunkowskazem, dla szerzona to normalka przecież jadzie przez skrzyżowanie prosto i nie zmienia kierunku jazdy.
Zajeżdża drogę innym? To nie ważne.
Panie szerszenie jaki to przepis zezwala na to???
Fajnie musi wyglądać jadący lewym pasem, nagle bez ostrzeżenia zajeżdża drogę innym uczestnikom ruchu.
I wielkie bum.
Dla szerzona winnym jest kierujący poruszający się zgodnie z C-12 czyli dookoła wyspy lub placu w kierunku wskazanym na znaku.

Teraz szerszon zacznie uświadamiać, wstawianiem znaków F-, C-, D-, a jak braknie mu znaków to sięgnie po ostateczne działo jakim jest zawracanie pasem zewnętrznym.
szoferemeryt
 
Posty: 1155
Dołączył(a): piątek 11 kwietnia 2014, 16:03

Re: Ronda

Postprzez yorki » sobota 21 października 2017, 19:34

szerszon napisał(a):...fajnie musi wyglądać Henq zawracający z lewym kierunkowskazem jadący po pasie zewnętrznym. :mrgreen:

He, he, identycznie jak szerszon zawracający z lewym kierunkowskazem na rondzie turbinowym... :mrgreen:
one white wine ;)
yorki
 
Posty: 589
Dołączył(a): niedziela 09 sierpnia 2015, 22:14

Re: Ronda

Postprzez benio101 » sobota 21 października 2017, 20:42

yorki napisał(a):
szerszon napisał(a):...fajnie musi wyglądać Henq zawracający z lewym kierunkowskazem jadący po pasie zewnętrznym. :mrgreen:

He, he, identycznie jak szerszon zawracający z lewym kierunkowskazem na rondzie turbinowym... :mrgreen:
Tak samo, jak yorki, który zawraca, gdy kończy się kontrapas, którym jechał :mrgreen:
benio101
 
Posty: 424
Dołączył(a): piątek 11 marca 2011, 22:50

Re: Ronda

Postprzez szerszon » sobota 21 października 2017, 22:36

szoferemeryt napisał(a):Jak zwykle zapominasz że ja w odróżnieniu od ciebie używam kierunkowskaz przy zjeździe ze SoRO.
Tak tak..z ronda zawsze w prawo, bo jak weźmiesz gumkę recepturkę , rozetniesz, wyprostujesz i będzie widać ,że prosto...
Zajeżdża drogę innym?
Niby komu ? Jak będą przestrzegać przepisów to nie będzie komu zajeżdżać.
Dla szerzona winnym jest kierujący poruszający się zgodnie z C-12 czyli dookoła wyspy lub placu w kierunku wskazanym na znaku.
A ten niby zajeżdżający to nie porusza się zgodnie z C-12 ? :lol:
yorki napisał(a):He, he, identycznie jak szerszon zawracający z lewym kierunkowskazem na rondzie turbinowym... :mrgreen:
Co w tym dziwnego ?
ObrazekA z jakim mam zawracać ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Ronda

Postprzez Henq » sobota 21 października 2017, 22:47

szerszon napisał(a):...
jak zwykle pitolenie a przepisu nadal brak :eek2:
szerszon napisał(a):
Henq napisał(a):Przecież wyjaśnione wyjazd ze skrzyżowania i zajęcie odpowiedniego pasa ruch jest konsekwencją jazdy przez skrzyżowanie
Bardzo ładnie rozkminiasz problem, tylko dalej nie widzę związku z wjazdem na SoRO od lewej krawędzi na pas zewnętrzny, który nie jest za skrzyżowaniem.
Nie widzisz, oj ależ mi przykro a SoRO to nie skrzyżowanie? :eek2:
szerszon napisał(a):
tylko odpowiednie ustawienie w trakcie przejazdu przez skrzyżowanie
Przed skrzyżowaniem. Pojazd na rysunku skręca z lewego pasa i po skręcie może zająć pas , który mu pasuje. Zarówno 1 jak 2 lub 3.Tylko przed zmianą kierunku jazdy wjeżdżając z lewego pasa ruchu nie jedzie w pierwszej kolejności do prawej krawędzi tarczy skrzyżowania aby wykonać skręt w lewo( taki tor jazdy w kształcie ?)
Jakie na przełaj ???
rysunki również za ambitne dla ciebie :eek2:
szerszon napisał(a):Podejrzewam,że wymyśliłeś problem, który nie ma związku z tematem, dzielnie z nim walczysz i w dodatku znalazłeś sobie przeciwnika, który rzekomo ten problem stworzył. :lol: :lol: :lol:
Nic sobie mistrzu trola nie wymyśliłem, wmawiasz, że art 22.2.2 wymusza jazdę przez skrzyżowanie jedynym słusznym pasem a ja po prostu udowadniam ci że jesteś w błędzie i to nie pierwszy raz, ale jak zwykle będziesz tak manipulował by wyszło że to nie ty tak pisałeś :eek2:
szerszon napisał(a):Oczywiście,że nie manipuluję i to są moje słowa, które ty wyciąłeś z innego tematu..
ale to są twoje słowa z tego tematu :eek2: - szok :wow:
szerszon napisał(a):Temat dotyczy wjazdu na skrzyżowanie, a nie zajęcia pasa po skręcie.
Nie mistrzu :wink: temat dotyczy przejazdu przez skrzyżowanie :spoko:
szerszon napisał(a):Według twojej filozofii podczas przejazdu przez skrzyżowanie w pierwszej kolejności z tego lewego pasa odbiłbyś po skosie w prawo do prawej krawędzi aby dopiero skręcić w lewo.Dlatego w dalszym ciągu moje gratulacje są aktualne.
I znów manipulacja, byle tylko nie przyznać się do błędu :eek2: :
Obrazek
zielony tor jazdy - przez skrzyżowanie, wskażesz w końcu przepis zabraniający?
czerwony tor jazdy - jedyny słuszny wg ciebie :eek2:
szerszon napisał(a):
czyli co? prawy pas zabroniony?
Przy zjeździe nie.Ale tu jest dyskusja o wjeździe na skrzyżowanie.Chcesz skręcać w lewo od prawej krawędzi.
Nie mistrzu :eek2: dyskusja jest o przejeździe przez skrzyżowanie :spoko: przypomnieć byś mógł ułożyć nową manipulację? :lol: :
Nie ma przepisu zabraniającego jazdę przez skrzyżowanie pasem zewnętrznym :thumb2:
Nie ma przepisu zabraniającego jazdę dookoła SoRO pasem zewnętrznym :thumb2:

Jedno i drugie to opisany ten sam manewr przejazdu przez skrzyżowanie :thumb2:

szerszon napisał(a):
czyli zawracać na krótko nie wolno? :wow: wskaż przepis proszę cię
:Przecież pojechałbyś pod prąd. Nie zapominaj o drodze podporządkowanej i pojazdach mających zamiar skręcić w lewo.
cóż zrobił ten kierowca:
https://youtu.be/I2LA7QTAOH4?t=209
jak on śmiał tak zawrócić :help: :eek2: przecież wjechał pod prąd :eek2:
No to pośmialiśmy się więc czas najwyższy na przepis, wskażesz w końcu?
szerszon napisał(a):
No i to jest w lewo w prawo czy prosto? Jak? jakie zastosowanie ma art 22.2.2 na skrzyżowaniu? nadal nie wskazałeś.
Ruch odbywa się w kierunku wskazanym..a jaki to kierunek jazdy to zapytaj się panów szoferów, gumika itp..
ale ja się pytam ciebie, bo zaczynasz siać farmazony :eek2:
szerszon napisał(a):Art 22 ma zastosowanie podczas przejazdu przez skrzyżowanie, a nie na skrzyżowaniu.
No właśnie o tych farmazonach mowa :eek2: art 22 ma zastosowanie przed skrzyżowaniem :spoko: a nie podczas przejazdu przez skrzyżowanie :thumb2: :help:
szerszon napisał(a):...fajnie musi wyglądać Henq zawracający z lewym kierunkowskazem jadący po pasie zewnętrznym. :mrgreen:
dlaczego mam mieć włączony kierunkowskaz po skończonym manewrze? wskaż proszę? czyżbyś wymagał włączonego kierunkowskazu przez cały przejazd przez skrzyżowanie? :eek2: a nie tylko do końca wykonywania manewru? :wow: już napisałeś swoje bzdurki, że zawracać i skręcać to jedno i to samo :eek2: to nie pogrążaj się bardziej, że sygnalizacja tylko przez całe skrzyżowanie :eek2: :lol: :lol: :lol:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Ronda

Postprzez mp0011 » sobota 21 października 2017, 23:03

Odnoszę nieodparte wrażenie, że Wasz problem z rondami polega na tym, że chcecie stosować przepisy "ogólne" wyrażone w PoRD czy rozp. o znakach do rond posiadających dodatkowo oznakowanie poziome, które ignorujecie, uznając, że skoro jest C-12 to inne oznakowanie (np. wyznaczone pasy ruchu) już nie mają znaczenia...
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Ronda

Postprzez szerszon » niedziela 22 października 2017, 00:24

Henq napisał(a):Nie widzisz, oj ależ mi przykro a SoRO to nie skrzyżowanie? :eek2:

Nie widzę związku zajęcia pasa ruchu który pokazujesz z wjazdem na SoRO.
wmawiasz, że art 22.2.2 wymusza jazdę przez skrzyżowanie jedynym słusznym pasem a ja po prostu udowadniam ci że jesteś w błędzie
Nic nie udowodniłeś, ponieważ zacząłeś pisać o czymś innym.
ale to są twoje słowa z tego tematu[
Z tego wątku, ale nie dotyczą zajecia pasa po zjeździe ze skrzyżowania.Czyli nie dotyczy tematu zajecia pasa ruchu za skrzyżowaniem.
Przypominam,że ty chcesz zjechać do prawej krawędzi przy skręcie w lewo.
I znów manipulacja, byle tylko nie przyznać się do błędu
Płaczesz, że manipuluję w momencie, gdy kapniesz się, że pojechałeś za daleko. :lol:
Przekładając ten twój rysuneczek na SoRO powinieneś w pierwszej kolejności odwrócić tę czerwoną strzałeczkę z kierunku lewo skos na prawo skos. To twoja filozofia przejazdu przez skrzyżowanie " bo nie zabraniają zewnętrznym"
czerwony tor jazdy - jedyny słuszny wg ciebie
Dlatego napisałem wcześniej,że gratuluje bujnej fantazji. Nawet nie wspominałem o takiej sytuacji.
dyskusja jest o przejeździe przez skrzyżowanie :spoko: przypomnieć byś mógł ułożyć nową manipulację? :
Nareszcie.To dlaczego chcesz skręcić w lewo czy zawrócić z prawego pasa ???
Nie ma przepisu zabraniającego jazdę przez skrzyżowanie pasem zewnętrznym
Oczywiście, ale w prawo i prosto.
Nie ma przepisu zabraniającego jazdę dookoła SoRO pasem zewnętrznym
Jeśli twoje "dookoła" kończy się na prosto to nie ma. Jeśli skręcasz w lewo lub zawracasz to przy wjeździe na skrzyżowanie obowiązuje ciebie zajecie pozycji zgodnie z Art 22.2.2. Jak się z tej pozycji znajdziesz na pasie zewnętrznym to twoja słodka tajemnica.
cóż zrobił ten kierowca:
Miał tyle miejsca, że zawracając na "krótko" nie miał toru kolizyjnego z pojazdem z drogi podporządkowanej. To zupełnie inna sytuacja niż z rysunku.
ale ja się pytam ciebie, bo zaczynasz siać farmazony
To się pomyliłeś w czytaniu postów. Adresatów wskazałem. A co farmazonów..to nie ja skręcam w lewo od prawej krawędzi wjeżdżajac na skrzyżowanie. :lol:
No właśnie o tych farmazonach mowa :eek2: art 22 ma zastosowanie przed skrzyżowaniem :spoko: a nie podczas przejazdu przez skrzyżowanie
No to po raz kolejny udowodniłeś,że nie masz bladego pojęcia o czytaniu ze zrozumieniem. Napisałeś "na skrzyżowaniu"...takie potoczne określenia używaj sobie z szoferami.
dlaczego mam mieć włączony kierunkowskaz po skończonym manewrze? wskaż proszę? czyżbyś wymagał włączonego kierunkowskazu przez cały przejazd przez skrzyżowanie?
A jaki manewr wykonałeś wjeżdżajac na skrzyżowanie od lewej krawędzi na prawy pas ??? :lol: :lol: :lol:
To przejazd przez SoRO to kilka zmian kierunku jazdy ??? Raz przy wjeździe..chyba w prawo :hmm: No to niezły artysta musi być, jeśli wykonuje taki "manewr" :lol: :lol: :lol:
Zawracania nie ogarniasz-to może zmiana kierunku jazdy w lewo podczas przejazdu przez SoRO. Kończysz manewr tuż po wjeździe na skrzyżowanie...muszę się napić :mrgreen:
już napisałeś swoje bzdurki, że zawracać i skręcać to jedno i to samo
Oczywiście poproszony o zacytowanie nie doczekam się. I słusznie, ponieważ nic takiego nie napisałem. Napisałem,że manewr zawracania i skrętu w lewo[b] zaczyna się tak samo i sygnalizuje się lewym kierunkowskazem, a nie jest tym samym. Czy ktoś coś pisał o manipulacji ??? :wink: Ciekawe kto :hmm:
:
to nie pogrążaj się bardziej, że sygnalizacja tylko przez całe skrzyżowanie
Oczywiście że tak. ma zakończyć po wykonaniu manewru, w tym przypadku zawracaniu, ewentualnie dla ciebie wersja light, czyli skręt w lewo. Tuż po wjeździe zakończyłeś ww. manewr ???
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Poprzednia strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 112 gości