Wypadek Otyli Jędrzejczak

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Wypadek Otyli Jędrzejczak

Postprzez Piotr_Sz » niedziela 02 października 2005, 15:45

Prawojazdy:
zdane: 9.06.2003
data wyrobienia: 23.06.2003
data odebrania: 1.07.2003
Piotr_Sz
 
Posty: 11
Dołączył(a): wtorek 07 września 2004, 22:19

Postprzez ella » niedziela 02 października 2005, 15:59

No i piękny komentarz
Tragiczny wypadek Otylii jest kolejnym przykładem, że mogą one stanowić śmiertelne niebezpieczeństwo.

Smiertelne niebezpieczeństwo to stanowiła nadmierna prędkość i pomysł wyprzedzania sznureczka samochodów a nie to drzewo.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mirinda » niedziela 02 października 2005, 16:19

ella napisał(a):No i piękny komentarz
Tragiczny wypadek Otylii jest kolejnym przykładem, że mogą one stanowić śmiertelne niebezpieczeństwo.

Smiertelne niebezpieczeństwo to stanowiła nadmierna prędkość i pomysł wyprzedzania sznureczka samochodów a nie to drzewo.

ZGADZAM się co do przyczyny tego wypadku ,ale parę drzew rosnących przy naszych drogach można by było usunąć.
Avatar użytkownika
mirinda
 
Posty: 56
Dołączył(a): sobota 06 listopada 2004, 22:26

Postprzez miros » niedziela 02 października 2005, 16:22

buahahahha, drzewa moga stanowic smiertelne niebezpieczenstwo... lol
jak jechala 150 albo 180, no to rzeczywiscie wystarczy pogratulowac i zwalic cala wine na drzewa. moze gdyby drzewa nie bylo to wszystko by sie skonczylo lepiej, ale zacznijmy najpierw od siebie. jak sie jezdzi tak szybko jak ona to trzeba sie liczyc z tym, ze mozna latwo zginac.
na nowym forum od 05 Lip 2002, na starym od 2001
kat B: wydane 15.04.02
zdane za pierwszym.

Obrazek
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez AgaM. » niedziela 02 października 2005, 17:07

mirinda napisał(a): (...) ,ale parę drzew rosnących przy naszych drogach można by było usunąć.


Z pewnością są miejsca, w których drzewa zasłaniają widoczność kierowcy-np. w okolicach skrzyżowań, niebezpiecznych zakrętów,..., gdzie ich wycięcie poprawiłoby bezpieczeństwo jazdy. W takim przypadku również zgodziłabym się na ich wycięcie.

Jednak w tym przypadku było INACZEJ - tylko brawura i brak wyobraźni doprowadziły do TRAGEDII.
Ciężkie i smutne doświadczenie dla sprawczyni... :(
co Nas spotka za zakrętem....????
Avatar użytkownika
AgaM.
 
Posty: 60
Dołączył(a): wtorek 22 czerwca 2004, 15:00
Lokalizacja: Andrychów

Postprzez jimorrison » niedziela 02 października 2005, 17:23

z calym szacunkiem do tego jaka jest sportswoman, ale prawo jazdy powinni jej dorzywotnio zabrac! tylko i wylaczeni jest ona winna! Woda sodowa uderzyla do glowy? czy po prostu brawura i przecenienie swoich umiejetnosci? szkoda ze dopiero po fakcjie uswiadomila sobie zagrozenie. nie rozumiem ludzi, ktorzy jej bronia w komentarzach na onecie czy wp.
pozdr.
jimorrison

prawo jazdy kat.B, 1 podejście
teoretyczny 1.07.2005=>zdany, praktyczny 21.07.2005=>zdany, odebrane 4.08.2005

Był: FSO Caro 2.0 DOHC, FSO Atu 1.6 OHV, FSO Caro 1.4 DOHC
Jest: FSO Caro 1.6 DOHC
Avatar użytkownika
jimorrison
 
Posty: 983
Dołączył(a): wtorek 03 maja 2005, 17:17
Lokalizacja: prohibicja

Postprzez scorpio44 » niedziela 02 października 2005, 17:46

ella napisał(a):No i piękny komentarz
Tragiczny wypadek Otylii jest kolejnym przykładem, że mogą one stanowić śmiertelne niebezpieczeństwo.

Smiertelne niebezpieczeństwo to stanowiła nadmierna prędkość i pomysł wyprzedzania sznureczka samochodów a nie to drzewo.

Powiem mocniej - dla mnie to po prostu żałosne, żeby pod opisem wypadku umieścić myśl, której fragment Ella zacytowała.
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Cubaza » niedziela 02 października 2005, 19:41

No wkońcu ktoś powiedział prawdę taka jaka jest... Wszyscy mówią, że to przez drzewa a nie przez to, że zachciało się pokazać jaką to furę ma i wyprzedzać tyle ile się da.... No ale cóż zrobić ludzi się nie zmieni. Życzę jej żeby wróciła do zdrowia i wygrywała dalej ale takie coś i tak nie wróci życia jej bratu... Jego nikt nie żałuje a przynajmniej nie dają jej tego odczuć każdy się przejmuje Otylią bo ona jest sławna.... Czarny rok w wypadkach :( Przez wakacje i ten miesiąc ....
Cubaza
 
Posty: 237
Dołączył(a): czwartek 15 lipca 2004, 13:35
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez miros » niedziela 02 października 2005, 19:50

bo to naturalne, ze nikt w mediach nie powie, ze tylko ona jest winna. wszyscy beda zwalac wine na jakies drzewa. jestem pewien, ze gdyby zginal zwykly czlowiek, to w lokalnych gazetach pojawilyby sie informacje o tym, ze jechal za szybko i to go zgubilo. na drugim miejscu bylaby sprawa drzew. no ale jako, ze w wypadku uczestniczyla otylia to trzeba sie ladnie usmiechnac, pochwalic ja za probe unikniecia czolowego zderzenia, a wine zwalic na drzewo. bo to jest gwiazda, a nie pospolity zjadacz chleba.
na nowym forum od 05 Lip 2002, na starym od 2001
kat B: wydane 15.04.02
zdane za pierwszym.

Obrazek
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez ella » niedziela 02 października 2005, 19:55

Drzewa, drzewami, predkość, predkością ale kto wyprzeda pod górkę. Pokazywali wizję lokalną. Stąd stwierdzenie, że ten drugi samochód pokazał się nagle. A prawko miała od roku. Brak doświadczenia.
Drzewo samo nie wyszlo na jezdnię ani nie stało blisko niej. Stało sobie spokojnie za poboczem.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez cappricio » niedziela 02 października 2005, 20:01


Idiotka za kierownicą
Miś /dzisiaj 11:55/ Wielkie auto i całe szczęście, że nie zginęło jeszcze kilka osób. Odebrać prawko i posadzić najpierw na kilka lat, a później na rowerek. Na rowerku najlepiej widać co robią kierowcy idioci.



Ile dostanie w zawiasach???
ślązak /dzisiaj 11:54/ Czy moze mi ktos powiedziec jaki wyrok dostanie nasz plywaczka za spowodowanie wypadku i smierc czlowieka?


konkretne komentarze.
ale jej nikt nie wsadzi do wiezienia... nikt nawet o tym nie pomysli :/
Avatar użytkownika
cappricio
 
Posty: 788
Dołączył(a): sobota 20 sierpnia 2005, 16:27
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Sławek_18 » niedziela 02 października 2005, 20:10

Ja to mysle tak.
Ona musiala ich z rozpedu brac . I podczas wyprzedzania miec moze nawet wiecej niz 180 (przeciez ona przejechala po rowie troche, i musiala cos wytracic predkosci) Ja to widze tak:
Jechala pelna para, bo coto ona nie jest ma "Gratisowego" furaka (jakiegos krajslera,) pedzi, pedzi nagle widzi sznurek samochodow (3 osobowe 1 tir) patrzy na licznik widzi ze nie wyhamuje i zaczyna wyprzedzac z "rozpedu" nie upewniajac sie czy mozna. No i stalo sie jak sie stalo. Glupota, brawura, brak umiejetnosci oceny sytuacji na drodze, oraz zawierzenie elektronice (bo pewnie wypchany byl po "brzegi" wszystkimi esp itp.) Zabrac dozywotnie prawo jazdy niech ja waza. TAKI BRAK wyobrazni naprawde dyskwalfikuje kierowce.
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez wiruswww » niedziela 02 października 2005, 21:50

a czemu iby mialaby byc winne drzewa. Nasza pływaczka za szybko jechała i wypadek jest tylko i wyłacznie z jej winy. zdecydowanie za szybko jechała, taka jest prawda. A jesli chodzi o kare za to to nie sądze aby nawet jakis mandat dostała, wszyscy się postarją aby z tego ją wykręcić.
Czasami mam dość tej całej techniki. Przez tą całą technologie ludzie oduczyli się rozmawiać twarzą w twarz :( I to jest naprawde smutne.
Avatar użytkownika
wiruswww
 
Posty: 553
Dołączył(a): niedziela 29 sierpnia 2004, 13:35
Lokalizacja: Podlasie

Postprzez Myslovitz » niedziela 02 października 2005, 22:46

Też tak myślę :?
Poza tym denerwuje mnie, gdy w różnych stacjach czy to TV czy radiowych, tylko Otylia to...Otylia tamto ... i tak jakby na marginesie wspominają jednym krótkim zdaniem o jej Ś.P bracie ["]. Ona prowadziła, ona zabiła, to straszna tragedia, jestem w szoku: jak można być tak nieodpowiedzialnym kierowcą??? JAK? Jak można być tak pozbawionym wyobraźni???
Ludzie, powiedzcie JAK :?:
Bardzo współczuję i jej i jej rodzicom, ale niestety to ona jest winna i będzie musiała z tym żyć....
6.03.2006 - zdane
21.03.2006 - odebrane
Avatar użytkownika
Myslovitz
 
Posty: 502
Dołączył(a): sobota 24 września 2005, 20:41
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez scorpio44 » poniedziałek 03 października 2005, 10:25

miros napisał(a):bo to naturalne, ze nikt w mediach nie powie, ze tylko ona jest winna. wszyscy beda zwalac wine na jakies drzewa. jestem pewien, ze gdyby zginal zwykly czlowiek, to w lokalnych gazetach pojawilyby sie informacje o tym, ze jechal za szybko i to go zgubilo. na drugim miejscu bylaby sprawa drzew. no ale jako, ze w wypadku uczestniczyla otylia to trzeba sie ladnie usmiechnac, pochwalic ja za probe unikniecia czolowego zderzenia, a wine zwalic na drzewo. bo to jest gwiazda, a nie pospolity zjadacz chleba.

Nie jestem wcale przekonany co do tego, że gdyby zginął kto inny, to nie zwalaliby winy na drzewa. W Polsce panuje taka moda, że zwala się winę na co innego niż na głupotę i brak wyobraźni kierowcy.

Ale jeżeli o to, że to gwiazda, a nie pospolity zjadacz chleba, to jestem pewien, że ona jadąc 180 km/h tak właśnie sobie myślała - Co z tego, że mnie policja zatrzyma? Przecież Otylia jestem. Więc i tak mi nic nie zrobią.
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Następna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 80 gości