Ronda

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Postprzez Henq » niedziela 24 września 2017, 11:40

szoferemeryt napisał(a):Hahaha, pojedziesz w zaorane pole? Gdzie ten zjazd w pole. jakoś go nie widzę na tym zdjęciu. Nie kompromituj się.
A dlaczego mam jechać w pole? :wow: zmiana kierunku jazdy nie musi być na skrzyżowaniu. Znak C-9 nie ma nic wspólnego ze zmianą kierunku jazdy znak C-9 nakazuje ci jazdę po prawej stronie znaku, a nie w prawo zrozum w końcu różnicę :eek2:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Postprzez szoferemeryt » niedziela 24 września 2017, 11:43

Dyskusja ma sens z ludźmi rozumnymi. Z toba nie. Koniec dyskusji w tym temacie.
szoferemeryt
 
Posty: 1155
Dołączył(a): piątek 11 kwietnia 2014, 16:03

Re: Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Postprzez Henq » niedziela 24 września 2017, 11:46

szoferemeryt napisał(a):Dyskusja ma sens z ludźmi rozumnymi. Z toba nie. Koniec dyskusji w tym temacie.

Czyli nadal nie rozumiesz zapisu: C-9 nakaz jazdy z prawej strony znaku :eek2: i nadal będziesz w zaparte szedł, że zmiana kierunku jazdy to tylko na skrzyżowaniu? - jakoś mnie to nie dziwi :wow: wykaż choć trochę inteligencji, tak jak to przyznałeś mi rację, że można z drugiej strony znaku wjechać w jednokierunkową na twoim przykładzie z SoRO :spoko:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Postprzez sankila » niedziela 24 września 2017, 19:52

szoferemeryt napisał(a):Sankila
Ust.2 mówi o skrzyżowaniu i miejscu …… kierunku jazdy. Wiec??? W tej sytuacji (zdjęcie henq) pozostaje ust.1. Gdybym przyjął rozwiązanie z ust.2 to dopiero by była pożywka dla szeszona.
Ale tu nie ma wyboru "przyjmowania rozwiązań" ...
Par. 35 ma dwa ustępy:ustęp 1. (35.1.1-11) i ustep 2. (35.2). W ustępie 1 wymienia znaki, które zobowiązują kierowcę do ruchu w kierunku zgodnym ze strzałkami[/i] (C1-C11), a w ustępie 2. podaje miejsca, gdzie się te znaki stawia (na skrzyżowaniu, lub w miejscu , gdzie możliwa jest zmiana kierunku jazdy). W praktyce oznacza to, że w każdym miejscu, gdzie jest więcej niż JEDNA droga - można C1 - C11 postawić i kierowcy będą jechać, jak strzałka pokaże.

Zbliżając się do hengowej wyspy, masz możliwość wyboru jednej z dwóch dróg: drogi po prawej stronie wyspy albo drogi po lewej stronie wyspy, wiec w tym miejscu JEST możliwa zmiana kierunku jazdy. A czy te drogi poprowadzą w dwie różne strony, czy się złączą za 10 m - nie ma znaczenia. C9 stoi, więc możesz wybrać jedyny słuszny kierunek jazdy - z prawej strony znaku.
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Postprzez Henq » niedziela 24 września 2017, 20:37

szerszon napisał(a):
Henq napisał(a):przed, ale nie w trakcie :eek2:
Jeśli zbliżasz się do skrzyżowania z zamiarem skrętu w lewo i masz zaprzestać sygnalizacji po zakończeniu manewru to jakim cudem znajdziesz się na pasie zewnętrznym, jeśli pojechałeś zgodnie z przepisami, czyli od osi lub lewej krawędzi ???
jakiś przepis zabrani mi takiej jazdy:
Obrazek
widzę, że słowa "wybór pasa" nadal obce :eek2:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Postprzez szerszon » poniedziałek 25 września 2017, 07:06

Jakiej ? Możesz narysować jeden konkretny tor jazdy ?
Bo tu widzę cuda na patyku.
Czy możesz mi zaproponować sposób sygnalizacji zmiany pasa podczas zmiany kierunku jazdy przy zawracaniu ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Postprzez Henq » poniedziałek 25 września 2017, 15:23

szerszon napisał(a):Jakiej ? Możesz narysować jeden konkretny tor jazdy ?
Bo tu widzę cuda na patyku.
Czy możesz mi zaproponować sposób sygnalizacji zmiany pasa podczas zmiany kierunku jazdy przy zawracaniu ?

ale jaka zmiana pasa ruchu? skręcamy w lewo na SoRO i wybieram pas 1,2 lub 3, jakiś przepis mi tego zabrania? jakieś cuda na kiju? normalny wybór pasa ruchu, dojeżdżam do kolejnego miejsca przecięcia kierunków ruchu i znów mogę wybrać pas 1,2,lub 3 a co ciekawsze wyboru mogę dokonać z pasa 1,2 lub 3 a ty tu widzisz zmianę pasa :wow: gdzie? niewygodne prawda burzy światopogląd jazdy dookoła SoRO pasem tylko wewnętrznym :spoko: :lol:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Postprzez gumik » poniedziałek 25 września 2017, 18:58

szerszon napisał(a):Pokazuje,że po raz kolejny piszesz bzdury. Masz znaki F-10 z kierunkami jazdy przez skrzyżowanie ? Problem ze znajomością ???Może mają pojęcie o kierunkach jazdy przez skrzyżowanie w przeciwieństwie do ciebie i tej zgrai prostowaczy ?
No popatrz. A przecież gdyby namalowali tak jak pokazałem na rysunku, to żadni nawet prostowacze nie mieliby o czym gadac? To dlaczego malują inaczej?
A wjeżdżając lewym pasem gdzieś skręcam w prawo ??? A gdzie ?
Na każdym klasycznym rondzie zmieniasz kierunek jazdy w prawo wyjeżdżając z ronda.
Pokazuje jakie bzdury wypisujesz. Nagle ci F-10 zmienia ten twój kierunek jazdy wskazany na C-12 ??? Przecież to ty zmieniasz kierunek jazdy zjeżdżając ze skrzyżowania.
Są ogólne zasady jazdy po skrzyżowaniu o ruchu okrężnym. Mogą byc one zmienione przez dodanie szczegółowych znaków. Tak samo jak na zwykłym skrzyżowaniu bez znaków kierunkowych jechałbys w lewo wlaczajac lewy kierunkowskaz, ale znaki mogą tą organizację zmienic, tak ze jadac w lewo nie bedziesz musial wlaczac kierunkowrkazu, ponieważ będziesz jechał prosto. Było o tym nawet niedawno w JB.
Co to znaczy "nieco" ??? :lol: To C-12 w końcu przestaje wskazywać ten kierunek jazdy ?
To znaczy, że stosujesz się do znaków ze strzałkami.
Ronda turbinowe znacznie sie różnią od sytuacji,
Pytam się po raz kolejny..inny C-12 ? Jakoś jadę z innej strony wyspy ??
Ty się nie pytaj, tylko zrozum, że ronda turbinowe pokazują odmienny sposób jazdy niż wynikałoby to z Twoich teorii.
Zostały wymyślone po to,
...aby wyeliminować idiotów zawracających pasem zewnętrznym, bo on "prosto jedzie bo widać". Narysowali ci graficznie Art 22, bo taki jak ty i tobie podobni maja problem z czytaniem ze zrozumieniem Art 22.
Widzę, że historia rond turbinowych nie jest Ci znana. Radzę doczytac. Ronda turbinowe wymyslono po to, zeby zwiekszyc przepustowosc ronda klasycznego oraz aby wyeliminowac niektore punkty kolizyjne.
Tu już nie ma "w prawo". Chyba zapomnieli...
Obrazek
Tu też się zapomniało...
Obrazek
Zaden problem. Organizator ruchu tak opracowal to skrzyzowanie. Nie zmienia to faktu, ze inne wersje tez istnieja. Trzeba sie umiec dostosowac do roznych organizacji, a nie tkwic w blednym przekonaniu, ze jest tylko jedna.

Ten drugi przyklad jest nie z Polski, wiec slabo tu pasuje.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Postprzez Henq » poniedziałek 25 września 2017, 19:27

gumik napisał(a):Na każdym klasycznym rondzie zmieniasz kierunek jazdy w prawo wyjeżdżając z ronda.
Bzdura miałeś już udowodnione, że tak nie jest:
Rynek w Nowym Sączu i wyjazd z niego np tutaj lub tutaj ! Mało takich SoRO w Polsce? Dla was prostowaczy SoRO jest tylko jedno słuszne rondo i to z wyspą okrągłą innego nie widzicie :eek2:
Nadal czekam na odpowiedź w sprawie C-12 przypomnieć bo widać niewygodne pytanie dlatego jak zwykle pominięte przez ciebie :eek2: :
Henq napisał(a):cały czas twierdzicie, że wjeżdżając na SoRO C-12 mam się poruszać "prosto dookoła" zgodnie z tym co na znaku C-12 (chociaż znak C-12 nie mówi o prosto), a nie: "dodatkowo zmienioną organizacją ruchu" :wow: to co nagle wasze C-12 prosto nie obowiązuje? :wow:
A może jednak w znaku C-12 nie ma kierunku jazdy "prosto" tylko jest kierunek ruchu dookoła wyspy, placu itp? :hmm: :lol: :lol: to by wiele wyjaśniało w kwestii znaków poziomych na jezdni przed SoRO :spoko:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Postprzez szerszon » poniedziałek 25 września 2017, 21:16

Henq napisał(a):...
Pytałem o zawracanie, a nie o dwa skręty w lewo. Zresztą bardzo oryginalne.
ale jaka zmiana pasa ruchu? skręcamy w lewo na SoRO i wybieram pas 1,2 lub 3, jakiś przepis mi tego zabrania?
pisałeś o zmianie pasa ruchu, że mam z tym problem. Tak więc czekam na wyjaśnienie.
Ok. Przy skręcie w lewo faktycznie tak jest jak napisałeś.
dojeżdżam do kolejnego miejsca przecięcia kierunków ruchu i znów mogę wybrać pas 1,2,lub 3
Po skręcie w lewo wybrałeś prawy. Rozumiem,że z prawego pasa dalej chcesz skręcać w lewo ?
niewygodne prawda burzy światopogląd jazdy dookoła SoRO pasem tylko wewnętrznym
Jestem wręcz pod wrażeniem. Ciekawe co na to powiedziałby kierujący który po pierwszym skręcie w lewo zająłby pas obok i miał zamiar zjechać ze skrzyżowania.


gumik napisał(a):Na każdym klasycznym rondzie zmieniasz kierunek jazdy w prawo wyjeżdżając z ronda.
A wskaż mi ten podział przy C-12 na ronda klasyczne i inne.
Są ogólne zasady jazdy po skrzyżowaniu o ruchu okrężnym.
Tak. Paragraf 36 i Art 22. Znasz inne ?
To znaczy, że stosujesz się do znaków ze strzałkami.
C-12 też ma strzałki. No to dlaczego mam nagle przestać się stosować do strzałek na C-12, które podobno wskazują jazdę prosto ??? Wydusicie w końcu z siebie jak to się dzieje,że nagle przestaje wam być prosto ???
Ty się nie pytaj, tylko zrozum, że ronda turbinowe pokazują odmienny sposób jazdy niż wynikałoby to z Twoich teorii
Jaki odmienny ? Inaczej skręcam w lewo lub zawracam ???
Widzę, że historia rond turbinowych nie jest Ci znana.
To oficjalnie. W praktyce oznaczają "stop prostowaczom"
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Postprzez Henq » wtorek 26 września 2017, 20:54

szerszon napisał(a):
Henq napisał(a):...
Pytałem o zawracanie, a nie o dwa skręty w lewo. Zresztą bardzo oryginalne.
może być ich nawet dwadzieścia a nie dwa, ale to nadal nie zmienia faktu że poruszamy się po obwiedni SoRO i nadal dotyczy nas znak C-12 więc zawracanie w końcu wyjdzie, a ty znów zaczynasz kombinować :eek2:

szerszon napisał(a):
ale jaka zmiana pasa ruchu? skręcamy w lewo na SoRO i wybieram pas 1,2 lub 3, jakiś przepis mi tego zabrania?
pisałeś o zmianie pasa ruchu, że mam z tym problem. Tak więc czekam na wyjaśnienie.
Ale dlaczego kłamiesz? wstaw gdzie pisałem, że masz problem ze zmianą pasa ruchu? To jak już nie znajdziesz to nadal pytanie aktualne: skręcamy w lewo na SoRO i wybieram pas 1,2 lub 3, jakiś przepis mi tego zabrania? jedziemy dalej pasem 1,2,3 dookoła wyspy i znów wybieram pas 1,2,3 nadal jakiś przepis mi tego zabrania? :eek2:

szerszon napisał(a):Ok. Przy skręcie w lewo faktycznie tak jest jak napisałeś.
Nadal jest to objeżdżanie SoRO w kierunku wskazanym znakiem C-12, nadal poruszam się po skrzyżowaniu, nadal możemy zawrócić objeżdżając SoRO i nadal nie widzę przepisu zabraniającego mi objeżdżania wyspy pasem zewnętrznym :spoko:

szerszon napisał(a):
dojeżdżam do kolejnego miejsca przecięcia kierunków ruchu i znów mogę wybrać pas 1,2,lub 3
Po skręcie w lewo wybrałeś prawy. Rozumiem,że z prawego pasa dalej chcesz skręcać w lewo ?
Nadal chce objeżdżać SoRO dookoła wyspy :spoko: :lol: :lol: jakiś przepis mi tego zabrania?

