Wyprzedzanie z Prawej strony

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Wyprzedzanie z Prawej strony

Postprzez Thread4 » poniedziałek 19 czerwca 2017, 13:06

Witam
Taka sytuacja, jadę drogą jednokierunkową z jednym pasem ruchu przede mną jedzie bardzo powoli auto które szuka miejsca parkingowego ja jadę za nim i widząc że auto przede mną ma zamiar skręcać w lewo odbijam leciutko w prawą stronę auto ledwo się toczy (ponieważ czekałem, aż auto przede mną skręci) i nagle z prawej strony wyskakuje samochód którego tył zahaczam leciutko prawym migaczem. Moje pytanie czy miał on prawo wyprzedzać mnie z prawej strony i czy w razie przyjazdu policji była by to moja wina ? oczywiście ja nie sygnalizowałem żadnego zamiaru skrętu ponieważ jechałem prosto. Z góry dziękuje wszystkim za odpowiedzi
Thread4
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 19 czerwca 2017, 12:58

Re: Wyprzedzanie z Prawej strony

Postprzez rpa » wtorek 20 czerwca 2017, 22:34

Byłaby jego wina, bo wyprzedzał cię z prawej strony na jezdni o niewyznaczonych pasach ruchu.
rpa
 
Posty: 367
Dołączył(a): sobota 09 stycznia 2016, 17:11

Re: Wyprzedzanie z Prawej strony

Postprzez sankila » środa 21 czerwca 2017, 00:12

Thread4 napisał(a): Moje pytanie czy miał on prawo wyprzedzać mnie z prawej strony i czy w razie przyjazdu policji była by to moja wina ?
Gdyby przyjechała policja, to prawdopodobnie nie uwierzyłaby w historyjkę o wyprzedzaniu z prawej strony, bo to się nijak kupy nie trzyma.
Jeśli jechałeś prosto, to dlaczego nie trzymałeś się prawej strony jezdni? Przecież miejsca było dosyć, skoro zmieścił się swobodnie "nagle wyskakujący". Po co turlałeś się za skręcającym autem, jeśli sam nie zamierzałeś skręcać? A przede wszystkim: jakim cudem - "leciutko odbijając" ledwo toczącym się autem - uderzyłeś gościa prawym migaczem w tył?

Jakoś nie wróżę sukcesu w przekonywaniu policji - zwłaszcza do "jednego pasa ruchu".
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wyprzedzanie z Prawej strony

Postprzez Cyryl » środa 21 czerwca 2017, 05:56

Thread4 napisał(a):... odbijam leciutko w prawą stronę...


jeżeli nie ma wyznaczonych pasów ruchu każde przesunięcie się w poprzek jezdni jest zmianą pasa ruchu i obowiązany jesteś:
1. zachować szczególną ostrożność,
2. sygnalizować,
3. upewnić się.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wyprzedzanie z Prawej strony

Postprzez oskbelfer » sobota 24 czerwca 2017, 16:16

jeżeli nie ma wyznaczonych pasów ruchu każde przesunięcie się w poprzek jezdni jest zmianą pasa ruchu i obowiązany jesteś:


Czyżby? Ja zrozumiałem że "ktoś" jechał drogą na której był "jeden niewyznaczony" pas ruchu.

Skoro jest jeden niewyznaczony pas ruchu to "każde przesunięcie się w poprzek jezdni jest zmianą pasa" nie jest żadną zmianą pasa ruchu. :D
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Wyprzedzanie z Prawej strony

Postprzez gumik » poniedziałek 26 czerwca 2017, 07:37

Skoro było miejsce na dwa samochody, to znaczy, że były dwa niewyznaczone pasy ruchu.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Wyprzedzanie z Prawej strony

Postprzez kalwinas » poniedziałek 26 czerwca 2017, 15:17

Gdyby osoba która wyprzeda z prawej strony uszkodziła inny pojazd, albo spowodowała wypadek. Niestety ale była by to jej wina.
https://optiland.pl/soczewki-miesieczne-Air-Optix-Aqua-6szt
kalwinas
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 26 czerwca 2017, 15:13


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości