Przepisy za granicą?

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Przepisy za granicą?

Postprzez malu13 » piątek 05 maja 2017, 15:16

Jestem jeszcze mlodym kierowca, ale niedlugo bede wyjezdzam do francji do pracy, pochodzilem sobie troche bo mniejszych miasteczkach za pomoca google street view i zauwazylem ze jesli jade droga z pierwszenstwem nie ma tam zadnego znaku ze mam pierwszenstwo a na drodze poprzecznej jest znak ustap pierwszenstwa i pasy do zatrzymania sie, czy we francji musze rozpoznawac pierwszenstwo po pasach do zatrzymania sie? czy jakos inaczej?
malu13
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek 21 kwietnia 2017, 00:37

Re: Przepisy za granicą?

Postprzez JAKUB » niedziela 07 maja 2017, 20:27

Nie zauważyłem większych różnic w jeździe po drogach polskich czy francuskich. Uwaga na fotoradary !!!
Zwróć uwagę na wyposażenie, (kamizelka odblaskowa, gaśnica z przeglądem technicznym, ubezpieczenie OC itp.).
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Przepisy za granicą?

Postprzez Marcin37 » poniedziałek 08 maja 2017, 08:21

malu13 napisał(a):Jestem jeszcze mlodym kierowca, ale niedlugo bede wyjezdzam do francji do pracy, pochodzilem sobie troche bo mniejszych miasteczkach za pomoca google street view i zauwazylem ze jesli jade droga z pierwszenstwem nie ma tam zadnego znaku ze mam pierwszenstwo a na drodze poprzecznej jest znak ustap pierwszenstwa i pasy do zatrzymania sie, czy we francji musze rozpoznawac pierwszenstwo po pasach do zatrzymania sie? czy jakos inaczej?


U nas tak samo jest. Droga z pierwszenstwem nie jest oznakowana, a poprzeczna ma ustap pierwszenstwo.
Marcin37
 
Posty: 23
Dołączył(a): sobota 29 marca 2014, 11:32


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 60 gości