Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Postprzez papadrive » środa 05 lipca 2017, 20:36

Tabliczka T-6c nie jest umieszczona razem ze znakiem STOP, a samodzielnie, na innym słupku. Powinna występować łącznie ze znakami ustalającymi PP na skrzyżowaniu. :?
Nie zawsze, jazda zgodna z przepisami, gwarantuje bezpieczeństwo na drodze.
papadrive
 
Posty: 1010
Dołączył(a): poniedziałek 02 grudnia 2013, 22:21

Re: Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Postprzez mp0011 » środa 05 lipca 2017, 20:48

Zobacz na gmaps jak było tam wcześniej - C12 bez znaków określających pierwszeństwo i osobno STOP. Czy jadąc wtedy po obwiedni miało się pierwszeństwo?

Czyja wina w przypadku kolizji?

Skoro jeden jedzie po rondzie BEZ A-7, drugi spod stopu (ale też mija C12 bez A-7, więc wie, że tamten pierwszeństwa nie ma), to zasadniczo byli równorzędni, czyli ten z prawej, czyli wjeżdżający?

A może STOP dotyczył tylko najbliższej jezdni (ustąpienie wyjeżdżającym z ronda), ale wjeżdżający miał pierwszeństwo przed jadącymi po obwiedni?
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Postprzez eragon » czwartek 27 lipca 2017, 11:33

phpBB [media]

Kompilacja filmów jednostronna - mam dowód na błędy drugiej strony..
Z jednego dnia, żeby nie było, że zbierane przez dwa lata w celu pogrążenia kogoś.
phpBB [media]


Dopóki się nie dogadamy na drodze to tak będziemy się obrzucać błotem..
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Postprzez mp0011 » czwartek 27 lipca 2017, 13:55

0:00 - Fakt, przejechał. Stworzył zagrożenie? Wolałbyś się zatrzymać jakby przechodził?
0:14 - Rondo. O co biega? Nie wiem, jak ta droga przebiega, ale raczej nie da się tego ronda nią objechać, a kawałek dalej się kończy?
0:43 - Moim zdaniem to był pieszy, nie rowerzysta ;)
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Postprzez gumik » czwartek 27 lipca 2017, 14:42

eragon napisał(a):Kompilacja filmów jednostronna - mam dowód na błędy drugiej strony..
Ameryki nie odkryłes. Nie tak dawno temu był odcinek traktujący o błędach rowerzystów. To oczywiste, że w 20-minutowym materiale nie da się zawrzeć wszystkiego i trzeba się skupić na jednej kategorii zagadnień.
Dopóki się nie dogadamy na drodze to tak będziemy się obrzucać błotem..
A zeby sie dogadać ,to trzeba nie robić błędów, które się popełniało do tej pory. I jedna, i druga strona. A żeby nie popełniać błędów, to trzeba o nich wiedzieć. A żeby o nich wiedzieć, to można na przykład program​ JB obejrzeć. ;-)
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Postprzez waw » czwartek 27 lipca 2017, 18:45

mp0011 napisał(a):0:00 - Fakt, przejechał. Stworzył zagrożenie? Wolałbyś się zatrzymać jakby przechodził?

Ilekroć w takich przypadkach używam klaksonu tylekroć spotykam się z agresywnymi gestami więc jak widać niektórzy nawet niewiedzą że nie wolno im tak jechać.
A lepiej jest jak rowerzysta zejdzie bo zanim zejdzie uda się kilka razy samochodem przejechać.
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Postprzez mp0011 » czwartek 27 lipca 2017, 18:51

waw napisał(a):
mp0011 napisał(a):0:00 - Fakt, przejechał. Stworzył zagrożenie? Wolałbyś się zatrzymać jakby przechodził?

Ilekroć w takich przypadkach używam klaksonu tylekroć spotykam się z agresywnymi gestami więc jak widać niektórzy nawet niewiedzą że nie wolno im tak jechać.
A lepiej jest jak rowerzysta zejdzie bo zanim zejdzie uda się kilka razy samochodem przejechać.


Oczywiście że lepiej jak zejdzie. Ale akurat ten na filmie chyba nikomu nie przeszkodził? Jakby zszedł, to nagrywający musiałby się zatrzymać.
Ja na jego miejscu przejechałbym dwa metry dalej, przez tę przerwę w ciągłej... Czy to by cokolwiek zmieniło, oprócz kwestii formalno-prawnej?
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Postprzez waw » czwartek 27 lipca 2017, 19:15

mp0011 napisał(a):Oczywiście że lepiej jak zejdzie. Ale akurat ten na filmie chyba nikomu nie przeszkodził? Jakby zszedł, to nagrywający musiałby się zatrzymać.

Tu tak. Przykład bardziej przejaskrawiony pewnie żeby pokazać problem.
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Postprzez mp0011 » czwartek 27 lipca 2017, 19:20

Żeby daleko nie szukać ;)
phpBB [media]

Oczywiście przejeżdżanie przez pasy jest złe, ale da się to zrobić w sposób bezpieczny i kulturalny, przy okazji ułatwiając kierowcom życie...
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Postprzez eragon » piątek 28 lipca 2017, 16:20

mp0011 napisał(a):Wolałbyś się zatrzymać jakby przechodził?

Szczerze ?? Tak, nie robiłoby mi to problemu, ale chyba niedokładnie patrzysz - co z tym drugim kolesiem ? :hmm:
mp0011 napisał(a):O co biega?

Specjalnie nie opisywałem szczegółowo problemu - ty jako rowerzysta powinieneś zauważyć, że wzdłuż drogi jest DDR i to po niej powinna się poruszać cyklistka wzorem tej z 0:28.. :spoko:
mp0011 napisał(a):to był pieszy, nie rowerzysta

Być może, że nie ma 10 lat, ale nie zmienia to faktu, że wtargnął mi przed auto.. :evil:
waw napisał(a):Przykład bardziej przejaskrawiony pewnie żeby pokazać problem.

Dokładnie..
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Postprzez mp0011 » piątek 28 lipca 2017, 16:41

eragon napisał(a):Szczerze ?? Tak, nie robiłoby mi to problemu, ale chyba niedokładnie patrzysz - co z tym drugim kolesiem ?


Drugi formalnie włączył się legalnie do ruchu i jedzie swoim pasem? ;)

eragon napisał(a):
mp0011 napisał(a):O co biega?

Specjalnie nie opisywałem szczegółowo problemu - ty jako rowerzysta powinieneś zauważyć, że wzdłuż drogi jest DDR i to po niej powinna się poruszać cyklistka wzorem tej z 0:28.. :spoko:


Podaj to miejsce, rozrysuję Ci czemu mogła NIE jechać tą DdR... Z tego co widzę, żeby włączyć się na tę drogą którą masz po prawej stronie, musiałaby z ronda wskoczyć na krawężnik, przejechać te 20m po DdR i włączyć się do ruchu, bo DdR się kończy...

Chyba nie jest dla Ciebie zaskoczeniem, że prawo nie może wymagać od uczestników ruchu rzeczy bezsensownych, niemożliwych czy niebezpiecznych?
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Postprzez eragon » piątek 28 lipca 2017, 17:03

mp0011 napisał(a):Drugi formalnie włączył się legalnie do ruchu

Chyba nie patrzymy na to samo - 0:05 wjeżdża na PDP i zawraca na nim..
mp0011 napisał(a):prawo nie może wymagać od uczestników ruchu rzeczy bezsensownych, niemożliwych czy niebezpiecznych

Nie wiem czy do końca cię rozumiem. W 0:38 widzisz jak jedzie prawidłowo cyklistka ? Jedzie DDR, dojedzie do ronda, przejedzie przejazdem i pojedzie na wprost (czyli tak skąd przyjechałem) po DDR, lub skręci w lewo zjedzie na jezdnię i podąży w moje prawo..
Cyklistka na rondzie nie ma prawa być. Co mi chcesz tłumaczyc?
https://goo.gl/maps/8xYDdjMcHwA2
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Postprzez mp0011 » piątek 28 lipca 2017, 18:00

eragon napisał(a):
mp0011 napisał(a):Drugi formalnie włączył się legalnie do ruchu

Chyba nie patrzymy na to samo - 0:05 wjeżdża na PDP i zawraca na nim..
A może po prostu zjechał do krawężnika, aby jechać przy prawej krawędzi? Tego nie wiemy...

eragon napisał(a):
mp0011 napisał(a):prawo nie może wymagać od uczestników ruchu rzeczy bezsensownych, niemożliwych czy niebezpiecznych

Nie wiem czy do końca cię rozumiem. W 0:38 widzisz jak jedzie prawidłowo cyklistka ? Jedzie DDR, dojedzie do ronda, przejedzie przejazdem i pojedzie na wprost (czyli tak skąd przyjechałem) po DDR, lub skręci w lewo zjedzie na jezdnię i podąży w moje prawo..
Cyklistka na rondzie nie ma prawa być. Co mi chcesz tłumaczyc?
https://goo.gl/maps/8xYDdjMcHwA2


Skąd rowerzystka będąca w tym miejscu (bo zakładam, że stąd jechała) ma wiedzieć, że tam jest CPR po lewej stronie?
Żeby jeszcze dookoła tego ronda były przejazdy, byłaby to jakaś poszlaka...
https://goo.gl/maps/ysCPB2VocpH2
https://goo.gl/maps/nNbuwMn1wP52

A tak, widziała że DdR idzie prosto w Zaborską, więc włączyła się do ruchu na jezdni i skręciła na rondzie.
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Postprzez eragon » piątek 28 lipca 2017, 18:15

mp0011 napisał(a):A może

Tak sobie to tłumacz.. :roll:
mp0011 napisał(a):Tego nie wiemy

Mów za siebie, ja wiem.. :lol:
mp0011 napisał(a):zakładam, że stąd jechała

Wypadałoby, żeby jechała też DDR.. Skoro wzdłuż drogi jest czerwony ciąg to daje do myslenia, że to moze być DDR - wystarczy minimum wyobraźni. Czyli w/g twojej teorii wszystko jest dobrze? Jadę rowerem po jezdni bo wjechałem na nią gdy DDR nie było i cisne mimo, że jest?
mp0011 napisał(a):włączyła się do ruchu na jezdni i skręciła na rondzie.

No to błąd..
mp0011 napisał(a):CPR

Co to ? Ciąg rowerowo-pieszy ? Chyba o to ci chodzi..
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Postprzez mp0011 » piątek 28 lipca 2017, 18:29

eragon napisał(a):Tak sobie to tłumacz.. :roll:
Mów za siebie, ja wiem.. :lol:

Z filmu to nie wynika, a każdą wątpliwość należy tłumaczyć na korzyść oskarżonego.

eragon napisał(a):Wypadałoby, żeby jechała też DDR.. Skoro wzdłuż drogi jest czerwony ciąg to daje do myslenia, że to moze być DDR - wystarczy minimum wyobraźni. Czyli w/g twojej teorii wszystko jest dobrze? Jadę rowerem po jezdni bo wjechałem na nią gdy DDR nie było i cisne mimo, że jest?
Ależ oczywiście. Na i z DdR powinien być wjazd i zjazd. Rowerzysta ma pełne prawo jechać po jezdni, jeżeli nie ma możliwości zjazdu z jezdni.
Rowerzysta NIE MA obowiązku zatrzymać się nagle na drodze żeby przeskoczyć przez krawężnik i trawnik, aby przejechać kawałek DdR...
W Warszawie jest sporo czerwonych chodników. https://goo.gl/maps/GWbjeDvPTuB2
Podobnie widziałem w Poznaniu i Łodzi. Rowerzystę obowiązują znaki a nie kolor kostki.

Zresztą, każdy przepis można doprowadzić do absurdu: https://goo.gl/maps/EnpBYLk34UG2
Czy jadąc rowerem prosto mam obowiązek:
1) Zatrzymać się PRZED podwójną ciągłą;
2) przejechać na chodnik;
3) przeprowadzić rower chodnikiem do "tego czerwonego chodnika bez oznakowania";
4) Przejechać nim przez przejazd;
5) zejść z roweru i przeprowadzić go do końca podwójnej ciągłej;
6) włączyć się do ruchu...?

eragon napisał(a):
mp0011 napisał(a):włączyła się do ruchu na jezdni i skręciła na rondzie.

No to błąd..
Jaki? Nie można się włączyć do ruchu, czy skręcić na rondzie?
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości