Zatrzymanie z powodu warunków ruchu - ankieta

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Które zatrzymanie wynika z warunków ruchu?

a/ zatrzymanie na linii P-12
0
Brak głosów
b/ zatrzymanie na linii P-13
4
36%
c/ oba
2
18%
d/ żadne z nich
5
45%
 
Liczba głosów : 11

Re: Zatrzymanie z powodu warunków ruchu - ankieta

Postprzez mp0011 » niedziela 30 lipca 2017, 13:07

oskbelfer napisał(a):
Czy pojazd jadący po lewym pasie autostrady MUSI SIĘ ZATRZYMAĆ żeby ustąpić pierwszeństwa???
Ustąpienie pierwszeństwa nie oznacza że pojazd musi się zatrzymać. Wystarczy np. zwolnić.


Spoko, wiem o tym. Pytam tylko żeby pobudzić szare komórki coponiektórych interlokutorów ;)
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Zatrzymanie z powodu warunków ruchu - ankieta

Postprzez PraktykRuchu » niedziela 30 lipca 2017, 15:37

szerszon napisał(a):
Dokładnie to miałem na myśli. Powstrzymanie się od ruchu jest ustąpieniem pierwszeństwa, jeżeli wynika z "niezmuszenia" kierującego do hamowania, przyśpieszania, skręcania, etc.
To musisz się nauczyć przelewać swe wizje z łepetyny na klawiaturę.
Gratulacje z mej strony,że dotarło. :spoko:

Nie, żeby było to pisane przeze mnie od początku, a potem jeszcze kilka razy powtórzone. :mrgreen:
oskbelfer napisał(a):Ustąpienie pierwszeństwa nie oznacza że pojazd musi się zatrzymać. Wystarczy np. zwolnić.

I na tym właśnie polega "powstrzymanie się od ruchu", o którym piszemy. :spoko: Ale jeżeli zwalniamy, bo np. zachwycił nas widok, to powstrzymujemy się od ruchu... ale wcale nie ustępujemy nikomu pierwszeństwa. :mrgreen: To już tak dla porządku, tytułem podsumowania. ;-)
PraktykRuchu
 
Posty: 633
Dołączył(a): niedziela 11 grudnia 2016, 22:36

Re: Zatrzymanie z powodu warunków ruchu - ankieta

Postprzez szerszon » niedziela 30 lipca 2017, 19:18

PraktykRuchu napisał(a):Nie, żeby było to pisane przeze mnie od początku, a potem jeszcze kilka razy powtórzone.

KŁAMIESZ.
Na samym początku pisałeś zgoła co innego.
Bo bez powstrzymania się od ruchu nie ma ustąpienia pierwszeństwa.
Kwestionowałeś moje zwolnienie bez potrzeby powstrzymania się od ruchu, bo to nie jest ustąpienie pierwszeństwa :lol:
Ustąpienie pierwszeństwa nie oznacza że pojazd musi się zatrzymać. Wystarczy np. zwolnić.
A tu wypowiedź oskbelfera nagle ci się spowodowała. Przypomina się taka przypowieść o g... które przykleiło się do statku i krzyczy "płyniemy"
Jesteś żenujący.


Ostrzeżenie/Klebek
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Zatrzymanie z powodu warunków ruchu - ankieta

Postprzez PraktykRuchu » niedziela 30 lipca 2017, 19:55

szerszon napisał(a):Kwestionowałeś moje zwolnienie bez potrzeby powstrzymania się od ruchu, bo to nie jest ustąpienie pierwszeństwa :lol:

Wszyscy już doszli do konsensusu, tylko szerszon dalej nie rozumie, co to znaczy "powstrzymanie się od ruchu". :mrgreen:
KŁAMIESZ.
Na samym początku pisałeś zgoła co innego.

Ty kłamiesz. Albo masz przywidzenia. :mrgreen: Od początku pisałem, że powstrzymanie się od ruch jest konieczne, żeby ustąpić pierwszeństwa - bo tak jest napisane w u.p.r.d. Każde ustąpienie pierwszeństwa to powstrzymanie się od ruchu (wynika to z definicji), natomiast nie każde powstrzymanie się od ruchu to ustąpienie pierwszeństwa (to też wynika z definicji...). Ty się pytałeś, w jaki sposób masz się powstrzymać od ruchu, żeby ustąpić pierwszeństwa podczas zmiany pasa - ja ci odpowiedziałem, że to nie jest pytanie do mnie. Na szczęście inni ci wyjaśnili, co to znaczy powstrzymanie się od ruchu... a ty dalej swoje. :lol:

Błagam cię. Przestań się poniżać. Bo dyskusja z tobą zaczyna się robić nieetyczna. Ogarnij się.
PraktykRuchu
 
Posty: 633
Dołączył(a): niedziela 11 grudnia 2016, 22:36

Re: Zatrzymanie z powodu warunków ruchu - ankieta

Postprzez szerszon » poniedziałek 31 lipca 2017, 22:50

Chronologicznie...
1.
PraktykRuchu napisał(a):
Powstrzymanie się od ruchu to po prostu czynność, która musi zajść, jeżeli chodzi o ustąpienie pierwszeństwa. I tę czynność rozumiemy tak, jak ją powszechnie rozumiemy, bo nie ma swojej definicji ustawowej.

2.
PraktykRuchu napisał(a): Bo bez powstrzymania się od ruchu nie ma ustąpienia pierwszeństwa.

3.
szerszon napisał(a): Wyobraź sobie,że ustępując pierwszeństwa nie muszę się powstrzymać od ruchu. Wystarczy,że ten ruch dostosuję do warunków. Czyli najzwyczajniej w świecie zwolnię, ale od ruchu się nie powstrzymam.


4.
PraktykRuchu napisał(a):Jak zwolnisz, to chwała ci za to. Ale to nie jest ustąpienie pierwszeństwa. [/b]Ustąpieniem pierwszeństwa jest powstrzymanie się od ruchu, jeżeli... i tam dalej masz napisane, w jakich okolicznościach to powstrzymanie musi nastąpić, żebyśmy mówili o ustąpieniu pierwszeństwa.


5.
oskbelfer napisał(a):
Ustąpienie pierwszeństwa nie oznacza że pojazd musi się zatrzymać. Wystarczy np. zwolnić.


6.
PraktykRuchu napisał(a):
oskbelfer napisał(a):Ustąpienie pierwszeństwa nie oznacza że pojazd musi się zatrzymać. Wystarczy np. zwolnić.

I na tym właśnie polega "powstrzymanie się od ruchu", o którym piszemy.
Pozwoliłem sobie na kilka cytatów, które usprawiedliwiają moją troszkę ostrzejszą przypowieść.
Zwracam szczególną uwagę na pkt 3 i 4, a potem 5 i 6. Ale gościu zawsze tak pisał, niii...niewiniątko. :lol:
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Zatrzymanie z powodu warunków ruchu - ankieta

Postprzez sankila » wtorek 01 sierpnia 2017, 00:36

PraktykRuchu napisał(a): jeżeli zwalniamy, bo np. zachwycił nas widok, to powstrzymujemy się od ruchu... ale wcale nie ustępujemy nikomu pierwszeństwa.
Jeżeli zwalniamy, bo zachwycił nas widok, to zmieniamy prędkość lub hamujemy - zgodnie z przepisami o zmianie prędkości /hamowaniu.

"Powstrzymanie od ruchu" to niewykonanie zamiaru - czyli powstrzymałam się od wjazdu na drogę, powstrzymałam się od wjazdu na skrzyżowanie, powstrzymałam się od zmiany pasa ruchu - w zależności od sytuacji. A czy ten "niewjazd" zrealizowałam poprzez redukcję prędkości, czy kręcenie kółeczek na drodze - nie ma znaczenia. Obowiązek ustąpienia pierwszeństwa został zrealizowany.

Pojęcie "powstrzymanie się od ruchu" - bez kontekstu, o jaki ruch chodzi - oznacza po prostu "unieruchomienie" (czyli ruch v/s bezruch) - nijak nie związane z ustąpieniem pierwszeństwa.
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zatrzymanie z powodu warunków ruchu - ankieta

Postprzez oskbelfer » wtorek 01 sierpnia 2017, 11:33

Sankila o co Tobie chodzi?

ustąpienie pierwszeństwa
powstrzymanie się
od ruchu
,
jeżeli ruch
mógłby zmusić innego kierującego do
zmiany kierunku lub pasa ruchu albo istotnej zmiany prędkości, a pieszego – do zatrzymania się, zwolnienia lub przyspieszenia kroku;



I po co wymyślać jakieś dziwaczne kontrukcje.

Mamy ustąpienie pierwszeństwa.

Mamy zatrzymanie.

Mamy postój.

Ustąpienie pierwszeństwa nie oznacza zatrzymania pojazdu (można zwolnić)

Zatrzymanie do 1 min - to zatrzymanie, a jeśli wynika z warunków ruchu to nawet 10 godzinne zatrzymanie będzie nadal zatrzymaniem.

Postój - to zatrzymanie pow. 1 minuty jeśli wynika z potrzeb kierowcy lub pasażerów.

Innymi słowy - kierowca zatrzymuje pojazd, idzie w krzaki, sika, wraca do auta i rusza - jeśli zmieści się w czasie 60 sekund będzie to zatrzymanie, jeśli ma coś grubszego do załatwienia i trwa to 61 sekund - będzie to postój.

:lol:

A warunki ruchu - to wszystko to co dzieje się na drodze.

Jeśli sikający - zostawi auto na wąskiej drodze (bez możliwości ominięcia pojazdu przez innych uczestników ruchu) i będzie sikał 15 minut, to sikający prowadzi postój, zaś pozostali którzy stoją (w korku, brak możliwości jazdy) będą "uprawiać" zatrzymanie.

Nie rozumiem dlaczego z prostych spraw robi się tutaj Sorbonę.
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Zatrzymanie z powodu warunków ruchu - ankieta

Postprzez Cyryl » wtorek 01 sierpnia 2017, 15:07

oskbelfer napisał(a):...kierowca zatrzymuje pojazd, idzie w krzaki, sika, wraca do auta i rusza - jeśli zmieści się w czasie 60 sekund będzie to zatrzymanie, jeśli ma coś grubszego do załatwienia i trwa to 61 sekund - będzie to postój...


jeszcze prościej: rozporek na zamek - zatrzymanie, ale na guziki to już postój.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zatrzymanie z powodu warunków ruchu - ankieta

Postprzez Henq » środa 02 sierpnia 2017, 18:28

szerszon napisał(a):Chronologicznie...
1.
PraktykRuchu napisał(a):
Powstrzymanie się od ruchu to po prostu czynność, która musi zajść, jeżeli chodzi o ustąpienie pierwszeństwa. I tę czynność rozumiemy tak, jak ją powszechnie rozumiemy, bo nie ma swojej definicji ustawowej.

a co mówi definicja ustąpienia pierwszeństwa na ten temat? spójrzmy:
23) ustąpienie pierwszeństwa – powstrzymanie się od ruchu, jeżeli ruch mógłby zmusić innego kierującego do zmiany kierunku lub pasa ruchu albo istotnej zmiany prędkości, a pieszego – do zatrzymania się, zwolnienia lub przyspieszenia kroku;

ustąpienie pierwszeństwa to powstrzymanie się od ruchu
gdzie jest napisane, że to ma być "zatrzymanie"? - nigdzie!
gdzie pisze @PraktykRuchu, że to ma być zatrzymanie a nie powstrzymanie? - nigdzie!
ustąpienie pierwszeństwa to powstrzymanie się od ruchu, jeżeli ...itd
ergo nie ma powstrzymania się od ruchu nie ma ustąpienia pierwszeństwa :spoko:

szerszon napisał(a):2.
PraktykRuchu napisał(a): Bo bez powstrzymania się od ruchu nie ma ustąpienia pierwszeństwa.

hmm... no prorok jakiś czy co?

szerszon napisał(a):3.
szerszon napisał(a): Wyobraź sobie,że ustępując pierwszeństwa nie muszę się powstrzymać od ruchu.

