Ciężarówka z lewej, pas dla rowerów z prawej

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Ciężarówka z lewej, pas dla rowerów z prawej

Postprzez kolezankafilizanka » środa 06 września 2017, 11:26

Ul. Strzegomska, jadąc od przejazdu kolejowego do wiaduktu przed ul. Stacyjną. Miasto wymalowało tam pas rowerowy. Jadąc autem, miałam sytuację, że ciężarówka jadąca z naprzeciwka o mało nie ścięła mi lusterka bocznego. Facet jechał przy linii rozdzielającej pasy ruchu, zamiast trzymać się prawej krawędzi (nie wiem dlaczego, może nie chciał zahaczyć o coś tam na poboczu). Jak tam jeździć? Nadjedzie coś z naprzeciwka i nie zdążę. Jak ja mam uciec na prawo, jeśli tam akurat może być rower? Z założenia zmniejszać prędkość? Czy bezczelnie jechać prawym kołem po pasie dla rowerów?

Link, niestety, jeszcze bez tych pasów dla rowerów:
https://www.google.pl/maps/@51.1138279, ... 312!8i6656
--
Kat. B od X 2016. Uczyłam się w clio, a teraz wio!
kolezankafilizanka
 
Posty: 251
Dołączył(a): wtorek 25 października 2016, 11:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ciężarówka z lewej, pas dla rowerów z prawej

Postprzez Cyryl » środa 06 września 2017, 11:54

no niestety jest to dziwna tendencja umieszczania DDR na jezdni jeżeli jest wystarczająco miejsca, aż nadto obok, tak jest na Strzegomskiej, Kamiennej i w paru innych miejscach.

podczas wymijania masz następujące obowiązki:
1. zachować bezpieczny odstęp od omijanego,
2. jeżeli w Twojej ocenie jest za mały, to zmniejszyć prędkości i zbliżyć się do prawej krawędzi jezdni,
3. jeżeli jeszcze będzie za mały - zatrzymać się.

a ponadto unikać zagrożenia i utrudnienia.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ciężarówka z lewej, pas dla rowerów z prawej

Postprzez kolezankafilizanka » czwartek 07 września 2017, 07:19

Cyryl napisał(a):no niestety jest to dziwna tendencja umieszczania DDR na jezdni jeżeli jest wystarczająco miejsca, aż nadto obok, tak jest na Strzegomskiej, Kamiennej i w paru innych miejscach.


Dzięki, Cyryl, hurtem za wszystkie porady. Mądry jesteś.

Wczoraj jechałam tamtędy i na "strzegomskim" wiadukcie (kołowym oczywiście :wow: miałam przed sobą skuterzystę, który w końcu zjechał na DDR.

Droga od Muchoborskiej do Legnickiej OK, jak się pomyliłam przy wyjeździe ze Stacyjnej, pojechałam za znakami (tyle że przecięłam ciągłą, żeby szybciej uciec z jezdni na stację benzynową :hmm: ). Jak nie wiedziałam, co robić, zwalniałam lub w razie możliwości, zatrzymywałam się. No, ale w drugą stronę dwa razy pomyliłam skręty i musiałam jeździć wg znaków, zawracać, zmieniać pasy. Ha, ha, a tak się tego zmieniania pasów bałam i układałam prostą trasę, że aż Pan Bóg spuścił na mnie karę w postaci kilkunastu takich manewrów jednego wieczora: Bystrzycka, dwa razy Gądowianka itd. Ale aut było już niewiele i jechały wolniej.

Wielki sukces jest taki, że w tym momencie zaczęłam często i dokładnie patrzeć w lusterka (też przy wyjeździe z parkingu), i upewniałam się przy manewrze, nie było wymuszania ani trąbienia. Trochę było spięcia po zmierzchu, na "starej" Strzegomskiej nic nie widać, kałuże i fontanny (obawiałam się jazdy przy osi jezdni, żeby nie zaczepić, ale wpakowałam się w kałuże po prawej).
No i parkowanie tyłem, było sporo miejsca.
--
Kat. B od X 2016. Uczyłam się w clio, a teraz wio!
kolezankafilizanka
 
Posty: 251
Dołączył(a): wtorek 25 października 2016, 11:21
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 75 gości