2015-03-24_234811.jpg
Kto ma tu pierwszeństwo?Moderatorzy: dylek, ella, klebek
przez kg1956 » środa 25 marca 2015, 01:05
przez szerszon » środa 25 marca 2015, 07:56
przez kg1956 » środa 25 marca 2015, 11:51
przez szerszon » środa 25 marca 2015, 22:52
przez Kajto » niedziela 29 marca 2015, 10:12
A no będzie. Za takie "porady" powinni uprawnienia zabierać.szerszon napisał(a):Czerwony.
Chyba że sobie "wyprostujesz" jak jeden z ekspertów.
Ewentualnie przy prawidłowym oznakowaniu będziesz jako biały jechał swoim "wyznaczonym" pasem ruchu.
przez papadrive » niedziela 29 marca 2015, 10:29
Kajto napisał(a):Pojazd skręcający w lewo zgodnie z artylułem 25 powinien ustąpić pierwszeństwa pojazdom skręcającym w prawo.
przez Kajto » niedziela 29 marca 2015, 10:41
I dlatego nie ma wątpliwości. Czerwony skręca w lewo, biały w prawo. Pierwszeństwo zgodnie z artykułem 25 ma biały.papadrive napisał(a):Pierwszeństwo przejazdu określa się przed wykonaniem manewru, a nie w trakcie jego trwania.
Chyba lewej od prawej nie odróżniasz. Czerwony nadjezdał z lewej strony względem białego. Biały miałby uszkodzony lewy bok, a nie prawy.papadrive napisał(a):"Czerwony" nadjeżdżał z prawej względem "białego".
Skręcający w lewo ma ustąpić pierwszeństwa pojazdom skręcającym w prawo i jadącym z przeciwnego kierunku na wprost, a także nadjezdającym z prawej strony.papadrive napisał(a):Art. na który się powołujesz, miałby zastosowanie, gdyby "czerwony" nadjeżdżał z naprzeciwka i skręcał w lewo.
Oczywiście skręcał w lewo, raz.papadrive napisał(a):Nie uważasz chyba, że "czerwony" wykonywał dwa skręty w lewo?
przez papadrive » niedziela 29 marca 2015, 10:54
Kajto napisał(a): Czerwony skręca w lewo, biały w prawo. Pierwszeństwo zgodnie z artykułem 25 ma biały.
Chyba lewej od prawej nie odróżniasz. Czerwony nadjezdał z lewej strony względem białego.
Skręcający w lewo ma ustąpić pierwszeństwa pojazdom skręcającym w prawo i jadącym z przeciwnego kierunku na wprost, a także nadjezdającym z prawej strony.
Oczywiście skręcał w lewo, raz.
przez Kajto » niedziela 29 marca 2015, 11:05
papadrive napisał(a):Skręt w lewo, a zawracanie to dwa odrębne manewry.
papadrive napisał(a):Czyli na zakazie zawracania, przy którym można pojechać w lewo, mogę zawrócić, bo wykonuję jeden skręt w lewo?
przez LeszkoII » niedziela 29 marca 2015, 11:56
papadrive nie myli się i ma całkowitą rację, ma też moje poparcie.Kajto napisał(a):Nawet nie wiesz jak się mylisz.
Bo z treści przepisu wynika jasno, że pierwszeństwa udziela się pojazdom nadjeżdżającym do skrzyżowania, z prawej strony. Fakt bezsporny, zawsze wypływający na wierzch przy tego rodzaju dyskusjach (toczonych tutaj już kilkadziesiąt razy).Kajto napisał(a):dlaczego w artykule 25.1 nie ma nic o zawracaniu
Podobno skręcasz w lewo o 180 albo 540 albo 900 albo ... stopni, to nie dziw się że ktoś daje Ci kontrprzykłady do myślenia.Kajto napisał(a):Nie możesz zawrócić bo zabrania ci znak. (nie wiem co tu śmiesznego...)
Kajto napisał(a):Czerwony skręca w lewo, biały w prawo.
przez Kajto » niedziela 29 marca 2015, 12:02
Ta......Masz takie samo pojęcie jak i on czyli żadne.LeszkoII napisał(a):papadrive nie myli się i ma całkowitą rację, ma też moje poparcieKajto napisał(a):Nawet nie wiesz jak się mylisz.
Ten fałszywy wniosek wynika ci z nieudolnej interpretacji artykułu 25.1, zresztą interpretacji niezgodnej z Konwencją Wiedeńską.LeszkoII napisał(a):Bo z treści przepisu wynika jasno, że pierwszeństwa udziela się pojazdom nadjeżdżającym do skrzyżowania, z prawej strony. Fakt bezsporny, zawsze wypływający na wierzch przy tego rodzaju dyskusjachKajto napisał(a):dlaczego w artykule 25.1 nie ma nic o zawracaniu
przez LeszkoII » niedziela 29 marca 2015, 12:17
Jak nie jestem od tłumaczenia rzeczy oczywistych. W każdym razie - Ty wiesz lepiej.Kajto napisał(a):Może w takim razie wytłumaczysz
przez kg1956 » niedziela 29 marca 2015, 12:38
przez papadrive » niedziela 29 marca 2015, 15:27
Kajto napisał(a):A to, że skręcasz w lewo przy takim zawracaniu, to nie ulega wątpliwości.
Kajto napisał(a):Może w takim razie wytłumaczysz jaki przepis wg ciebie roztrzyga pierwszeństwo między 1 i 3 pojazdem? :
LeszkoII napisał(a):Bo z treści przepisu wynika jasno, że pierwszeństwa udziela się pojazdom nadjeżdżającym do skrzyżowania, z prawej strony.Kajto napisał(a):dlaczego w artykule 25.1 nie ma nic o zawracaniu
przez LeszkoII » niedziela 29 marca 2015, 16:52
lewejpapadrive napisał(a):z której strony, względem czerwonego, nadjeżdżał do skrzyżowania "biały", ?