Uzasadnienie wyroku!!!

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Uzasadnienie wyroku!!!

Postprzez Hose » niedziela 20 kwietnia 2003, 12:04

Jest taka sprawa, miałem proces sadowy o spowodowaie wypadku,nie bede opisywał co i jak bonie o to mi chodzi, natomiast co mnie zszokowało, że sędzia w uzasadnieieu wyroku stwierdził ze jadąc na wprost i mając po prawej podpożądkowaną, nie mam potrzeby ani obowiązku obserwowania pojazdów wyjezdzających z prawej,gdyż nawet jeśli on wyjedzie i ja w niego przyładuje to i tak ewidentnie jest jego wina,wiec powinienem zająć sie np. pieszymi...czy to nie jest absurd??Czy tylko mnie sie tak wydaje?...a co z moim bezpieczenstwemk i zdrowiem...zaznaczam to stwierdził SĘDZIA zajmujący sie sprawami ruchu drogowego!!!!
Prosze o komentaż....
Hose
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 20 kwietnia 2003, 11:56

Postprzez miros » niedziela 20 kwietnia 2003, 20:02

wiesz napewno bedzie to wina wyjezdzajacego z prawej, ale nigdy nie zaszkodzi spojzec czy jakis wariat nie nadjezdza z podporzadkowanej.
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Mmeva » poniedziałek 21 kwietnia 2003, 18:48

oczywiście, że bedzie to wina wyjeżdżającego, ale w miarę mozliwości powinno się zerknąć na droge podporządkowaną, czy aby ktoś sie nie zagapił - ale oczywiście trzeba też uważać, aby samemu miedzy czasie sie nie zagapić i nie spowodowac zagrożenia ... ;)

a co do sędziego, to jego myslenie wygląda mniej więcej tak ( choć o sprawie niewiele wiemy, bo niewiele napisaleś) : " przejeżdżając przez strzezony przejazd kolejowy nie trzeba zerknąć, czy aby nie nadjeżdża pociąg - jakby co to będzie wina dróżnika " ... ;)
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22

Postprzez Kordula » poniedziałek 21 kwietnia 2003, 19:38

Powinno się uważać, nigdy nie wiadomo, kto wyjedzie z tamtej strony. Niby jego wina, ale co z tego, skoro mozna uniknąć takiego głupiego wypadku.
teraz już nic tylko sie uczyć ;)
Kordula
 
Posty: 778
Dołączył(a): niedziela 25 sierpnia 2002, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Sławek_18 » poniedziałek 21 kwietnia 2003, 21:23

a który wypadek jest fajny ??
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kordula » poniedziałek 21 kwietnia 2003, 21:50

Wiadomo, że żaden. Mówię o wypadku z głupiego powodu, bo szkoda mieć rozbity samochód, albo coś jeszcze gorszego tylko z powodu, że się nie spojrzało w prawo.
teraz już nic tylko sie uczyć ;)
Kordula
 
Posty: 778
Dołączył(a): niedziela 25 sierpnia 2002, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Kasia » wtorek 22 kwietnia 2003, 13:35

Trudno komentować taki wyrok nie znając dokładnie sprawy. Jako komentarz proponuję więc tylko parę haseł:
- zachowanie szczegołnej ostrożności przy dojeżdżaiu do skrzyżowań,
- zasada ograniczonego zaufania
- logika.....?!?!
- na koniec - orzecznictwo sądu najwyższego w tego typu sprawach.

A co do powyższego to przykład:
Dojeżdżam do skrzyżowania, mam zielone światło ale widzę że drogą poprzeczną pędzi autobus.... i przepraszam ale co? mam wjechać bo mam zielone?..... Zresztą jest to przykład autentyczny sprzed paru miesięcy, zarzyło mi się coś takiego.... ale nie pojechałam, przepuściłam autobus (chociaż autko mam duże i może wiele by mi nie zrobił)
Kasia
 
Posty: 217
Dołączył(a): niedziela 07 lipca 2002, 16:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Kordula » wtorek 22 kwietnia 2003, 14:48

Zawsze powinno się uważać, tak samo na przejściach, co z tego, że masz zielone, skoro idą ludzie? To samo jest tutaj, co z tego, że jesteś na drodze z pierwszeństwem, jeżeli komuś się tak bardzo spieszy.
teraz już nic tylko sie uczyć ;)
Kordula
 
Posty: 778
Dołączył(a): niedziela 25 sierpnia 2002, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Zapytaj sędziego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Postprzez złośliwy » czwartek 01 maja 2003, 20:18

Zapytaj się przy okazji odwołania sedziego po co są w takim razie przepisy Ustawa prawo o ruchu drogowym art 2 punkt 22, znaki drogowe A-6a,b,c,d,e art 3, art 25 punkt 4
złośliwy
 
Posty: 105
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 21:41

Postprzez scorpio44 » niedziela 27 lipca 2003, 22:25

Takie uzadnienie, jak tego sędziego, może mieć miejsce tylko w naszym ukochanym kraju. :D :D
Aha! I zgadzam się z Mmevą. :P
scorpio44@o2.pl
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Obowiązek patrzenia

Postprzez złośliwy » niedziela 09 listopada 2003, 02:56

Zamiast komentarza kilka przepisów. zabrania się
wjeżdżania na skrzyżowanie, jeżeli na skrzyżowaniu lub za nim nie ma miejsca do kontynuowania jazdy.22) "szczególna ostrożność" - ostrożność polegającą na zwiększeniu uwagi i dostosowaniu zachowania uczestnika ruchu do warunków i sytuacji zmieniających się na drodze, w stopniu umożliwiającym odpowiednio szybkie reagowanie, Kierujący pojazdem, zbliżając się do skrzyżowania, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność 2. Kierujący pojazdem uprzywilejowanym może, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności, nie stosować się do przepisów o ruchu pojazdów
Bez komentarza Osobiście ciekawy jestem czy Pan Sędzia ma samochód
złośliwy
 
Posty: 105
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 21:41


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 79 gości