Wymuszenie pierwszeństwa przy policji - brak reakcji

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Wymuszenie pierwszeństwa przy policji - brak reakcji

Postprzez qenilado » czwartek 31 sierpnia 2017, 12:26

Dzień dobry,
Czy możliwe jest, żeby mandat za wymuszenie przyszedł pocztą, mimo że policja nie zareagowała i nie zatrzymała pojazdu? Przez skupienie się na hałasującym kole, nie zauważyłem znaku, podjechałem do skrzyżowania, ale widziałem że nadjeżdża samochód i nie będzie hamował, więc, delikatnie przyhamowałem i go przepuściłem, nikt gwałtownie nie hamował, nie trąbił, tylko ja z racji że prawo jazdy mam bardzo krótko, zestresowałem się i po przejechaniu tamtego samochodu ruszyłem gwałtownie jak pokraka, żeby nic nie blokować. Niby nic się złego nie stało, ale...naprzeciw stała policja i patrzyła się na mnie, jakby zaraz chciała za mną ruszyć. Nie wiem czy spowodowane było to tym, że myśleli, że nie przepuszczę nadjeżdżającego samochodu i wtedy by za mną ruszyli, czy możliwe jest, że spisali nr rejestracyjne i przyjdzie mandat pocztą?
qenilado
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 31 sierpnia 2017, 12:08

Re: Wymuszenie pierwszeństwa przy policji - brak reakcji

Postprzez klebek » czwartek 31 sierpnia 2017, 13:45

Nie wydaje mi się to możliwe, więc spokojnie, nie musisz się stresować. :)
klebek
 
Posty: 224
Dołączył(a): wtorek 27 grudnia 2016, 13:12
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wymuszenie pierwszeństwa przy policji - brak reakcji

Postprzez papadrive » czwartek 31 sierpnia 2017, 21:20

qenilado napisał(a):Dzień dobry,
... więc, delikatnie przyhamowałem i go przepuściłem, ...

Nie rozumiem, kto na kim wymusił PP? Jeśli jechałeś drogą podporządkowaną, to ustępując tamtemu zastosowałeś się (zgodnie z przepisami) do znaku A-7. Jeśli to Ty maiłeś PP, ale z niego dobrowolnie zrezygnowałeś, to jakie jest Twoje przewinienie ?
Nie zawsze, jazda zgodna z przepisami, gwarantuje bezpieczeństwo na drodze.
papadrive
 
Posty: 1010
Dołączył(a): poniedziałek 02 grudnia 2013, 22:21


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości