Czy samochów jadący autostracą30 km/h łamie przepisy?

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Czy samochów jadący autostracą30 km/h łamie przepisy?

Postprzez oskbelfer » poniedziałek 03 lutego 2014, 21:00

lith napisał(a):Jak będę jechał do POP to poboczem na awaryjnych


Do czego służą swiatła awaryjne ?

Do czego przeznaczone jest pobcze ?

Dodakowo może jeszcze wystawisz 2 metrowy maszt z biała flagą ? :)
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Czy samochów jadący autostracą30 km/h łamie przepisy?

Postprzez szerszon » poniedziałek 03 lutego 2014, 21:35

Pół biedy, jak takie stanowisko pada po stronie amatora, ale jak słyszę podobne wypowiedzi z ust osób zawodowo zajmujących się szkoleniem kursantów...

Dla mnie jazda na drodze typu A z prędkością 30km/h w dobrych warunkach to typowe proszenie sie o guza. Oczywiście, gdy bez problemu może jechać szybciej...w przypadku awarii sorki..po cos pas awaryjny jest
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Czy samochów jadący autostracą30 km/h łamie przepisy?

Postprzez oskbelfer » poniedziałek 03 lutego 2014, 22:04

A co to -- awaria ?
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Czy samochów jadący autostracą30 km/h łamie przepisy?

Postprzez LeszkoII » poniedziałek 03 lutego 2014, 22:05

szerszon napisał(a):w przypadku awarii sorki..po cos pas awaryjny jest
Pobocze do postoju awaryjnego/pokolizyjnego.
"Specjalista to ktoś, kto wie wszystko o czymś i nie wie nic o czymkolwiek innym. W miarę postępów specjalizacji, to w końcu specjalista będzie to ktoś taki, kto wie wszystko o niczym i nie wie niczego o wszystkim" - śp. Józef Kossecki
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Czy samochów jadący autostracą30 km/h łamie przepisy?

Postprzez szerszon » poniedziałek 03 lutego 2014, 23:06

oskbelfer napisał(a):A co to -- awaria ?
Szeroka pojeta usterka pojazdu, która nie pozwala jechać jak biały człowiek. :D
czy mógłbyś mnie nie dyskryminować w "stopce" ? :wink:
__Nie karmię forumowego trolla___
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Czy samochów jadący autostracą30 km/h łamie przepisy?

Postprzez szymon1977 » poniedziałek 03 lutego 2014, 23:46

LeszkoII napisał(a):...nie zmieniaj tematu. Rozmawiamy o poruszaniu się z prędkością 30 km/h...
Więc dobrze, wróćmy do tematu. Ktoś jadący z prędkość zgodną z dopuszczalną ma być zobowiązany do szybszej jazdy tylko dlatego, że Ty jesteś gapa i możesz mu w d... wjechać? To raczej Ty jesteś zobowiązany zwolnić, jak jazda z prędkością równą dopuszczalnej Cie przerasta. Leszko, nikt Ci nie każe jechać na autostradzie 130 km/h. Jak nie czujesz się na siłach możesz zwolnić nawet do 30 km/h. No im mamy problem: na siłach się czujesz, choć sobie z tym nie radzisz.
"Proszę podchodzić do wypowiedzi usera szymon1977 z dużą dozą wątpliwości i nieufności." - user Szerszon.
Avatar użytkownika
szymon1977
 
Posty: 6572
Dołączył(a): sobota 18 czerwca 2011, 22:06

Re: Czy samochów jadący autostracą30 km/h łamie przepisy?

Postprzez dylek » poniedziałek 03 lutego 2014, 23:49

oskbelfer, szymon itp...
FILMIK do dyskusji
Wytłumaczcie kierowcy TIRA, że Audi nie łamie żadnych przepisów :D ...że mu tak wolno i już. (szczególnie gdzieś koło 2 min filmu) :spoko:
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy samochów jadący autostracą30 km/h łamie przepisy?

Postprzez szerszon » poniedziałek 03 lutego 2014, 23:52

Tutaj szymonie z Tobą sie nie zgodzę. Po coś te autostrady są budowane..na pewno nie do jazdy jak na pikniku. Jak ktoś sie boi pojechać w miarę normalnie to powinien przemyśleć fakt wjazdu na drogę, gdzie 99,9% pojazdów porusza sie z prędkościami szybszymi, również dozwolonymi.
Po to na autostradach nie wolno wykonywac róznych dziwnych manewrów.
jak miparu takich przepisowych wjedzie na autostradę to po co te autostrady..niech zostana te polne drogi..w takim samym tempie będziemy sie przemieszczać, a o ile taniej wyjdzie ..
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Czy samochów jadący autostracą30 km/h łamie przepisy?

Postprzez szymon1977 » poniedziałek 03 lutego 2014, 23:55

dylek napisał(a):Wytłumaczcie kierowcy TIRA, że Audi nie łamie żadnych przepisów :D
O takich zachowaniach jeszcze nic w tym wątku nie było.
"Proszę podchodzić do wypowiedzi usera szymon1977 z dużą dozą wątpliwości i nieufności." - user Szerszon.
Avatar użytkownika
szymon1977
 
Posty: 6572
Dołączył(a): sobota 18 czerwca 2011, 22:06

Re: Czy samochów jadący autostracą30 km/h łamie przepisy?

Postprzez szymon1977 » wtorek 04 lutego 2014, 00:13

szerszon napisał(a):Jak ktoś sie boi pojechać w miarę normalnie to powinien przemyśleć fakt wjazdu na drogę gdzie 99,9% pojazdów porusza sie z prędkościami szybszymi, również dozwolonymi.
Zaraz, zaraz. A czy coś zabrania wjechania na autostradę Tarpanem 239D o prędkości maksymalnej około 80 km/h, który z pełnym ładunkiem i przyczepą pewnie ledwie 40 km/h pod górkę wyciągnie bez nadwyrężania silnika? Nic. A starem 66, który ma jeszcze gorsze parametry? Także nie. Albo chociazby Trabantem, który wprawdzie wyciąga 100 km/h ale powyżej 60 km/h traci się kontakt z drogą? Także nie. Więc chyba nie jest normalne zaskoczenie jadącym zdecydowanie wolniej pojazdem.

A zresztą nie Twoja sprawa (pomijam oczywiście chwile kiedy siedzisz na prawym fotelu będąc w pracy), czy ktoś się boi czy nie, jakim jedzie pojazdem i co dla niego jest w miarę normalne i dlaczego właściwie jedzie na autostradzie tak wolno. Jedzie 30 km/h widać ma ku temu jakieś przesłanki. Przepisy mu tego nie zabraniają. Nienormalne jest zakładanie, że nikt nie jedzie autostradą 30 km/h i jazda na oślep, a na koniec wciskanie mu winy za zarobienie mu z d... garażu.

A czy np. oślepiony przez słońce mogę znacząco zwolnić czy mam dalej pędzić na oślep bo mogę mieć za sobą Leszka, który będzie pędził pomimo, że nic nie widzi i może zostać zaskoczony? Albo gdy wiatr mocno wieje i po prostu mam stracha, że nie nie opanuję maszyny i wyjadę bez kontroli ze swojego pasa?

PS. Tarpan 239 moc maksymalna 42 KM, masa dopuszczalna 2550 kg (oczywiście bez przyczepy).
Ostatnio zmieniony wtorek 04 lutego 2014, 00:25 przez szymon1977, łącznie zmieniany 1 raz
"Proszę podchodzić do wypowiedzi usera szymon1977 z dużą dozą wątpliwości i nieufności." - user Szerszon.
Avatar użytkownika
szymon1977
 
Posty: 6572
Dołączył(a): sobota 18 czerwca 2011, 22:06

Re: Czy samochów jadący autostracą30 km/h łamie przepisy?

Postprzez szerszon » wtorek 04 lutego 2014, 00:23

szymonie, nie piszemy tutaj o przeprowadzce muzeum... :wink:

A zresztą nie Twoja sprawa

jak najbardziej moja..taka osoba oprócz tak niemrawej jazdy moze dawać przesłanki do innych ryzykownych zachowań.
Jego wolność kończy sie tam, gdzie zaczyna moja i w druga stronę.

, jakim jedzie pojazdem i co dla niego jest w miarę normalne i dlaczego właściwie jedzie na autostradzie tak wolno.

Złomem na łysych oponach, a amortyzatory to wspomnienie ? Nie żartuj..
Dla niego normalne..a co to znaczy ,ze dla niego, jak 99.9 % pojazdów tez jedzie normalnie, bo zgodnie z przepisami..może jeszcze rowery powpuszczamy na autostrady..te 3 dychy pojadą..

Jedzie 30 km/h widać ma ku temu jakieś przesłanki. Przepisy mu tego nie zabraniają.

Ja i cała rzesza kierowców też mam przesłanki i guzik mnie obchodzą przesłanki tej osoby..czy ma zawód miłosny, czy się zastanawia nad numerami lotto.
Art 19 jest dla ozdoby... tak wiem, to argument rowerzystów, aby wlec sie z siatami na kierownicy roweru środkiem pasa przez pół miasta.

Nienormalne jest zakładanie, że nikt nie jedzie autostradą 30 km/h i jazda na oślep, a na koniec wciskanie mu winy za zarobienie mu z d... garażu.

Raczej nienormalna jest jazda 30km/h na drodze, gdzie w porywach mozna jechać 150km/h ( te +10) i która słuzy do szybkiego przemieszczania się i taki był cel budowy takich dróg.
Ps. Dalej jeździsz cieniakiem ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Czy samochów jadący autostracą30 km/h łamie przepisy?

Postprzez szymon1977 » wtorek 04 lutego 2014, 00:37

szerszon napisał(a):Raczej nienormalna jest jazda 30km/h na drodze, gdzie w porywach można jechać 150km/h
Jeżeli nie ma ku temu żadnych przesłanek to raczej tak, ale to nie oznacza, że jest zabroniona. Bo nie jest. Zdecydowanie za to nienormalne jest wymaganie od innych żeby przyspieszali bo Leszko jest gapa. Jak Leszko jest gapa to powinien zwolnić i tyle. Może nie od razu do 30 km/h, być może jadąc 100 km/h już sobie poradzi z jadącym 30 km/h.
-----
szerszon napisał(a):Ps. Dalej jeździsz cieniakiem ?
Aktualnie jeżdżę niczym. A dawno temu i z trabantem miałem do czynienia z bagażnikiem pełnym części zapasowych za 50 pln kupionym (a może to było jeszcze stare 500.000 zł?). Przechodził badanie techniczne bez problemu i na podkrakowskiej A4 w obłokach dymu mknął z radością 60 km/h. Piękne to były czasy.
"Proszę podchodzić do wypowiedzi usera szymon1977 z dużą dozą wątpliwości i nieufności." - user Szerszon.
Avatar użytkownika
szymon1977
 
Posty: 6572
Dołączył(a): sobota 18 czerwca 2011, 22:06

Re: Czy samochów jadący autostracą30 km/h łamie przepisy?

Postprzez dylek » wtorek 04 lutego 2014, 01:08

http://mojeauto.tv/Wydarzenia/Autostrada_A1_bezpieczna_jazda_po_autostradzie,v,118900.html
Filmik instruktażowy zrealizowany na zlecenie firmy zarządzającej autostradą . Ciekawy dla tego temaciku tekst jest około 8 min 20 sec. Można przyjąć to do wiadomości lub trollować dalej.
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy samochów jadący autostracą30 km/h łamie przepisy?

Postprzez szymon1977 » wtorek 04 lutego 2014, 01:18

Dobre. Czyli mam uwierzyć pismakowi, że jest zakaz jazdy z prędkością 30 km/h na autostradzie choć takiego zakazu w PoRD nie ma? Dobre ale dla kogoś, kto PoRD nie zna. A mi nikt nie nakaże Tarpanem 239D męczyć pod górę silnika, bo minimalnej prędkości na autostradzie w przepisach określonej nie ma. Po płaskim 60 km/h z górki nawet 80 km/h może, ale pod górkę może i do 30 km/h spadnie. I co? Żadnej sytuacji awaryjnej nie ma. Po prostu szybciej nie mogę bo mi silnik padnie.

Zgodzę się z jednym, jazda autostradą z prędkością 30 km/h jest szalenie niebezpieczna. Ale tylko jak pojawią się pędzący na oślep jak Leszko. I to ich gapiostwo jest przyczyna niebezpieczeństwa a nie niska prędkość. Ba na to także jest artykuł. A trudno mówić o utrudnianiu komuś ruchu, który pędzi na oślep choć nie wie co się przed nim dzieje. Raczej o wyeliminowaniu tego kogoś z ruchu powinniśmy porozmawiać.
"Proszę podchodzić do wypowiedzi usera szymon1977 z dużą dozą wątpliwości i nieufności." - user Szerszon.
Avatar użytkownika
szymon1977
 
Posty: 6572
Dołączył(a): sobota 18 czerwca 2011, 22:06

Re: Czy samochów jadący autostracą30 km/h łamie przepisy?

Postprzez LeszkoII » wtorek 04 lutego 2014, 08:21

szymon1977 napisał(a):Więc dobrze, wróćmy do tematu. Ktoś jadący z prędkość zgodną z dopuszczalną ma być zobowiązany do szybszej jazdy tylko dlatego, że Ty jesteś gapa i możesz mu w d... wjechać?
Właśnie taki krótkowzroczny sposób myślenia, który prezentujesz, powoduje że nie dostrzegasz konsekwencji jazdy z prędkościami zbliżonymi do pojazdów wolnobieżnych. Nie martw się tylko o pojazd za Tobą, lecz o dziesiątki pojazdów za Tobą na tym samym pasie ruchu, których zmuszasz swoim zachowaniem do poruszania się z Twoją prędkością i narażasz je na trudności związane ze zmianą pasa ruchu.
Nie rozumiesz podstaw przepisów drogowych, to jest Art. 3. przede wszystkim, a przepis Art. 19.2.1) dla Ciebie po prostu nie istnieje. Moim zdaniem brniesz w tym topiku do propagowania niebezpiecznej a więc niezgodnej z przepisami jazdy.
dylek napisał(a):Wytłumaczcie kierowcy TIRA, że Audi nie łamie żadnych przepisów ...że mu tak wolno i już. (szczególnie gdzieś koło 2 min filmu)
Audi nie jechało na pewno z prędkością bliską 30 m/h.
szymon1977 napisał(a):A czy np. oślepiony przez słońce mogę znacząco zwolnić czy mam dalej pędzić na oślep bo mogę mieć za sobą Leszka, który będzie pędził pomimo, że nic nie widzi i może zostać zaskoczony? Albo gdy wiatr mocno wieje i po prostu mam stracha, że nie nie opanuję maszyny i wyjadę bez kontroli ze swojego pasa?
Znów zmieniasz temat. Wynajdujesz co chwilę jakieś nowe wymówki bez sensu. Pomyśl chwilę, czy słońce razi tylko jedną osobę? Czy wiatr wieje tylko na jeden pojazd?
Na pytanie nie odpowiedziałeś, bo się boisz, że Ci udowodnię, że piszesz pierdoły :) Nie bój się.
A pytanie brzmiało:Jaką odległość od poprzedzającego pojazdu Szymon uzna za bezpieczną, jeśli porusza się on z prędkością 130 km/h na autostradzie w warunkach dobrej widoczności, nawierzchni suchej i założenia że Szymon nie będzie gwałtownie hamował (bo przecież za nim jadą inne pojazdy podobną prędkością)? Dodam, że proponuje się metodę "dwóch sekund"...ale może Ty stosujesz metodę "4 sekund".
dylek napisał(a):http://mojeauto.tv/Wydarzenia/Autostrada_A1_bezpieczna_jazda_po_autostradzie,v,118900.html
Filmik instruktażowy zrealizowany na zlecenie firmy zarządzającej autostradą . Ciekawy dla tego temaciku tekst jest około 8 min 20 sec. Można przyjąć to do wiadomości lub trollować dalej.
W szczególności fragment 08:20.
W materiale powiedziano, że można jechać pasem awaryjnym do najbliższego zjazdu, gdy pojazd porusza się 20 km/h, co nie jest do końca prawdą, zależy od sposobu interpretacji prawa.
"Specjalista to ktoś, kto wie wszystko o czymś i nie wie nic o czymkolwiek innym. W miarę postępów specjalizacji, to w końcu specjalista będzie to ktoś taki, kto wie wszystko o niczym i nie wie niczego o wszystkim" - śp. Józef Kossecki
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 34 gości