Remont drogi i oznakowanie.

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Remont drogi i oznakowanie.

Postprzez szoferemeryt » wtorek 27 czerwca 2017, 10:18

Remont drogi na odcinku około 3 km. Na początku tego odcinka stoi znak B-33 z ograniczeniem do 50 km/h, następnie tablica D-42, kilka skrzyżowań i tablica D-43, dwa skrzyżowania i koniec odcinka remontowego ze znakiem B-42. Na żadnym ze skrzyżowań B-33 nie jest powtórzony.
Pytanie.
Czy w tej sytuacji znak B-33 obowiązuje na całym odcinku remontowanej drogi czy do D-42 a może do pierwszego skrzyżowania?
Oczywiście są znaki stałe jak przed remontem.
szoferemeryt
 
Posty: 1155
Dołączył(a): piątek 11 kwietnia 2014, 16:03

Re: Remont drogi i oznakowanie.

Postprzez Cyryl » wtorek 27 czerwca 2017, 16:05

1. czy znak ograniczenia prędkości jest na jednym słupku z obszarem zabudowanym? jeżeli nie to obowiązuje do najbliższego skrzyżowania.
2. oznaczenie budowy trzeba traktować z dużą rezerwą, bo stawiają tam znaki nie takie jak powinny się tam znaleźć, ale takie jakie są na magazynie.

przykład: podczas remontu drogi na ul. Opatowickiej we Wrocławiu jakieś 5-6 lat temu było zwężenie drogi i z jednej strony postawiono taki znak "jedna strona", a dla nadjeżdżających z przeciwnej strony "druga strona". dla spokoju sumienia znak drugiej strony odwrócili do góry nogami.
mam to na prezentacji do wykładów.

także jak widzisz, różnie to bywa.
Załączniki
Jedna strona.jpg
Jedna strona
Druga strona.jpg
Druga strona
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Remont drogi i oznakowanie.

Postprzez szoferemeryt » wtorek 27 czerwca 2017, 17:05

Napisałem jasno „Na początku tego odcinka stoi znak B-33 z ograniczeniem do 50 km/h, następnie tablica D-42” więc nie na jednym słupku.
Czyli ustawione znaki obowiązują do pierwszego skrzyżowania. Osobiście ja uważam (na zasadzie analogii) że ograniczenie dotyczy całego odcinka remontowanego choć przepis mówi inaczej. Inna sprawa gdy wjadę z boku na dwa ostatnie skrzyżowania wówczas mogę się tylko domyślać że jest ograniczenie.
szoferemeryt
 
Posty: 1155
Dołączył(a): piątek 11 kwietnia 2014, 16:03

Re: Remont drogi i oznakowanie.

Postprzez Henq » wtorek 27 czerwca 2017, 18:56

Cyryl napisał(a):1. czy znak ograniczenia prędkości jest na jednym słupku z obszarem zabudowanym? jeżeli nie to obowiązuje do najbliższego skrzyżowania.

albo do umieszczenia znaków oznaczających odpowiednio początek lub koniec obszaru zabudowanego :spoko:
a skoro mamy D-42 wcześniej niż skrzyżowanie to obowiązuje do początku obszaru zabudowanego.
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości