Zatrzymanie z powodu warunków ruchu - ankieta

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Które zatrzymanie wynika z warunków ruchu?

a/ zatrzymanie na linii P-12
0
Brak głosów
b/ zatrzymanie na linii P-13
4
36%
c/ oba
2
18%
d/ żadne z nich
5
45%
 
Liczba głosów : 11

Zatrzymanie z powodu warunków ruchu - ankieta

Postprzez sankila » niedziela 25 czerwca 2017, 23:56

Ponieważ istnieją rozbieżności co to są warunki ruchu i zatrzymanie z powodu warunków ruchu - mała ankieta.
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zatrzymanie z powodu warunków ruchu - ankieta

Postprzez mp0011 » poniedziałek 26 czerwca 2017, 00:02

Jak rozumiem, interesują cię tylko warunki ruchu, a nie przepisy?
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Zatrzymanie z powodu warunków ruchu - ankieta

Postprzez gumik » poniedziałek 26 czerwca 2017, 07:08

Moim zdaniem ankieta jest mało precyzyjna. Jeśli zatrzymamy się, żeby wysadzić babcię, to w obu przypadkach nie będzie to z powodu warunków ruchu. Jeśli zatrzymamy się zgodnie ze znakiem STOP, czy po to żeby ustąpić pierwszeństwa, to w obu przypadkach będzie zatrzymanie z powodu warunków ruchu drogowego.
Poza tym, nie zatrzymujemy się na linii, tylko przed linią. ;-)
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Zatrzymanie z powodu warunków ruchu - ankieta

Postprzez szoferemeryt » poniedziałek 26 czerwca 2017, 07:21

gumik napisał(a):Poza tym, nie zatrzymujemy się na linii, tylko przed linią. ;-)

Przecież wiadomo o co chodzi, wiec nie czepiajmy się słówek (przejęzyczeń).
Zaznacz co masz zaznaczyć i tyle.
szoferemeryt
 
Posty: 1155
Dołączył(a): piątek 11 kwietnia 2014, 16:03

Re: Zatrzymanie z powodu warunków ruchu - ankieta

Postprzez gumik » poniedziałek 26 czerwca 2017, 07:32

szoferemeryt napisał(a):Przecież wiadomo o co chodzi, wiec nie czepiajmy się słówek (przejęzyczeń).
Oczywiscie, że wiadomo. Dlatego napisałem to na końcu i z "buźką". Ale trochę mnie martwi, że sankila, osoba która zawsze zwraca uwagę nawet na najdrobniejsze błędy, wali takiego babola. ;-) Zostawmy temat.
Zaznacz co masz zaznaczyć i tyle.
Zgodnie z tym co napisałem wcześniej, nie mogę nic zaznaczyć, ponieważ moja odpowiedź zależy od kontekstu.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Zatrzymanie z powodu warunków ruchu - ankieta

Postprzez sankila » wtorek 27 czerwca 2017, 00:11

mp0011 napisał(a):Jak rozumiem, interesują cię tylko warunki ruchu, a nie przepisy?
Dobrze rozumiesz - tylko warunki ruchu.

gumik napisał(a):Jeśli zatrzymamy się, żeby wysadzić babcię, to w obu przypadkach nie będzie to z powodu warunków ruchu
Babci nie wysadza się na środku drogi. Aby wysadzić babcię, należy zjechać do krawężnika i unieruchomić pojazd, w celu "kulturalnego dopomożenia babci w wysiadaniu".

BTW - gdybym napisała, że "stoją przed linią", to zaraz okazałoby się, że "jest nieprecyzyjnie, bo nie wiadomo, w jakiej odległości przed linią - a może 100 m, bo babcię wysadzał?". :D
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zatrzymanie z powodu warunków ruchu - ankieta

Postprzez PraktykRuchu » wtorek 27 czerwca 2017, 17:16

Jaki sens ma taka akademicka dyskusja? W sensie kto w praktyce będzie to roztrząsał?
PraktykRuchu
 
Posty: 633
Dołączył(a): niedziela 11 grudnia 2016, 22:36

Re: Zatrzymanie z powodu warunków ruchu - ankieta

Postprzez gumik » wtorek 27 czerwca 2017, 20:57

sankila napisał(a):BTW - gdybym napisała, że "stoją przed linią", to zaraz okazałoby się, że "jest nieprecyzyjnie, bo nie wiadomo, w jakiej odległości przed linią - a może 100 m, bo babcię wysadzał?". :D
Wtedy byłoby "wporzo". :-)
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Zatrzymanie z powodu warunków ruchu - ankieta

Postprzez gumik » środa 28 czerwca 2017, 10:58

mp0011 napisał(a):Jak rozumiem, interesują cię tylko warunki ruchu, a nie przepisy?

Na początku nie załapałem tej małej subtelności. W takim razie zaznaczam B.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Zatrzymanie z powodu warunków ruchu - ankieta

Postprzez sankila » środa 28 czerwca 2017, 21:35

PraktykRuchu napisał(a):Jaki sens ma taka akademicka dyskusja? W sensie kto w praktyce będzie to roztrząsał?
Właśnie do takich roztrząsań służy forum - niby błahostka, a są trzy różne opinie.
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zatrzymanie z powodu warunków ruchu - ankieta

Postprzez szoferemeryt » piątek 30 czerwca 2017, 14:27

I co wynikło z ankiety? Jakie wnioski?
Jest na forum ekspert, którego wszyscy uznają za wyrocznię?
Dla mnie jest oczywiste że odpowiedź "B" jest jedynie właściwa.
Dwie osoby zgodzą się ze mną, ale pięć nie.
W demokracji przegrywam. :wink:
szoferemeryt
 
Posty: 1155
Dołączył(a): piątek 11 kwietnia 2014, 16:03

Re: Zatrzymanie z powodu warunków ruchu - ankieta

Postprzez Obelix321 » piątek 30 czerwca 2017, 15:05

Wahałem się pomiędzy odpowiedziami b i c. Finalnie zaznaczyłem odpowiedź c czyli "oba".
Mój tok rozumowania był taki że zatrzymanie na linii P-12 wynika z przepisów drogowych, a jak już się zatrzymamy i coś jedzie to zatrzymanie "przechodzi" w wynikające z warunków ruchu drogowego. Z tego powodu odpowiedź c bardziej mi podeszła, ale jestem początkujący więc pewnie się mylę :)
Z chęcią dowiem się jaka jest właściwa odpowiedź.
Obelix321
 
Posty: 41
Dołączył(a): piątek 07 kwietnia 2017, 16:15

Re: Zatrzymanie z powodu warunków ruchu - ankieta

Postprzez AMP » piątek 30 czerwca 2017, 16:17

Dzisiaj czytałam, że jest pomysł, by co roku kierowcy zdawali test teoretyczny... bo przecież tak często przepisy się zmieniają :twisted: :lol:
Z takimi pytaniami to bym sobie poradziła, bo stykam się wielokrotnie na drodze z tymi znakami (więc wypada wiedzieć.)
AMP
 
Posty: 67
Dołączył(a): wtorek 18 kwietnia 2017, 10:44

Re: Zatrzymanie z powodu warunków ruchu - ankieta

Postprzez waw » piątek 30 czerwca 2017, 21:08

Pytanie jest od czapy bo po to w przepisach stoi jednocześnie "[...] z warunków lub przepisów ruchu drogowego" żeby nie trzeba było tego teoretycznie analizować bo przyczyny wynikające z warunków ruchu i z przepisów ruchu drogowego wzajemnie się przenikają i z siebie wynikają.
Zatrzymanie przed P-12 zawsze wynika z przepisów ale może wynikać także zarówno z warunków ruchu (ustąpienie pierwszeństwa) jak i warunków widoczności (brak widoczności na drogę z pierwszeństwem bez zatrzymywania się).
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Zatrzymanie z powodu warunków ruchu - ankieta

Postprzez Henq » piątek 30 czerwca 2017, 21:43

szoferemeryt napisał(a):Dla mnie jest oczywiste że odpowiedź "B" jest jedynie właściwa.

tak bez znaku A-7?
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Następna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 69 gości