dwa pytania (rondo i autobus)

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

dwa pytania (rondo i autobus)

Postprzez projec » piątek 02 listopada 2012, 19:57

Moja dziewczyna twierdzi ( bo tak ją nauczyli w Białymstoku a teraz zdaje egzamin w Białej Podlaskiej a tu uczą inaczej widocznie na rondzie jeździć ) że po wjechaniu na rondo jak zamierza się skręcić w lewo lub się zawraca to nie wyłącza się lewego kierunkowskazu do momentu włączenia prawego. Tutaj w Białej Podlaskiej uczą tak i mnie uczyli, że po wjechaniu na rondo wyłącza się lewy kierunkowskaz. co wy na to jak to na prawdę być powinno?
Drugie pytanie jest przystanek bez zatoczki na drodze dwukierunkowej o jednym pasie ruchu. i podwójna ciągła linia, autobus zatrzymuje się i stoi bez kierunkowskazu żadnego 2,3,4,5 minut, nie wiadomo co on tam robi, drzwi zamknięte, a on nie wrzuca prawego kierunkowskazu ani nie rusza... Co wtedy ? ma czekać nie wiadomo ile ? No sam nie wiem... Z naprzeciwka zakładamy że nic nie jedzie bo sam miałem dzisiaj taką sytuację.
projec
 
Posty: 7
Dołączył(a): poniedziałek 02 lipca 2012, 14:13
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: dwa pytania (rondo i autobus)

Postprzez lith » piątek 02 listopada 2012, 20:22

Co do sygnalizowania na rondach to zależy gdzie i kiedy kogo uczyli i to na prawdę jest masa wersji. Nie ma jedynej słusznej, więc ważne, żeby starać się robić to czytelnie po prostu. A na egzaminie najlepiej robić tak jak miejscowy word sobie wymyślił.

Na egzaminie bym jakiś czas poczekał za autobusem, a jak przez dłuższą chwilę się nie zanosi na to, żeby autobus miał ruszyć to wiadomo, że nie będziesz do jutra czekał. Ale wiadomo, musisz wyczuć czy lepiej danego egzaminatora się spytać, czy może go po prostu poinformować, czy najlepiej nic nie mówić.
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: dwa pytania (rondo i autobus)

Postprzez projec » piątek 02 listopada 2012, 21:09

To jeszcze mam pytanie. Gdzie można zawracać na "trzy" ? Czy na drodze dwukierunkowej z jednym pasem ruchu przy linij przerywanej można wykonać ten manewr ? A czy jak nie będzie linij to można ? Itd.
projec
 
Posty: 7
Dołączył(a): poniedziałek 02 lipca 2012, 14:13
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: dwa pytania (rondo i autobus)

Postprzez lith » piątek 02 listopada 2012, 22:10

Można. Można wszędzie tam gdzie nie jest zabronione. Najeżdżać nie możesz na ciągłe linie. Ważne, żeby innym nie przeszkadzać. I nie ma czegoś takiego jak zawracanie 'na 3'. Jak się nie wyrobisz i zawrócisz 'na 5' to na jedno wyjdzie.
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: dwa pytania (rondo i autobus)

Postprzez projec » sobota 03 listopada 2012, 21:47

Dzięki , tu też nie o mnie chodzi tylko o moją dziewczynę, która będzie zdawać egzamin nie długo. Stąd dalsze pytania, sytuacja, że ktoś ustępuje nam pierszeństwa Ona oczywiście na podporządkowanej a ten ktoś jedzie na pierszeństwie. To moim zdaniem powinna poinformować egzaminatora, że widzi że ten ktoś jej ustępuje pierszeństwo i że dltego wyjeżdża czy tak?
projec
 
Posty: 7
Dołączył(a): poniedziałek 02 lipca 2012, 14:13
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: dwa pytania (rondo i autobus)

Postprzez Cyberix » niedziela 04 listopada 2012, 22:51

Zawsze mi się wydawało, że tylko warszawiacy kaleczą język ojczysty doklejając "tak" na koniec prawie każdego wypowiadanego lub pisanego zdania, ale jak widzę, zaraza się rozprzestrzenia.

Wracając do zagadnienia, temat wielokrotnie podnoszony i wałkowany. Różne wordy i różni egzaminatorzy różnie podchodzą do tego typu sytuacji, lepiej wypadać jak jest w konkretnym word. Niemniej, jeżeli już to tak jak napisałeś, powinna skomentować swój manewr PRZED jego rozpoczęciem.
Cyberix
 
Posty: 2071
Dołączył(a): poniedziałek 22 lutego 2010, 19:49


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 82 gości