Sygnalizacja świetlana, a znaki poziome

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Sygnalizacja świetlana, a znaki poziome

Postprzez konian » środa 09 września 2015, 20:43

Witam
Od dłuższego czasu się zastanawiam, kto w tej sytuacji ma pierwszeństwo. Oby dwaj mają zielone. Ogólnie wiadomo że ten co skręca w prawo jedzie pierwszy ale co wtedy gdy skręcający w prawo przed drogą w którą oby dwaj kierowcy skręcają ma "trójkąciki" ustąp na jezdni już za sygnalizatorem?
Obrazek trochę prymitywny ale oddaje to o co mi chodzi :)
Obrazek
konian
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 09 września 2015, 20:36

Re: Sygnalizacja świetlana, a znaki poziome

Postprzez Makabra » środa 09 września 2015, 22:01

Trzeba liczyć trójkąciki. Jak ten skręcający w prawo ma ich więcej to ustępuje temu skręcającemu w lewo.
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Sygnalizacja świetlana, a znaki poziome

Postprzez papadrive » środa 09 września 2015, 22:39

Makabra, weź.... :wink: Chłopak pytał poważnie. Konian daj namiar na to skrzyżowanie. Podejrzewam, że prawoskręt wyprowadzony jest poza skrzyżowanie i stoi tam dodatkowo A-7.
Więc za radą Makabry, skręcający w prawo ma ustąpić. Rzeczywiście on ma trójkąciki, a skręcający w lewo ich ni ma. 8)
Nie zawsze, jazda zgodna z przepisami, gwarantuje bezpieczeństwo na drodze.
papadrive
 
Posty: 1010
Dołączył(a): poniedziałek 02 grudnia 2013, 22:21

Re: Sygnalizacja świetlana, a znaki poziome

Postprzez konian » piątek 11 września 2015, 01:05

https://www.google.pl/maps/place/Joseph ... 31dc753ec5

Z Kochanowskiego w lewo, a z Conrada w prawo.
konian
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 09 września 2015, 20:36

Re: Sygnalizacja świetlana, a znaki poziome

Postprzez jasper1 » piątek 11 września 2015, 10:06

Papadrive dobrze się domyślał.
Jest dodatkowe A-7 za sygnalizatorem dla skrętu w prawo z Conrada i do tego znaku się stosujesz.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Sygnalizacja świetlana, a znaki poziome

Postprzez lith » piątek 11 września 2015, 14:38

LOL? Przecież skręcający w prawo ma normalnie sygnalizator po prawej, nic nie jest wyprowadzone poza. A7 przy działającej sygnalizacji nie ma znaczenia.
https://www.google.pl/maps/@52.2711028, ... 312!8i6656

Normalna relacja prawoskręt vs lewoskręt naprzeciwka.
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Sygnalizacja świetlana, a znaki poziome

Postprzez sankila » sobota 12 września 2015, 01:38

lith napisał(a):LOL? Przecież skręcający w prawo ma normalnie sygnalizator po prawej, nic nie jest wyprowadzone poza. A7 przy działającej sygnalizacji nie ma znaczenia. Normalna relacja prawoskręt vs lewoskręt naprzeciwka.
Po pierwsze - skręcający w prawo wjeżdża na drogę poza skrzyżowaniem, na które wjeżdża czerwony.
Po drugie - na moje oko, przed przejściem dla pieszych stoi sygnalizator S2. Po co, jeśli kierujący ma tylko jeden kierunek, w którym może pojechać, po przekroczeniu przejścia?
Po trzecie - dlaczego A7 stoi ZA sygnalizacją?
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sygnalizacja świetlana, a znaki poziome

Postprzez lith » sobota 12 września 2015, 08:42

sankila napisał(a):Po pierwsze - skręcający w prawo wjeżdża na drogę poza skrzyżowaniem, na które wjeżdża czerwony.
Po drugie - na moje oko, przed przejściem dla pieszych stoi sygnalizator S2. Po co, jeśli kierujący ma tylko jeden kierunek, w którym może pojechać, po przekroczeniu przejścia?
Po trzecie - dlaczego A7 stoi ZA sygnalizacją?


@sankila
Po pierwsze - wjeżdża dokładnie na tym samym skrzyżowaniu. Po drugie- z sygnalizacja jest tam wszystko okej. Nie mam pojęcia co Ci nie pasuje. Po trzecie nie ma w tym niczego dziwnego,ze znak stoi za sygnalizacją, tak jest na tysiącach skrzyżowań. Jednak w momencie kiedy na skrzyżowaniu ruch jest kierowany sygnalizacją świetlną to znaki określające pierwszeństwo nie mają żadnego znaczenia. Ale pewnie jesteś z tych co mając bezkolizyjne zielone zatrzymują się na stopie, bo ten stoi na osobnym słupie kilk metrów za sygnalizatorem... :spoko:
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Sygnalizacja świetlana, a znaki poziome

Postprzez jasper1 » sobota 12 września 2015, 08:57

Lith, masz racje, mój błąd.
Nie wiem jak na to patrzyłam, ale na pewno nie od strony, którą pokazałeś.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Sygnalizacja świetlana, a znaki poziome

Postprzez dylek » sobota 12 września 2015, 12:34

https://www.google.pl/maps/@52.27112,20.9334101,3a,40.1y,117.92h,82.96t/data=!3m6!1e1!3m4!1s-bYiivgd6LVuaW-9Ie8hfg!2e0!7i13312!8i6656
Myślę, że to dobre ujęcie... mam zielone...jadę w prawo... komu mam tu ustąpić ? Tym na poprzecznej, co mają czerwone przy moim zielonym ? Czy może tym z naprzeciwka, co skręcają w lewo na S-1 ?

Skręcający w prawo w takiej sytuacji, ma rację, ale dla własnego bezpieczeństwa powinien się rozglądać, czy ten skręcający w lewo z przeciwka wie, że na lewoskręcie przepuścić z przeciwnego kierunku jadących prosto to nie wszystko ;)
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Sygnalizacja świetlana, a znaki poziome

Postprzez sankila » sobota 12 września 2015, 19:24

lith napisał(a):Po pierwsze - wjeżdża dokładnie na tym samym skrzyżowaniu. Po drugie- z sygnalizacja jest tam wszystko okej. Nie mam pojęcia co Ci nie pasuje. Po trzecie nie ma w tym niczego dziwnego,ze znak stoi za sygnalizacją, tak jest na tysiącach skrzyżowań. Jednak w momencie kiedy na skrzyżowaniu ruch jest kierowany sygnalizacją świetlną to znaki określające pierwszeństwo nie mają żadnego znaczenia. :spoko:
Po pierwsze, wjeżdża na drogę za skrzyżowaniem, nawet za pasami;
po drugie - po to są "rękawki", żeby wyprowadzić prawoskręt za skrzyżowanie;
po trzecie - jeszcze nie widziałam A7 za sygnalizatorem; (przy okazji - jak daleko trzeba go ustawić, żeby do sygnalizatora nie "należał"?
Ale pewnie jesteś z tych co mając bezkolizyjne zielone zatrzymują się na stopie, bo ten stoi na osobnym słupie kilk metrów za sygnalizatorem...

Popraw mnie, jesli się mylę, ale chyba pp ustala się znakami D1/A7? Z moich informacji wynika, że "Stop" jest nakazem bezwzględnego zatrzymania, a nie zamiennikiem A7. Czyżbym się myliła?
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sygnalizacja świetlana, a znaki poziome

Postprzez dylek » sobota 12 września 2015, 19:49

sankila napisał(a):po trzecie - jeszcze nie widziałam A7 za sygnalizatorem;

https://goo.gl/maps/Z1m9F
https://goo.gl/maps/MGKoc
https://goo.gl/maps/vR9pp
https://goo.gl/maps/fGq5j
Niezbyt czaję, co w takim ustawieniu jest szokującego... te przykłady znalezione w ciągu kilku chwil...tak góra 2-3 min wędrówki po maps.google.
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Sygnalizacja świetlana, a znaki poziome

Postprzez sankila » sobota 12 września 2015, 21:36

dylek napisał(a):Niezbyt czaję, co w takim ustawieniu jest szokującego... te przykłady znalezione w ciągu kilku chwil...tak góra 2-3 min wędrówki po maps.google.
I wszystkie na jednokierunkowych wlotach, za przejściem dla pieszych - jak w temacie.
A ja mówię o uczciwym, wielokierunkowym skrzyżowaniu.
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sygnalizacja świetlana, a znaki poziome

Postprzez dylek » sobota 12 września 2015, 22:42

sankila napisał(a):A ja mówię o uczciwym, wielokierunkowym skrzyżowaniu.

Obrazek
Znaczy to nie są "uczciwe, wielokierunkowe skrzyżowania" ? (to do tych skrzyżowań podałem linki w poprzednim poście)
Dalej nie rozumiem ocb (ale chyba się jeszcze taki facet nie urodził, co by kobietę zrozumiał :D ).


sankila napisał(a):Popraw mnie, jesli się mylę, ale chyba pp ustala się znakami D1/A7? Z moich informacji wynika, że "Stop" jest nakazem bezwzględnego zatrzymania, a nie zamiennikiem A7. Czyżbym się myliła?
§ 21.1.Znak B-20 "stop" oznacza:
1)zakaz wjazdu na skrzyżowanie bez zatrzymania się przed drogą z pierwszeństwem,
2)obowiązek ustąpienia pierwszeństwa kierującym poruszającym się tą drogą.
No nie jest nakazem ani zamiennikiem... jest zakazem i również jak A-7 nakłada obowiązek ustąpienia pierwszeństwa.


Temat wg mnie wyjaśniony dla jego autora... ale dalej drążę, bo nie potrafię póki co zrozumieć tego odmiennego punktu myślenia ;)
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Sygnalizacja świetlana, a znaki poziome

Postprzez sankila » niedziela 13 września 2015, 01:12

dylek napisał(a):Znaczy to nie są "uczciwe, wielokierunkowe skrzyżowania" ? (to do tych skrzyżowań podałem linki w poprzednim poście)
To są uczciwe skrzyżowania, ale rękawki do prawoskrętu są poza nimi. Innymi słowy - daj mi A7 na wlocie wielokierunkowym.
nie potrafię póki co zrozumieć tego odmiennego punktu myślenia ;)
Bo zaczynasz od d... strony.
B20 stoi w miejscach, gdzie jest ograniczona widoczność, dlatego nakazuje zatrzymać się na wjeździe, obejrzeć drogę i dopiero "włączyć A7".
Pytanie zasadnicze - w jaki sposób sygnalizacja świetlna poprawia widoczność na wlocie?
Bo jeśli nie poprawia, to powód, dla którego postawiono B20, dalej istnieje, czyż nie?

Edit: Dylek, nie chcę być upierdliwa, ale zamknąłeś wątek, w którym udzielono błędnej odpowiedzi (viewtopic.php?f=3&t=38045).
Na zalinkowanym skrzyżowaniu, prawoskręt nie ma sygnalizacji świetlnej, jest tylko A7. To skąd kierowca ma pierwszeństwo?
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Następna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 197 gości