Hierarchia znaków drogowych.

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Hierarchia znaków drogowych.

Postprzez szymon1977 » wtorek 06 maja 2014, 00:44

Mam drogę długą na zaledwie 3 m oznakowaną jako podporządkowana. Co dalej? Zanim przejdziesz do Kodeksu musisz wykazać dlaczego miałby nie mieć tutaj zastosowania fragment § 1.2.2. Wykażesz to przyznam Ci rację.

szerszon napisał(a):Łapiesz różnicę pomiędzy przepisem ogólnym , a konkretnym, szczególnym ?
Sądzę ,że jednak nie. Inaczej nie powoływał bys sie na par 1
Oj się Szerszon zamotałeś! Dlazego niby miałby nie stosować się do ogólnego (Twoim zdaniem) § 1.2.2. w sytuacji opisanej tymże § 1.2.2. skoro z przepisu szczególnego (Twoim zdaniem) § 5.6. wynika, że A-7 mogę spotkać także w sytuacji innej niż ta, w której się znalazłem? Bo chyba nie ulega wątpliwości, że jadę drogą oznakowaną jako podporządkowana a zgodnie z PoRD ta poprzeczna musi być oznakowana jako z pierwszeństwem?
"Proszę podchodzić do wypowiedzi usera szymon1977 z dużą dozą wątpliwości i nieufności." - user Szerszon.
Avatar użytkownika
szymon1977
 
Posty: 6572
Dołączył(a): sobota 18 czerwca 2011, 22:06

Re: Hierarchia znaków drogowych.

Postprzez szerszon » wtorek 06 maja 2014, 01:16

Mam drogę długą na zaledwie 3 m oznakowaną jako podporządkowana.

To nie jest droga. Definicje drogi zapomniałeś ?
Przeczytaj ten par 5.6 i daj sobie spokój z dywagacjami.
Oj się Szerszon zamotałeś! Dlazego niby miałby nie stosować się do ogólnego

Bo masz szczególny. Czy to takie trudne do zrozumienia ? Chyba tak skoro na skrzyżowaniu przy skręcie w lewo chcesz stosować Art 16.4..tutaj lansujesz identyczna filozofię.
Rozumiem ,ze B-36 po lewej stronie drogi jednokierunkowej ciebie nie dotyczy, ponieważ w paragrafie ogólnym 2.1 napisali,ze dotyczą ciebie znaki po prawej stronie jezdni ???
Co jeszcze ?
Tak to wygląda interpretacja przepisów w twoim wykonaniu.
Bo chyba nie ulega wątpliwości, że jadę drogą oznakowaną jako podporządkowana a zgodnie z PoRD ta poprzeczna musi być oznakowana jako z pierwszeństwem?

Oczywiście ,ze nie ulega. Tylko w tym przypadku nie masz podporządkowanej. :wink:
Nie powiesz mi ,że 3 metry asfaltu to droga ?
Na takie twierdzenia poważał się tylko pewien urzędnik z Kostrzynia czy gdzieś tam. :wink:
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Hierarchia znaków drogowych.

Postprzez szymon1977 » wtorek 06 maja 2014, 01:28

szerszon napisał(a):To nie jest droga.
Jest to droga i w całości spełnia nie tylko kodeksową definicję drogi, ale i umieszczoną w "170" § 1.2.2. definicję drogi podporządkowanej ...choć ma zaledwie 3 m długości.
szerszon napisał(a):Przeczytaj ten par 5.6
Przeczytany. Ale z jakiego powodu miałbym go stosować na drodze oznakowanej jako podporządkowana, która ma 3 m długości? Dlaczego na drodze oznakowanej jako podporządkowana o długości większej niż 20 m do głowy Ci to nie przyjdzie?
szerszon napisał(a):Rozumiem ,ze...
Nie wmawiaj mi bzdur, na dodatek nie na temat.
"Proszę podchodzić do wypowiedzi usera szymon1977 z dużą dozą wątpliwości i nieufności." - user Szerszon.
Avatar użytkownika
szymon1977
 
Posty: 6572
Dołączył(a): sobota 18 czerwca 2011, 22:06

Re: Hierarchia znaków drogowych.

Postprzez LeszkoII » wtorek 06 maja 2014, 07:40

Gdzie w przykładzie szoferaemeryta występuje droga podporządkowana? Droga podporządkowana nie może występować bez drogi z pierwszeństwem - a takiej również tam nie ma.

Te "3 metry", o których wspominacie, to właśnie "wyjazd" ze strefy. Na tym odcinku pojazdy wyjeżdżają. Nawet po minięciu słupka znaku, znajdują się na tej samej drodze prowadzącej do skrzyżowania.
"Specjalista to ktoś, kto wie wszystko o czymś i nie wie nic o czymkolwiek innym. W miarę postępów specjalizacji, to w końcu specjalista będzie to ktoś taki, kto wie wszystko o niczym i nie wie niczego o wszystkim" - śp. Józef Kossecki
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Hierarchia znaków drogowych.

Postprzez szerszon » wtorek 06 maja 2014, 09:08

Jest to droga i w całości spełnia nie tylko kodeksową definicję drogi

Niesamowite..a mógłbyś zacytować ?
Droga podporządkowana nie może występować bez drogi z pierwszeństwem - a takiej również tam nie ma.

Paragraf 5.6 i leżysz gościu. Nie musisz miec drogi z pierwszeństwem ..wystarczy chocby torowisko :wink:
Przeczytany.

To jeszcze raz..jak nie zrozumiesz..jeszcze raz.
Nie wmawiaj mi bzdur, na dodatek nie na temat.

Proponuję jednak chwilke zastanowienia prze nacisnięciem "wyslij"
Dlaczego niby mam nie skomentowac twoich oczywistych mijanek z prawdą ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Hierarchia znaków drogowych.

Postprzez szymon1977 » wtorek 06 maja 2014, 11:56

szerszon napisał(a):Niesamowite..a mógłbyś zacytować ?

Proszę bardzo:
Art. 2.Użyte w ustawie określenia oznaczają:
droga - wydzielony pas terenu składający się z jezdni, (...) chodnika (...), przeznaczony do ruchu lub postoju pojazdów, ruchu pieszych, jazdy wierzchem lub pędzenia zwierząt;

Na dodatek oznakowana znakiem A-7 jako podporządkowana.
"Proszę podchodzić do wypowiedzi usera szymon1977 z dużą dozą wątpliwości i nieufności." - user Szerszon.
Avatar użytkownika
szymon1977
 
Posty: 6572
Dołączył(a): sobota 18 czerwca 2011, 22:06

Re: Hierarchia znaków drogowych.

Postprzez szerszon » wtorek 06 maja 2014, 20:26

Art 2.2) i chyba można zakończyć z tobą dyskusję.
Kończysz znajomość przepisów na ogólnikach.
No jak z tym B-36 po lewej stronie ? :wink:
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Hierarchia znaków drogowych.

Postprzez szymon1977 » środa 07 maja 2014, 00:04

szerszon napisał(a):Art 2.2) i chyba można zakończyć z tobą dyskusję.
Jak masz klepać w kółko, że to Ty masz rację a ja się mylę nie wyjaśniając dlaczego to faktycznie lepiej zrobisz jak zakończysz dyskusję.

Droga publiczna czy niepubliczna, twarda czy gruntowa. Jest droga i jest oznakowana jako podporządkowana. Chcesz nie stosować się do oznakowania bo z Kodeksu co innego Ci wychodzi? O co z Art.5.?
szerszon napisał(a):Kończysz znajomość przepisów na ogólnikach.
Zabawnie to brzmi w Twoich ustach.
"Proszę podchodzić do wypowiedzi usera szymon1977 z dużą dozą wątpliwości i nieufności." - user Szerszon.
Avatar użytkownika
szymon1977
 
Posty: 6572
Dołączył(a): sobota 18 czerwca 2011, 22:06

Re: Hierarchia znaków drogowych.

Postprzez szerszon » środa 07 maja 2014, 07:01

Jak masz klepać w kółko, że to Ty masz rację a ja się mylę nie wyjaśniając dlaczego to faktycznie lepiej zrobisz jak zakończysz dyskusję.

Podałem artykuł ? Jakieś trudności ze zrozumieniem ? Jeszcze może przełaczka jest droga i tworzy skrzyzowanie ?
Jest droga i jest oznakowana jako podporządkowana.

Jeszcze nie załapałeś , że A-7 nie musi stać na końcu drogi podporządkowanej ?
Może jakieś linki ci wrzucić ?
Jeszcze nie rozumiesz Par 5.6, gdzie do ustawy nie musze tak do konca sie stosować ?
Znakologia takich miejsc wynika z faktu, ze gro kierowców ma problemy ze zastosowaniem Art 17.
A-7 większość kojarzy..tak jak czerwony sygnał. :wink:

Zabawnie to brzmi w Twoich ustach.

Zamiast sie niepotrzebnie nadwyrężać słucham w temacie B-36 po lewej stronie względem Par 2.1..znowu nie możesz zauważyć ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Hierarchia znaków drogowych.

Postprzez szymon1977 » środa 07 maja 2014, 09:45

szerszon napisał(a):Jeszcze nie załapałeś , że A-7 nie musi stać na końcu drogi podporządkowanej ?
Owszem, nie musi. Ale skoro na końcu drogi stoi A-7 to zgodnie z oznakowaniem jest to po prostu droga podporządkowana, choćby wg. Kodeksu była to droga taka a siaka. O Art.5. zapomniałeś.
-----
szerszon napisał(a):...w temacie B-36 po lewej stronie...
OT.
"Proszę podchodzić do wypowiedzi usera szymon1977 z dużą dozą wątpliwości i nieufności." - user Szerszon.
Avatar użytkownika
szymon1977
 
Posty: 6572
Dołączył(a): sobota 18 czerwca 2011, 22:06

Re: Hierarchia znaków drogowych.

Postprzez szerszon » środa 07 maja 2014, 15:28

Owszem, nie musi. Ale skoro na końcu drogi stoi A-7 to zgodnie z oznakowaniem jest to po prostu droga podporządkowana, choćby wg. Kodeksu była to droga taka a siaka. O Art.5. zapomniałeś.

Nie zapomniałem. Paragraf 5.6 tez sie łapie pod art 5 :D
Według którego oznakowania jest to droga podporządkowana ? Chyba nie wyciągasz takich wniosków na podstawie A-7 ?
Dlatego podałem powyższy paragraf, który jednak nie może przebić sie do świadomości
Tu też masz podporządkowaną ? :D
http://goo.gl/maps/CJu1r
Dla pojazdów szynowych tez sie ustawia A-7..mam rozumieć ,że jadą droga podporządkowaną ?
Zadziwiająca interpretacja .
OT.

Dlaczego OT. A to jakiś inny znak z innej planety ?
Na tym przykładzie właśnie chcę ci pokazać ,że kompletnie mijasz sie z prawdą i twoja interpretacja przepisów, nie tylko w tym wątku stoi pod dużym znakiem zapytania. :mrgreen:
Dlaczego nie stosujesz sie do przepisu ogólnego , czyli paragrafu 2.1 ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Hierarchia znaków drogowych.

Postprzez szymon1977 » środa 07 maja 2014, 16:36

szerszon napisał(a):Według którego oznakowania jest to droga podporządkowana ? Chyba nie wyciągasz takich wniosków na podstawie A-7 ?
Według A-7 właśnie. Jest droga. Krótka, bo krótka - ale jest. Na jej końcu stoi A-7. Nigdzie nie pisze, że tylko długa droga oznakowana A-7 jest drogą podporządkowaną. Więc każda droga oznakowana A-7 jest drogą podporządkowaną. Tyle ze znaków wynika.
-----
szerszon napisał(a):Tu też masz podporządkowaną ?
Nie. Tu mam kolejny bubel, identyczny z podlinkowanym przez Szofera.
-----
szerszon napisał(a):Na tym przykładzie właśnie chcę...
To podaj przykład oznakowania, co do którego mamy różne zdania. Mijam D-41 umieszczoną po prawej, przejeżdżam mniej niż 20 m, mam po prawej A-7 a za nim drogę poprzeczną. Nie narysuję bo znów Ci nie będzie coś pasować. Znajdź taką sytuację w realu i podlinkuj.
"Proszę podchodzić do wypowiedzi usera szymon1977 z dużą dozą wątpliwości i nieufności." - user Szerszon.
Avatar użytkownika
szymon1977
 
Posty: 6572
Dołączył(a): sobota 18 czerwca 2011, 22:06

Re: Hierarchia znaków drogowych.

Postprzez szerszon » środa 07 maja 2014, 17:43

Według A-7 właśnie.

Paragraf 5.6 dalej nie istnieje ?
Krótka, bo krótka - ale jest.

jak widzę nawet wyjazd z obiektu jest dla ciebie drogą. Może jeszcze skrzyżowanie tworzy ? :wink:
Na jej końcu stoi A-7

I co z tego ? jest napisane w podanym paragrafie, ze A-7 może stać w innych miejscach, gdzie ustapienie pierwszeństwa wynika z przepisów ustawy.
czy to tworzy drogę ? Nie.
Tyle ze znaków wynika.

Nie wiem , na jakim rozporządzeniu sie opierasz, ale na pewno nie na oficjalnym.
czy mógłbyś podać linka do swojego ? może masz w nim jakieś braki i dlatego widzisz droge , gdzie jej nie ma.
Ty ostatnio wszędzie widzisz drogę :D

Nie. Tu mam kolejny bubel, identyczny z podlinkowanym przez Szofera.

Dalej polecam czytac do skutku par 5.6. Inaczej sie nie dogadamy, póki nie zrozumiesz, gdzie można postawić A-7. Póki nie dotrze, że A-7 to nie tylko na skrzyżowaniu.
W linku Szofera nie ma A-7. Poza tym strefa może posiadać drogę publiczną.

To podaj przykład oznakowania, co do którego mamy różne zdania

czy w końcu wydusisz z siebie czy zastosujesz sie do B-36 po lewej i dlaczego ?

Mijam D-41 umieszczoną po prawej,

znowu sie kłania kompletny brak znajomości zasad umieszczania znaków. 220 w rączkę i czytać !!!!
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Hierarchia znaków drogowych.

Postprzez LeszkoII » środa 07 maja 2014, 18:54

szerszon napisał(a):
LeszkoII napisał(a): Droga podporządkowana nie może występować bez drogi z pierwszeństwem - a takiej również tam nie ma.

Paragraf 5.6 i leżysz gościu. Nie musisz miec drogi z pierwszeństwem ..wystarczy chocby torowisko :wink:
No i o to chodzi :) Torowisko nie jest drogą z pierwszeństwem a droga przecinająca torowisko a na niej A-7 przed przejazdem tramwajowym oznacza coś na kształt drogi podporządkowanej. Jednak nie jest to stricte droga podporządkowana. Definicję drogi podporządkowanej i z drogi pierwszeństwem trzeba traktować odpowiednio - czyli analogicznie, podobnie - dopasowując się do sytuacji z par. 5.6.
Przepis ust. 5 stosuje się odpowiednio do znaku A-7 umieszczonego przed torowiskiem pojazdów szynowych lub w innych miejscach przecinania się kierunków ruchu.

Może to nie są warte dyskusji szczegóły... :hmm:
"Specjalista to ktoś, kto wie wszystko o czymś i nie wie nic o czymkolwiek innym. W miarę postępów specjalizacji, to w końcu specjalista będzie to ktoś taki, kto wie wszystko o niczym i nie wie niczego o wszystkim" - śp. Józef Kossecki
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Hierarchia znaków drogowych.

Postprzez szerszon » środa 07 maja 2014, 20:06

lub w innych miejscach przecinania się kierunków ruchu.

I to nie może dotrzeć do szymona.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 197 gości