Wypadek Otyli Jędrzejczak

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Postprzez Vella » niedziela 22 stycznia 2006, 00:47

cappricio napisał(a):ale czy ona odczuwa to co zrobiła jakos intensywniej ze wzgledu ze jest gwiazdą?
raczej nie...
tak samo cierpią ludzie-nie-gwiazdy, które straciły kogos w wypadku, będąc kierowcą...
obciązenie psychiczne zawsze jest... nawet jesli to nie jest bliska osoba...

być może

chyba takiej "nie gwieździe" byłoby trochę łatwiej.
Nie ma takiego rozgłosu, mniejsze szanse, ze wyjdzie na spacer i ktoś palcami zacznie wytykać "ooo, to ta co brata zabiła"
ból po stracie bliskiego jest taki sam, poczucie winy też (oczywiście i jedno i drugie zależy głownie od indywidualnej wrażliwości)
ale publiczne napiętnowanie i w ogóle wszystkie takie debaty na pewno nie zmiejszają jej cierpienia.
chociaż... i to jest częścią "kary".





--------
Ja życzę Otylii jak najlepiej. Życzę by po wyjściu z więzienia wróciła do sportu i odnosiła dalsze sukcesy.
Coś być musi... coś być musi, do cholery, za zakrętem...
Avatar użytkownika
Vella
 
Posty: 585
Dołączył(a): środa 30 listopada 2005, 22:07
Lokalizacja: Warszawa - Lublin

Postprzez cappricio » niedziela 22 stycznia 2006, 00:52

Vella napisał(a):Ja życzę Otylii jak najlepiej. Życzę by po wyjściu z więzienia wróciła do sportu i odnosiła dalsze sukcesy.


ja tez :) ale zeby została ukarana. wiezienia na pewno nie dostanie, nie ma co sie czarowac. ale chociaz jakas duza kara grzywny na rzecz jakiegos domu dziecka, fundacji dzialającej dla poszkodowanych w wypadku, itp.
kara musi byc. a nie tylko w zawiasach...
Avatar użytkownika
cappricio
 
Posty: 788
Dołączył(a): sobota 20 sierpnia 2005, 16:27
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Cubaza » niedziela 22 stycznia 2006, 10:21

Ja powiem tak, Oylii życzę jak najlepiej, ale życzę teżjednego, że karę musi dostać.... A co do tego czy ludzie będą pamiętać, że zabiła brata??? Nie sądzę, jak ją ludzie na ulicy zobaczą to raczej powiedzą, że to ta mistrzyni. Jednak coś czuję, że jako gwiazda to tej kary nie dostanie.... Taka jest prawda...
Cubaza
 
Posty: 237
Dołączył(a): czwartek 15 lipca 2004, 13:35
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez kirk » poniedziałek 23 stycznia 2006, 23:11

a ja mysle zeby juz zakonczyc ten temat - dajmy spokoj juz tej dziewczynie - swoje przezyla. Codziennie na drodze ginie ze 15 osob i jakos nie piszemy o nich z osobna. :/
"Proste sa dla szybkich samochodów, natomiast zakręty dla szybkich kierowców" - Colin McRae
--------------------------
Prawko od: listopad 2000:)
Instruktor:)
Avatar użytkownika
kirk
 
Posty: 99
Dołączył(a): piątek 23 grudnia 2005, 15:05
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez mildphoenix » poniedziałek 23 stycznia 2006, 23:16

Kirk, tu nie chodzi o omawianie jednej osoby ktora spowodowala smierc. Tu mowa o osobie publicznej, ktorej moze ujsc na sucho pewien wymiar kary, ktory otrzymalby "zwykły", niepubliczny sprawca. Nie mozemy byc pewni ze tak sie wlasnie stanie ale istnieje uzasadnione przypuszczenie, ze wlasnie z uwagi na zaslugi, promocje Polski oraz wystarczajaca karę jaką jest smierc brata nie dostanie wyroku albo dostanie bardzo "wygodny".

Godnym zachowaniem ze strony panny J. byloby dobrowolne poddanie się karze, łacznie z publicznym oswiadczeniem i braniem udzialu w kampaniach i reklamach przeciw brawurze za kierownicą..... za darmo oczywiscie.
prawo jazdy kat. B, wydane 16.01.06
Avatar użytkownika
mildphoenix
 
Posty: 118
Dołączył(a): sobota 15 października 2005, 12:43
Lokalizacja: Bytom

Postprzez mildphoenix » poniedziałek 23 stycznia 2006, 23:19

Poza tym, niejednokrotnie słyszy się tu i tam, ze pewien Kowalski bedzie musial zyc ze swiadomoscią ze zabil X osob albo kogos ze swojej rodziny, nieumyslnie....ale mimo to zawsze dostaje jakis wyrok...bo dlugu wobec spoleczenstwa jeszcze nie splacil. Darowanie Otylii bedzie jak ulaskawienie Sobotki ...wysoce demoralizujace i malo wychowawcze.
prawo jazdy kat. B, wydane 16.01.06
Avatar użytkownika
mildphoenix
 
Posty: 118
Dołączył(a): sobota 15 października 2005, 12:43
Lokalizacja: Bytom

Postprzez miros » wtorek 24 stycznia 2006, 00:09

a ja cos tak czuje, ze nawet jak dostanie wyrok to szybciutko dostanie takze ulaskawienie od kaczuchy. no bo przecie to nasza gwiazda jest i nie moze miec brudnych papierow.

a pomysl mildphoenix, z poddaniem sie karze i braniem udzialu w kampaniach reklamowych przeciw brawurze popieram.


a jeszcze jedno. z tego co czytalem to goscia, ktory spowodowal wypadek w warszawie, wsadzono do aresztu. ma w nim przebywac do 21 kwietnia.
teraz pytanko, dlaczego otylia nie trafila do aresztu? za malo osob zabila, zeby moc dostapic zaszczytu przebywania w miejscu odosobnienia?
WIEM !!! ona jest poprostu gwiazda, a gwiazd sie nie wsadza do aresztu.
na nowym forum od 05 Lip 2002, na starym od 2001
kat B: wydane 15.04.02
zdane za pierwszym.

Obrazek
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Agawa » wtorek 24 stycznia 2006, 10:11

Ja uważam że i tak największa kara dla niej, nawet niz więzienie, jest myśl że przez nia zginął jej brat, a z tego co gazety pisały bardzo byli ze sobą zżyci :cry2:
Avatar użytkownika
Agawa
 
Posty: 911
Dołączył(a): poniedziałek 05 kwietnia 2004, 14:25
Lokalizacja: Kraków

Postprzez scorpio44 » wtorek 24 stycznia 2006, 11:37

Agawa napisał(a):Ja uważam że i tak największa kara dla niej, nawet niz więzienie, jest myśl że przez nia zginął jej brat, a z tego co gazety pisały bardzo byli ze sobą zżyci :cry2:

Agawo, ale nikt broń Boże nie twierdzi, że to nie jest ogromna kara. Być może jest nawet większa, niż może nałożyć sąd. Ale niestety - świadomość zabicia (nawet jeżeli jest to większa kara) to jedno, a prawo i sprawiedliwość (bez aluzji ;) ) to drugie, które powinny polegać na tym, że jeżeli zwykły szary obywatel trafiłby za to do pudła, to gwiazdka Otylia J. również powinna tam trafić. To wszystko. A ten zwykły szary obywatel, gdyby odsiadywał za to karę, również przecież miałby tę świadomość zabicia. Tak więc są to dwie zupełnie niezależne od siebie sprawy.
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Agawa » wtorek 24 stycznia 2006, 12:53

Ale ja wcale nie twierdze że ona nie powinna trafic do więzienia.Mówie tylko że śmierc brata z jej winy jest dla niej najwieksza karą :?
Avatar użytkownika
Agawa
 
Posty: 911
Dołączył(a): poniedziałek 05 kwietnia 2004, 14:25
Lokalizacja: Kraków

Postprzez cappricio » wtorek 24 stycznia 2006, 13:09

tak samo jak dla kazdego innego normalnego (czyt. z normalnie wykształconą psychiką i sumieniem) sprawcy wypadku ze smiertelnymi ofiarami...
Avatar użytkownika
cappricio
 
Posty: 788
Dołączył(a): sobota 20 sierpnia 2005, 16:27
Lokalizacja: Łódź

Postprzez mildphoenix » wtorek 24 stycznia 2006, 16:01

tak, na dodatek stać ją na psychologa, rehabilitanta, a wlasciwie wszystko ma free, a szaraczek poczeka pol roku na swoja kolej do rehabilitantki z NFZ ... jak sie nie zalamie to moze i do psychologa uda sie dostac..... taka jest sprawiedliwosc dnia codziennego :) ...jedni maja wiecej, drudzy mniej.... jestes tyle wart ile masz pieniedzy w portfelu, im wiecej ich masz, tym lepiej Cie traktuja !

Hough!
prawo jazdy kat. B, wydane 16.01.06
Avatar użytkownika
mildphoenix
 
Posty: 118
Dołączył(a): sobota 15 października 2005, 12:43
Lokalizacja: Bytom

Postprzez tikas » wtorek 24 stycznia 2006, 16:04

miros napisał(a):.
teraz pytanko, dlaczego otylia nie trafila do aresztu? za malo osob zabila, zeby moc dostapic zaszczytu przebywania w miejscu odosobnienia?
WIEM !!! ona jest poprostu gwiazda, a gwiazd sie nie wsadza do aresztu.


hmmm może musiała przebywać w szpitalu.......
teraz już oczwiście nie musi.... :roll:
Bochnia
Avatar użytkownika
tikas
 
Posty: 156
Dołączył(a): środa 16 listopada 2005, 15:37
Lokalizacja: Bochnia

Postprzez miros » wtorek 24 stycznia 2006, 18:35

z tego co wiem, to ten pan z warszawy tez przebywal w szpitalu. mial zlamane zebra i bodajze wstrzas mozgu. tak czy inaczej przebywal przez pare dni w szpitalu - pod ochrona policji oczywiscie :evil:
na nowym forum od 05 Lip 2002, na starym od 2001
kat B: wydane 15.04.02
zdane za pierwszym.

Obrazek
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Poprzednia strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 55 gości