Droga z pierwszeństwem-do jakiego miejsca obowiązuję.

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Droga z pierwszeństwem-do jakiego miejsca obowiązuję.

Postprzez Bulailokiec » środa 06 sierpnia 2014, 16:34

Witam!
Mam już wyjeżdżonych 20 godzin,a czasami gubię się na skrzyżowaniach.
Najczęściej mam problem z określeniem czy jestem na drodze z pierwszeństwem czy może na skrzyżowaniu równorzędnym.Bo jeżeli chodzi o znak a-7 to z tego co zauważyłem jest przed każdym skrzyżowaniem.
Gorzej jest ze znakiem d-1.Jeżeli przed skrzyżowaniem jest ten znak z pierwszeństwem łamanym to wiem,że obowiązuję tylko na tym skrzyżowaniu.A jeżeli jest sam znak d-1 to obowiązuję on aż do odwołania?
Często jadąc przez skrzyżowania rozglądam się nerwowo i nie widzę żadnego znaku odnośnie pierwszeństwa(może był wcześniej przed innym skrzyżowaniem i nie został powtórzony lub go w ogóle nie było i jest to skrzyżowanie równorzędne?).Czy znak pierwszeństwo przejazdu powinno być ustawione przed każdym skrzyżowaniem?

W takich sytuacjach często spoglądam na drogę poprzeczną i szukam znaku w kształcie stop lub znaku ustąp pierwszeństwa.Ale zdarzają się takie skrzyżowania że dopiero po wjechaniu na skrzyżowanie można zobaczyć czy jest jakiś znak na drodzę poprzecznej.Tłumaczę sobie,że nie powinienem tak robić.

Skrzyżowanie równorzędne zawsze musi być oznaczone?Np.znakiem D-48 lub A-5.
Jak wy rozstrzygacie to podczas jazdy?
Przez to czuję się nie pewnie na drodze.
Bulailokiec
 
Posty: 39
Dołączył(a): sobota 12 lipca 2014, 16:08

Re: Droga z pierwszeństwem-do jakiego miejsca obowiązuję.

Postprzez Henq » środa 06 sierpnia 2014, 19:48

Skrzyżowanie równorzędne może równie dobrze nie być w ogóle oznakowane (żadnego D-1 żadnego A-7)
Znak D-48 informuje o zmianie oznakowania drogi nie koniecznie na skrzyżowanie równorzędne, często spotyka się takie znaki na drogach które wcześniej były drogą z pierwszeństwem a teraz są podporządkowane i na odwrót.
D-1 umieszcza się na początku drogi z pierwszeństwem i obowiązuje do odwołania (zdarza się że tego odwołania nie znajdziesz tylko znak A-7/B-20), D-1 nie musi być powtórzony przed każdym skrzyżowaniem, jeżeli odległość między skrzyżowaniami jest nie większa niż 50m, ale w praktyce co sam wiem nawet jak jest większa to i tak znaku nie uświadczysz.
Najłatwiej dojeżdżając do problematycznego skrzyżowania (w szczególności w obcej miejscowości) zwolnić i rozglądnąć się czy nie ma na wlotach A-7/B20 wiem że to nie jest idealne rozwiązanie ale niestety braki w oznakowaniu D-1 innego rozwiązania nie dają.
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Droga z pierwszeństwem-do jakiego miejsca obowiązuję.

Postprzez Makabra » środa 06 sierpnia 2014, 21:32

Bulailokiec napisał(a):Jeżeli przed skrzyżowaniem jest ten znak z pierwszeństwem łamanym to wiem,że obowiązuję tylko na tym skrzyżowaniu.

Bzdura. Ten znak obowiązuje tak samo jak D1 bez tabliczki z łamanym pierwszeństwem, czyli jeśli skręcasz "za drogą główną" na łamanym to dalej jedziesz tą drogą główną.
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Droga z pierwszeństwem-do jakiego miejsca obowiązuję.

Postprzez Bulailokiec » środa 06 sierpnia 2014, 23:25

Bzdura. Ten znak obowiązuje tak samo jak D1 bez tabliczki z łamanym pierwszeństwem, czyli jeśli skręcasz "za drogą główną" na łamanym to dalej jedziesz tą drogą główną.


Chodziło mi o to,że sam wyznaczony skręt nie oznacza,że na kolejnym skrzyżowaniu ten sam skręt będzie miał pierwszeństwo,a droga prowadząca prosto(jeżeli jechaliśmy po tej drodze z pierwszeństwem)

Spotykam też dużo skrzyżowań gdzie nie ma znaków.Np.czterowlotowe skrzyżowanie i tylko z jednej strony jest ustawiony znak ustąp pierwszeństwa.Dla mnie to jest nieporozumienie,jak mam się odnaleźć nie patrząc na skrzyżowanie poprzeczne i domyślenie się od tyłu co to za znak.
Np.
https://www.google.pl/maps/@50.445352,1 ... tv6yqw!2e0

Wy też jadąc wpatrujecie się w drogi poprzeczne i szukacie znaków?
Bulailokiec
 
Posty: 39
Dołączył(a): sobota 12 lipca 2014, 16:08

Re: Droga z pierwszeństwem-do jakiego miejsca obowiązuję.

Postprzez jasper1 » środa 06 sierpnia 2014, 23:59

Miejsce jest nieprawidłowo oznakowane. Po takich osiedlach jak pokazałeś jeżdżą głównie miejscowi i robią to na pamięć.
Ty jeśli okolicy nie znasz nie możesz zakładać, że masz pierwszeństwo tylko tocząc się musisz rozeznać sytuację, sprawdzić czy jest jakieś oznakowanie na innych wlotach dróg na tym skrzyżowaniu.
Jak nie masz D-1, to zakładasz, że masz skrzyżowanie równorzędne dopóki nie upewnisz się, że ktoś, nie wiadomo dlaczego, ma A-7 i cię puszcza. D-1 powinien być powtórzony na każdym skrzyżowaniu z wyjątkiem sytuacji, gdy odległość między skrzyżowaniami jest</= 50 m.
To, że masz drogę z pierwszeństwem na jednym skrzyżowaniu faktycznie niczego nie gwarantuje na następnym, bo może pojawić się D-2.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Droga z pierwszeństwem-do jakiego miejsca obowiązuję.

Postprzez szymon1977 » czwartek 07 sierpnia 2014, 02:59

Bulailokiec napisał(a):Czy znak pierwszeństwo przejazdu powinno być ustawione przed każdym skrzyżowaniem?
NIE!

Poza obszarem zabudowanym stosuje się znak A-6(x), które na drodze z pierwszeństwem ostrzegają o pojedynczym skrzyżowaniu z drogą podporządkowaną. Znaki A-6(x) odnoszą się do pojedynczego skrzyżowania, więc przy następnym nie znaczą nic. Jeżeli na następnym skrzyżowaniu poza obszarem zabudowanym masz pierwszeństwo musi być A-6(x) (w szczególnym przypadku D-1).

Natomiast na obszarze zabudowanym stosuje się znak D-1, który informuje o początku drogi z pierwszeństwem. Znak ten odnosi się do całej drogi aż do odwołania za pomocą znaku D-2 a nie do pojedynczego skrzyżowania, więc na każdym kolejnym skrzyżowaniu masz pierwszeństwo i nie musi być żadnej o tym informacji.

Zasadniczo, jeżeli pomiędzy skrzyżowaniami jest większa odległość niż 50 m znak D-1 powinien być powtórzony. Ale nie wiedzieć czemu drogowcy często od tej zasady odstępują.

Istotne natomiast, że jeżeli droga przestaje być drogą z pierwszeństwem musi być D-2. Więc dopóki nie masz D-2 - choćbyś nie miał D-1 masz pierwszeństwo. Tyle teoria. Bo w praktyce niezgodne z PoRD buble spotkać można.

Bulailokiec napisał(a):Np.czterowlotowe skrzyżowanie i tylko z jednej strony jest ustawiony znak ustąp pierwszeństwa.
No i co z tego? Jak już koniecznie chcesz zajmować się znakami, które Cię nie dotyczą to zwróć uwagę, że droga na przeciwko jest jednokierunkowa... więc po co tam niby A-7? Dla jadących pod prąd?
jasper1 napisał(a):Miejsce jest nieprawidłowo oznakowane.
:-)
"Proszę podchodzić do wypowiedzi usera szymon1977 z dużą dozą wątpliwości i nieufności." - user Szerszon.
Avatar użytkownika
szymon1977
 
Posty: 6572
Dołączył(a): sobota 18 czerwca 2011, 22:06

Re: Droga z pierwszeństwem-do jakiego miejsca obowiązuję.

Postprzez szoferemeryt » czwartek 07 sierpnia 2014, 10:29

Ja mam pytanie.
Co poza znakami A-7 na ulicach bocznych, przemawia za tym by ul. Lipową nazwać drogą z pierwszeństwem, a wszystkie boczne podporządkowanymi.
szoferemeryt
 
Posty: 1155
Dołączył(a): piątek 11 kwietnia 2014, 16:03

Re: Droga z pierwszeństwem-do jakiego miejsca obowiązuję.

Postprzez szymon1977 » czwartek 07 sierpnia 2014, 11:25

A co Cię to obchodzi jak dojeżdżając do skrzyżowania widzisz A-7? Już co poniektórych P-13 nic nie obchodzi. Lecimy dalej i nie będziemy się stosować do A-7 jeżeli D-1 na poprzecznej nie zauważymy? Po to jest "220" aby widząc A-7 mieć pewność i się więcej nad sytuacją nie zastanawiać.
"Proszę podchodzić do wypowiedzi usera szymon1977 z dużą dozą wątpliwości i nieufności." - user Szerszon.
Avatar użytkownika
szymon1977
 
Posty: 6572
Dołączył(a): sobota 18 czerwca 2011, 22:06

Re: Droga z pierwszeństwem-do jakiego miejsca obowiązuję.

Postprzez Bulailokiec » czwartek 07 sierpnia 2014, 16:34

Czyli wychodzi na to,że po prostu muszę patrzeć na znaki wcześniej i jeżeli nie zauważę to patrzeć w drogę poprzeczną i szukać tam znaku ustąp pierwszeństwa.

Ale mam też kilka pytań,które np.nie miałem wyjaśnione lub częściowo podczas kursu,a kurs już skończyłem...

1.Jeżeli jest droga z pierwszeństwem lub jestem na drodze podporządkowanej i na następnym skrzyżowaniu byłoby skrzyżowanie równorzędne to muszę się spodziewać np.znaku d-2 czyli koniec drogi z pierwszeństwem czy nie,a co z drogą podporządkowaną gdy zamienia się na skrzyżowanie równorzędne?
2.Z ustąp pierwszeństwa jest tak jak z pierwszeństwem przejazdu,że obowiązuje do odwołania?
3.I też nigdy nie wiem jak się ustawiać na skrzyżowaniach np.podczas jazdy prosto lub skrętu w lewo jeżeli nie jadę pierwszy,lub na pierwszeństwie łamanym.
To jest tak,że gdy jestem na drodze z pierwszeństwem i np.skręcam w lewo to dojeżdżam do środka,a na ustąp pierwszeństwa zostaje przed skrzyżowaniem niezależnie gdzie skręcam,a co na pierwszeństwie łamanym?
A jak jest ze skrzyżowaniami równorzędnymi jak mam się ustawiać?

Byłbym bardzo wdzięczny za uprzejme wyjaśnienia :)
Bulailokiec
 
Posty: 39
Dołączył(a): sobota 12 lipca 2014, 16:08

Re: Droga z pierwszeństwem-do jakiego miejsca obowiązuję.

Postprzez LeszkoII » czwartek 07 sierpnia 2014, 18:59

vvvv Do Szymona, a jakże :) vvvv

A kto mi zabroni ustawić D-1 nawet wtedy, gdy będzie użyty "na potrzebę" obsłużenia jednego skrzyżowania? Najpierw D-1, później na kolejnym D-2.

Powiedzmy sobie jasno - stosowanie A-6 (jako 'na pojedynczym skrzyżowaniu') odbywa się niezwykle rzadko, w dodatku na drodze (wcześniej...) ... podporządkowanej.

I teraz pytanie: A-7 dotyczy nie ciągu drogi lecz tak samo jak A-6, skrzyżowania. Po co w ogóle stosować A-6 w OZ??? (pytanie nie dotyczy miejsc, gdzie podporządkowany wlot jest niebezpieczny tak że wymaga się ustawienia B-20).
"Specjalista to ktoś, kto wie wszystko o czymś i nie wie nic o czymkolwiek innym. W miarę postępów specjalizacji, to w końcu specjalista będzie to ktoś taki, kto wie wszystko o niczym i nie wie niczego o wszystkim" - śp. Józef Kossecki
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Droga z pierwszeństwem-do jakiego miejsca obowiązuję.

Postprzez LeszkoII » czwartek 07 sierpnia 2014, 19:15

Bulailokiec napisał(a):Czyli wychodzi na to,że po prostu muszę patrzeć na znaki wcześniej i jeżeli nie zauważę to patrzeć w drogę poprzeczną i szukać tam znaku ustąp pierwszeństwa.
'Powtórzę'(własnymi słowami) za wnioskiem Szymona, zaczerpniętego z podobnego acz innego tematu.

Jeśli skręcasz w drogę poprzeczną z wlotu skrzyżowania oznaczonego znakiem A-7, to logiczny wniosek, że wjeżdżasz na drogę z pierwszeństwem. Musisz jedynie uważać na miejsca, gdzie ustawiono znak A-7 "w trybie dopuszczenia" go tam, gdzie pierwszeństwo wynika z przepisów ustawy (włączanie się do ruchu, np. z centrum handlowego). Bowiem wtedy znak A-7 jedynie przypomina Ci o obowiązku ustąpienia pierwszeństwa, podczas gdy formalnie nie jest ustawiony na drodze podporządkowanej (patrz: jej definicja).
Bulailokiec napisał(a):2.Z ustąp pierwszeństwa jest tak jak z pierwszeństwem przejazdu,że obowiązuje do odwołania?
Wręcz przeciwnie... z treści znaku wynika, że dotyczy on skrzyżowania (jednego, kolejnego, osobnego, etc.).
Bulailokiec napisał(a):3.I też nigdy nie wiem jak się ustawiać na skrzyżowaniach np.podczas jazdy prosto lub skrętu w lewo jeżeli nie jadę pierwszy,lub na pierwszeństwie łamanym.
Tak jak na każdym skrzyżowaniu, bo przecież na skrzyżowaniu zamierzasz wykonać manewr zmiany kierunku jazdy, nieprawdaż? :) W Art. 22.2. Kodeksu, masz algorytm postępowania.
Bulailokiec napisał(a):To jest tak,że gdy jestem na drodze z pierwszeństwem i np.skręcam w lewo to dojeżdżam do środka,a na ustąp pierwszeństwa zostaje przed skrzyżowaniem niezależnie gdzie skręcam,a co na pierwszeństwie łamanym?
A oto Ci chodziło... Pomiędzy pojazdami, które zbliżają się do skrzyżowania takim samym rodzajem drogi (a więc obydwa podporządkowaną ALBO obydwa drogą z pierwszeństwem), znaki drogowe nie regulują pierwszeństwa. Pierwszeństwo określa "zasada prawej strony".
Ale jeśli dwa pojazdy nadjeżdżają z innego rodzaju dróg ( a więc jeden z podporządkowanej a inny z pierwszeństwem), to pierwszeństwo regulują znaki: ten posiada pierwszeństwo, kto zbliżał się do skrzyżowania drogą z pierwszeństwem (patrz: jej definicja).
:)
Ten łatwy algorytm działa na każdym skrzyżowaniu, które posiada drogę z pierwszeństwem - a więc i tez musi posiadać jakąś drogę podporządkowaną (przynajmniej jedną).
Algorytm dotyczy też - zgodnie z powyższym zdaniem - również "łamanego pierwszeństwa" :)
"Specjalista to ktoś, kto wie wszystko o czymś i nie wie nic o czymkolwiek innym. W miarę postępów specjalizacji, to w końcu specjalista będzie to ktoś taki, kto wie wszystko o niczym i nie wie niczego o wszystkim" - śp. Józef Kossecki
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Droga z pierwszeństwem-do jakiego miejsca obowiązuję.

Postprzez Bulailokiec » czwartek 07 sierpnia 2014, 20:09

Leszko II,trochę nie zrozumieliśmy się :)

Napisałeś praktycznie wszystko co wiem,oprócz tego znaku ustąp pierwszeństwa(czyli wychodzi na to,ze obowiązuje na najbliższym skrzyżowaniu?)
A co jadąc prosto przez skrzyżowanie z drogi podporządkowanej,dalej jesteśmy na drodze podporządkowanej gdy przejechaliśmy już przez skrzyżowanie do kiedy ten znak obowiązuje?
Chodzi mi np o taka sytuację gdybym jechał pojazdem 1. http://bezpieczny-rowerzysta.pl/wp-cont ... 2/12/1.jpg

Z tym ustawianiem się na skrzyżowaniu,chodzi mi o to jak się ustawiać,nie o rozstrzygniecie sprawy kto ma pierwszeństwo.Czyli kiedy mam poczekać przed skrzyżowaniem a kiedy mogę wjechać na środek,do osi jezdni.
Bo z tego co wiem gdy jestem na drodze z pierwszeństwem i np.skręcam w lewo to dojeżdżam do środka,a na ustąp pierwszeństwa zostaje przed skrzyżowaniem niezależnie gdzie skręcam(chyba,że źle to rozumiem)
A co np jeżeli jestem na skrzyżowaniu z pierwszeństwem łamanym(ja z lewej inny pojazd z prawej) i muszę ustąpić pierwszeństwa pojazdowi z prawej strony,to wtedy ustawiać się do osi jezdni czy przez skrzyżowaniem,tak samo na skrzyżowaniu równorzędnym,gdy chcę przepuścić kogoś z prawej strony lub skręcić w lewo,to czekam przed skrzyżowaniem czy dojeżdżam do osi jezdni?Bo sytacji wyglądałaby trochę dziwne gdyby 3 pojazdy na drodze równorzędnej ustawiły się do środka...

Lub taka sytuacja- http://i.imgur.com/60WFKXs.jpg - gdy przejedzie pojazd 2 i 3 to 4 ustawia się do środka jezdni i czeka aż przejedzie 1 prosto lub np.w lewo czy zostaje przed skrzyżowaniem i czeka aż przejedzie 1?
No i ponawiam 1 pytanie.
Bulailokiec
 
Posty: 39
Dołączył(a): sobota 12 lipca 2014, 16:08

Re: Droga z pierwszeństwem-do jakiego miejsca obowiązuję.

Postprzez LeszkoII » czwartek 07 sierpnia 2014, 21:06

Bulailokiec napisał(a):A co jadąc prosto przez skrzyżowanie z drogi podporządkowanej,dalej jesteśmy na drodze podporządkowanej gdy przejechaliśmy już przez skrzyżowanie do kiedy ten znak obowiązuje? Chodzi mi np o taka sytuację gdybym jechał pojazdem 1. http://bezpieczny-rowerzysta.pl/wp-content/uploads/2012/12/1.jpg
Pojęcia drogi z pierwszeństwem lub drogi podporządkowanej mają sens w miejscach przecinania się kierunków ruchu - czyli głównie/statystycznie na skrzyżowaniach. Wynika to z definicji pojęci oznaczonych przeze mnie kursywą.
Widząc znak A-7 lub B-20, posiadasz informację odnośnie pierwszeństwa na skrzyżowaniu, przy którym sa ustawione te znaki.
Co innego w przypadku znaku D-1. Informuje on o drodze z pierwszeństwem w ciągu jakiejś drogi(trasy), przy której został umieszczony i ma zastosowanie na skrzyżowaniach do miejsca aż kierujący nie napotka znaku D-2 lub opuści drogę.
Bulailokiec napisał(a):Z tym ustawianiem się na skrzyżowaniu,chodzi mi o to jak się ustawiać,nie o rozstrzygniecie sprawy kto ma pierwszeństwo.Czyli kiedy mam poczekać przed skrzyżowaniem a kiedy mogę wjechać na środek,do osi jezdni.
Na drogach dwujezdniowych masz pas dzielący jezdnie - a na skrzyżowaniach "przecinki" czyli przejazdy przez taki pas. Napotykając drogi dwujezdniowe możesz pokonać skrzyżowanie na "2 etapy".
Napotykając drogą poprzeczną z pierwszeństwem, która jest jednojezdniowa nie możesz wjechać na skrzyżowanie, gdyż taki ruchu pojazdu mógłby spowodować... (patrz: def. ustąpienia pierwszeństwa).

W skrócie: nadjeżdżając podporządkowaną, nie wjeżdżasz na skrzyżowanie z jednojezdniową droga z pierwszeństwem dopóki nie ustąpisz pierwszeństwa.
Bulailokiec napisał(a):Lub taka sytuacja- http://i.imgur.com/60WFKXs.jpg - gdy przejedzie pojazd 2 i 3 to 4 ustawia się do środka jezdni i czeka aż przejedzie 1 prosto lub np.w lewo czy zostaje przed skrzyżowaniem i czeka aż przejedzie 1?
Zostaje przed skrzyżowaniem lub rusza w momencie kiedy po prawej i lewej nie ma innych pojazdów. Jak "4" wjedzie na skrzyżowanie, to sam wjazd nie spowoduje nieustąpienia pierwszeństwa względem "1".

Oj coś mi sie wydaje, że pytając masz na myśli jakieś duże skrzyżowanie. Instruktor nauki jazdy powinien wszystko wyjaśnić.
"Specjalista to ktoś, kto wie wszystko o czymś i nie wie nic o czymkolwiek innym. W miarę postępów specjalizacji, to w końcu specjalista będzie to ktoś taki, kto wie wszystko o niczym i nie wie niczego o wszystkim" - śp. Józef Kossecki
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Droga z pierwszeństwem-do jakiego miejsca obowiązuję.

Postprzez Bulailokiec » sobota 09 sierpnia 2014, 19:51

Dzięki za odpowiedź,ale dalej nie dostałem konkretnej odpowiedzi(chyba,że źle zrozumiałem?) czy droga podporządkowana obowiązuje dalej za skrzyżowaniem.
Może dodam obrazek,o co mi chodzi -

Obrazek

I jak mam się ustawiać na skrzyżowaniu równorzędnym,jeżeli mam przepuścić np.samochód z prawej strony,przed skrzyżowaniem czy dojechać do osi i tak czekać aż przejedzie?
Bulailokiec
 
Posty: 39
Dołączył(a): sobota 12 lipca 2014, 16:08

Re: Droga z pierwszeństwem-do jakiego miejsca obowiązuję.

Postprzez LeszkoII » sobota 09 sierpnia 2014, 20:06

Bulailokiec napisał(a):Dzięki za odpowiedź,ale dalej nie dostałem konkretnej odpowiedzi(chyba,że źle zrozumiałem?) czy droga podporządkowana obowiązuje dalej za skrzyżowaniem.
Może dodam obrazek,o co mi chodzi -
NIE. Znak A-7 umieszczony przed skrzyżowaniem dotyczy TEGO KONKRETNEGO skrzyżowania. Przecież nie ostrzega Cię o szeregu skrzyżowań, na których ustępujesz pierwszeństwa :) Pomyśl, jaki sens ma pojęcie drogi z podporządkowanej pomiędzy skrzyżowaniami???
Bulailokiec napisał(a):I jak mam się ustawiać na skrzyżowaniu równorzędnym,jeżeli mam przepuścić np.samochód z prawej strony,przed skrzyżowaniem czy dojechać do osi i tak czekać aż przejedzie?
Generalnie masz mu ustąpić pierwszeństwa. Należy więc dojechać do osi i pozostawić mu jego prawy pas ruchu wolny (jeśli droga poprzeczna jest dwukierunkowa). Widząc z prawej strony nadjeżdżający beczkowóz zajmujący prawie dwa pasy ruchu (załóżmy że droga poprzeczna jest bardzo wąska), powstrzymujesz się od wjazdu, bo w przeciwnym razie dojdzie do nieustąpienia pierwszeństwa.

Zrozumiałeś?
"Specjalista to ktoś, kto wie wszystko o czymś i nie wie nic o czymkolwiek innym. W miarę postępów specjalizacji, to w końcu specjalista będzie to ktoś taki, kto wie wszystko o niczym i nie wie niczego o wszystkim" - śp. Józef Kossecki
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Następna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 40 gości