Nieoznakowane skrzyżowania.

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Nieoznakowane skrzyżowania.

Postprzez gjgtx980 » środa 24 maja 2017, 12:02

Hej!
Mam pytanie odnośnie nieoznakowanych skrzyżowań - lub połowicznie oznakowanych.

Otóż gdy w nowym miejscu dojeżdżam do małego skrzyżowania i nie mam żadnych znaków dla mnie, to powinienem traktować jako skrzyżowanie równorzędne czy, że mam pierwszeństwo? Jest multum skrzyżowań gdzie nie mam żadnego znaku a Ci z ulicy prostopadłej mają u siebie ustąp, więc ja mam pierwszeństwo. Skąd mam to wiedzieć gdy jest dużo drzew i nie widzę czy mają czy nie? Z resztą mnie nie powinny obchodzić znaki nie zwrócone w moim kierunku, na innych jezdniach.

Jak to jest w końcu ze skrzyżowaniami gdzie ja nie mam żadnego znaku?
gjgtx980
 
Posty: 7
Dołączył(a): środa 13 lipca 2016, 21:30

Re: Nieoznakowane skrzyżowania.

Postprzez JAKUB » środa 24 maja 2017, 13:30

gjgtx980 napisał(a):(...) Z resztą mnie nie powinny obchodzić znaki nie zwrócone w moim kierunku, na innych jezdniach. (...)
Nieprawda, bo znaki które o tym mówią (A7 i B 20) odczytujedz po awersie jak i rewersie i są ustawiane do 25 m od skrzyżowania czyli je widzisz.
Raz zwolnisz i zobaczysz (rewers) to masz pierwszeństwo do odwołania (innym znakiem)
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Nieoznakowane skrzyżowania.

Postprzez sankila » środa 24 maja 2017, 13:32

gjgtx980 napisał(a):Jak to jest w końcu ze skrzyżowaniami gdzie ja nie mam żadnego znaku?
Patrz, czy z boku są linie stopu lub warunkowego zatrzymania. Jeżeli są - to masz pierwszeństwo; jeśli nie ma - to zwolnij tak, żebyś się mógł awaryjnie zatrzymać.
W Polsce mamy mało skrzyżowań równorzędnych, więc - jeśli nie masz znaku - najczęściej będziesz miał z boków drogi podporządkowane.
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nieoznakowane skrzyżowania.

Postprzez gjgtx980 » środa 24 maja 2017, 14:05

https://www.google.pl/maps/@50.0953623, ... 6656?hl=en

Nie ma ani znaku, ani nie sposób zobaczyć rewersu, ani linii na jezdni przecinającej.

edit: no dobra, w sumie można zobaczyć rewers trójkąta, ale to z masztu googlowego samochodu i z lewego pasu...
gjgtx980
 
Posty: 7
Dołączył(a): środa 13 lipca 2016, 21:30

Re: Nieoznakowane skrzyżowania.

Postprzez LeszkoII » środa 24 maja 2017, 14:21

Braki w oznakowaniu. Zastanów się, czy te braki mogą spowodować zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego? Moim zdaniem co najwyżej komplikują ruch, a może masz zdanie odmienne?
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Nieoznakowane skrzyżowania.

Postprzez gjgtx980 » środa 24 maja 2017, 16:56

Cieszy fakt, że jak się okazuje te braki już uzupełnili. :)
Czyli w sumie zbliżając się do takiego skrzyżowania i tak warto zwolnić i się rozejrzeć nawet jak za nami jedzie miejscowy, wkurzony peleton, który wie gdzie pierwszeństwo a gdzie nie.
gjgtx980
 
Posty: 7
Dołączył(a): środa 13 lipca 2016, 21:30

Re: Nieoznakowane skrzyżowania.

Postprzez mp0011 » środa 24 maja 2017, 17:50

To nie są braki w oznakowaniu. To jest celowa organizacja ruchu, mająca na celu jego uspokojenie.
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Nieoznakowane skrzyżowania.

Postprzez LeszkoII » środa 24 maja 2017, 19:24

mp0011 napisał(a):To nie są braki w oznakowaniu. To jest celowa organizacja ruchu, mająca na celu jego uspokojenie.
Nielegalne rozwiązanie problemu "uspokojenia ruchu", innymi słowy wyjatkowy bezsens.
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Nieoznakowane skrzyżowania.

Postprzez waw » czwartek 25 maja 2017, 08:29

Nie tylko bezsens, ale i zagrożenie bezpieczeństwa. Później w strefie skrzyżowań równorzędnych każdy jedzie jakby miał pierwszeństwo i poniekąd trudno mu się dziwić.
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 79 gości