* Zaloguj się   * Zarejestruj się * FAQ    * Szukaj

Dzisiaj jest wt paź 21, 2014 08:38

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: wt sty 15, 2013 12:50 

Właśnie wróciłam z lekcji nauki jazdy i jestem co najmniej zdziwiona, gdyż instruktor kazał mi zawracać na skrzyżowaniu bezkolizyjnym, od razu mnie to zdziwiło, ale zabrakło mi odwagi zapytać dlaczego na zawracanie wybrał właśnie to skrzyżowanie, gdyż wiem, że na takich skrzyżowaniach zawracać nie można, zawracało tam też kilka innych osób, więc wolałam nie sprzeczać się, że nie można tam zwracać. Mówię o skrzyżowaniu w Białymstoku, ulica 11 listopada, jazda od strony lodowiska ze Zwierzyniecką i po zawracaniu jazda znowu w 11 listopada, tyle że w stronę ulicy Skłodowskiej. Na skrzyżowaniu jest tylko sygnalizator bezkolizyjny, żadnych strzałek warunkowych do skrętu w lewo nie ma. Jedyne znaki jakie tam są, to tak jak zwykle przy wysepkach, nakaz jazdy z prawej strony znaku i przy sygnalizatorach znaki informacyjne o kierunkach jazdy z danych pasów. Typowe skrzyżowanie bezkolizyjne. Nie jest to skrzyżowanie z tą strzałką do dołu, przy której można zawracać. Wszystko się we mnie buntuje i mówi mi, że nie powinnam wykonywać tego manewru w tamtym miejscu ze względu na sygnalizację bezkolizyjną. Czy mam rację? Czy są jakieś kruczki o których nie wiem, które umożliwiłyby zawracanie w tamtym miejscu? Może to po prostu pomyłka instruktora? Bo na pewno nie była to próba nauczenia mnie na błędach, bo inaczej instruktor powiedziałby mi, że nie powinnam wykonać tego manewru w tamtym miejscu. Mam nadzieję, że jasno przedstawiłam sytuację.

PostZamieszczono: wt sty 15, 2013 14:59 
Awatar użytkownika

Ale tam jest zwykły sygnalizator S1. Można zawracać.

Edit:
Chociaż jak sobie przyblizyłem to nie jestem przekonany...

PostZamieszczono: wt sty 15, 2013 15:04 

Jak jest sygnializator kierunkowy, to możemy skręcać, tak jak on pozwala. Jeśli jest strzałeczka w dół, to można zawracać. Na zwykłym sygnalizatorze można zawracać, gdy nie ma zakazu zawracania, lub skrętu w prawo.

PostZamieszczono: wt sty 15, 2013 16:43 
Awatar użytkownika

lewo ;]

PostZamieszczono: wt sty 15, 2013 17:23 
Moderator
Awatar użytkownika

lith pisze:
lewo ;]

prawo też może zabraniać.... nakaz :P

PostZamieszczono: wt sty 15, 2013 18:10 

Tam jest sygnalizator bezkolizyjny na 100% i nie ma strzałki zezwalającej na zawracanie, a ani warunkowej w lewo, która zezwala na zawracanie, więc nie ma nic co pozwalałoby zawracać, niestety nie ma zdjęcia tego skrzyżowania w necie, więc nie mogę go zamieścić, ale znam to skrzyżowanie bardzo dobrze, więc stąd moje zdziwienie

PostZamieszczono: wt sty 15, 2013 18:26 
Moderator
Awatar użytkownika

Obrazek
O to miejsce ci chodzi ?

PostZamieszczono: wt sty 15, 2013 18:29 

prawdopodobnie tak, ale skrzyżowanie to zostało przebudowane, a to jest zdjęcie sprzed przebudowy, bo teraz wygląda ono inaczej i są bezkolizyjne, przy okazji zrobię zdjęcie i zamieszczę je tutaj, żeby rozwiać wszystkie wątpilwości, gdyby były te światła, które są na zdjęciu to mogłabym zawrócić :)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.