Wypadek p. Premier Beaty Szydło - odpowiedzialność karna

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Wypadek p. Premier Beaty Szydło - odpowiedzialność karna

Postprzez LeszkoII » czwartek 18 maja 2017, 17:59

Cyryl napisał(a):pojazdy muszą jechać w odstępach od siebie do 1m, czyli praktycznie zderzak w zderzak z prędkością 90-110km/
Czysty idiotyzm. Takie cyrkowe popisy na zamkniętej dla ruchu drodze, tylko.
Cyryl napisał(a):kierowca pierwszego odjechał za daleko, a gdyby doszedł do wniosku, że pojazd (Seicento) ma zamiar jechać w lewo stwarzając zagrożenie dla przewożonej osoby, powinien uderzyć w niego, dając wolną drogę pozostałym pojazdom.
Nasze prawo, ustawa PoRD, nie przewiduje pozaustawowych zachowań (jakieś procedury?) jeżeli te zachowania godzą w przepisy ustawy. Pojazd uprzywilejowany MOŻE POD WARUNKIEM zachowania sz.o. nie stosować się do przepisów PoRD.

A gdzie tu jest miejsce na realne (a nawet teoretyczne) zachowanie szczególnej ostrożności, gdy pilot jedzie 85 km/h w O.Z. i wyprzedza na skrzyżowaniu widząc włączony lewy kierunkowskaz w godzinach niemal nocnych (dobry kontrast) :?:

Powinien momentalnie spojrzeć w lusterko, ewentualnie podać f-szom jadącym za nim, że redukujemy odległość. Dość wiarygodne wydają się doniesienia, że pomiędzy pilotem a pojazdem premier odległość wynosiła niemniej niż 30 metrów. Dodatkowo w mediach pojawiła się informacja, że kolumna jechała prawym pasem w stosunkowo bliskiej odległości od feralnego skrzyżowania i zmieniła pas ruchu dopiero kilkanaście metrów przed skrzyżowaniem. Być może kierujący pojazdem premierki spóźnił się ze zmianą pasa ruchu na lewy.
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Wypadek p. Premier Beaty Szydło - odpowiedzialność karna

Postprzez Cyryl » czwartek 18 maja 2017, 18:42

jeżeli jest przejazd rzeczywiście z prawdziwego zdarzenia, to wcześniej jadące pojazdy policyjne na sygnałach powodują, że trzon kolumny ma drogę wolną.
natomiast sprawa PoRD jest tu rzeczą drugorzędną. w razie podejrzenia zagrożenia można taranować pojazdy, o jakim prawie można tu mówić?

nie wiem jakie Ty masz w tym względzie doświadczenie, ja jechałem parę razy tak i to u nas w kraju co prawda jakiś czas temu.
w tym czasie w naszym kraju takie wożenie czy to wartości, czy osób było i tak że tak powiem łagodne w porównaniu z Czechami, bo miałem okazję to poznać.

chciałem właśnie zwrócić uwagę na to, że przejazdy takie odbywają się na zupełnie innych zasadach, nasi rządzący używają to tak, że ochrona nie daje żadnego bezpieczeństwa osobie przewożonej, a stwarza zagrożenie dla innych i siebie.

gdyby faktycznie kolumna jechała tak ja to ma być, to pierwsze auto zepchnęłoby z drogi te Seicento (gdyby ten nie zastosował się do poprzedzającego pojazdu na sygnale), a pozostałe pojazdy pojechałyby dalej. obyłoby się bez ofiar, trochę powyginanej blachy, oświadczenie i to wszystko.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wypadek p. Premier Beaty Szydło - odpowiedzialność karna

Postprzez LeszkoII » czwartek 18 maja 2017, 19:19

Cyryl napisał(a): w razie podejrzenia zagrożenia można taranować pojazdy, o jakim prawie można tu mówić?
Żadne prawo nie daje podstaw do taranowania pojazdów, przypuszczam że nawet w USA.
Cyryl napisał(a):ie wiem jakie Ty masz w tym względzie doświadczenie, ja jechałem parę razy tak
Metr na zderzaku jadąc 110 km/h? Nie chciałbym nigdy czegoś takiego doświadczyć.
Cyryl napisał(a):gdyby faktycznie kolumna jechała tak ja to ma być, to pierwsze auto zepchnęłoby z drogi te Seicento (gdyby ten nie zastosował się do poprzedzającego pojazdu na sygnale), a pozostałe pojazdy pojechałyby dalej. obyłoby się bez ofiar, trochę powyginanej blachy, oświadczenie i to wszystko.
A po co miałby spychać? Seicento było w tych okolicznościach równoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego, tak samo jak ta kolumna pojazdów. Pojazdy straży pożarnej też mają spychać i taranować? A może w zależności od tego, komu jada z pomocą :wow:

Mi ręce opadają. Pani premier jechała do domu! Nie pełniła obowiązków służbowych w związku z tym przejazdem, była po pracy i wracała do domu.

