Skrzyżowania skanalizowane?

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Skrzyżowania skanalizowane?

Postprzez gumik » środa 23 sierpnia 2017, 23:00

Powinni zgłosić go zarządcy drogi, żeby poprawił błędne oznakowanie.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Skrzyżowania skanalizowane?

Postprzez sankila » czwartek 24 sierpnia 2017, 00:36

STARYSZOFER napisał(a):Pierwszeństwo sygnałów przed znakami, nie oznacza, że znaki zupełnie przestają obowiązywać. W przypadku nadawania sygnału zielonego, dla obydwu strumieni ruchu - wtedy kierujących obowiązują znaki regulujące pierwszeństwo.
Całkowity brak logiki - w jaki niby sposób kierowca miałby zobaczyć, jaki sygnał ma inny strumień ruchu? Będzie wróżył z kryształowej kuli?

Według Twojej teorii, kolejność jest taka:
Gdy ruchem kieruje policjant - kierowców otwartych strumieni ruchu obowiązują światła; jeśli oba strumienie mają sygnał zielony, wtedy kierujących obowiązują znaki regulujące pierwszeństwo. Jeśli oba strumienie mają te same znaki - wtedy obowiązuje ich art 25. Nie za dużo tego?

Art 5 mówi o hierarchii systemów, a nie o kolejności wykonywania poleceń. Skrzyżowanie/przecięcie kierunków może mieć albo ruch kierowany (policjant lub światła), albo regulowany znakami, albo regulowany art 25. Natomiast w ruchu kierowanym mogą być otwierane wjazdy (S1, S2) lub przejazdy (policjant, S3).

szoferemeryt napisał(a):Dlatego A-7 wskazany przez ciebie jest niepotrzebny oczywiście gdy działa (poprawnie) sygnalizacja świetlna.
Nie możesz powiedzieć, że jest niepotrzebny; raczej "mało używany" :D
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skrzyżowania skanalizowane?

Postprzez STARYSZOFER » czwartek 24 sierpnia 2017, 07:23

sankila napisał(a):
STARYSZOFER napisał(a):Pierwszeństwo sygnałów przed znakami, nie oznacza, że znaki zupełnie przestają obowiązywać. W przypadku nadawania sygnału zielonego, dla obydwu strumieni ruchu - wtedy kierujących obowiązują znaki regulujące pierwszeństwo.
Całkowity brak logiki - w jaki niby sposób kierowca miałby zobaczyć, jaki sygnał ma inny strumień ruchu? Będzie wróżył z kryształowej kuli?

Sankila, jesteś kobietą, a one często mają problem z logicznym myśleniem. To Ty dałaś popis całkowitego braku logiki. Pomyśl nad tym.
Jesteś kierowcą? To pomyśl skąd wiesz jakie światlo mają ci z przeciwnego kierunku......

Według Twojej teorii, kolejność jest taka:
Gdy ruchem kieruje policjant - kierowców otwartych strumieni ruchu obowiązują światła; jeśli oba strumienie mają sygnał zielony, wtedy kierujących obowiązują znaki regulujące pierwszeństwo. Jeśli oba strumienie mają te same znaki - wtedy obowiązuje ich art 25. Nie za dużo tego?

Takie są przepisy. Znasz jakiś przepis, ktory odwołuje pierwszeństwo znaków nad przepisami ogólnymi?

Art 5 mówi o hierarchii systemów, a nie o kolejności wykonywania poleceń. Skrzyżowanie/przecięcie kierunków może mieć albo ruch kierowany (policjant lub światła), albo regulowany znakami, albo regulowany art 25. Natomiast w ruchu kierowanym mogą być otwierane wjazdy (S1, S2) lub przejazdy (policjant, S3).

Polecenia dawane przez policjanta mają pierwszeństwo przed sygnalizacją świetlną. A więc zezwolenie na jazdę dane przez policjanta, ma pierwszeństwo przed zakazem jazdy dawanej przez sygnalizator.
Natomiast, jeżeli obydwa pojazdy mają zezwolenie na jazdę (sygnał zielony) wtedy o pierwszeństwie decydują znaki, a jeżeli znaki nie rozstrzygają - przepisy ogólne.
Avatar użytkownika
STARYSZOFER
 
Posty: 424
Dołączył(a): piątek 08 lipca 2016, 19:52

Re: Skrzyżowania skanalizowane?

Postprzez sankila » piątek 25 sierpnia 2017, 02:10

STARYSZOFER napisał(a):Sankila, jesteś kobietą, a one często mają problem z logicznym myśleniem. To Ty dałaś popis całkowitego braku logiki. Pomyśl nad tym.
Jesteś kierowcą? To pomyśl skąd wiesz jakie światlo mają ci z przeciwnego kierunku......
Toż tłumaczę, że nie wiem, jakie mają światła i czy w ogóle działa im sygnalizacja!
Ale chętnie zapoznam się z prawdziwą męską logiką: no to jakie światła mają ci z przeciwnego kierunku (i skąd o tym wiesz?)
Obrazek

Znasz jakiś przepis, ktory odwołuje pierwszeństwo znaków nad przepisami ogólnymi?
Nie znam przepisu, który nakazuje spełniać jednocześnie dwa warunki: ustąpić pierwszeństwa nadjeżdżającemu z prawej i ustąpić pierwszeństwa nadjeżdżającemu drogą z pierwszeństwem. Jaki to miałoby sens? Pierwszeństwo do kwadratu dla nadjeżdżającego drogą z pierwszeństwem, z prawej strony?

jeżeli obydwa pojazdy mają zezwolenie na jazdę (sygnał zielony) wtedy o pierwszeństwie decydują znaki, a jeżeli znaki nie rozstrzygają - przepisy ogólne.
A jeśłi jeden ma zielone, a drugi żółte - które jest nadrzędne? A co, jeśli obaj mają zółte - znaki obowiązują czy nie obowiązują?
Proszę o przepisy, które powyższe kwestie regulują!
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skrzyżowania skanalizowane?

Postprzez JAKUB » piątek 25 sierpnia 2017, 06:30

Czy określenie skrzyżowanie:
z wyspą naprowadzającą i
skanalizowane
jest tożsame?
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Skrzyżowania skanalizowane?

Postprzez szoferemeryt » piątek 25 sierpnia 2017, 06:46

sankila napisał(a):Toż tłumaczę, że nie wiem, jakie mają światła i czy w ogóle działa im sygnalizacja!
Ale chętnie zapoznam się z prawdziwą męską logiką: no to jakie światła mają ci z przeciwnego kierunku (i skąd o tym wiesz?)

To poczytaj sobie
Rozporządzenie strona 343, 344. Rys. 2.2.1
Szczególnie polecam pkt b na stronie 343
szoferemeryt
 
Posty: 1155
Dołączył(a): piątek 11 kwietnia 2014, 16:03

Re: Skrzyżowania skanalizowane?

Postprzez szerszon » piątek 25 sierpnia 2017, 07:56

STARYSZOFER napisał(a): W przypadku nadawania sygnału zielonego, dla obydwu strumieni ruchu - wtedy kierujących obowiązują znaki regulujące pierwszeństwo.

Rozumiem,że po minięciu sygnalizatora z nadawanym sygnałem zielonym zatrzymujesz się przy linii P-12 linia bezwzględnego zatrzymania związanej ze znakiem B-20 stop ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Skrzyżowania skanalizowane?

Postprzez sankila » piątek 25 sierpnia 2017, 23:05

szoferemeryt napisał(a):To poczytaj sobie Rozporządzenie strona 343, 344. Rys. 2.2.1 Szczególnie polecam pkt b na stronie 343
Poczytałam sobie, ale tam nic nie ma o rozpoznawaniu świateł na odwróconych tyłem sygnalizatorach ...
Rys 2.2.1 pokazuje przykład schematu synchronizacji świateł, więc co mi to da, skoro każde skrzyżowanie ma swój własny? A co ze skrzyżowaniami, gdzie działa ITS i światła są włączane wg potrzeby?

Ponawiam pytanie, jakie światła mają autka ze zdjęcia?
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skrzyżowania skanalizowane?

Postprzez szoferemeryt » sobota 26 sierpnia 2017, 06:55

sankila napisał(a):Ponawiam pytanie, jakie światła mają autka ze zdjęcia?

A co to kogo obchodzi jak na skrzyżowaniu jest policjant.
Z tym pytaniem raczej do "STARYSZOFER", a powyżej moja odpowiedź szczególnie dla niego.
Przecież jedziemy zgodnie z sygnałami, albo ze znakami. Nigdy równocześnie z sygnałami i znakami.
Stosowanie obu sygnałów (policjanta i świateł), nie daj Boże jeszcze znaków, a na dodatek przepisów ogólnych doprowadziłoby do totalnego chaosu. Na skrzyżowaniu spotyka się czterech kierujących i każdy jedzie ze swoim widzi mi się. Ciekawe, obym nie doczekał takiej sytuacji.
szoferemeryt
 
Posty: 1155
Dołączył(a): piątek 11 kwietnia 2014, 16:03

Re: Skrzyżowania skanalizowane?

Postprzez sankila » sobota 26 sierpnia 2017, 23:30

szoferemeryt napisał(a):Z tym pytaniem raczej do "STARYSZOFER", a powyżej moja odpowiedź szczególnie dla niego.
Jeżeli cytujesz MOJE pytanie i na nie odpowiadasz, to rozumiem, że Twoja odpowiedź skierowana jest do mnie.
Uff, trochę mi ulżyło, bo już myślałam, że znalazł się następny jasnowidzący ...
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skrzyżowania skanalizowane?

Postprzez szoferemeryt » niedziela 27 sierpnia 2017, 07:10

Wypada mi Cie przeprosić za opaczne zrozumienie, a raczej niezrozumienie Twojej wypowiedzi.
Przepraszam.
szoferemeryt
 
Posty: 1155
Dołączył(a): piątek 11 kwietnia 2014, 16:03

Poprzednia strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 84 gości