Jak tu jechać?

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Jak tu jechać?

Postprzez tak » czwartek 16 czerwca 2016, 00:42

Witam, mam wątpliwości do pewnej sytuacji na drodze prawdopodobnie wewnętrznej. Otóż... Czy pojazd wjeżdzający w uliczkę (tak jak na rysunku 4) jadący cały czas prosto (lub chcący zawrócić) ma obowiązek omijać garaże z jego lewej strony (czyli jechać prosto) czy ma możliwość/przyzwolenie uczynić to skręcając w lewo i omijać garaż z jego prawej strony? Podobne wątpliwości wzbudza we mnie sytuacja tego typu, że gdy chcemy zaparkować przy garażach to możemy wjeżdzać od lewicy?

1. Wjazd w uliczkę
Obrazek

2. Parę metrów dalej
Obrazek

3. Samochód stojący przodem do nas ma prawo tak stać i czekać na nasz ruch gdy wjeżdzamy w uliczkę i chcemy np. zawrócić/jechać prosto? Czy raczej powinien stać z lewej strony? W przeciwnym kierunku do żółtego. Dziś moja kobieta nie chciała skręcać w lewo tylko czekała aż osobnik z naprzeciwka wyjedzie (STAŁ, nie jechał) i umożliwi jej wjazd celem zawróćenia, mogła/powinna skrecać w lewo? Na chłopski rozum to ruch powinien odbywac się jak na rondzie i zazwyczaj w ten sposób pojazdy się tu poruszają.

Obrazek

4.
Obrazek
tak
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 16 czerwca 2016, 00:15

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości