Światła

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Czy byłbyś za wprowadzeniem obowiązku używania świateł mijania przez cały rok?

Tak
19
73%
Nie
6
23%
A po co?! Przecież w dzień jest jasno i wszystko widać!
1
4%
 
Liczba głosów : 26

Światła

Postprzez Pablo » niedziela 25 maja 2003, 10:36

Czy używacie w dzień świateł mijania? Ja jeżdżę na światłach zawsze, niezależnie od pory dnia.
Pablo
 
Posty: 93
Dołączył(a): środa 17 lipca 2002, 22:29
Lokalizacja: Morąg/Cromer

Postprzez Kordula » niedziela 25 maja 2003, 15:58

Ja również i jest duża różnica dla innych kierowców.
teraz już nic tylko sie uczyć ;)
Kordula
 
Posty: 778
Dołączył(a): niedziela 25 sierpnia 2002, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Cidman » poniedziałek 26 maja 2003, 22:19

Ja jestem zdecydowanie za ponieważ jeżdząc motorem lusterka drżą bardziej niż w samochodzie i szczególnie w zacienionych miejscach często niezauważam nadjeżdżającego z tyłu samochodu co może kiedyś skończyć się tragicznie. A samochody z włączonymi światłami są widoczne w lusterkach nawet bez wpatrywania sie w nie.
Cidman
 
Posty: 12
Dołączył(a): niedziela 09 marca 2003, 10:18
Lokalizacja: Nowa Sarzyna

Postprzez miros » wtorek 27 maja 2003, 00:30

tu nawet nie chodzi o motory tylko o ogolne bezpieczenstwo. samochod z wlaczonymi swiatlami jest znacznie lepiej widoczny nawet w dzien niz samochod bez swiatel.
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Łakom » wtorek 27 maja 2003, 12:08

... teraz ja wybije sie z szeregu..... myśle ze to jest bezsens używania świateł w takich warunkach jak dzisiaj czy wczoraj, ogólnie w porze letniej czy wcześniej jesieni, myślicie ze w jazda na światałach jest bezpieczniejsza ?? może i jest ale jazda zgodna z przepisami jest najbezpieczniejsza, szczególnie chodzi tu o prędkość i odległości poprzedzającego nas samochodu, i wtedy nawet zimą nie trzeba by mieć włączonych świateł...
a jazda na światałach przez cały rok u nas w kraju zrobi większe spustoszenie niż dawniej, ludze będą sie czuć bezpieczniej bo maja światła..... to jest bezsenns,
przykładowo jedziesz sobie dzisiaj w trase ( tem. o koło + 28 C ) wybierasz sie na zachód, słońce wali Ci prosto po oczach, szybach i jeszcze przed tobą tysiące samochodów z naprzeciwka i każy jeden na światałach, i jest to obciązęnie oczu ??
czasmi chciało by sie modlić o istnienie boga
Avatar użytkownika
Łakom
 
Posty: 541
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 22:04
Lokalizacja: bełchatów

Postprzez Sławek_18 » wtorek 27 maja 2003, 13:21

Myśle, że tak jak jest, jest ok
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Pablo » wtorek 27 maja 2003, 14:49

Łakom napisał(a):wybierasz sie na zachód, słońce wali Ci prosto po oczach, szybach i jeszcze przed tobą tysiące samochodów z naprzeciwka i każy jeden na światałach, i jest to obciązęnie oczu ??


Kiedy ja jadę pod słońce, to samochód z włączonymi światłami jest dla mnie dużo lepiej widoczny.
Pablo
 
Posty: 93
Dołączył(a): środa 17 lipca 2002, 22:29
Lokalizacja: Morąg/Cromer

Postprzez Slawek » wtorek 27 maja 2003, 14:57

Owszem, bywają sytuacje, w których najpierw zauważamy samochód, a dopiero potem jego światła, ale często nie zależy to od pory dnia, tylko od konkretnego miejsca, dlatego nawet jeśli w jednym miejscu światła są w ogóle niepotrzebne, to w innym (nawet tuż obok) mogą się okazać bardzo przydatne, więc moim zdaniem powinno się jeździć na światłach cały czas (sam tylko tak jeżdżę).
Avatar użytkownika
Slawek
 
Posty: 769
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:57

Postprzez Łakom » wtorek 27 maja 2003, 15:42

jak bedziesz chciał to samochód zobaczysz, jeżeli bedziesz sie upewniał dwa razy zanim przystąpisz do wyprzedzania lub omijania to nie bede tu potrzebne zadne światała , pedkośc to samo, gdy jedziemy powoli to zobaczymy to co bedziemy chieli zobaczyć, a gdy "nasza" ludzkość polska usłyszy ze na światłach bezpieczniej, to wyprzedania na trzeciego ( itp. ) stanie sie rutyną, o żarówkach nie wspomnę ale któryś z Was zaraz sie odezwie ze "że na bezpieczeństwie nie mozna oszczędzać"
czasmi chciało by sie modlić o istnienie boga
Avatar użytkownika
Łakom
 
Posty: 541
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 22:04
Lokalizacja: bełchatów

Postprzez miros » wtorek 27 maja 2003, 16:18

a jak dla mnie samochod bez swiatel jest trudniej zauwazyc niz taki co ma wlaczone swiatla, i napewno jest znacznie bezpieczniej. jesli twierdzisz ze zaraz ludzie poczuja sie bezpieczniej to powinnismy zabronic uzywania pasow, poduszek powietrznych, bocznyk kurtyn, wzmacniania drzwi, w ogole po co robic crash testy, najlepiej jak ludzie beda sie bali jezdzic to wtedy bedzie mniej wypadkow.

a co do zarowek to jakos takie drogie nie sa, a starczaja na bardzo dlugo.
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Kasia » wtorek 27 maja 2003, 16:53

Kiedyś już była o tym mowa.... Czy widzieliście kiedykolwiek samochód jadący NA światłach?

Przecież pojazdy jeżdżą NA kołach, PO asfalcie, UŻYWAJĄC świateł......
Kasia
 
Posty: 217
Dołączył(a): niedziela 07 lipca 2002, 16:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Sławek_18 » wtorek 27 maja 2003, 19:16

Kasiu "czepiasz" się ;) :wink:
Myśle, ze rzad nie wprowadzi takiej poprawki, gdyz nie jest ona KONIECZNA. Jedni wola właczyc swiatla inni nie, i nie jest to niezgodne z przepisami.
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez scorpio44 » niedziela 27 lipca 2003, 22:51

Łakom napisał(a):... teraz ja wybije sie z szeregu..... myśle ze to jest bezsens używania świateł w takich warunkach jak dzisiaj czy wczoraj, ogólnie w porze letniej czy wcześniej jesieni, myślicie ze w jazda na światałach jest bezpieczniejsza ?? może i jest ale jazda zgodna z przepisami jest najbezpieczniejsza, szczególnie chodzi tu o prędkość i odległości poprzedzającego nas samochodu, i wtedy nawet zimą nie trzeba by mieć włączonych świateł...
a jazda na światałach przez cały rok u nas w kraju zrobi większe spustoszenie niż dawniej, ludze będą sie czuć bezpieczniej bo maja światła..... to jest bezsenns,
przykładowo jedziesz sobie dzisiaj w trase ( tem. o koło + 28 C ) wybierasz sie na zachód, słońce wali Ci prosto po oczach, szybach i jeszcze przed tobą tysiące samochodów z naprzeciwka i każy jeden na światałach, i jest to obciązęnie oczu ??


Łakom... Ja naprawdę nie chcę być złośliwy i nie miej mi za złe, że się znowu akurat Ciebie czepiam. Ale uważam, że to wszystko, co właśnie zacytowałem, jest KOMPLETNIE BEZ SEN - SU! Po co Ty to wszystko napisałeś, jak to nie ma nic do rzeczy... :D :D :D A to obciążenie oczu to po prostu śmieszne. Lepiej kup sobie dobre okulary przeciwsłoneczne (każdy kierowca, który nie musi nosić normalnych, powinien w nich jeździć), a wtedy:
- pierwsze primo: Twoje oczy nie będą zbytnio obciążone :D
- drugie primo: wtedy "na własne oczy" się przekonasz, że samochód jadący na światłach jest lepiej widoczny.

A tak ogólnie: zawsze byłem i dalej jestem kategorycznie za światłami o każdej porze dnia i roku. Naprawdę nie rozumiem, w czym przeszkadza jazda na światłach? Tylko proszę... nie zaczynajcie bredni o oszczędzaniu paliwa i żarówek, bo to jest absurd.

A tak swoją drogą, jeżeli chodzi o stałych bywalców forum:
NA TAK: ja, Miros, Sławek, Pablo i Kordula
NA NIE: Sławek 18 i Łakom.
Tak że i tak jesteśmy górą! :D :D :D :P :D :D :D

Aha! I jeszcze jedno:
Łakom napisał(a):ale któryś z Was zaraz sie odezwie ze "że na bezpieczeństwie nie mozna oszczędzać"

A uważasz, że można???????
scorpio44@o2.pl
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Mmeva » czwartek 07 sierpnia 2003, 21:22

scorpio44 napisał(a):A tak swoją drogą, jeżeli chodzi o stałych bywalców forum:
NA TAK: ja, Miros, Sławek, Pablo i Kordula
NA NIE: Sławek 18 i Łakom.
Tak że i tak jesteśmy górą! :D :D :D :P :D :D :D


ja tesh ( choć tylko zagłosowalam i nie wdawałam sie w dalsze dyskusje) jestem na tak
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 46 gości