Skrzyżowanie - Nieustąpienie pierwszeństwa?

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Skrzyżowanie - Nieustąpienie pierwszeństwa?

Postprzez taik » środa 04 grudnia 2013, 14:18

rusel napisał(a):infrastruktura jest tak nieprzewidywalna ze takiej tezy rowniez bym nie postawil patrząc na powyzsze miejsce

http://goo.gl/maps/t5csZ

na tablicy przeddrogowskazowej są dwa kierunki moge jechac prosto na Lódź lub w lewo po łuku na Kluczbork w tym przypadku rowniez nie mam zadnych oporow ani watpliwosci co powinienem zrobic

A co powinieneś zrobić?

Panuje w tym miejscu organizacyjny bałagan.
Zauważ, że zarządca ustawił [A-6b], co oznacza, że droga na skrzyżowaniu przebiega w linii prostej, włączając w to również przebieg drogi w łuku.
W przypadku wskazania zmiany kierunku drogi z pierwszeństwem na skrzyżowaniu należałoby ustawić [D-1].
To jest wyraźna informacja dla kierowcy, iż jedzie drogą w łuku, a nie skręca na skrzyżowaniu.
Może tabliczka [T-6] trochę niefortunna, bo powinna iść w stronę [T-6b], a poszła w stronę [T-6a], co powoduje dezinformację kierowcy i ogólne nieład.
Avatar użytkownika
taik
 
Posty: 807
Dołączył(a): poniedziałek 09 września 2013, 13:36

Re: Skrzyżowanie - Nieustąpienie pierwszeństwa?

Postprzez rusel » środa 04 grudnia 2013, 15:28

A co powinieneś zrobić?


zawsze sygnalizuje w tym miejscu jazde w kierunku Kluczbork, mowisz o niefortunnej tabliczce a jak sie odniesiesz do znaku C11 i jego definicji "ktory obowiazuje na najblizszym skrzyzowaniu lub w miejscu gdzie wystepuje mozliwosc zmiany kierunku jazdy"


Ta sama sytuacja z innej strony, Bytom prosto Namyslow lekko w prawo po luku, jaka decyzja?


http://goo.gl/maps/RCu5H
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Skrzyżowanie - Nieustąpienie pierwszeństwa?

Postprzez taik » środa 04 grudnia 2013, 15:51

rusel napisał(a):mowisz o niefortunnej tabliczce a jak sie odniesiesz do znaku C11 i jego definicji "ktory obowiazuje na najblizszym skrzyzowaniu lub w miejscu gdzie wystepuje mozliwosc zmiany kierunku jazdy"

Nie dostrzegam sprzeczności. Dlaczego [C-11] wzbudza Twoje zainteresowanie na tle omawianego problemu?
rusel napisał(a):Ta sama sytuacja z innej strony, Bytom prosto Namyslow lekko w prawo po luku, jaka decyzja?

http://goo.gl/maps/RCu5H

Również tutaj zarządca wskazał sposób zachowania się kierowcy - wszystko jest bardzo czytelne.
Jazda "na wprost" - bez kierunkowskazu (kontynuowanie jazdy drogą), jazda w prawo - kierunkowskaz w prawo, ponieważ zmieniam kierunek jazdy - rozwidlenie w prawo.
Avatar użytkownika
taik
 
Posty: 807
Dołączył(a): poniedziałek 09 września 2013, 13:36

Re: Skrzyżowanie - Nieustąpienie pierwszeństwa?

Postprzez szerszon » środa 04 grudnia 2013, 15:58

taik
Pytanie nie padło, bo szymon w takich sytuacjach "jadąc w łuku " nie sygnalizuje.
Dlatego chciałem dowiedzieć się, jak będzie sygnalizował jadąc w drogi podporządkowane...wyczuł i nie odpowiada :lol:
Co do specjalnego preparowania zdjęcia, a raczej odpowiedniego ustawienia..chciałem, aby to wyglądało jako rozwidlenie ..skrzyżowanie w kształcie Y.. i w prawo to sygnalizujemy, a w lewo to juz nie ? Na jakiej podstawie ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Skrzyżowanie - Nieustąpienie pierwszeństwa?

Postprzez taik » środa 04 grudnia 2013, 16:07

szerszon napisał(a):Co do specjalnego preparowania zdjęcia, a raczej odpowiedniego ustawienia..chciałem, aby to wyglądało jako rozwidlenie ..skrzyżowanie w kształcie Y.. i w prawo to sygnalizujemy, a w lewo to juz nie ? Na jakiej podstawie ?

Ale to nie jest Y, tylko ├. To, że droga jest w łuku, nie zmienia absolutnie nic, ponieważ nie wykonujemy skrętu w lewo, tylko kontynuujemy jazdę zakrzywioną w planie drogą.
Ostatnio zmieniony środa 04 grudnia 2013, 16:35 przez taik, łącznie zmieniany 2 razy
Avatar użytkownika
taik
 
Posty: 807
Dołączył(a): poniedziałek 09 września 2013, 13:36

Re: Skrzyżowanie - Nieustąpienie pierwszeństwa?

Postprzez szerszon » środa 04 grudnia 2013, 16:29

A czy ja napisałem ,że jest to Y ???
Napisałem
chciałem, aby to wyglądało jako rozwidlenie ..skrzyżowanie w kształcie Y..


tylko ├.

Nie jestem przekonany,że jest to tabliczka T-6b, gdzie przedstawia sie schematycznie, czyli
├.

Jakis dziwoląg ...
To, że droga jest w łuku,

Aby jednym..
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Skrzyżowanie - Nieustąpienie pierwszeństwa?

Postprzez taik » środa 04 grudnia 2013, 16:50

szerszon napisał(a):A czy ja napisałem ,że jest to Y ???
Napisałem
chciałem, aby to wyglądało jako rozwidlenie ..skrzyżowanie w kształcie Y..

Nie napisałeś, ale jakoś tak enigmatycznie to ująłeś. :D
A chcesz tam migać w lewo?
szerszon napisał(a):Nie jestem przekonany,że jest to tabliczka T-6b, gdzie przedstawia sie schematycznie, czyli
├.

Jakis dziwoląg ...

Może dziwoląg, ale przekaz jest jasny - droga jest zakrzywiona w planie, a jadąc nią nie zmieniamy kierunku jazdy.
szerszon napisał(a):
taik napisał(a):To, że droga jest w łuku,

Aby jednym..

Na rozpatrywanym układzie dróg - w jednym.
==================
Jeszcze taki przykład z wakacyjnej trasy. Jadąc siódemką będziecie sygnalizować w lewo?
Avatar użytkownika
taik
 
Posty: 807
Dołączył(a): poniedziałek 09 września 2013, 13:36

Re: Skrzyżowanie - Nieustąpienie pierwszeństwa?

Postprzez szerszon » środa 04 grudnia 2013, 17:20

Nie napisałeś, ale jakoś tak enigmatycznie to ująłeś.

Nie bierz złych wzorców od tych co doszukują sie między wierszami

A chcesz tam migać w lewo?

Ja bym to chyba jednak trochę inaczej oznaczył..propozycja leszka jest tu rozsądna

Na rozpatrywanym układzie dróg - w jednym.

Szkoda, ze jeszcze bardziej sie nie rozpędzili i nie dali tabliczki ze schematycznym przebiegiem przez całą miejscowość..a pole do popisu jest..

Jeszcze taki przykład z wakacyjnej trasy. Jadąc siódemką będziecie sygnalizować w lewo?

Przecież jest strzałka kierunkowa...nie sygnalizuje zmiany kierunku jazdy, gdy jej nie ma.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Skrzyżowanie - Nieustąpienie pierwszeństwa?

Postprzez taik » środa 04 grudnia 2013, 17:39

szerszon napisał(a):Ja bym to chyba jednak trochę inaczej oznaczył..propozycja leszka jest tu rozsądna

Rozsądna i co więcej, zgodna z 220 dla tego typu rozwiązań.
szerszon napisał(a):Przecież jest strzałka kierunkowa...nie sygnalizuje zmiany kierunku jazdy, gdy jej nie ma.

A gdyby strzałek nie było, czy coś to zmienia, w tym konkretnym przykładzie?
Avatar użytkownika
taik
 
Posty: 807
Dołączył(a): poniedziałek 09 września 2013, 13:36

Re: Skrzyżowanie - Nieustąpienie pierwszeństwa?

Postprzez szerszon » środa 04 grudnia 2013, 18:15

A gdyby strzałek nie było, czy coś to zmienia, w tym konkretnym przykładzie?

Rozwiewają wątpliwości..z jakiegoś powodu jednak je namalowano.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Skrzyżowanie - Nieustąpienie pierwszeństwa?

Postprzez rusel » środa 04 grudnia 2013, 20:12

Nie dostrzegam sprzeczności. Dlaczego [C-11] wzbudza Twoje zainteresowanie na tle omawianego problemu?


zakladasz ze tabliczka stoi niefortunnie, moim zdaniem jej obecnosc lub nie niczego nie zmienia, naroznik zakrętu rowniez moze byc wyokrąglony lub nie, wciaz podejmujesz decyzje czy zmienisz kierunek wzgledem drogi na wprost a c11 zawsze stoi w miejscach gdzie dwie drogi rozchodzą się dając taką mozliwosc, rozchodza się w postaci odgiętych łuków lub pojedyńczego odgałęzienia wzgledem jednej bądz drugiej jezdni tak jak tu, 100% kierowcow nie sygnalizuje na tym skrzyzowaniu prawoskrętu, czują że nie zmieniają kierunku jazdy ze wzgledu na plytki promien, nic bardziej mylnego

http://goo.gl/maps/FIoLn

określ dokladnie o jaki łuk i zakrzywienie drogi Ci chodzi ktore zwalania z obowiązku sygnalizacji bo takiego ogolnego stwierdzenia przyjąć nie potrafię
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Skrzyżowanie - Nieustąpienie pierwszeństwa?

Postprzez sankila » środa 04 grudnia 2013, 21:41

rusel napisał(a):100% kierowcow nie sygnalizuje na tym skrzyzowaniu prawoskrętu, czują że nie zmieniają kierunku jazdy
Taa, a później przeklinają pieszych za wtargnięcie na jezdnię ...
Nie przychodzi im do głowy, że inni użytkownicy drogi nie wiedzą (i nie muszą wiedzieć), skąd dany pojazd jedzie, jakie miał znaki i co się kierowcy zmienia albo nie zmienia.
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skrzyżowanie - Nieustąpienie pierwszeństwa?

Postprzez szymon1977 » środa 04 grudnia 2013, 23:53

rusel napisał(a):określ dokladnie o jaki łuk i zakrzywienie drogi Ci chodzi ktore zwalania z obowiązku sygnalizacji bo takiego ogolnego stwierdzenia przyjąć nie potrafię
Ale nad czym Ty się zastanawiasz? Jeżeli droga z pierwszeństwem przejazdu zmienia na skrzyżowaniu kierunek (a nie przebiega przez skrzyżowanie łukiem), a co za tym idzie jeżeli przejeżdżając przez skrzyżowanie drogą z pierwszeństwem przejazdu zmieniasz kierunek jazdy (a nie przejeżdżasz przez to skrzyżowanie łukiem nie zmieniając kierunku jazdy) to przed każdym wjazdem masz tabliczkę T-6. Zacznijmy więc od tego, że obowiązek włączenia kierunkowskazu podczas przejazdu przez skrzyżowanie drogą z pierwszeństwem przejazdu możemy mieć tylko na skrzyżowaniach oznakowanych przy pomocy tabliczki T-6 (skrzyżowania oznakowane niezgodnie z "220" z oczywistych względów pomijam).

Przestanie wam do głowy przychodzić obowiązek sygnalizowania kierunkowskazem przejazdu drogą z pierwszeństwem przejazdu przez skrzyżowanie nieoznakowane za pomocą tabliczki T-6 to przejdziemy z dyskusją dalej. A na razie to dyskusja nawet do tego etapu nie dotarła.
"Proszę podchodzić do wypowiedzi usera szymon1977 z dużą dozą wątpliwości i nieufności." - user Szerszon.
Avatar użytkownika
szymon1977
 
Posty: 6572
Dołączył(a): sobota 18 czerwca 2011, 22:06

Re: Skrzyżowanie - Nieustąpienie pierwszeństwa?

Postprzez dylek » czwartek 05 grudnia 2013, 01:23

szymon1977 napisał(a): Zacznijmy więc od tego, że obowiązek włączenia kierunkowskazu podczas przejazdu przez skrzyżowanie drogą z pierwszeństwem przejazdu możemy mieć tylko na skrzyżowaniach oznakowanych przy pomocy tabliczki T-6 (skrzyżowania oznakowane niezgodnie z "220" z oczywistych względów pomijam).

Bzdury piszesz...
Już ci zwróciłem uwagę, że T6 to mało...
O ile mógłby twój wpis oblecieć gdybyś zaznaczył, że piszesz o t6a i t6c, to w obecnej formie... nie do przyjęcia...
Aż dziwne, że nie zaczynasz wywodów, że w linku szerszona, to nie jest T6a tylko T6b w związku z czym...bla bla bla...gdyż droga przebiega łukiem o małym promieniu i duzym zwrocie...bla bla bla... pamiętasz ? deja vu ? :D
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Skrzyżowanie - Nieustąpienie pierwszeństwa?

Postprzez sankila » czwartek 05 grudnia 2013, 02:04

szymon1977 napisał(a):Zacznijmy więc od tego, że obowiązek włączenia kierunkowskazu podczas przejazdu przez skrzyżowanie drogą z pierwszeństwem przejazdu możemy mieć tylko na skrzyżowaniach oznakowanych przy pomocy tabliczki T-6
Hm, a co z pieszymi? Np. w tym miejscu?
LINK
Czy przed wejściem na przejście pieszy ma zap^%$#@$ 150 m wzdłuż drogi, żeby zobaczyć, czy jest tam tabliczka T6 albo D1? A może ma stać na wysepce, dopóki nie będzie całkowicie pusto?

Szymon, robisz na skrzyżowaniu dokładnie to samo, co dylek robił na rondzie - żądasz, żeby wszyscy wiedzieli, skąd przyjechałeś, jakie miałeś znaki na drodze i na tej podstawie odgadli, czy Ci się kierunek jazdy zmienia, czy nie zmienia.
"To se ne da, panie Havranek!"
Polecam łaskawej uwadze, że równoprawnymi użytkownikami dróg są również piesi, którzy nie muszą mieć pojęcia o randze drogi i jej oznakowaniu, a także wyjeżdżający z dróg wewnętrznych, tudzież inni, włączający się do ruchu, nie mający tabliczek T6. A żaden z nich nie może mieć cienia wątpliwości, którą drogę wybrałeś na skrzyżowaniu (chyba, że lubisz ostre hamowanie).
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości