śledzenie na drodze

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

śledzenie na drodze

Postprzez piechox » wtorek 04 kwietnia 2017, 11:28

Ostatnio w wyniku pośpiechu zdarzyło mi się wyprzedzać na łuku. Po tym manewrze cały czas jechała za mną fiat seicento, domyśliłem się że mnie śledzi więc moja jazda przez ok 20 min to bezsensowna jazda a ona za mną. Czy to możliwe że miała zamontowaną kamerkę i czekała na moje dalsze popisy by podkablować mnie na policje czy to raczej mało prawdopodobne. Teraz trochę żałuje bo wystarczyło się zatrzymać jak by ona też się zatrzymała to wiadomo by było o co chodzi a tak cały dzień chodzę jak na szpilkach.
piechox
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 04 kwietnia 2017, 11:24

Re: śledzenie na drodze

Postprzez sankila » wtorek 04 kwietnia 2017, 20:33

piechox napisał(a):Czy to możliwe że miała zamontowaną kamerkę i czekała na moje dalsze popisy by podkablować mnie na policje czy to raczej mało prawdopodobne.
Myśle, że bardziej prawdopodobne, że znajdziesz to nagranie na YT w serii "Polskie drogi", "Piraci na drogach" lub jakimś w tym typie - na policję mało kto zgłąsza, jeśli nie było poważnego zagrożenia.
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: śledzenie na drodze

Postprzez gumik » wtorek 04 kwietnia 2017, 20:35

piechox napisał(a):Czy to możliwe że miała zamontowaną kamerkę i czekała na moje dalsze popisy by podkablować mnie na policje
Jest to możliwe.
czy to raczej mało prawdopodobne.
To mało prawdopodobne.
Teraz trochę żałuje bo wystarczyło się zatrzymać
Powinieneś żałować niebezpiecznego manewru.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: śledzenie na drodze

Postprzez piechox » wtorek 04 kwietnia 2017, 20:46

W razie jak by jednak to po jakim czasie mogę spodziewać się listu od misiaków?
piechox
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 04 kwietnia 2017, 11:24

Re: śledzenie na drodze

Postprzez eragon » wtorek 04 kwietnia 2017, 22:27

W każdym czasie.. Uważasz, że jak nie ma monitoringu to wszystko ci wolno?? To teraz wiesz, że nie.
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: śledzenie na drodze

Postprzez gumik » środa 05 kwietnia 2017, 07:55

Jeśli nagranie trafi na policję od razu, to ok. 1-2 miesiące. Ale autor nagrania może je wysłać także później. Po pół roku, po roku. Nie jestem pewny jak bardzo stare nagranie można wysłać żeby było rozpatrzone.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: śledzenie na drodze

Postprzez JAKUB » środa 05 kwietnia 2017, 11:54

Jeżeli wezwą na Policję, nie oglądać nagrania, a jeżeli już to nie komentować. To co skomentujesz zostanie użyte przeciwko Tobie i ujęte w protokole zeznania, do ukarania.
"Jak cie złapią za rękę, ... mów, że to nie twoja ręka".
To działa tak jak "nagrania kelnerów u Sowy".(same anioły).
Jak sprawa pójdzie za daleko - poproś o dane "montera" nagrania, a dalej już ...
(ukarani zostali kelnerzy)
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: śledzenie na drodze

Postprzez jasper1 » środa 05 kwietnia 2017, 12:21

A jak tam z ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ za to, co się robi, JAKUBIE?
Zachowania na drodze ODPOWIEDZIALNOŚĆ nie dotyczy?
Lubisz spotykać za......jących z przeciwka piechoxów na swoim torze jazdy na łuku drogi?

Jak coś przyjdzie, to trzeba wziąć na klatę, jak nie przyjdzie, to się cieszyć i myśleć zanim coś się zrobi, że następnym razem może przyjść.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: śledzenie na drodze

Postprzez gumik » środa 05 kwietnia 2017, 14:14

JAKUB napisał(a):Jak sprawa pójdzie za daleko - poproś o dane "montera" nagrania
"Monter" może skorzystać z prawa do niezamieszczania w protokole przesłuchania danych dotyczących jego miejsca zamieszkania oraz miejsca pracy.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: śledzenie na drodze

Postprzez Henq » środa 05 kwietnia 2017, 16:02

gumik napisał(a):Jeśli nagranie trafi na policję od razu, to ok. 1-2 miesiące. Ale autor nagrania może je wysłać także później. Po pół roku, po roku. Nie jestem pewny jak bardzo stare nagranie można wysłać żeby było rozpatrzone.

Karalność wykroczeń się przedawnia. Oznacza to, że po upływie pewnego czasu (co do zasady 1 rok od chwili popełnienia wykroczenia), nie można ukarać sprawcy za popełnienie wykroczenia.
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: śledzenie na drodze

Postprzez JAKUB » środa 05 kwietnia 2017, 16:30

jasper1 napisał(a):A jak tam z ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ za to, co się robi, JAKUBIE?(...)
Gratuluję odpowiedzialnych wyborów i tej wg. Radka Sikorskiego-"murzynskości ".
gumik napisał(a):(...)"Monter" może skorzystać z prawa do niezamieszczania w protokole przesłuchania danych dotyczących jego miejsca zamieszkania oraz miejsca pracy.
Ale wezwany z imienia i nazwiska na rozprawę w sądzie przyjść i zeznawać musi.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: śledzenie na drodze

Postprzez gumik » środa 05 kwietnia 2017, 16:42

Myślisz, że ktoś nie przyjmie po prostu mandatu i będzie się sądził po to żeby przegrać i więcej kasy wyłożyć?
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: śledzenie na drodze

Postprzez JAKUB » środa 05 kwietnia 2017, 18:58

Błędne założenie.
"Montarz" bez "Montera" dla sądu nie jest dowodem. Protokół sporządzony przez Policjanta podczas oglądania nagrania już tak. Nie oglądać!!!
Dlatego radzę postępować tak jak nauczył nas Donald Tusk i jego ekipa z "nagraniami kelnerów". Trzeba się uczyć od mistrzów.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: śledzenie na drodze

Postprzez jasper1 » środa 05 kwietnia 2017, 20:20

JAKUB napisał(a):
jasper1 napisał(a):A jak tam z ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ za to, co się robi, JAKUBIE?(...)
Gratuluję odpowiedzialnych wyborów i tej wg. Radka Sikorskiego-"Murzyńskości".

Dlatego radzę postępować tak jak nauczył nas Donald Tusk i jego ekipa z "nagraniami kelnerów". Trzeba się uczyć od mistrzów.

A co zachowanie na drodze ma wspólnego z ględzeniem o polityce?

Nie powtarzaj wkoło słowa ODPOWIEDZIALNOŚĆ, to nie będę Cię o nią pytać w sytuacji, gdy namawiasz do unikania jej na wszystkie możliwe sposoby. Proste?
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: śledzenie na drodze

Postprzez gumik » środa 05 kwietnia 2017, 20:29

JAKUB napisał(a):"Montarz" bez "Montera" dla sądu nie jest dowodem. Protokół sporządzony przez Policjanta podczas oglądania nagrania już tak.
No i będzie protokół sporządzony przez policjanta podczas oglądania nagrania przez "montera". Nie wystarczy?
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Następna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości