Co w tej sytuacji powinienem zrobić?

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Co w tej sytuacji powinienem zrobić?

Postprzez MaMiX » niedziela 23 kwietnia 2017, 19:53

Przedstawię sytuację na obrazku i pisemnie, by bardziej zobrazować sytuację.
Jechałem z rodzicami wąską drogą dwukierunkową(ja-zielony prostokąt) z naprzeciwka za skrzyżowaniem jechały dwa samochody dość daleko, wolno i nie wiadomo było w którą stronę chcą jechać.
Miałem jechać na wprost, więc najchętniej to bym pojechał normalnie dalej, bo dość wolno jechały i nie wiadomo było czy w ogóle chcą wjechać w drogę, którą jechałem, ale rodzice zaczęli wrzeszczeć, że mam zjechać w zatoczkę znajdującą się po drugiej stronie drogi, a ja by uniknąć dalszego słuchania ich wrzasków tam wjechałem i teraz pytanie, czy miałem tak zrobić? bo z tego co mi intuicja podpowiada to chyba powinienem się zatrzymać przed zatoczką na swoim pasie, jeśli już chciałem się zatrzymać.
Wszystkie samochody były osobowe jak coś.

Chciałem wrzucić zdjęcie w załączniku, ale chyba muszę wrzucić jako link: http://i.imgur.com/oQ36oNG.png
MaMiX
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 23 kwietnia 2017, 19:39

Re: Co w tej sytuacji powinienem zrobić?

Postprzez papadrive » poniedziałek 24 kwietnia 2017, 21:38

A właściwie to po co wjeżdżać w zatokę, w dodatku po przeciwnej stronie drogi? Czyżby ta droga była aż tak wąska, że nie zmieściłyby się dwa pojazdy? Droga dwukierunkowa? :eek2:
Nie zawsze, jazda zgodna z przepisami, gwarantuje bezpieczeństwo na drodze.
papadrive
 
Posty: 1010
Dołączył(a): poniedziałek 02 grudnia 2013, 22:21


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości