Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Postprzez szerszon » środa 28 marca 2018, 08:07

PraktykRuchu napisał(a):
Typowy wykręt szerszona - wie, że jakby odpowiedział, to musiałby się przyznać, że jego logika nie trzyma się kupy.
Przecież moje stanowisko jest znane.
Więc wymyślił sobie taki tekścik, którym rzuca, że niby on jest jedyny światły i natchniony, a my, maluczcy, nie możemy pojąć jego geniuszu, więc nie ma sensu z nami rozmawiać
W pierwszej kolejności naucz się czytać ze zrozumieniem. Twoje ostatnie posty to tylko bełkot, aby sobie tylko popisać.
Nie mogą go też pojąć sądy, eksperci ani inni kierujący
Przecież wykazuję błędy tych sądów i ekspertów twego pokroju. Tak samo jak ty nie potrafią odróżnić kierunku ruchu od kierunku jazdy. Nie potrafią odróżnić sygnalizacji zmiany kierunku jazdy od wjazdu na skrzyżowanie.
A że z boku wygląda to pretensjonalnie i dziecinnie, no to już problem nie jego, tylko ludzi muszących obserwować tę żenadę.
Czyli tradycja..porzucasz przedmiot sporu na rzecz wycieczek osobistych. Tu także jesteś cienki. Nie rozpłacz się tylko,że na platformie PoRD jesteś dyletantem, który nie potrafi uzasadnić własnego zdania. Pozostały ci tylko nieudolne próby ośmieszenia kontrdyskutanta.
Właśnie z boku widać,że nie masz nic do zaproponowania. Ostał ci się jeno brokat.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Postprzez PraktykRuchu » środa 28 marca 2018, 14:08

szerszon napisał(a):porzucasz przedmiot sporu na rzecz wycieczek osobistych (...) jesteś dyletantem, który nie potrafi uzasadnić własnego zdania. Pozostały ci tylko nieudolne próby ośmieszenia kontrdyskutanta.


...a wcześniej:

szerszon napisał(a):Przecież zapowiedziałem, że zrobię to, gdy nauczysz się przepisów. Przykro mi, ale dalej nie widzę poprawy.


:lol:

Nie ma to jak wzorowe samozaoranie. :mrgreen:
PraktykRuchu
 
Posty: 633
Dołączył(a): niedziela 11 grudnia 2016, 22:36

Re: Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Postprzez gumik » środa 28 marca 2018, 16:07

waw napisał(a):Oglądał ktoś ostatni odcinek? Pomijając fakt, że nagle się kończy to pod pretekstem prezentacji wyprzedzania na autostradzie zrobiono dość nachalną reklamę tempomatu aktywnego w Subaru.

Bardziej nachalne reklamy można zobaczyć w TV. Szczerze, to nie zwróciłem uwagi na to, żeby coś tam reklamowali. Ale fakt. Zresztą co się dziwić, sponsorem jest Subaru, to musi coś od siebie dodać. W takiej formie zupełnie to nie wpłynęło na jakość programu.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Postprzez szerszon » środa 28 marca 2018, 21:32

PraktykRuchu napisał(a):
Nie ma to jak wzorowe samozaoranie. :mrgreen:
Przepisy były podane. Nie dotarło. To czekam. To też tyczy ciebie.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Postprzez PraktykRuchu » piątek 30 marca 2018, 22:42

szerszon napisał(a):Przecież moje stanowisko jest znane.

Znane to jest akurat twoje robienie uników jak pytanie jest niewygodne. :mrgreen:
PraktykRuchu
 
Posty: 633
Dołączył(a): niedziela 11 grudnia 2016, 22:36

Re: Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Postprzez szerszon » piątek 30 marca 2018, 22:59

PraktykRuchu napisał(a):
szerszon napisał(a):Przecież moje stanowisko jest znane.

Znane to jest akurat twoje robienie uników jak pytanie jest niewygodne. :mrgreen:
Spójrz na swoje wypociny. Nic nie wnosisz poza specyficznym wątkiem humorystycznym. Niektórzy to lubią.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Postprzez gumik » sobota 31 marca 2018, 13:58

Daj spokój szerszon. Od lat piszesz zdawkowe posty bez logicznego dowodzenia swoich tez w oparciu o przepisy. Jeszcze ktoś w to uwierzy.

Nie będę wspominał o nie odpowiadaniu na niewygodne pytania. A bo to "naucz sie przepisów", a bo to "nie musze odpowiadać".
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Postprzez szerszon » sobota 31 marca 2018, 15:25

gumik napisał(a):Daj spokój szerszon. Od lat piszesz
Od lat ? :wink: Jesteś na forum 1,5 rpku. Ja od 10 lat. Przeczytałeś wszystko ? Czyli jednak reaktywacja... :lol:
bez logicznego dowodzenia swoich tez w oparciu o przepisy. Jeszcze ktoś w to uwierzy.
Poważnie ? To ja jadę na wprost z prawym kierunkowskazem, krótkim ?
Nie będę wspominał o nie odpowiadaniu na niewygodne pytania.
Przecież pisałem, kiedy odpowiem na to jedno pytanie.
"nie musze odpowiadać"
Gdzieś tak napisałem ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Postprzez PraktykRuchu » niedziela 01 kwietnia 2018, 00:46

szerszon napisał(a):Od lat ? :wink: Jesteś na forum 1,5 rpku. Ja od 10 lat. Przeczytałeś wszystko ? Czyli jednak reaktywacja... :lol:

Ja np. przeczytałem wszystkie twoje posty. Dla wątku humorystycznego. Prawdziwy komediothriller psychiatryczny. :mrgreen:
szerszon napisał(a):Przecież pisałem, kiedy odpowiem na to jedno pytanie.

Nie odpowiesz, bo to by obnażyło, że twoja logika nie trzyma się kupy - a do tego nie dopuścisz. :lol:
PraktykRuchu
 
Posty: 633
Dołączył(a): niedziela 11 grudnia 2016, 22:36

Re: Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Postprzez szerszon » niedziela 01 kwietnia 2018, 01:57

PraktykRuchu napisał(a):Ja np. przeczytałem wszystkie twoje posty. Dla wątku humorystycznego. Prawdziwy komediothriller psychiatryczny.
Oczywiście,że nie przeczytałeś, ponieważ trzeba przeczytać posty na które odpowiadałem itd. Na pewno część ich znasz, ponieważ oczywistym jest,że jesteś klonem
Nie odpowiesz, bo to by obnażyło, że twoja logika nie trzyma się kupy - a do tego nie dopuścisz.
Oczywiście,że odpowiem. Tylko w momencie jak zrozumiecie to skrzyzowanie. Na razie złapałeś się brzytwy. A tu chodziło tylko o prawy kierunkowskaz jadąc na wprost, gdy jest możliwość skrętu w prawo.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Postprzez gumik » poniedziałek 02 kwietnia 2018, 10:25

szerszon napisał(a):
gumik napisał(a):Daj spokój szerszon. Od lat piszesz
Od lat ? :wink: Jesteś na forum 1,5 rpku. Ja od 10 lat. Przeczytałeś wszystko ? Czyli jednak reaktywacja... :lol:
I to jest właśnie ta logika. Bo to trzeba być klonem, żeby wiedzieć co pisze szerszon na forum i od ilu lat. Jak kogos o cos oskarzasz to podaj dowody. Jeszcze ktoś uwierzy.

Nie będę wspominał o nie odpowiadaniu na niewygodne pytania.
Przecież pisałem, kiedy odpowiem na to jedno pytanie.
"nie musze odpowiadać"
Gdzieś tak napisałem ?

Oczywiście, ze napisałeś kiedy odpowiesz. Właśnie pisze o takich unikach na pytania. ;-)
Co do "nie muszę"

Na zapytanie o pewną sytuację:
nie muszę się wypowiadać

viewtopic.php?f=3&t=40568&p=417168&hilit=Nie+musz%C4%99#p417168

Wracając do bardziej interesujących tematów niż szerszon...

Moim zdaniem ostatnie 2 odcinki bardzo dobrze obrazują swojego rodzaju patologie na polskich autostradach. Smutne jest jak sie czyta komentarze, ze nadal wiele kierowców nie rozumie o co chodzi. To pewnie Ci super-miszcze kierownicy.

Co do sytuacji z ostatniego odcinka, gdzie stoi auto na pasie rozbiegowym. Pojawiły sie komentarze, ze jest na awaryjnych. Ja szczerze tego nie widzę...
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Postprzez szerszon » poniedziałek 02 kwietnia 2018, 11:56

gumik napisał(a):I to jest właśnie ta logika. Bo to trzeba być klonem, żeby wiedzieć co pisze szerszon na forum i od ilu lat. Jak kogos o cos oskarzasz to podaj dowody. Jeszcze ktoś uwierzy.

i
Oczywiście,że jesteś. Udowadniasz to po raz kolejny. Nie wierzę,że jesteś moim fanem i WSZYSTKO przeczytałeś.

Oczywiście, ze napisałeś kiedy odpowiesz. Właśnie pisze o takich unikach na pytania.

Daj mi pretekst do odpowiedzi. Na razie kompromitujesz się po raz kolejny w temacie niewyznaczonych pasów ruchu na autostradzie. Nie ma podstaw do odpowiedzi na bardziej skomplikowane pytania, bo i tak nie zrozumiesz. Tak samo jak nie rozumiesz,że kretynizmem jest jazda na wprost z prawym kierunkowskazem, gdy jest jeszcze możliwość skrętu w prawo. To na pewno jest "wyraźnie" :lol:
Na zapytanie o pewną sytuację:
Była dyskusja o konkretnym temacie. Po co debatować nad twoimi chorymi wizjami, które nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Postprzez gumik » poniedziałek 02 kwietnia 2018, 15:03

Komentarz tworcy kanału Polskie Drogi:
phpBB [media]


szerszon napisał(a):Oczywiście,że jesteś. Udowadniasz to po raz kolejny. Nie wierzę,że jesteś moim fanem i WSZYSTKO przeczytałeś.
Niektórzy wierzą, ze Ziemia jest płaskim dyskiem. Ty możesz wierzyc, ze jestem czyimś klonem. Ok. ;-)
Daj mi pretekst do odpowiedzi.

Jeśli wykazanie swojej racji nie jest wystarczającym pretekstem, no to cóż... w końcu to forum dyskusyjne. ;-)
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Postprzez szerszon » poniedziałek 02 kwietnia 2018, 19:45

gumik napisał(a):K
Jeśli wykazanie swojej racji nie jest wystarczającym pretekstem, no to cóż... w końcu to forum dyskusyjne. ;-)
Daj mi pretekst pokazując,że masz pojęcie o przepisach. Tylko tyle. Inaczej i tak nie zrozumiesz, jak to udowadniasz niemal w każdym temacie, gdzie się produkujesz.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Postprzez LeszkoII » wtorek 03 kwietnia 2018, 08:28

Pamiętam pewien odcinek o jeździe prawym pasem. Był emitowany w czasie, gdy jeszcze istniało forum na stronach tvp.pl W tym odcinku prowadzący zarzucał komentatorom i widzom m. in., że nie mają prawa kontrolować prędkości innych i nawet jeśli jadą z maks. dopuszczalną na danym odcinku prędkością, to należy korzystać z prawego pasa. Zatem czyżby P. Dworak zmienił zdanie? Ostatnio dość często ocenia prędkość innych pojazdów. Przepis o obowiązku jazdy możliwie blisko prawej krawędzi jest przepisem ogólnym, więc też obowiązującym na autostradzie.

Dlatego uważam, że prowadzący trochę zaczyna szeryfować w sytuacji gdy jest postawiony przed dylematem: umożliwić wyprzedzanie innym (jadącym szybciej i być może nieprzepisowo) czy usunąć się na prawy pas i poczekać na swoją kolej nie utrudniając nikomu ruchu. Wyprzedzanie na autostradzie z różnicą prędkości do 20 km/h jest po prostu albo śmieszne albo złośliwe. Nie jest kompetencją kierującego stawianie się w roli szeryfa i blokowanie lewego pasa ruchu z tego tylko powodu, że on jedzie 140 a inni chcą 170. To ich sprawa, ile pojadą.

Po drugie, jeszcze zrozumiem żeby wyprzedzić w taki sposób jeden pojazd i się od razu usunąć na prawy pas, ale żeby ciułać 140 km/h bo na horyzoncie kilometra jedzie 10 pojazdów jadących 120 jest już totalnym nieporozumieniem.
Gdzie tu partnerstwo Panie Dworak? A co jak się okaże, że subaru jedzie 140 km/h a pojazd przed nim z prędkością 137. Czy też będzie to wytłumaczenie dla zajmowania lewego pasa przez powiedzmy nawet 3 kilometry?

O co chodzi z tym tempomatem? Bo chyba nie o to, żeby zaprogramować 140 i mieć ******** na wszystko dookoła z jałowym usprawiedliwieniem "bo to maks. prędkość dopuszczalna". Tempomat służy dla wygody, ale nie wyłącza z myślenia.
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości