Skąd niechęć u kierowców do kierunkowskazów?

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Skąd niechęć u kierowców do kierunkowskazów?

Postprzez Henq » piątek 07 kwietnia 2017, 18:00

gumik napisał(a):I tu właśnie widać, że nie rozumiesz co piszę w tym wątku.

tak? bo to ja piszę o sygnalizowaniu samego ZAMIARU :wow: :hmm:

gumik napisał(a):Jeśli nie spełnisz którejkolwiek z części, to nie spełniasz całego przepisu.
Proste? Chyba tak. logikę zdań uczą nawet w szkole.

czytać ze zrozumieniem też uczą w szkole:
Henq napisał(a):nie sygnalizujemy zamiaru jeżeli manewru nie wykonujemy.

zdanie złożone jest prawdziwe o ile zdanie 1 jest prawdziwe i zdanie 2 również jest prawdziwe, jak do tej pory wszystkie wpisy o sygnalizowaniu ZAMIARU pomijają drugie zdanie tak jak by było nie istote, a to właśnie w drugim zdaniu masz wyraźnie napisane że manewr należy sygnalizować a nie sam ZAMIAR!
@gumik nie powielaj tego co pisałem wcześniej i nie zarzucaj mi że nie rozumiem :eek2: jak do tej pory to tylko ja piszę zgodnie z PoRD reszta to jakieś wymysły, a to sygnalizowanie ZAMIARU, a to sygnalizowanie samego ZAMIARU, a już sygnalizowanie samego ZAMIARU pomimo nie wykonania manewru "bo tak jest w przepisie" to już kwintesencja bzdurnych teorii.
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Skąd niechęć u kierowców do kierunkowskazów?

Postprzez gumik » piątek 07 kwietnia 2017, 19:22

Henq napisał(a): jak do tej pory wszystkie wpisy o sygnalizowaniu ZAMIARU pomijają drugie zdanie tak jak by było nie istote,
Jakoś nie zauważyłem, żeby ktoś uważał, że druga część przepisu jest nieistotna. Szukasz problemu tam gdzie go nie ma.
dylek napisał(a):Ci co wykazują niechęć do włączania kierunkowskazów boją się, że za duże rachunki za zużycie prądu dostaną.
Serio?! :O
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Skąd niechęć u kierowców do kierunkowskazów?

Postprzez RossoneriDevil » piątek 07 kwietnia 2017, 23:42

Też mnie denerwują tacy niesygnalizujący, zwłaszcza na rondzie, kiedy chce wjechać.
RossoneriDevil
 
Posty: 1053
Dołączył(a): sobota 02 czerwca 2012, 20:05

Re: Skąd niechęć u kierowców do kierunkowskazów?

Postprzez Akane » środa 19 kwietnia 2017, 15:52

Dzisiaj znowu miałam na drodze paru takich z awersją do kierunkowskazów. Przoduje Zgierz, ale i łódzcy kierowcy równie często mają w nosie zasygnalizowanie innym, że będą im się wpychać przed maskę.

Osobiście kierunkowskazów używam zawsze (nie ma znaczenia czy jestem sama na drodze czy nie, odruch mam wyrobiony i cześć), no chyba, że droga idzie po łuku, innej opcji jazdy jak zakręt nie ma, to wtedy kierunkowskazu nie włączam. No ale to akurat jest zgodne z przepisami ;)
Prawo jazdy kategorii B: od 07.12.2015
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 135
Dołączył(a): piątek 27 listopada 2015, 20:00
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 130 gości