Ta sprawa pachnie współwiną, co najmniej - lecz by do takiego rezultatu doszło, musi się zmienić władza (czego nie przewiduję w przeciągu 15 lat).
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Wypadek p. Premier Beaty Szydło - odpowiedzialność karna

Postprzez Cyryl » piątek 19 maja 2017, 06:13

LeszkoII napisał(a):...Mi ręce opadają. Pani premier jechała do domu! Nie pełniła obowiązków służbowych w związku z tym przejazdem, była po pracy i wracała do domu...


tu się z Tobą całkowicie zgadzam, ale wydaje mi się, że z przewożeniem VIP chyba nie miałeś do czynienia.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wypadek p. Premier Beaty Szydło - odpowiedzialność karna

Postprzez waw » piątek 19 maja 2017, 08:33

W niektórych sytuacjach służby mogą taranować inne pojazdy, ale zazwyczaj boją się tego robić
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Wypadek p. Premier Beaty Szydło - odpowiedzialność karna

Postprzez oskbelfer » niedziela 21 maja 2017, 01:39

O czym my dyskutujemy ?

Ile było kolizji i wypadków "vipów" z rządu "Prawa" i "Sprawiedliwości".


Skoro kierowca "borowiec" czy "żw" - dostaje dyspozycje "masz szybko jechać" to chłopina jedzie, a jak mu "powiedzą" - masz lądować to ląduje zamiast "odejść na drugi krąg".

Czy trzeba coś więcej tłumaczyć ?

A i jeszcze taka dygresja - jaki to musiał być wybuch i jaka prędkość - że przy "50" w pancernym audiku borowik łamie obie nogi ?
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Wypadek p. Premier Beaty Szydło - odpowiedzialność karna

Postprzez JAKUB » niedziela 21 maja 2017, 08:19

Nagrania z kamery pokładowej rządowego Audi pojawiło się w materiale dowodowym dla sądu?
Jeśli nie ma oficjalnego nagrania - nie ma co gdybać nad ukrywaną prawdą. Brak nagrania obciąża BOR.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Wypadek p. Premier Beaty Szydło - odpowiedzialność karna

Postprzez oskbelfer » niedziela 21 maja 2017, 14:49

Nie wiem, czy występuje obowiązek nagrywania takie przejazdu ?
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Wypadek p. Premier Beaty Szydło - odpowiedzialność karna

Postprzez JAKUB » niedziela 21 maja 2017, 20:10

Audi (nawet seryjne) ma kamerę pokładową. To są auta roczne, góra z 2015r.
Brak nagrania obciąża borowików.(coś ukrywają?).
To po cholerę kupują (za nie swoje) auta za 450 tyś. €- ro?
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Wypadek p. Premier Beaty Szydło - odpowiedzialność karna

Postprzez Henq » niedziela 21 maja 2017, 21:04

JAKUB napisał(a):To po cholerę kupują (za nie swoje) auta za 450 tyś. €- ro?

Bo nie za swoje :spoko: :lol:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Wypadek p. Premier Beaty Szydło - odpowiedzialność karna

Postprzez waw » czwartek 09 lipca 2020, 16:15

Zapadł kontrowersyjny wyrok I instancji ws wypadku z udziałem b premier Szydło. Uznaje on że skręcający Seicentem jest winny, jednocześnie sąd powiadomić prokuraturę ws złamania przepisów przez kierowcę BOR. Kary warunkowo nie wymiwrzono:
https://motoryzacja.interia.pl/raporty/ ... 1813?nor=1
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Wypadek p. Premier Beaty Szydło - odpowiedzialność karna

Postprzez LeszkoII » czwartek 09 lipca 2020, 19:36

Farsa.
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Wypadek p. Premier Beaty Szydło - odpowiedzialność karna

Postprzez Henq » czwartek 09 lipca 2020, 20:43

to że winny skręcający w lewo a nie wyprzedzający to akurat żadna kontrowersja czy farsa.
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Wypadek p. Premier Beaty Szydło - odpowiedzialność karna

Postprzez waw » czwartek 09 lipca 2020, 21:45

Sąd Najwyższy był innego zdania.
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Wypadek p. Premier Beaty Szydło - odpowiedzialność karna

Postprzez Henq » czwartek 09 lipca 2020, 23:10

ale w którym wyroku?
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 72 gości