szerszon napisał(a):
niewygodne prawda burzy światopogląd jazdy dookoła SoRO pasem tylko wewnętrznym
Jestem wręcz pod wrażeniem. Ciekawe co na to powiedziałby kierujący który po pierwszym skręcie w lewo zająłby pas obok i miał zamiar zjechać ze skrzyżowania.
No ja też jestem pod wrażeniem, że instruktor takich rzeczy nie wie :eek2: przecież to proste jest: jeżeli zjeżdżając przecina mój pas ruchu ustępuje mi pierwszeństwa, jeżeli ja przecinam jego pas ruchu ustępuje mu pierwszeństwa i co tu takiego skomplikowanego?
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Postprzez szerszon » wtorek 26 września 2017, 21:10

Henq napisał(a):może być ich nawet dwadzieścia a nie dwa, ale to nadal nie zmienia faktu że poruszamy się po obwiedni SoRO i nadal dotyczy nas znak C-12 więc zawracanie w końcu wyjdzie, a ty znów zaczynasz kombinować :eek2:
Zawracamy na skrzyżowaniu. To jest trochę inny manewr niż ileś tam skrętów w lewo.Pytam o zawracanie i nie oczekuję odpowiedzi o skrętach w lewo.
Co ma do tego C-12 ? :eek2:
jedziemy dalej pasem 1,2,3 dookoła wyspy i znów wybieram pas 1,2,3 nadal jakiś przepis mi tego zabrania?
Art 22.
Nadal jest to objeżdżanie SoRO w kierunku wskazanym znakiem C-12, nadal poruszam się po skrzyżowaniu, nadal możemy zawrócić objeżdżając SoRO i nadal nie widzę przepisu zabraniającego mi objeżdżania wyspy pasem zewnętrznym :spoko:
Art 22. Zawracanie to nie suma lewoskrętów. poza tym ten drugi "lewoskręt" z prawego pasa jest wielce oryginalny. Gdyby przyjąć,że jest to suma lewoskrętów to skręcasz w lewo z prawego pasa ??? :wow:
Nadal chce objeżdżać SoRO dookoła wyspy :spoko: :lol: :lol: jakiś przepis mi tego zabrania?
Objeżdżać nie zabrania. Tylko jakim torem.W lewo z prawego pasa ??? :wow:
No ja też jestem pod wrażeniem, że instruktor takich rzeczy nie wie :eek2: przecież to proste jest: jeżeli zjeżdżając przecina mój pas ruchu ustępuje mi pierwszeństwa, jeżeli ja przecinam jego pas ruchu ustępuje mu pierwszeństwa i co tu takiego skomplikowanego?
No skrętu w lewo z prawego pasa to jeszcze nie uczyli. Na twoim rysunku oczywiście,że mu przetniesz pas. Ciekawe ile czasu będziesz tam zimował przepuszczając kolejne pojazdy... ale w lewo z prawego pasa przebija wszystko. Pogratulować. :spoko:
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Ronda

Postprzez Cyryl » wtorek 26 września 2017, 21:23

jeżeli przyjmiemy, że skręt na SoRO w lewo jest zamianą kierunku jazdy w lewo, to pamiętając że: "Kierujący pojazdem jest obowiązany zawczasu i wyraźnie sygnalizować zamiar zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu oraz zaprzestać sygnalizowania niezwłocznie po wykonaniu manewru" powinniśmy zjeżdżać z SoRO z włączonym lewym kierunkowskazem i wyłączyć go dopiero po wykonaniu całego manewru. to chyba byłoby trochę mylące dla innych użytkowników? szczególnie zjeżdżając z lewego pasa.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ronda

Postprzez szerszon » wtorek 26 września 2017, 21:30

powinniśmy zjeżdżać z SoRO z włączonym lewym kierunkowskazem i wyłączyć go dopiero po wykonaniu całego manewru.
Kończę manewr jeszcze przed opuszczeniem skrzyżowania i zjeżdżam na prostych kołach. Tak jak na rysunku Henqa.
Jak skręcasz w lewo na każdym innym skrzyżowaniu też trzymasz lewy kierunkowskaz aż znajdziesz się na drodze poprzecznej ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Postprzez Henq » wtorek 26 września 2017, 21:45

szerszon napisał(a):
Henq napisał(a):może być ich nawet dwadzieścia a nie dwa, ale to nadal nie zmienia faktu że poruszamy się po obwiedni SoRO i nadal dotyczy nas znak C-12 więc zawracanie w końcu wyjdzie, a ty znów zaczynasz kombinować :eek2:
Zawracamy na skrzyżowaniu. To jest trochę inny manewr niż ileś tam skrętów w lewo.Pytam o zawracanie i nie oczekuję odpowiedzi o skrętach w lewo.
Co ma do tego C-12 ? :eek2:
Objazd dookoła wyspy jest zawracaniem i nadal poruszam się w zgodzie z C-12 a ty tu jakieś lewoskręty wprowadzasz to ci napisałem, nadal jadę dookoła wyspy w kierunku wskazanym znakiem C-12 :spoko:

szerszon napisał(a):
jedziemy dalej pasem 1,2,3 dookoła wyspy i znów wybieram pas 1,2,3 nadal jakiś przepis mi tego zabrania?
Art 22.
Nie nadal nic na temat zawracania :spoko:, ani na temat objeżdżania wyspy dookoła, możesz być precyzyjny o który art ci chodzi?
Objeżdżając wyspę dookoła nie ma przepisu zabraniającego robienia tego z pasa prawego, środkowego, czy lewego. no chyba, że przyznajesz, że objeżdżanie SoRO to zmiana kierunku jazdy w lewo tylko, że znak C-12 o tym milczy więc jak? Twierdzisz, że nie ma na znaku C-12 wskazanego kierunku jazdy co jest faktem, twierdzisz, że zawracanie to nie skręt w lewo co również jest faktem, a ty teraz chcesz wmówić, że zawracanie to jednak skręt w lewo i C-12 to kierunek jazdy w lewo :wow: no coś ci nie pykło :hmm: Wskaż gdzie jest w dyspozycji znaku C-12, że to w lewo?

szerszon napisał(a):
Nadal jest to objeżdżanie SoRO w kierunku wskazanym znakiem C-12, nadal poruszam się po skrzyżowaniu, nadal możemy zawrócić objeżdżając SoRO i nadal nie widzę przepisu zabraniającego mi objeżdżania wyspy pasem zewnętrznym :spoko:
Art 22. Zawracanie to nie suma lewoskrętów. poza tym ten drugi "lewoskręt" z prawego pasa jest wielce oryginalny. Gdyby przyjąć,że jest to suma lewoskrętów to skręcasz w lewo z prawego pasa ??? :wow:
Art 22 mówi o lewoskręcie a nie o zawracaniu, więc nadal nie wskazałeś przepisu zabraniającego objeżdżania wyspy dookoła pasem zewnętrznym, więc nadal czekam na takowy :spoko:

szerszon napisał(a):
Nadal chce objeżdżać SoRO dookoła wyspy :spoko: :lol: :lol: jakiś przepis mi tego zabrania?
Objeżdżać nie zabrania. Tylko jakim torem.W lewo z prawego pasa ??? :wow:
Ale jakie w lewo? C-12 to kierunek jazdy w lewo? Wskaż prosze gdzie to jest napisane?

szerszon napisał(a):
No ja też jestem pod wrażeniem, że instruktor takich rzeczy nie wie :eek2: przecież to proste jest: jeżeli zjeżdżając przecina mój pas ruchu ustępuje mi pierwszeństwa, jeżeli ja przecinam jego pas ruchu ustępuje mu pierwszeństwa i co tu takiego skomplikowanego?
No skrętu w lewo z prawego pasa to jeszcze nie uczyli.
Zawracania widzę też nie :eek2:

szerszon napisał(a): Na twoim rysunku oczywiście,że mu przetniesz pas. Ciekawe ile czasu będziesz tam zimował przepuszczając kolejne pojazdy... ale w lewo z prawego pasa przebija wszystko. Pogratulować. :spoko:
Czyli nadal nie wskażesz przepisu zabraniającego objeżdżanie wyspy dookoła z pasa prawego bo będziesz to traktował jako lewoskręty :spoko: no bardzo oryginalna manipulacja z twojej strony, ale czego się spodziewać...
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 125 gości