Tabliczka T-6x a zmiana kierunku

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Tabliczka T-6x a zmiana kierunku

Postprzez oskbelfer » środa 07 czerwca 2017, 01:23

sankila napisał(a):Bzdurą to jest zakręt na skrzyżowaniu; natomiast może być skrzyżowanie NA zakręcie drogi, co pracowicie, aczkolwiek bezskutecznie usiłowałam wam uzmysłowić.


Bez sensu są te Twoje wywody, które wyglądają tak:

Zakrętu na skrzyżowaniu nie może być.
Skrzyżowanie na zakręcie drogi może być.



A teraz mi wytłumacz jaka to faktycznie jest różnica, bo pracowicie i skutecznie zaprzeczasz sama sobie.

Wracając do tematu.
Jeśli nie widzisz różnicy z 1 fotki oraz z fotki którą Ty wkleiłaś i jeśli nie widzisz różnicy pomiędzy "strzałką na wprost", a "strzałką w lewo" oraz związanym z tym odpowiednim sygnalizowaniem manewrów, to świadczy że rozumujesz podobnie jak z "zakrętami na skrzyżowaniu i skrzyżowaniami na zakręcie" - a takie rozumowanie to może tylko Kopan by zrozumiał.
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Tabliczka T-6x a zmiana kierunku

Postprzez sankila » środa 07 czerwca 2017, 01:25

Henq napisał(a):oprócz ciebie nikt żadnych pojęć nie miesza, słowo "w poprzek" drogi zgodnie z nazewnictwem jest prostopadle do tej drogi,
Chyba nie tylko dla mnie, skoro w PoRD definicja autostrady mówi o braku ruchu poprzecznego a pieszy ma przechodzić prostopadle do drogi.
Dlaczego nie napisano, że na autostradzie nie ma ruchu prostopadłego albo nie nakazano pieszemu przechodzić w poprzek drogi? Ustawa to nie literatura piękna, żeby tekst urozmaicać.
rozumiem, że tym wpisem uświadamiasz mi, że hierarchia dróg jest ci obca?
Źle rozumiesz. Tym wpisem uświadamiam ci, że w definicja drogi dotyczy pasa terenu a nie pasa terenu z nazwami i numerkami, natomiast drogi na skrzyżowaniu różnicuje kierunek ruchu, a nie znaki drogowe. Zatem na linkowanej drodze (https://goo.gl/maps/oddpVMCtgXx) pionowa się kończy, poprzeczna ma kontynuację. Pojazd z drogi poziomej może zmienić kierunek jazdy; pojazd z drogi pionowej musi zmienić kierunek jazdy - i żadne malunki ani znaki zakrętu ze skrzyżowania nie zrobią.
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tabliczka T-6x a zmiana kierunku

Postprzez eragon » środa 07 czerwca 2017, 20:23

Nie umiecie sobie poradzić na zwyklym łamanym, to tu nigdy nie przejedziecie..
Obrazek
A żeby niektórzy mogli swoje wersje skopiowac bez nadmiernego pocenia sie przy pisaniu..
https://www.l-instruktor.pl/aktualnosci ... komentarze
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: Tabliczka T-6x a zmiana kierunku

Postprzez sankila » czwartek 08 czerwca 2017, 21:33

oskbelfer napisał(a):Bez sensu są te Twoje wywody, które wyglądają tak: Zakrętu na skrzyżowaniu nie może być. Skrzyżowanie na zakręcie drogi może być.
A teraz mi wytłumacz jaka to faktycznie jest różnica, bo pracowicie i skutecznie zaprzeczasz sama sobie.
Faktycznie to jest taka sama różnica jak pomiędzy postawieniem świeczki na torcie a postawieniem tortu na świeczce (i ciesz się, że nie podałam przykładu z mamą i tatą)
jeśli nie widzisz różnicy pomiędzy "strzałką na wprost", a "strzałką w lewo" oraz związanym z tym odpowiednim sygnalizowaniem manewrów, to świadczy że rozumujesz podobnie jak z "zakrętami na skrzyżowaniu i skrzyżowaniami na zakręcie" - a takie rozumowanie to może tylko Kopan by zrozumiał.
Jeżeli strzałki są dla ciebie wyznacznikiem, czy zjeżdżasz z drogi, czy nie zjeżdżasz - to świadczy, że nie rozumiesz, na czym polega MANEWR zmiany kierunku jazdy z art 22.
Zresztą - jak podkreślił @mp0011 - "absolutnie nikt tam nigdy nie korzystał z kierunkowskazów poruszając się tą drogą biegnącą dookoła placu.".
Wygląda na to, że nie tylko @sankila i @kopan szanują współużytkowników drogi.

BTW - a jak będziesz sygnalizował manewry na tym skrzyżowaniu https://goo.gl/maps/Yb4yjJUDjR32 ? Droga jednokierunkowa, na prawym pasie strzałki w prawo, ale jedziesz prosto, na lewym pasie strzałki prosto ale skręcasz w lewo - i jeszcze ruch okrężny.
Zademonstrujesz poprawne użycie migaczy?
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tabliczka T-6x a zmiana kierunku

Postprzez oskbelfer » piątek 09 czerwca 2017, 16:50

sankila napisał(a):Jeżeli strzałki są dla ciebie wyznacznikiem, czy zjeżdżasz z drogi, czy nie zjeżdżasz - to świadczy, że nie rozumiesz, na czym polega MANEWR zmiany kierunku jazdy z art 22.


Kobieto, o jakim Ty zjeżdżaniu z drogi piszesz ?

Droga jest wprost zdefiniowana w prd, zresztą jak większość tematów z wyjątkiem "kontrowersyjnego pojęcia ronda".

Z Twoich wywodów wynika, że jednak ty Ty nie wiesz czym jest zmiana kierunku jazdy i po co stosuje się "strzałki" na jezdni.


Zresztą - jak podkreślił @mp0011 - [i]"absolutnie nikt tam nigdy nie korzystał z kierunkowskazów poruszając się tą drogą biegnącą dookoła placu.


Taaaa, i skoro jeden z forumowiczów że nikt tam nigdy nie korzystał z kierunkowskazów ma oznaczać że w "obecnej chwili" jest to prawidłowe ?

Otóż - Szanowna Koleżanko, porównaj sobie co było "namalowane" a co obecnie jest "namalowane". Bo jak dla mnie to są różnice i to zasadnicze. Jeżeli nie rozróżniasz "strzałki prosto" od "strzałki prawo lewo" - to masz problem.

Wygląda na to, że nie tylko @sankila i @kopan szanują współużytkowników drogi.


Śmiem twierdzić, że @sankila i @kopan to odmienny stan świadomości, a nie szacunku :lol:

BTW - a jak będziesz sygnalizował manewry na tym skrzyżowaniu https://goo.gl/maps/Yb4yjJUDjR32 ? Droga jednokierunkowa, na prawym pasie strzałki w prawo, ale jedziesz prosto, na lewym pasie strzałki prosto ale skręcasz w lewo - i jeszcze ruch okrężny.


Nawet nie chce mi się wchodzić na ten link.

Najpierw kobieto - ogarnij sytuację z tematu :D
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Tabliczka T-6x a zmiana kierunku

Postprzez Henq » piątek 09 czerwca 2017, 23:45

sankila napisał(a):
Henq napisał(a):oprócz ciebie nikt żadnych pojęć nie miesza, słowo "w poprzek" drogi zgodnie z nazewnictwem jest prostopadle do tej drogi,
Chyba nie tylko dla mnie, skoro w PoRD definicja autostrady mówi o braku ruchu poprzecznego a pieszy ma przechodzić prostopadle do drogi.

pieszy nie prostopadle do "drogi" a do jezdni a to zasadnicza różnica :eek2:
zacznij ogarniać podstawy a wówczas zrozumiesz "skrzyżowanie".

sankila napisał(a):Dlaczego nie napisano, że na autostradzie nie ma ruchu prostopadłego albo nie nakazano pieszemu przechodzić w poprzek drogi?

może dla tego że napisano: "...przeznaczoną tylko do ruchu pojazdów samochodowych" :eek2:

sankila napisał(a): Ustawa to nie literatura piękna, żeby tekst urozmaicać.

czyli wg ciebie znaczenie słów ustawa skąd bierze?
słownik języka polskiego to sobie od tak powstał dla Mickiewicza, Słowiańskiego? ale nie dla ustawodawcy :hmm: :eek2:

sankila napisał(a):
rozumiem, że tym wpisem uświadamiasz mi, że hierarchia dróg jest ci obca?
Źle rozumiesz. Tym wpisem uświadamiam ci, że w definicja drogi dotyczy pasa terenu a nie pasa terenu z nazwami i numerkami,

aha czyli dobrze rozumiem że dla ciebie nie ma różnicy między drogą wewnętrzną a drogą krajową?
no przecież jedno jest drogą i drugie jest drogą :eek2:
może przemyślisz te swoje świetlane wypowiedzi?
albo może wytłumacz czym się różni wg ciebie droga 1 za znakiem, od drogi 2? aż strach bierze co wymyślisz w miejscu przecięcia się takich dróg, a co dopiero połączenie/rozwidlenie?

a o to która droga się skończy jak wewnętrzna dochodzi "poprzecznie" do "pionowej" głównej :eek2: aż strach pytać :eek2:

sankila napisał(a): natomiast drogi na skrzyżowaniu różnicuje kierunek ruchu, a nie znaki drogowe.

no to z których jesteś:?
1 "jadę prosto mam pierwszeństwo"?
czy
2 "skręcam w prawo mam pierwszeństwo nad zawracającym"?
---

oskbelfer napisał(a):...zresztą jak większość tematów z wyjątkiem "kontrowersyjnego pojęcia ronda".

a to skrzyżowanie nie jest zdefiniowane w PoRD?
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Tabliczka T-6x a zmiana kierunku

Postprzez sankila » sobota 10 czerwca 2017, 02:03

oskbelfer napisał(a):Z Twoich wywodów wynika, że jednak ty Ty nie wiesz czym jest zmiana kierunku jazdy i po co stosuje się "strzałki" na jezdni.
Taa, strzałki na jezdni stosuje się po to, żeby kierowca wiedział, który migacz włączyć!

Te strzałki również mówią o zmianie kierunku jazdy. więc nie zapomnij o prawym migaczu :lol:
Obrazek
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tabliczka T-6x a zmiana kierunku

Postprzez oskbelfer » niedziela 11 czerwca 2017, 13:14

oskbelfer napisał(a):...zresztą jak większość tematów z wyjątkiem "kontrowersyjnego pojęcia ronda".


a to skrzyżowanie nie jest zdefiniowane w PoRD?


a czy ja piszę o skrzyżowaniu czy o "pojęciu ronda"?

To, że rondo jest skrzyżowaniem, to powinien wiedzieć każdy kierowca, natomiast czym jest "rondo", jak jeździć po "rondzie", jak sygnalizować manewry związane z jazdą przez "rondo" ------- oooo tego to już wszyscy nie wiedzą, albo każdy interpretuje we własnym zakresie - o czym świadczy to forum i wątek 500+ o rondach - chyba nawet zamknięty.

Dlatego poszukuję geniusza - który wskaże w prd definicję "ronda" lub "skrzyżowania o ruchu okrężnym" - jednak nie chciałbym aby tutaj "odżył" temat jak jeździć po rondzie.

Wystarczy że rowerzysta plus Sankilla nie wiedzą jak sygnalizować i jak przejechać przez zwykłe skrzyżowanie, a Sankilla aby poprzeć swoje intelektualne przemyślenie wstawia nawet "sierżanty", a ja nie lubię tracić czasu na "głupoty".

Jeden Kopernik w zupełności wystarczy. :D
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Tabliczka T-6x a zmiana kierunku

Postprzez sankila » poniedziałek 12 czerwca 2017, 23:51

oskbelfer napisał(a):o jakim Ty zjeżdżaniu z drogi piszesz ?
Ano o takim, żeby przepisy o zmianie kierunku jazdy zastosować! Bo w obrębie drogi to ja sobie mogę pasy ruchu pozmieniać (zakrętu nie wyłączając), a ja mam życzenie legalnie przy lewym krawężniku postać.


Henq napisał(a):aha czyli dobrze rozumiem że dla ciebie nie ma różnicy między drogą wewnętrzną a drogą krajową? no przecież jedno jest drogą i drugie jest drogą
W rzeczy samej - jedna jest drogą i druga jest drogą. Dopiero ZNAKI DROGOWE nakazują kierowcy określone zachowanie. Postawię D1 na gruntowej, A7 na twardej i będę jeździć traktorem w te i nazad, a ty będziesz stał na drodze krajowej i machał słupkami kilometrażowymi do upojenia.
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tabliczka T-6x a zmiana kierunku

Postprzez Henq » wtorek 13 czerwca 2017, 01:29

sankila napisał(a):
Henq napisał(a):aha czyli dobrze rozumiem że dla ciebie nie ma różnicy między drogą wewnętrzną a drogą krajową? no przecież jedno jest drogą i drugie jest drogą
W rzeczy samej

jakoś mnie to nie dziwi :eek2:

sankila napisał(a):Dopiero ZNAKI DROGOWE nakazują kierowcy określone zachowanie.

no w końcu dotarło :spoko: tylko dlaczego w miejscu gdzie znak wymusza zmianę kierunku jazdy a co z tym idzie sygnalizacje ty tego nie masz zamiaru robić i jeszcze piszesz że to ok? To nie jest ok

sankila napisał(a):Postawię D1 na gruntowej, A7 na twardej

i całe szczęście że to nie ty stawiasz znaki :eek2:

sankila napisał(a): i będę jeździć traktorem w te i nazad, a ty będziesz stał na drodze krajowej i machał słupkami kilometrażowymi do upojenia.

a ja ci te znaki wyrzucę i nagle z drogi gruntowej wjedziesz prosto na droge twardą i "pizgniesz" we mnie skręcającego w lewo, a twoje tłumaczenie będzie przecież jadę drogą prosto, a to mi się miała droga skończyć :lol:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Tabliczka T-6x a zmiana kierunku

Postprzez oskbelfer » wtorek 13 czerwca 2017, 23:14

sankila napisał(a):Postawię D1 na gruntowej, A7 na twardej


No to mamy merytorykę, najwyższych lotów :help:
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Tabliczka T-6x a zmiana kierunku

Postprzez sankila » środa 14 czerwca 2017, 01:02

Henq napisał(a):dlaczego w miejscu gdzie znak wymusza zmianę kierunku jazdy a co z tym idzie sygnalizacje ty tego nie masz zamiaru robić i jeszcze piszesz że to ok?
Zmianę kierunku jazdy na zakręcie wymusza nie znak, tylko przebieg drogi. Zatem nawet przy zakręcie rzędu 180 st. kontynuuję jazdę zgodnie z kierunkiem ruchu drogowego.

a ja ci te znaki wyrzucę i nagle z drogi gruntowej wjedziesz prosto na droge twardą
Jak mi te znaki wyrzucisz, to zatrzymam się przed drogą twardą i spokojnie poczekam aż będę mogła wjechać, nie wadząc nikomu.
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tabliczka T-6x a zmiana kierunku

Postprzez gumik » środa 14 czerwca 2017, 12:31

korek2.jpg

Czy jadąc zielonym pojazdem mogę ominąć niebieskie pojazdy sygnalizujące zamiar skrętu w lewo? A może niebieskie pojazdy nie powinny nic sygnalizować i nie byłoby problemu? A i tak każdy by wiedział gdzie kto jedzie.

omijanie pojazdu sygnalizującego zamiar skręcenia w lewo może odbywać się tylko z jego prawej strony;
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Tabliczka T-6x a zmiana kierunku

Postprzez Henq » środa 14 czerwca 2017, 13:18

sankila napisał(a):Zmianę kierunku jazdy na zakręcie wymusza nie znak, tylko przebieg drogi. Zatem nawet przy zakręcie rzędu 180 st. kontynuuję jazdę zgodnie z kierunkiem ruchu drogowego.

:wow: , :hmm: większej bzdury dawno nie napisałaś :wow:

1)C-1 "nakaz jazdy w prawo przed znakiem",
2)C-2 "nakaz jazdy w prawo za znakiem",
3)C-3 "nakaz jazdy w lewo przed znakiem",
4)C-4 "nakaz jazdy w lewo za znakiem",
5)C-5 "nakaz jazdy prosto",
6)C-6 "nakaz jazdy prosto lub w prawo",
7)C-7 "nakaz jazdy prosto lub w lewo",
8)C-8 "nakaz jazdy w prawo lub w lewo",
---

gumik napisał(a):Czy jadąc zielonym pojazdem mogę ominąć niebieskie pojazdy sygnalizujące zamiar skrętu w lewo?
omijanie pojazdu sygnalizującego zamiar skręcenia w lewo może odbywać się tylko z jego prawej strony;

Czy niebieskie pojazdy stoją czy się poruszają? Nie mieszaj pojęć, omijanie/wyprzedzanie.
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Tabliczka T-6x a zmiana kierunku

Postprzez gumik » środa 14 czerwca 2017, 14:00

Henq napisał(a):Czy niebieskie pojazdy stoją czy się poruszają? Nie mieszaj pojęć, omijanie/wyprzedzanie.
Stoją. Dlatego napisałem omijanie, a nie wyprzedzanie. Nic nie mieszam.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 125 gości