:wow: ale jak się nie powstrzymasz to nie spełnisz definicji ustąpienie pierwszeństwa - wyobraź sobie :thumb2:

szerszon napisał(a):
szerszon napisał(a):Wystarczy,że ten ruch dostosuję do warunków. Czyli najzwyczajniej w świecie zwolnię, ale od ruchu się nie powstrzymam.

ale dostosowanie prędkości pojazdu do warunków na drodze to już jest powstrzymanie się od ruchu :hmm:
no przecież np:
- nie zmienisz pasa (pomimo, że się poruszasz) jak na nim jest inny pojazd - a to już jest powstrzymanie się od dalszego ruchu;
- nie wjedziesz na skrzyżowanie (pomimo, że się poruszasz) jak drogą główną jedzie inny pojazd - a to już jest powstrzymanie się od dalszego ruchu;
:eek2:

szerszon napisał(a):4.
PraktykRuchu napisał(a):Jak zwolnisz, to chwała ci za to. Ale to nie jest ustąpienie pierwszeństwa.

jest, powstrzymał się od wykonania ruchu który mógł by zmusić innego... itd
no przecież o tym pisze cały czas :)

szerszon napisał(a):
PraktykRuchu napisał(a):Ustąpieniem pierwszeństwa jest powstrzymanie się od ruchu, jeżeli... i tam dalej masz napisane, w jakich okolicznościach to powstrzymanie musi nastąpić, żebyśmy mówili o ustąpieniu pierwszeństwa.

no i tu pisze @PraktykRuchu, że jednak jest tak jak pisał w pkt.2 dużo dużo wcześniej


szerszon napisał(a):
szerszon napisał(a):3. Wyobraź sobie,że ustępując pierwszeństwa nie muszę się powstrzymać od ruchu.

wyobraź sobie, że jednak musisz :spoko:
więc gratuluje chronologii :eek2: eh
czytania ze zrozumieniem - nie gratuluje :eek2:

podsumowując?:
powstrzymanie się od ruchu:
@szerszon - to zawsze zatrzymanie
@PraktykRuchu - musi zajść by można było mówić o ustąpieniu pierwszeństwa :hmm:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Zatrzymanie z powodu warunków ruchu - ankieta

Postprzez sankila » środa 02 sierpnia 2017, 19:33

oskbelfer napisał(a):Sankila o co Tobie chodzi?
Ustąpienie pierwszeństwa nie oznacza zatrzymania pojazdu (można zwolnić)
Chodxzi mi o ustalenie, co widać na załączonym obrazku?
Biała ciężarówka ustępuje pierwszeństwa - czy kierowca zwolnił, czy się zatrzymał?
A co robi autobus za ciężarówką - czy też ustępuje pierwszeństwa pieszym i zwolnił/zatrzymał się?

Obrazek



Henq napisał(a):- nie zmienisz pasa (pomimo, że się poruszasz) jak na nim jest inny pojazd - a to już jest powstrzymanie się od dalszego ruchu;
- nie wjedziesz na skrzyżowanie (pomimo, że się poruszasz) jak drogą główną jedzie inny pojazd - a to już jest powstrzymanie się od dalszego ruchu;
Może naucz się w końcu znaczenia słów, których używasz?

Ruch = przemieszczanie się
Powstrzymanie się od ruchu = unieruchomienie
Powstrzymanie się od dalszego ruchu = koniec jazdy
Ruch, który może zmusić innego kierowcę do zmiany prędkości lub kierunku = zajechanie drogi/wymuszenie pierwszeństwa

Jeśli nie zmienisz pasa ruchu, to będziesz kontynuował ruch - dotychczasowym. Zatem nie jest to powstrzymanie się od dalszego ruchu, tylko od manewru zmiany pasa ruchu. Dostosowanie prędkości do warunków można określić jako "powstrzymanie się od stworzenia zagrożenia brd", ale nie "powstrzymanie się od ruchu".

Czy tak trudno jest złożyć poprawnie jedno zdanie?
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zatrzymanie z powodu warunków ruchu - ankieta

Postprzez Henq » środa 02 sierpnia 2017, 19:58

sankila napisał(a):Może naucz się w końcu znaczenia słów, których używasz?

o widzę następny alfa i omega :spoko:
no to:

sankila napisał(a):Ruch = przemieszczanie się

bzdura!:
Ruch:
1. «zmiana położenia punktu materialnego w stosunku do innych punktów dokonująca się w czasie»
to już wystarczy do definicji powstrzymania się od ruchu, wykaż choć trochę inteligencji by to zrozumieć bo w poprzedniej ankiecie tego nie uczyniłaś... :eek2:

sankila napisał(a):Powstrzymanie się od ruchu = unieruchomienie

bzdura!
powstrzymanie się od ruchu nie zawsze jest unieruchomieniem, poza tym w definicji PoRD zatrzymanie to unieruchomienie pojazdu... itd
a miałaś przeczytać, ja wiem, że nie rozumiesz ale może postaraj się 5 razy może 10 razy przeczytać a w końcu załapiesz to nie jest trudne dzieci na kartę rowerową takie podstawy rozumieją :eek2: ehh

sankila napisał(a):Powstrzymanie się od dalszego ruchu = koniec jazdy

powstrzymałem się od dalszego ruchu bo na moście był korek: czy to oznacza że zakończyłem jazdę? czy to oznacza, że mieszkam na moście? auto parkuje na moście?
gratuluje logiki :lol:

sankila napisał(a):Ruch, który może zmusić innego kierowcę do zmiany prędkości lub kierunku = zajechanie drogi/wymuszenie pierwszeństwa

uwaga skup się:
czyli jak nie zajadę drogi to powstrzymam się od ruchu!
czyli jak nie wymuszę pierwszeństwa to powstrzymam się od ruchu!
ale nadal poruszam się pojazdem :spoko: :lol:
no brawo w końcu dotarło :spoko:

sankila napisał(a):Jeśli nie zmienisz pasa ruchu, to będziesz kontynuował ruch - dotychczasowym.

a jeśli będę zmieniał to zmiana pasa ruchu nie jest "ruchem"? :eek2:

sankila napisał(a):Zatem nie jest to powstrzymanie się od dalszego ruchu, tylko od manewru zmiany pasa ruchu.

i znów: a manewr zmiany pasa ruchu nie jest zmianą położenia punktu materialnego w stosunku do innych punktów dokonującą się w czasie? :eek2:
:help:
sorry ale wymagam od ciebie większej wiedzy niż od przedszkolaka, wysil się...

sankila napisał(a): Dostosowanie prędkości do warunków można określić jako "powstrzymanie się od stworzenia zagrożenia brd", ale nie "powstrzymanie się od ruchu".

:wow: to we własnym PoRD takie definicje masz?

sankila napisał(a):Czy tak trudno jest złożyć poprawnie jedno zdanie?

czytając twoje durne ankiety i wypowiedzi w tematach zatrzymania się, to można dojść do wniosku że jest to rzeczą niemożliwą :eek2:
mission impossible :help:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Zatrzymanie z powodu warunków ruchu - ankieta

Postprzez szerszon » środa 02 sierpnia 2017, 23:00

Henq napisał(a):
ustąpienie pierwszeństwa to powstrzymanie się od ruchu
gdzie jest napisane, że to ma być "zatrzymanie"? - nigdzie!



Następny...
A jak powszechnie jest rozumiane powstrzymanie się od ruchu ??? O to chodzi.
gdzie pisze @PraktykRuchu, że to ma być zatrzymanie a nie powstrzymanie? - nigdzie!
Przecież pisałem,że się powstrzymuję np zwalniając. Nie pisałem o zatrzymaniu. No to dostałem odpowiedź,że to nie jest ustąpienie pierwszeństwa.
ale jak się nie powstrzymasz to nie spełnisz definicji ustąpienie pierwszeństwa - wyobraź sobie
Skoro nie ma definicji to skąd wiesz, co to oznacza ???
ale dostosowanie prędkości pojazdu do warunków na drodze to już jest powstrzymanie się od ruchu
Dla mnie tak, dla praktyka już nie. Przynajmniej w moim poście. W poście oskbelfera już tak. :lol:
no przecież np:
- nie zmienisz pasa (pomimo, że się poruszasz) jak na nim jest inny pojazd - a to już jest powstrzymanie się od dalszego ruchu;
Zgadza się. I tak pisałem,że np zwolnię. Ale według praktyka to za mało.
- nie wjedziesz na skrzyżowanie (pomimo, że się poruszasz) jak drogą główną jedzie inny pojazd - a to już jest powstrzymanie się od dalszego ruchu;
Zgadza się. Przecież tak pisałem. Praktykowi nie pasowało.
wyobraź sobie, że jednak musisz :spoko:
więc gratuluje chronologii :eek2: eh
czytania ze zrozumieniem - nie gratuluje :eek2:
Nie muszę się powstrzymać w rozumieniu praktyka. A co do czytania ze zrozumieniem. Powtórzyłeś wszystkie moje tezy.I teraz się z nimi nie zgadzasz :lol:
jest, powstrzymał się od wykonania ruchu który mógł by zmusić innego... itd
no przecież o tym pisze cały czas
:wow: zdecydujesz się ???
a dalej jest to samo, ale nie raz pokazałeś, że czytanie ze zrozumieniem nie jest twoją mocną stroną
a twoją ??? :lol: :lol: :lol: Twój post to misz masz i groch z kapustą.
a więc pseudo instruktorze, ja tu widzę, że to ty nie chcesz powstrzymać się od ruchu by ustąpić pierwszeństwa
Przecież pisałem,że zwolnię. :eek2:
podsumowując?:
powstrzymanie się od ruchu:
@szerszon - to zawsze zatrzymanie
@PraktykRuchu - musi zajść by można było mówić o ustąpieniu pierwszeństwa
Bardzo interesujące. Gdzie napisałem, aby ustąpić pierwszeństwa trzeba się zatrzymać ??? Napisałem,że wystarczy zwolnić, aby nie zmusić do istotnej zmiany prędkości lub kierunku. A ty mi wciskasz zawsze zatrzymanie. :lol:
@szerszon ja już przywykłem do twoich pierdów po prostu je ignoruje, ale ileż się da proszę cie
Ja też przywykłem,że idealnie przekręcasz to co jest napisane.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Zatrzymanie z powodu warunków ruchu - ankieta

Postprzez oskbelfer » czwartek 03 sierpnia 2017, 17:45

sankila napisał(a):
oskbelfer napisał(a):Sankila o co Tobie chodzi?
Ustąpienie pierwszeństwa nie oznacza zatrzymania pojazdu (można zwolnić)


Chodxzi mi o ustalenie, co widać na załączonym obrazku?
Biała ciężarówka ustępuje pierwszeństwa - czy kierowca zwolnił, czy się zatrzymał?
A co robi autobus za ciężarówką - czy też ustępuje pierwszeństwa pieszym i zwolnił/zatrzymał się?

Obrazek



O widzę, że wchodzimy na wyższy poziom dyskusji - wróżby...

Biała ciężarówka ustępuje pierwszeństwa - czy kierowca zwolnił, czy się zatrzymał?


Nie wiem, ponieważ to jest fotka. "Puść film" to podyskutujemy bez wróżby.

Teraz "powróżę" (biorąc pod uwagę cały "fotkę" plus doświadczenie życiowe).

Myślę że się zatrzymał i ustępuje pierwszeństwa pieszym. Skąd taki wniosek? Ponieważ "normalny" pieszy raczej nie wchodziłby pod poruszającego się "tira".

A co robi autobus za ciężarówką - czy też ustępuje pierwszeństwa pieszym i zwolnił/zatrzymał się?


Autobus za ciężarówką zatrzymał się, ale nie ustępuje pierwszeństwa pieszym. Pozostałe pojazdy stojące za "interesującymi nas pojazdami" również zatrzymały się ale nie ustępuje pierwszeństwa pieszym.

Zatrzymanie tych pojazdów wynika z warunków ruchu drogowego tzn. z faktu ze biała ciężarówka ustępuje pierwszeństwa pieszym, co wynikało z prd ale i też z warunków ruchu, bo przecież nie jest to fotka z filmu Matrix.

Gdyby to była sytuacja dynamiczna filmowa, mogłoby się okazać że prędkość pieszego jest tak mała, a ciężarówki tak duża że "biały śmignie" przed pieszym i nie zmusi pieszego do zatrzymania się, zwolnienia lub przyspieszenia kroku.

A teraz ja mam dwa pytania Sankilla - czy jesteś zadowolona z mojej odpowiedzi (wróżby) oraz o co Tobie chodzi?
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Zatrzymanie z powodu warunków ruchu - ankieta

Postprzez PraktykRuchu » piątek 04 sierpnia 2017, 16:17

szerszon napisał(a):Przecież pisałem,że się powstrzymuję np zwalniając. Nie pisałem o zatrzymaniu. No to dostałem odpowiedź,że to nie jest ustąpienie pierwszeństwa.

Nieprawda, kłamczuszku. :mrgreen: Pisałeś, że nie trzeba powstrzymywać się od ruchu żeby ustąpić pierwszeństwa. :mrgreen: Zdanie zmieniłeś dopiero, jak ci inni wytłumaczyli, że powstrzymanie się od ruchu to niekoniecznie zatrzymanie. :mrgreen:

szerszon napisał(a):Wyobraź sobie,że ustępując pierwszeństwa nie muszę się powstrzymać od ruchu. Wystarczy,że ten ruch dostosuję do warunków. Czyli najzwyczajniej w świecie zwolnię, ale od ruchu się nie powstrzymam. Ogarniasz ???

http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=40100&start=60#p410971 :mrgreen:

szerszon napisał(a):Nie mam obowiązku powstrzymać się od ruchu, aby ustąpić pierwszeństwa.
:mrgreen:
http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=40100&start=75#p411094

szerszon napisał(a):Podobno aby ustąpić pierwszeństwa ma się powstrzymać od ruchu. Jak to będzie na autostradzie ??? :lol:

http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=40100&start=75#p411114

Ale zmądrzałeś i to się chwali. :spoko: :D Na naukę przyznawania się do błędów jeszcze przyjdzie czas...
PraktykRuchu
 
Posty: 633
Dołączył(a): niedziela 11 grudnia 2016, 22:36

Re: Zatrzymanie z powodu warunków ruchu - ankieta

Postprzez Henq » piątek 04 sierpnia 2017, 18:46

PraktykRuchu napisał(a):Ale zmądrzałeś i to się chwali. :spoko: :D Na naukę przyznawania się do błędów jeszcze przyjdzie czas...

nie zmądrzał :eek2: nadal pisze swoje "powstrzymanie się od ruchu" = "zatrzymanie" :eek2: ale to już nie nasza sprawa, do niektórych po prostu nie dociera słowo pisane
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 116 gości