nie jasna sytuacja na drodze

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

nie jasna sytuacja na drodze

Postprzez tilkt » wtorek 27 czerwca 2017, 20:47

Witam mam pytanie odnośnie pewnej sytuacji na drodze, jaki i zachowania się egzaminatora.
Sprawa nie do tyczy mnie ale jestem ciekaw waszych opinii, gdyż zostałem po proszony o wyjaśnienie procederu,
załączam obrazek z opisem sytuacji, miałem możliwość obejrzenia nagrania z przejazdu osoby egzaminowanej
zastanawiam się czy w przypadku takiego przejazdu i nie ustąpienia pierwszeństwa przejazdu, stojącemu rowerzyście.
Egzaminator ma prawo przerwać egzamin i go zakończyć na karcie egzaminacyjnej oznaczone to jako jeden błąd,
osoba która miała tą sytuację aż się załamała nie wspomnę, o arogancji i komentarzach bardzo nie stosownych, pana egzaminatora co również słychać na nagraniu.
Z góry dziękuję za wypowiedzi i opinie
Załączniki
sytuacja.jpg
tilkt
 
Posty: 8
Dołączył(a): wtorek 27 czerwca 2017, 19:27

Re: nie jasna sytuacja na drodze

Postprzez Henq » środa 28 czerwca 2017, 07:57

tilkt napisał(a):Z góry dziękuję za wypowiedzi i opinie

z tego co widzę to egzaminowany skręca w lewo i nie ustępuje pierwszeństwa rowerzyście po swojej prawej stronie, skrzyżowanie równorzędne, jeżeli egzaminowany nawet nie wiedział co zrobił źle to się nie dziwię zachowania egzaminatora.
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: nie jasna sytuacja na drodze

Postprzez yunai » środa 28 czerwca 2017, 11:55

Podstawy do zakończenia egzaminu moim zdaniem są.
W chwili, kiedy zastanawiasz się czy kogoś kochasz, przestałeś go już kochać na zawsze.
yunai
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 26 czerwca 2017, 08:38

Re: nie jasna sytuacja na drodze

Postprzez szoferemeryt » środa 28 czerwca 2017, 12:28

Rowerzysta stał, czy jechał, bo to znaczna różnica. Może z naprzeciwka jechał samochód widoczny na zdjęciu, bo jeśli na skrzyżowaniu był tylko rowerzysta i egzaminowany, który stał to przy skrzyżowaniu równorzędnym oblanie egzaminu było co najmniej problematyczne. To tylko moja opinia.
szoferemeryt
 
Posty: 1155
Dołączył(a): piątek 11 kwietnia 2014, 16:03

Re: nie jasna sytuacja na drodze

Postprzez mp0011 » środa 28 czerwca 2017, 13:15

szoferemeryt napisał(a):To tylko moja opinia.


Jak najbardziej prawidłowa zresztą - w końcu rowerzysta, który stał z powodów niezwiązanych z warunkami lub przepisami ruchu drogowego, włączał się do ruchu.
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: nie jasna sytuacja na drodze

Postprzez szerszon » środa 28 czerwca 2017, 20:39

A może drżał o swoje zdrowie i na wszelki wypadek wolał się zatrzymać, aby ocenić sytuację.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: nie jasna sytuacja na drodze

Postprzez tilkt » środa 28 czerwca 2017, 20:58

według filmu stał na wysokości, drzewa więc dziwna sprawa:),
Jutro kolejne podejście robi, więc mam nadzieję że na pełnym luzie i da radę do 3 razy sztuka :) chodź zapewne są osoby które po więcej razy podchodzą
dziękuję za wypowiedzi
tilkt
 
Posty: 8
Dołączył(a): wtorek 27 czerwca 2017, 19:27

Re: nie jasna sytuacja na drodze

Postprzez sankila » środa 28 czerwca 2017, 21:03

tilkt napisał(a):nie ustąpienia pierwszeństwa przejazdu, stojącemu rowerzyście.Egzaminator ma prawo przerwać egzamin
Zakładam, że rowerzysta stał "na pedale" i obserwował drogę, a nie np. pompował koło. Skoro więc nie wjechał na skrzyżowanie pod L-kę, która nie zdradzała zamiaru zatrzymania się, to powinien sobie piwo postawić za przezorność.

Pytanie zasadnicze, co pokazała tylna kamera po przejechaniu przez L-kę skrzyżowania? Rowerzysta pojechał czy stał dalej?
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: nie jasna sytuacja na drodze

Postprzez mp0011 » środa 28 czerwca 2017, 21:17

Równie dobrze rowerzysta mógł chcieć wjechać, ale czekał aż będzie wolne miejsca za skrzyżowaniem (bo ten hipotetyczny szary ze zdjęcia czekał na wjazd na główną, a dwa pojazdy się na tej przełączce nie zmieszczą) i [L] puścić... Albo machnął ręką żeby [L] pojechała, a instruktor nie zauważył. Ja [L] często puszczam, bo nigdy nie wiem co im może odbić...

Hipotetyzować można długo, pewnie jest równie dużo sytuacji, w których kursant miał by rację, co tych, w których słusznie został oblany.
Bez nagrania ciężko będzie ocenić... https://goo.gl/maps/WBkeotkrzaS2
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: nie jasna sytuacja na drodze

Postprzez Cyryl » środa 28 czerwca 2017, 21:24

skrzyżowanie równorzędne, więc prawa strona ma pierwszeństwo, ale: czy egzaminowany zdał, a jeżeli nie to co zostało wpisane w protokół egzaminacyjny?
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: nie jasna sytuacja na drodze

Postprzez tilkt » czwartek 29 czerwca 2017, 08:01

został wpisany błąd 1 nie ustąpienie pierwszeństwa rowerzyście wynik egzaminu negatywny( dodam że film z przejazdu widziałem rowerzysta ewidentnie stał około 20 metrów od skrzyrzowania)
tilkt
 
Posty: 8
Dołączył(a): wtorek 27 czerwca 2017, 19:27

Re: nie jasna sytuacja na drodze

Postprzez Henq » czwartek 29 czerwca 2017, 16:22

tilkt napisał(a):dodam że film z przejazdu widziałem rowerzysta ewidentnie stał około 20 metrów od skrzyrzowania

jeżeli stał w miejscu zaznaczonym czarnym X to stał ok 1m od skrzyżowania

mniej więcej dziesięć metrów do skrzyżowania:
Obrazek
a założę się, że stojąc tutaj rower byłby niewidoczny dla "L" wjeżdżającej od ul Freislera( a gdzie jeszcze do 20m) , dopiero po podjechaniu do skrzyżowania można by było coś zobaczyć z za śmietników, więc ewidentnie albo "L" nawet nie hamowała po wjechaniu w Lambora, tylko z taką samą prędkością wjechała w zakręt w lewo, albo nawet przyspieszając wjechała w lewo nie zwracając uwagi na nic :spoko: :lol:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: nie jasna sytuacja na drodze

Postprzez waw » czwartek 29 czerwca 2017, 20:30

Ja myślę że ta sytuacja pokazuje typowy problem egzaminacyjny przy okazywanej uprzejmości i puszczaniu.
W normalnej sytuacji korzysta się z tego i nie jest to wykroczeniem. Opisywana sytuacja jest podobna bo literalnie czytając przepisy nie można wymusić pierwszeństwa na stojącym, ale na egzaminie oceniana jest znajomość i rozumienie zasad pierwszeństwa w miejscach przecięcia się ruchu.
W związku z tym - na egzaminie widząc stojący samochód (czy rower) na wlocie z pierwszeństwem należy albo się zatrzymać i czekać aż ten jednak przejedzie albo powiedzieć egzaminatorowi "jestem puszczany więc dlatego jadę" żeby ten nie uznał tego za błąd.
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: nie jasna sytuacja na drodze

Postprzez sankila » piątek 30 czerwca 2017, 01:32

tilkt napisał(a):został wpisany błąd 1 nie ustąpienie pierwszeństwa rowerzyście wynik egzaminu negatywny( dodam że film z przejazdu widziałem rowerzysta ewidentnie stał około 20 metrów od skrzyrzowania)
Jeśli rowerzysta "ewidentnie stał około 20 metrów od skrzyżowania", to należy złożyć odwołanie od wyniku, a jeżeli egzaminator był arogancki, to - niezależnie od odwołania - również skargę na egzaminatora. Obie procedury są bezpłatne.
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: nie jasna sytuacja na drodze

Postprzez oskbelfer » wtorek 04 lipca 2017, 17:53

mp0011 napisał(a):Równie dobrze rowerzysta mógł chcieć wjechać, ale czekał aż będzie wolne miejsca za skrzyżowaniem (bo ten hipotetyczny szary ze zdjęcia czekał na wjazd na główną, a dwa pojazdy się na tej przełączce nie zmieszczą) i [L] puścić...



A gdzie wyczytałeś, ze stał jakiś szary ? Po co wymyślasz cuda? Był "egzamin" + rowerzysta - tyle.

Albo machnął ręką żeby [L] pojechała, a instruktor nie zauważył. Ja [L] często puszczam, bo nigdy nie wiem co im może odbić...


Machać to ręką to trzeba "na skrzyżowaniu" przy zmianie kierunku jazdy bądź przy zmianie pasa uchu - a to już wiem z innego postu że sprawi Ci trudności.

Od machania rękoma jest policjant. Cała pozostała reszta (z małymi wyjątkami) nie posiada uprawnień do machania rękami (ponieważ to przywilej kierujących ruchem)

Hipotetyzować można długo, pewnie jest równie dużo sytuacji, w których kursant miał by rację, co tych, w których słusznie został oblany.
Bez nagrania ciężko będzie ocenić... https://goo.gl/maps/WBkeotkrzaS2

[/quote]

No przecież kolega napisął że widział film
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości