Znak P-17 a zakaz zatrzymywania się

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Znak P-17 a zakaz zatrzymywania się

Postprzez sankila » sobota 01 lipca 2017, 21:35

gumik napisał(a):Idąc Twoim tokiem, to zapytam, czy przepis zabraniający wjazdu na skrzyżowanie gdy nie ma możliwości kontynuowania jazdy za skrzyżowaniem nakazuje Ci kontynuować jazdę gdy to miejsce się zwolni? ;-)
Nie; jadę, bo art. 49 zabrania mi się zatrzymać na skrzyżowaniu. I to samo jest z przejazdem kolejowym. Ustanie zakazu nie powoduje nakazu!
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Znak P-17 a zakaz zatrzymywania się

Postprzez Henq » sobota 01 lipca 2017, 21:43

sankila napisał(a):
gumik napisał(a):Idąc Twoim tokiem, to zapytam, czy przepis zabraniający wjazdu na skrzyżowanie gdy nie ma możliwości kontynuowania jazdy za skrzyżowaniem nakazuje Ci kontynuować jazdę gdy to miejsce się zwolni? ;-)
Nie; jadę, bo art. 49 zabrania mi się zatrzymać na skrzyżowaniu. I to samo jest z przejazdem kolejowym. Ustanie zakazu nie powoduje nakazu!

Dlaczego tamujesz ruch? masz miejsce do kontynuacji jazdy za skrzyżowaniem a ty nie jedziesz tylko stoisz? to co postój sobie urządzasz? i idziesz widoki podziwiać?
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Znak P-17 a zakaz zatrzymywania się

Postprzez sankila » sobota 01 lipca 2017, 22:26

Henq napisał(a):
sankila napisał(a):Nie; jadę, bo art. 49 zabrania mi się zatrzymać na skrzyżowaniu. I to samo jest z przejazdem kolejowym. Ustanie zakazu nie powoduje nakazu!
Dlaczego tamujesz ruch? masz miejsce do kontynuacji jazdy za skrzyżowaniem a ty nie jedziesz tylko stoisz?
Jest różnica pomiędzy "nie jadę, bo..." a "nie; jadę, bo..."
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Znak P-17 a zakaz zatrzymywania się

Postprzez mp0011 » sobota 01 lipca 2017, 23:44

Ale co tam przejazd kolejowy czy skrzyżowanie...

Art. 49. 1. Zabrania się zatrzymania pojazdu:
5) na jezdni obok linii przerywanej wyznaczającej krawędź jezdni oraz na jezdni i na poboczu obok linii ciągłej wyznaczającej krawędź jezdni;


https://goo.gl/maps/kQ3ovbop9wr

Czy na tej drodze wolno, czy nie wolno zatrzymać się z powodu warunków lub przepisów ruchu drogowego?
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Znak P-17 a zakaz zatrzymywania się

Postprzez gumik » poniedziałek 03 lipca 2017, 09:26

Cyryl napisał(a):wnioskuję więc, że jeżeli moje unieruchomienie pojazdu wynika z warunków lub przepisów mogę powodować zagrożenie lub utrudnienie?
No cóż. Jest zakaz zatrzymywania 10m przed przejściem dla pieszych. Rozumiem, że w korku stoisz te 10m przed przejściem żeby nie powodować zagrożenia bo ktoś może nie zauważyć pieszego wychodzącego zza Twojego samochodu?
Także zdrowy rozsądek to podstawa jednak. ;-)

sankila napisał(a):Nie; jadę, bo art. 49 zabrania mi się zatrzymać na skrzyżowaniu. I to samo jest z przejazdem kolejowym. Ustanie zakazu nie powoduje nakazu!
Ale o czym mowa. Art. 49 zabrania zatrzymania z własnego "widzimisię", a inne artykuły zabraniają wjeżdżania na przejazd, czy skrzyżowanie gdybyś musiała się tam zatrzymać z innych powodów. Nie wiem o co Ci chodzi z tym nakazem/zakazem. Nawet dziecko zrozumie, że jak ma koniec szlabanu, to może już wychodzić z domu. ;-)
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Znak P-17 a zakaz zatrzymywania się

Postprzez sankila » wtorek 04 lipca 2017, 19:53

mp0011 napisał(a):Czy na tej drodze wolno, czy nie wolno zatrzymać się z powodu warunków lub przepisów ruchu drogowego?
Jeżeli zatrzymanie wynika z "przepisów lub warunków" - to masz obowiązek zatrzymania na każdej drodze. Póki co, przystanków nie ma, wypadku żadnego też nie widzę, to nie wiem, jakie jeszcze warunki mogłyby nakazać zatrzymanie.
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Znak P-17 a zakaz zatrzymywania się

Postprzez Henq » wtorek 04 lipca 2017, 20:03

sankila napisał(a):
mp0011 napisał(a):Czy na tej drodze wolno, czy nie wolno zatrzymać się z powodu warunków lub przepisów ruchu drogowego?
Jeżeli zatrzymanie wynika z "przepisów lub warunków" - to masz obowiązek zatrzymania na każdej drodze.

czyli już nie tylko na autostradach i ekspresówkach? postęp :spoko:

sankila napisał(a): Póki co, przystanków nie ma, wypadku żadnego też nie widzę, to nie wiem, jakie jeszcze warunki mogłyby nakazać zatrzymanie.

chociażby jelonek wybiegający z lasu :eek2:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Znak P-17 a zakaz zatrzymywania się

Postprzez sankila » czwartek 06 lipca 2017, 23:40

Henq napisał(a):czyli już nie tylko na autostradach i ekspresówkach?
Nakaz zatrzymania i zakaz zatrzymania to dwa różne przepisy. Zatrzymanie może być jeszcze dopuszczalne - to jeszcze inny przepis.

chociażby jelonek wybiegający z lasu
nie ma nakazu zatrzymania jest obowiązek zachowania bezpiecznej odległości
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Znak P-17 a zakaz zatrzymywania się

Postprzez Henq » niedziela 09 lipca 2017, 20:17

sankila napisał(a):
Henq napisał(a):czyli już nie tylko na autostradach i ekspresówkach?
Nakaz zatrzymania i zakaz zatrzymania to dwa różne przepisy. Zatrzymanie może być jeszcze dopuszczalne - to jeszcze inny przepis.

dopuszczalne przez co?
rozmawiamy o P-17 i zatrzymaniu z warunków ruchu i przepisów, oraz o art 49 i jego podpunktach, widzę, że ciężko się przyznać do błędu i będziesz teraz wymyślać o nakazach :spoko:

sankila napisał(a):
chociażby jelonek wybiegający z lasu
nie ma nakazu zatrzymania jest obowiązek zachowania bezpiecznej odległości

od jelonka wybiegającego z lasu? :hmm: jakiż to przepis mi nakazuje takie zachowanie? :eek2:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Znak P-17 a zakaz zatrzymywania się

Postprzez sankila » wtorek 11 lipca 2017, 22:07

Henq napisał(a):od jelonka wybiegającego z lasu? :hmm: jakiż to przepis mi nakazuje takie zachowanie? :eek2:
a ten o prędkości zapewniającej panowanie nad pojazdem. Jest tam coś o zatrzymaniu w razie wyskoczenia jelonka lub innej potrzeby? Niee? To dziwne, bo w innych przepisach jest.
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości