Poznań, brakujące znaki D1?

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Poznań, brakujące znaki D1?

Postprzez niedoswiadczony » sobota 15 lipca 2017, 22:11

Sytuacja z Poznania, okolice Rataj. Jadę ulicą Zamenhofa od strony ronda Starołęka w kierunku ronda Rataje. Ulica Zamenhofa jest ulicą z pierwszeństwem, ale zjeżdżam z niej w Jastrzębią. Z ulicą Jastrzębią krzyżują się inne drogi prostopadłe, na których ustawiono znak A7, a więc kierujący poruszający się tymi drogami muszą ustąpić mi pierwszeństwa. Nie wiem jednak o tym ponieważ nie widzę nigdzie znaku D1 i muszę szukać znaków na drogach poprzecznych. Czy możemy tutaj mówić o niepoprawnym oznakowaniu drogi?

Tutaj rysunek, który pokazuje moją drogę oraz link do Google Maps:
https://ibb.co/kqabea
https://www.google.pl/maps/place/Pozna% ... 16.9251681

Rozumiem, że w takim wypadku należy zachować szczególną ostrożność i rozglądać się, jednak mój instruktor mówił "pokaż mi przepis, który zobowiązuje cie do czytania znaków od tyłu". No to jak to w końcu jest? Rozumiem, że ludzie, którzy jeżdżą takimi drogami osiedlowymi regularnie znają oznakowanie, ale przecież to jazda na pamięć, która może skończyć się kolizją albo wypadkiem.
niedoswiadczony
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 15 lipca 2017, 20:54

Re: Poznań, brakujące znaki D1?

Postprzez sankila » środa 19 lipca 2017, 17:11

niedoswiadczony napisał(a):Rozumiem, że w takim wypadku należy zachować szczególną ostrożność i rozglądać się, jednak mój instruktor mówił "pokaż mi przepis, który zobowiązuje cie do czytania znaków od tyłu". No to jak to w końcu jest?
Nie musisz czytać znaków, ale masz wiedzieć, jak który wygląda. Ile znaków ma kształt odwróconego trójkąta czy rombu?.
Gdyby doszło do kolizji, a Ty tłumaczyłbyś się że nie wiedziałeś, jak wygląda A7, D1 czy B20 - mogłoby się skończyć powtórnym egzaminem.
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Poznań, brakujące znaki D1?

Postprzez mp0011 » środa 19 lipca 2017, 17:43

Na skrzyżowaniach dróg w strefie zamieszkania pierwszeństwo nie powinno być określone znakami, z wyjątkiem skrzyżowań, na których ze względu na ograniczoną widoczność należy oznakować wlot znakiem B-20 (stop). W takim przypadku na drodze z pierwszeństwem stosuje się znaki A-6a—A-6e.


Jadąc drogą w strefie zamieszkania (a taka jest w pytaniu), na skrzyżowaniu z dobrą widocznością nie muszę się spodziewać znaków regulujących pierwszeństwo. To skrzyżowanie jest więc raczej wyjątkiem, niż regułą.

P.S.
Bonus z tej samej ulicy: ;)
https://goo.gl/maps/CNMkhXiY79o
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości