Skrzyżowanie - Nieustąpienie pierwszeństwa?

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Skrzyżowanie - Nieustąpienie pierwszeństwa?

Postprzez szerszon » wtorek 10 grudnia 2013, 13:28

kg1956 napisał(a):Moim zdaniem przejazd na wprost przez rondo klasyczne (4-wlotowe) nie musi ( ale może) się wiązać ze zmianą (zmianami) kierunku jazdy. Zależy to od wielkości i geometrii ronda.

Zgodze sie tylko w przypadku, gdy C-12 stawia sie na skrzyżowaniach typu Plac Grunwaldzki..moim zdaniem, bez sensu.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Skrzyżowanie - Nieustąpienie pierwszeństwa?

Postprzez szerszon » wtorek 10 grudnia 2013, 13:43

Cały problem polega na tym, że drogę z pierwszeństwem przejazdu przebiegającą przez skrzyżowanie łukiem "wymyślił" i opisał Ustawodawca, a Ciebie ten fakt przerasta.

Ustawodawca opisał..teraz problem, kiedy to prawidłowo zinterpretujesz
Jakoś nie paliłeś sie do odpowiedzi na mojego linka i z "łamanym pierwszeństwem" czy tez ze zjazdem z ronda.
poza tym daruj sobie chamskie odzywki jak klony typu"przerasta " itp..to takie...proste.. :eek2:

Nie pamiętam i mało mnie o interesuje. Podyskutuj z delikwentem tam, gdzie to stwierdzenie padło.

Co jakis czas z Tobą dyskutuję.. :wink:
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Skrzyżowanie - Nieustąpienie pierwszeństwa?

Postprzez kg1956 » wtorek 10 grudnia 2013, 16:04

Takie duże ronda nie pasują Tobie dlatego, że nie zgadzają się z Waszą teorią, czy z jakiegoś innego powodu? Może przypomnij mi na czym opierasz tę teorię(jedno skrzyżowanie- maksymalnie jedna zmiana kierunku jazdy).
kg1956
 
Posty: 2237
Dołączył(a): wtorek 23 marca 2010, 10:18
Lokalizacja: Poznań

Re: Skrzyżowanie - Nieustąpienie pierwszeństwa?

Postprzez szerszon » wtorek 10 grudnia 2013, 16:37

Takie duże ronda nie pasują Tobie dlatego, że nie zgadzają się z Waszą teorią,

To do niczego nie pasuje..mój punkt widzenia ma tu najmniej do powiedzenia

Może przypomnij mi na czym opierasz tę teorię(jedno skrzyżowanie- maksymalnie jedna zmiana kierunku jazdy).

Zazwyczaj na skrzyzowaniach nie urządzam pikniku tylko je przejeżdżam w odpowiednim kierunku.
Równiez nie robię jednego skrzyżowania np z czterech, jak to schematycznie rysuje jeden z userów... bo w realu to ciężko znaleźć takie cudo. :D
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Skrzyżowanie - Nieustąpienie pierwszeństwa?

Postprzez evo9rs » wtorek 10 grudnia 2013, 17:00

szerszon napisał(a):
Takie duże ronda nie pasują Tobie dlatego, że nie zgadzają się z Waszą teorią,

To do niczego nie pasuje..mój punkt widzenia ma tu najmniej do powiedzenia

Może przypomnij mi na czym opierasz tę teorię(jedno skrzyżowanie- maksymalnie jedna zmiana kierunku jazdy).

Zazwyczaj na skrzyzowaniach nie urządzam pikniku tylko je przejeżdżam w odpowiednim kierunku.
Równiez nie robię jednego skrzyżowania np z czterech, jak to schematycznie rysuje jeden z userów... bo w realu to ciężko znaleźć takie cudo. :D

Umowa międzynarodowa ratyfikowana za uprzednią zgodą wyrażoną w ustawie ma pierwszeństwo przed ustawą, jeżeli ustawy tej nie da się pogodzić z umową (art. 91 ust. 2 Konstytucji RP).

Polska ratyfikowała KW - 24 lutego 1988 r.

Konwencja Wiedeńska jasno rozstrzyga kwestie poruszania się w RUCHU OKRĘŻNYM.
Dla KW znak RUCH OKRĘŻNY określa KIERUNEK JAZDY i jest to sposób organizacji ruchu więc......... Szymon ma rację. Pomyśl nad tym.

Poza tym kierunek jazdy jest wyznaczony przez pas ruchu którym się poruszasz, a nie przez kierunek geograficzny.
Gdyby było inaczej musiałbyś włączać kierunkowskaz na wszystkich zakrętach.
Ostatnio zmieniony wtorek 10 grudnia 2013, 17:20 przez evo9rs, łącznie zmieniany 4 razy
evo9rs
 
Posty: 346
Dołączył(a): środa 13 listopada 2013, 12:40

Re: Skrzyżowanie - Nieustąpienie pierwszeństwa?

Postprzez LeszkoII » wtorek 10 grudnia 2013, 17:07

kg1956 napisał(a):Takie duże ronda nie pasują Tobie dlatego, że nie zgadzają się z Waszą teorią, czy z jakiegoś innego powodu?
Nie tylko "my" to zauważamy. ...a konferencja odbyła się w Krakowie i pan Dworak na pewno na niej był.
http://yadda.icm.edu.pl/baztech/element ... -0076-0068
http://yadda.icm.edu.pl/baztech/element ... -0076-0069
http://yadda.icm.edu.pl/baztech/element ... -STATELESS

Jakby ktoś chciał się czegoś douczyć:
http://www.klir.pl/pliki/Ronda_wstep.pdf
http://www.klir.pl/pliki/Ronda_spraw_czesc1.pdf
http://www.klir.pl/pliki/Ronda_spraw_czesc2.pdf
http://www.klir.pl/pliki/Ronda_spraw_czesc3.pdf
"Specjalista to ktoś, kto wie wszystko o czymś i nie wie nic o czymkolwiek innym. W miarę postępów specjalizacji, to w końcu specjalista będzie to ktoś taki, kto wie wszystko o niczym i nie wie niczego o wszystkim" - śp. Józef Kossecki
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Skrzyżowanie - Nieustąpienie pierwszeństwa?

Postprzez szerszon » wtorek 10 grudnia 2013, 21:14

Dla KW znak RUCH OKRĘŻNY określa KIERUNEK JAZDY i jest to sposób organizacji ruchu więc...

Guzik mnie obchodzi KW..pokaż mi wyrok sądowy oparty na KW , a nie na PoRD.
Pokaż mi zaskarżenie zawartości PoRd do np Trybunału Konstytucyjnego, czy innej szacownej instytucji..
na obszarze Polski na chwile obecna obowiązuje PoRD i takie teksty możesz sobie jedynie popisać..
Pomysl o tym..

Poza tym kierunek jazdy jest wyznaczony przez pas ruchu którym się poruszasz, a nie przez kierunek geograficzny.

Jeśli uzywałem pojęć geograficznych to raczej w celu orientacji w zdjęciu czy rysunku, aby nie było niedomówień..
Nie mówie na górze mapy, tylko na północy..tak normalnie, nie jak w gimnazjum..
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Skrzyżowanie - Nieustąpienie pierwszeństwa?

Postprzez LeszkoII » wtorek 10 grudnia 2013, 22:13

evo9rs napisał(a):Konwencja Wiedeńska jasno rozstrzyga kwestie poruszania się w RUCHU OKRĘŻNYM.
Dla KW znak RUCH OKRĘŻNY określa KIERUNEK JAZDY i jest to sposób organizacji ruchu
Raczysz żartować w poważnym tonie.
Skoro KW tak bardzo jasno rozstrzyga sposób pokonywania ronda o ruchu okrężnym, to jeszcze wytłumacz po co w niektórych krajach europejskich wprowadzono odrębne przepisy odnośnie skrzyżowań z C-12?

Nie rozumiesz czym jest KW. Starasz się z niej zrobić jakąś "konstytucję" a w niej zawarte są tylko ogólne wytyczne na temat ruch drogowego - wytyczne podpisane przez strony (zobowiązania).

Znak C-12 nie określa kierunku jazdy podobnie jak znak D-1. W Art. 25. szukaj słowa "skręcać", skoro już odnosisz się do skrzyżowań. A może C-12 nie ma nic wspólnego ze skrzyżowaniem? (takie wymysły nie są obce moim 'uszom').

Uprawiasz kłamliwą propagandę :D Broń się.
Ostatnio zmieniony wtorek 10 grudnia 2013, 22:40 przez LeszkoII, łącznie zmieniany 1 raz
"Specjalista to ktoś, kto wie wszystko o czymś i nie wie nic o czymkolwiek innym. W miarę postępów specjalizacji, to w końcu specjalista będzie to ktoś taki, kto wie wszystko o niczym i nie wie niczego o wszystkim" - śp. Józef Kossecki
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Skrzyżowanie - Nieustąpienie pierwszeństwa?

Postprzez szerszon » wtorek 10 grudnia 2013, 22:27

Uprawiasz kłamliwą propagandę

Obawiam się, ze problem jest poważniejszy...
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Skrzyżowanie - Nieustąpienie pierwszeństwa?

Postprzez LeszkoII » wtorek 10 grudnia 2013, 22:36

no dobrze: "fanatycznie kłamliwą propagandę" :shock:
"Specjalista to ktoś, kto wie wszystko o czymś i nie wie nic o czymkolwiek innym. W miarę postępów specjalizacji, to w końcu specjalista będzie to ktoś taki, kto wie wszystko o niczym i nie wie niczego o wszystkim" - śp. Józef Kossecki
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Skrzyżowanie - Nieustąpienie pierwszeństwa?

Postprzez evo9rs » wtorek 10 grudnia 2013, 22:57

LeszkoII napisał(a):
evo9rs napisał(a):Konwencja Wiedeńska jasno rozstrzyga kwestie poruszania się w RUCHU OKRĘŻNYM.
Dla KW znak RUCH OKRĘŻNY określa KIERUNEK JAZDY i jest to sposób organizacji ruchu
Raczysz żartować w poważnym tonie.
Skoro KW tak bardzo jasno rozstrzyga sposób pokonywania ronda o ruchu okrężnym, to jeszcze wytłumacz po co w niektórych krajach europejskich wprowadzono odrębne przepisy odnośnie skrzyżowań z C-12?

Niby jakie przepisy? Możesz podać na podstawie StVO.
LeszkoII napisał(a):Znak C-12 nie określa kierunku jazdy podobnie jak znak D-1. W Art. 25. szukaj słowa "skręcać", skoro już odnosisz się do skrzyżowań. A może C-12 nie ma nic wspólnego ze skrzyżowaniem? (takie wymysły nie są obce moim 'uszom').

A co nakazuje podjąć C-12 jeżeli nie kierunek jazdy i co określają strzałki?
evo9rs
 
Posty: 346
Dołączył(a): środa 13 listopada 2013, 12:40

Re: Skrzyżowanie - Nieustąpienie pierwszeństwa?

Postprzez szerszon » wtorek 10 grudnia 2013, 23:01

A co nakazuje podjąć C-12 jeżeli nie kierunek jazdy i co określają strzałki?

W życiu z ronda bys nie zjechał, bo masz nakazany kierunek jazdy.. :lol:
Nakaz jazdy wokół wyspy..do wyczerpania paliwa, a potem mandacik za utrudnianie ruchu lub parkowanie w niedozwolonym miejscu :lol:
Przez moment miałem pewne podejrzenia, ale je rozwiałeś.. :D
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Skrzyżowanie - Nieustąpienie pierwszeństwa?

Postprzez LeszkoII » wtorek 10 grudnia 2013, 23:03

evo9rs napisał(a):Możesz podać na podstawie StVO
nie wiem co to "StVO", ale przepisy o które miałem na myśli znajdziesz w Internecie - nawet z ładnym tłumaczeniem na polski.
evo9rs napisał(a):A co nakazuje podjąć C-12 jeżeli nie kierunek jazdy i co określają strzałki?
Strzałki pokazują Ci, że masz do wyspy "mrugać lewym okiem".
"Specjalista to ktoś, kto wie wszystko o czymś i nie wie nic o czymkolwiek innym. W miarę postępów specjalizacji, to w końcu specjalista będzie to ktoś taki, kto wie wszystko o niczym i nie wie niczego o wszystkim" - śp. Józef Kossecki
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Skrzyżowanie - Nieustąpienie pierwszeństwa?

Postprzez evo9rs » wtorek 10 grudnia 2013, 23:16

LeszkoII napisał(a):
evo9rs napisał(a):
LeszkoII napisał(a): Skoro KW tak bardzo jasno rozstrzyga sposób pokonywania ronda o ruchu okrężnym, to jeszcze wytłumacz po co w niektórych krajach europejskich wprowadzono odrębne przepisy odnośnie skrzyżowań z C-12?
Niby jakie przepisy? Możesz podać na podstawie StVO
nie wiem co to "StVO", ale przepisy o które miałem na myśli znajdziesz w Internecie - nawet z ładnym tłumaczeniem na polski.

Straßenverkehrs-Ordnung (StVO)
Skoro taki z ciebie znawca zacytuj te odrębne przepisy o rondach z niemieckiego prawa drogowego.
LeszkoII napisał(a):
evo9rs napisał(a):A co nakazuje podjąć C-12 jeżeli nie kierunek jazdy i co określają strzałki?
Strzałki pokazują Ci, że masz do wyspy "mrugać lewym okiem".
No widzisz.

szerszon napisał(a):
A co nakazuje podjąć C-12 jeżeli nie kierunek jazdy i co określają strzałki?

W życiu z ronda bys nie zjechał, bo masz nakazany kierunek jazdy.. :lol:

NAKAZUJE PODJĄĆ KIERUNEK JAZDY. Rozumiesz czy nie?
(Tak dokładnie jest napisane w KW)
Ostatnio zmieniony wtorek 10 grudnia 2013, 23:22 przez evo9rs, łącznie zmieniany 1 raz
evo9rs
 
Posty: 346
Dołączył(a): środa 13 listopada 2013, 12:40

Re: Skrzyżowanie - Nieustąpienie pierwszeństwa?

Postprzez szerszon » wtorek 10 grudnia 2013, 23:21

NAKAZUJE PODJĄĆ KIERUNEK JAZDY. Rozumiesz czy nie?
(Tak dokładnie jest napisane w KW)

Przepis poproszę w pierwszej kolejności...
Rozumiem ,ze w PoRD nie ma czegos takiego napisanego..napisałem, że KW średnio mnie interesuje ..znalazłeś juz np wyroki sądowe, albo zaskarzenia PoRD bo nie jest zgodny z KW ?
Rozumiesz czy nie ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 139 gości