Co nas dzisiaj zdenerwowało na drodze

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Co nas dzisiaj zdenerwowało na drodze

Postprzez PraktykRuchu » środa 12 lipca 2017, 16:08

Kretyni, którzy mimo prędkości rzędu 120 km/h siedzieli mi na ogonie. Kierowca BMW mało co nie wjechał mi w tyłek, gdy samochody przede mną nagle zwolniły. Jakieś 15 minut później był drugi klient, tym razem w audi, na szczęście w tym wypadku nic nieprzewidzianego się nie stało...
PraktykRuchu
 
Posty: 633
Dołączył(a): niedziela 11 grudnia 2016, 22:36

Re: Co nas dzisiaj zdenerwowało na drodze

Postprzez AMP » poniedziałek 31 lipca 2017, 13:53

Wczoraj trochę wkurzyła mnie duża ciężarówka, która mnie poganiała (mimo iż jechałam 100 km/h, na dwukierunkowej, nie było dużego ruchu, ale co kilka km pojawiała się jakaś mieścina), nawet gość zaczął trąbić, ale go "olałam", po jakimiś czasie zorientował się, że nie będę pędzić wg jego woli i mnie wyprzedził.
AMP
 
Posty: 67
Dołączył(a): wtorek 18 kwietnia 2017, 10:44

Re: Co nas dzisiaj zdenerwowało na drodze

Postprzez eragon » poniedziałek 31 lipca 2017, 14:00

AMP napisał(a): duża ciężarówka

Telefon na policję - jakie 100? Jemu nie wolno jechać więcej niz 70.. A potem karambole..
Takie coś ? Moje autko jechało 90.. Czyli ile jechał autobus ?
phpBB [media]
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: Co nas dzisiaj zdenerwowało na drodze

Postprzez kolezankafilizanka » poniedziałek 31 lipca 2017, 20:49

Przede mną załadowany samochód ciężarowy w rodzaju betoniarki, przepompowni ścieków w jednym, i czego tam jeszcze, z jednym nieczynnym światłem stopu, a drugim w brudnej obudowie. Najpierw nie wiedziałam, dlaczego nie mogę określić, czy on hamuje, a potem zobaczyłam, że muszę patrzeć tylko na lewą jego stronę...
No i skrzyżowanie znane mi z kursu, nigdy nie wiedziałam, jak tam jechać, instruktor musiał mnie zawsze pilnować... Dzisiaj to samo. Uch.
--
Kat. B od X 2016. Uczyłam się w clio, a teraz wio!
kolezankafilizanka
 
Posty: 251
Dołączył(a): wtorek 25 października 2016, 11:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co nas dzisiaj zdenerwowało na drodze

Postprzez AMP » niedziela 06 sierpnia 2017, 12:03

PraktykRuchu napisał(a):Paniusie w zdecydowanie za dużych, modnych autach - suvach, którymi nie potrafią zmieścić się na jednym miejscu parkingowym.


Na moim osiedlu jest taki olbrzymi suv, kierowca nie trafia w miejsce parkingowe, już widziałam, że kilka razy zostawiono mu kartki, by przestawił samochód, bo właściciel sąsiedniego miejsca nie może zaparkować. Ostatnio szłam z psem na spacer i wjeżdża ten suv... :wow: a za kierownicą FACET :twisted: .
AMP
 
Posty: 67
Dołączył(a): wtorek 18 kwietnia 2017, 10:44

Re: Co nas dzisiaj zdenerwowało na drodze

Postprzez gumik » poniedziałek 07 sierpnia 2017, 08:48

Gość dawał na klasycznym rondzie kierunkowskaz w prawo, a pojechał dalej po rondzie. Na szczęście zdążyłem zahamować. Poza tym - czy zawsze musi być tak, że jak wjeżdżam na Lubelszczyznę, to jest kilka sytuacji w których mógłbym stracić życie? - wyprzedzanie na trzeciego.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Co nas dzisiaj zdenerwowało na drodze

Postprzez klebek » poniedziałek 07 sierpnia 2017, 12:00

Przypominam o tym co jest wpisane w założeniach tego tematu:
athlon napisał(a): Nie komentujemy tu sytuacji opisanych przez innych forowiczów.
klebek
 
Posty: 224
Dołączył(a): wtorek 27 grudnia 2016, 13:12
Lokalizacja: Szczecin

Re: Co nas dzisiaj zdenerwowało na drodze

Postprzez mp0011 » niedziela 13 sierpnia 2017, 14:29

https://goo.gl/maps/UbE2fBQ14mT2

Jedziemy rowerami w 5 osób przez ten przejazd na zielonym. Jeden za drugim, więc kilkanaście metrów się ciągniemy. Jestem już w połowie drugiego pasa ruchu, ostatni kolega za chwilę wjedzie na przejazd.

Za długo czekania dla przygłupa w golfie, który akurat do skrzyżowania dojeżdżał.

Gaz do dechy, i wciśnięcie się z piskiem, na gazetę, na ostatnim pasie (bo zdążyłem przez ten czas przejechać prawie cały 3 pas ruchu) mi tuż przed kołem... Szkoda że mi kamerka wcześniej siadła :/
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Co nas dzisiaj zdenerwowało na drodze

Postprzez oskbelfer » niedziela 13 sierpnia 2017, 16:39

a mnie dzisiaj zdenerwował jakiś matoł na rowerze, który krzyczał że wszystko nagrał na kamerkę.

zatrzymałem więc auto i mówię mu - pokaż marny rowerzysto, to marne nagranie na tej Twojej marnej kamerce.

zbladł, powiedział przepraszam Pana bardzo, ale kamerka się zepsuła
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Co nas dzisiaj zdenerwowało na drodze

Postprzez aguusia88 » wtorek 15 sierpnia 2017, 11:50

- Wieśman wyjeżdża z podporzadkowanej centralnie przed maską (i kolumna aut) po to aby skręcić za 5 m w posesje w lewo i zablokować ruch.
- jazda srodkiem jezdni, z nadmierną prędkością po serpentynach.
Prawo Jazdy B - 2009r za I razem
Avatar użytkownika
aguusia88
 
Posty: 157
Dołączył(a): poniedziałek 22 października 2012, 16:26
Lokalizacja: raj

Re: Co nas dzisiaj zdenerwowało na drodze

Postprzez AMP » czwartek 24 sierpnia 2017, 22:23

Dzisiaj były dwie stłuczki z BORem w roli głównej na drodze.
Ciekawe kiedy ubezpieczyciel wprowadzić składkę BORową :lol:
AMP
 
Posty: 67
Dołączył(a): wtorek 18 kwietnia 2017, 10:44

Re: Co nas dzisiaj zdenerwowało na drodze

Postprzez kolezankafilizanka » wtorek 05 września 2017, 10:47

Właściciele posesji parkujący na chodniku i jezdni, także przed pasami dla pieszych, a mający kupę miejsca na terenie własnych posesji. Konieczność jazdy slalomem, z omijaniem idiotek, które zamiast iść niezastawionym chodnikiem, prowadzą dzieci do szkoły po jezdni, mimo że widzą nadjeżdżające auto.
--
Kat. B od X 2016. Uczyłam się w clio, a teraz wio!
kolezankafilizanka
 
Posty: 251
Dołączył(a): wtorek 25 października 2016, 11:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co nas dzisiaj zdenerwowało na drodze

Postprzez gumik » środa 13 września 2017, 14:22

Normalnie jak świadomie łamie przepisy o zakazie jazdy rowerem po chodniku, to bardzo uważam na pieszych i grzecznie mówię "przepraszam" jeśli chciałbym przejechać dalej zamiast używać dzwonka. A dzisiaj przy takiej sytuacji, kiedy przeprosiłem, pani ustąpił, ja podziękowałem, a ona wyskoczyła: "trzeba dzwonić!". :O
No sorry. Może byłem zbyt uprzejmy. Może powinienem nie zważać na pieszych na chodniku i jeździć tak żeby poczuli powiew wiatru na twarzy? ;-)
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Co nas dzisiaj zdenerwowało na drodze

Postprzez PraktykRuchu » środa 20 września 2017, 00:14

Idę sobie spokojnie strefą zamieszkania, a jakiś niecierpliwy pacan na mnie trąbi i drze się, żebym nie szedł jezdnią. Dżizas.
PraktykRuchu
 
Posty: 633
Dołączył(a): niedziela 11 grudnia 2016, 22:36

Re: Co nas dzisiaj zdenerwowało na drodze

Postprzez gumik » poniedziałek 25 września 2017, 19:07

Mam taki nawyk, żeby nawet przy zielonym swietle rozejrzec się, czy droga wolna. No i dzisiaj na przejsciu dla pieszych, zielone, czerwone dla somochodow juz z dobre 5s sie paliło. A tam gosc na pełnej rurze przejeżdża. Na szczescie odpowiednio wczesniej zauwazylem, ze gosc jedzie podejrzanie szybko i nie zatrzymuje sie.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości