Droga z pierwszeństwem-do jakiego miejsca obowiązuję.

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Droga z pierwszeństwem-do jakiego miejsca obowiązuję.

Postprzez Bulailokiec » sobota 09 sierpnia 2014, 20:11

LeszkoII napisał(a):
Zrozumiałeś?



Tak wszystko pięknie :) Dzięki

Czyli z tymi skrzyżowaniami równorzędnymi sprawa będzie wyglądać tak?
Obrazek
Obrazek

Oraz taki jeden przykład jeszcze -

Obrazek

Jeżeli dobrze to rozrysowałem,to już nie mam pytań i wszystko rozumiem :)
Bulailokiec
 
Posty: 39
Dołączył(a): sobota 12 lipca 2014, 16:08

Re: Droga z pierwszeństwem-do jakiego miejsca obowiązuję.

Postprzez LeszkoII » sobota 09 sierpnia 2014, 20:56

Praktycznie tak, ale po co rysujesz te linie na środku skrzyżowania? Niemal taką sama masz widoczność nie wjeżdżając na środek skrzyżowania. Takie podejście do ustąpienia pierwszeństwa może niejednego zgubić; wszak istnieją różne pojazdy i różne skrzyżowania "równorzędne". Wjechanie na środek skrzyżowania (czerwone linie) nie jest błędem, jeśli ustąpisz pierwszeństwa poprawnie jadącemu uczestnikowi ruchu. Ja bym jednak proponował zatrzymać się przed "jezdnią poprzeczną", bo w sumie tyle samo widzisz co z nieco bliższej pozycji.
"Specjalista to ktoś, kto wie wszystko o czymś i nie wie nic o czymkolwiek innym. W miarę postępów specjalizacji, to w końcu specjalista będzie to ktoś taki, kto wie wszystko o niczym i nie wie niczego o wszystkim" - śp. Józef Kossecki
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Droga z pierwszeństwem-do jakiego miejsca obowiązuję.

Postprzez dyzio2k11 » czwartek 23 listopada 2017, 13:01

Rozumiem, że ta czerwona linia ma symbolizować ustąpienie pierwszeństwa tak? Jeśli miałeś na myśli miejsce zatrzymania się pojazdu to nie są one we właściwym miejscu.
https://baza-krs.pl/
dyzio2k11
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 20 lipca 2016, 23:45

Poprzednia strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 83 gości