Skrzyżowanie - Nieustąpienie pierwszeństwa?

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Skrzyżowanie - Nieustąpienie pierwszeństwa?

Postprzez oskbelfer » wtorek 07 stycznia 2014, 21:30

Linkku napisał(a):Witam!
Chciałbym przedstawić sytuację na egzaminie na prawo jazdy kat. B.

1.JPG

2.JPG


Miałem pewne wątpliwości co do tej interwencji dlatego kłóciłem się z egzaminatorem i tym kolesiem który siedział z tyłu(na egzaminatora zdawał czy coś). Zapytałem dlaczego zatrzymał samochód, on coś tam mamrotał a ja wiedziałem co ma na myśli i dopowiedziałem, że chodzi mu o zasadę ograniczonego zaufania, on potwierdził, a ja zapytałem na jakiej podstawie sądził, że samochód jadący na wprost może skręcić w lewo. A egzaminator na to, że kierowcy często nie sygnalizują skrętu jadąc drogą z pierwszeństwem. Ja powiedziałem, że nie można stosować tej zasady dla każdego i trzeba mieć ku temu powody, a ten samochód jechał z taką prędkością, że nie mógłby już skręcić w lewo. Na co on odpowiedział, że nie będzie ze mną dyskutować i że mam poczytać sobie w kodeksie drogowym zasady Ustąpienia pierwszeństwa. Odpowiedziałem, że brakuje mu już argumentów. Po dojechaniu do WORD'u ten z tyłu też zaczął też mamrotać, że jechałem dynamicznie i agresywnie. Dynamicznie na pewno ale nie agresywnie.

Co sądzicie o tej sytuacji?


Sądzę, że jeśli zobaczę film to będę mógł udzielić Ci odpowiedzi/

Odwołanie napisane ? Jaki efekt ?
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Skrzyżowanie - Nieustąpienie pierwszeństwa?

Postprzez taik » środa 08 stycznia 2014, 13:15

kg1956 napisał(a):Wiadomo, że ładnie! Cała Polska jest ładna. Tylko jak sygnalizować w tych miejscach, różnie oznakowanych?

Jeżeli mówimy o przejeździe na wprost, to tak, jak przejazd przez każdą inną drogę biegnącą w łuku/zakręcie - czytaj: bez sygnalizacji zmiany kierunku jazdy.

Oczywiście, jeżeli przymniemy oznakowanie pierwszego przykładu jako błędne.
Avatar użytkownika
taik
 
Posty: 807
Dołączył(a): poniedziałek 09 września 2013, 13:36

Poprzednia strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 93 gości