Kolizja a zniżki

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Kolizja a zniżki

Postprzez Sentymen » wtorek 23 maja 2017, 23:28

Witam.
Miałem dziś kolizję, wjechałem facetowi w tył, bo nie wyhamowałem. Jego samochód był cały, ale musiał wezwać policję, bo ma auto w leasingu, czy jeśli nie podpisywałem żadnego doświadczenia o szkodzie, bo żadnej nie było to czy zniżki i tak polecą czy poleciałyby gdyby ubezpieczyciel musiał pokryć wyrządzone przeze mnie szkody?
Sentymen
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 23 maja 2017, 23:23

Re: Kolizja a zniżki

Postprzez problem » środa 24 maja 2017, 08:43

Gdyby ubezpieczyciel musiał pokryć szkody, wówczas owszem - mówimy o szkodzie i ewentualnej utracie zniżek/nabyciu zwyżek.
Pytanie brzmi: czy zgłosi szkodę do Twojego ubezpieczyciela i czy ten ją uzna.
problem
 
Posty: 95
Dołączył(a): środa 12 sierpnia 2015, 10:33

Re: Kolizja a zniżki

Postprzez sankila » środa 24 maja 2017, 13:46

Utrata zniżek jest za spowodowanie kolizji, a nie za wielkość strat.
Jeśli gość zgłosi Cię do ubezpieczyciela, to będziesz "pokolizyjny".
Spytaj o szczegóły w swoim TU, bo każde ma własne warunki umowy; np. w PZU tracisz na 1 rok 10 % zniżek - więc nie ma wielkiego dramatu, a w niektórych w ogóle nie tracisz zniżek po pierwszej kolizji.
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolizja a zniżki

Postprzez problem » czwartek 25 maja 2017, 09:05

Z tego co kojarzę, o ile od zeszłego roku nic się nie zmieniło, nie chodzi o ilość kolizji, tylko ilość szkód.
problem
 
Posty: 95
Dołączył(a): środa 12 sierpnia 2015, 10:33

Re: Kolizja a zniżki

Postprzez oskbelfer » piątek 26 maja 2017, 00:00

Sentymen napisał(a):Witam.
Miałem dziś kolizję, wjechałem facetowi w tył, bo nie wyhamowałem. Jego samochód był cały, ale musiał wezwać policję, bo ma auto w leasingu, czy jeśli nie podpisywałem żadnego doświadczenia o szkodzie, bo żadnej nie było to czy zniżki i tak polecą czy poleciałyby gdyby ubezpieczyciel musiał pokryć wyrządzone przeze mnie szkody?



Skoro wjechałeś gościowi w tył ale jego auto nie ma uszkodzeń - to po co było wzywać policję ?

Nie rozumiem.

Co do tego ma leasing ?
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Kolizja a zniżki

Postprzez rpa » sobota 27 maja 2017, 23:23

Może auto jest całe, ale ślad został... ale co ma leasing do Policji, to też nie wiem. Myślałem zawsze, że dobrowolnie podpisane oświadczenie styka jeśli nie ma rannych.
rpa
 
Posty: 367
Dołączył(a): sobota 09 stycznia 2016, 17:11

Re: Kolizja a zniżki

Postprzez waw » niedziela 28 maja 2017, 12:51

Polityka niektórych firm jest taka, że wymagają protokołu policji z każdej kolizji. Może dlatego że z oświadczenia można się wycofać.
A taka ciekawostka że jakieś 15 lat temu były przepisy wymagające wezwania policji do każdej kolizji, ale było to tak głupie i uciążliwe dla wszystkich że prędko z tego zrezygnowano.
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Kolizja a zniżki

Postprzez Henq » niedziela 28 maja 2017, 18:23

Sentymen napisał(a):Miałem dziś kolizję, wjechałem facetowi w tył, ...

jeżeli facet zgłosi do ubezpieczalni, a zapewne zgłosi po to była mu potrzebna policja, to dostaniesz zawiadomienie od ubezpieczyciela, że wypłacił odszkodowanie za naprawę pojazdu z twojej polisy (będzie wyszczególnione czy facet dostał kasę czy wypłacono jakiejś firmie likwidującej szkody), oraz informację ile % zniżek będzie cięto kosztować (przeważnie od 10%-20% na 1-2lat).
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Kolizja a zniżki

Postprzez PraktykRuchu » niedziela 28 maja 2017, 20:24

waw napisał(a):Polityka niektórych firm jest taka, że wymagają protokołu policji z każdej kolizji. Może dlatego że z oświadczenia można się wycofać.

Zapewne. Na oprawce dokumentów od służbowego auta też mam taki wielki, czerwony napis, że mam wzywać policję do każdej kolizji.
PraktykRuchu
 
Posty: 633
Dołączył(a): niedziela 11 grudnia 2016, 22:36

Re: Kolizja a zniżki

Postprzez oskbelfer » poniedziałek 29 maja 2017, 17:54

Ja mam taką praktykę, że zawsze wzywam Policję - jeśli widzę że moje auto będzie musiało być robione z OC sprawcy.
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 146 gości