Jazda po Los Angeles

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Jazda po Los Angeles

Postprzez malu13 » wtorek 27 czerwca 2017, 00:11

Witam. wyjezdzam z rodzina na wakacje do Los Angeles, nie bede ukrywal ze jazda po takim miescie jest dla mnie troszke stresujca, bylem juz tam ale nie prowadzile pojazdu, jest tam wiele skrzyzowan bez zadnego oznaczenia dlatego nie wiem jak mam rozpoznawac takie skrzyzowania. po 2 stronach powiedzmy jest znak stop po 2 nie ma jak mam rozpoznawac takie skrzyzowanie? lepiej sie po prostu zatrzymac sprawdzic? jak powinno sie rozpoznawac skrzyzowania w tak wielkim miescie? sa jakies inne przepisy o ktorych powinienem wiedziec? I czy to prawda ze skrecajac w prawo na skrzyzowaniu ze swiatlai gdy mam czerwone po zatrzymaniu i upewnieniu sie czy niz nie nadjezdza moge jechac dalej?
malu13
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek 21 kwietnia 2017, 00:37

Re: Jazda po Los Angeles

Postprzez natesh » wtorek 27 czerwca 2017, 08:56

Tak, z tym światłem czerwonym to prawda. Jeśli chodzi o przepisy to najlepiej napisać do ambasady Polski w USA albo na jakimś forum o Polakach żyjących w USA.
.
Avatar użytkownika
natesh
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 27 czerwca 2017, 08:48
Lokalizacja: Braniewo

Re: Jazda po Los Angeles

Postprzez mp0011 » wtorek 27 czerwca 2017, 15:22

Na STOP stajesz zawsze. Po to on jest. A to, czy na bocznych wlotach też są znaki STOP, rozpoznajesz po tabliczce "4 way stop" lub "All-way stop".
Wtedy takie skrzyżowanie działa jak nasze rondo. Pierwszeństwo mają ci co są na nim, nawet jak skręcają, lub ci co pierwsi podjechali/stanęli.
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości