Migacz przy omijaniu i skręcie za jednym zamachem

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Migacz przy omijaniu i skręcie za jednym zamachem

Postprzez kolezankafilizanka » piątek 15 września 2017, 10:52

Skręcam w lewo z ciasnej drogi dwukierunkowej, z prawego pasa. Przy końcu mojego pasa stoi nieprawidłowo zaparkowane auto. Żeby dojechać do skrzyżowania i skręcić, muszę to auto ominąć i wtedy wrócić na swój prawy pas. Włączam strzałkę w prawo, omijam i od razu włączam strzałkę w lewo, do skrętu w lewo. Czy kierowca za mną może zostać zmylony tym migaczem w prawo tuż przed skrzyżowaniem? Zawsze się tam obawiam, że szybko zajedzie mi drogę, jak już ominę auto i zacznę skręcać w lewo.
Zauważyłam, że nikt nie stosuje migacza przy omijaniu, tylko do skrętu, no i czasem obawiam się, że mi zajadą drogę...
--
Kat. B od X 2016. Uczyłam się w clio, a teraz wio!
kolezankafilizanka
 
Posty: 251
Dołączył(a): wtorek 25 października 2016, 11:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: Migacz przy omijaniu i skręcie za jednym zamachem

Postprzez jasiek23 » piątek 15 września 2017, 13:59

Ja przy omijaniu puścił bym krótko a potem na sam skręt od razu włączyłbym na dłużej i tyle albo...po prostu przed tym zaparkowanym autem włączyć kierunek do skrętu. Nie zawsze na drodze można zrobić wszystko tak książkowo bo różne są sytuacje. Potem przynajmniej nikt Ci nie zarzuci że nie sygnalizowałaś co chcesz zrobić :-)
jasiek23
 
Posty: 542
Dołączył(a): poniedziałek 30 marca 2009, 19:51

Re: Migacz przy omijaniu i skręcie za jednym zamachem

Postprzez kolezankafilizanka » piątek 15 września 2017, 19:11

Dzięki :) Poprzestanę na lewym migaczu. Debile parkują na skrzyżowaniu, nic nie poradzę.

Zresztą, z kursu też pamiętam 2-3 takie sytuacje, że trzeba było "się ratować", bo sytuacja wymuszała decyzję.
--
Kat. B od X 2016. Uczyłam się w clio, a teraz wio!
kolezankafilizanka
 
Posty: 251
Dołączył(a): wtorek 25 października 2016, 11:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: Migacz przy omijaniu i skręcie za jednym zamachem

Postprzez rpa » niedziela 17 września 2017, 08:51

Zostawiasz kierunek włączony - gdy migasz w lewo, kierowca za tobą ma zakaz wyprzedzania cię lub omijania z lewej strony. Sama sygnalizacja jest klarowna - lewy kierunek, omijasz przeszkodę, nie wrzucasz prawego, więc nie wracasz za omijany samochód, czyli ustawiasz się do skrętu w lewo. Nie widzę tu niejasności.
rpa
 
Posty: 367
Dołączył(a): sobota 09 stycznia 2016, 17:11


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości