Wymiary pojazdu na skrzyżowaniu równorzędnym ( kat.CE)

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Wymiary pojazdu na skrzyżowaniu równorzędnym ( kat.CE)

Postprzez cam87 » wtorek 09 października 2012, 13:24

W sytuacji, gdy zamiast samochodu ciężarowego z przyczepą mamy "normalny" samochód :D jest jasne, że dojezdża on do czerwonej linii na rysunku i przepuszcza pojazd nr 2, ale najpierw 3 przejedzie "za plecami" przez skrzyzowanie na wprost(bo będzie miał prawą strone wolną).
A jak ma się sytuacja, gdy wymiary pojazdu nr 1 uniemozliwiają przejechanie "za plecami" pojazdowi nr 3?
W takiej sytuacji 1 może ustawić sie na środku skrzyzowania czy ustepuje 2 z miejsca, w którym aktualnie jest na rysunku? Bo wg mnie powinien dojechać do srodka skrzyzowania i przepuścic 2, ale 2 nie pojedzie w takiej sytuacji przed 3 bo nie opuści skrzyżowania przez przyczepę pojazdu 1, która uniemożliwia swobodny przejazd. Rozumiecie coś z tego? :D


Obrazek
cam87
 
Posty: 9
Dołączył(a): wtorek 09 października 2012, 12:39

Re: Wymiary pojazdu na skrzyżowaniu równorzędnym ( kat.CE)

Postprzez maryann » wtorek 09 października 2012, 15:54

Ta, rozumiemy. Ale o ile wiem, PoRD nie precyzuje takiej okoliczności. Trzeba się zdać na uprzejmość i wyrozumiałość.
falsum in uno falsum in toto
Avatar użytkownika
maryann
 
Posty: 3358
Dołączył(a): czwartek 22 lipca 2010, 09:38
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Wymiary pojazdu na skrzyżowaniu równorzędnym ( kat.CE)

Postprzez cam87 » wtorek 09 października 2012, 16:09

Ok. Sytuacja do ogarnięcia bez problemu w życiu codziennym, ale jak taka sytuacja sie zdazy na egzaminie muszę powiedzieć egzaminatorowi, że nie mam pierszeństwa przed 2, ale on ustępuje mi pierszeństwa (bo np kiwnął ręką lub mrugnął światłami)? Chodzi oczywiscie o to by nie wymuśić pierszeństwa nieświadomie.
cam87
 
Posty: 9
Dołączył(a): wtorek 09 października 2012, 12:39

Re: Wymiary pojazdu na skrzyżowaniu równorzędnym ( kat.CE)

Postprzez lith » wtorek 09 października 2012, 21:04

W rzeczywistości pewnie 2ka przejedzie wtedy przed 3ką, bo skoro 3ka nie może jechać to nie wymusi na niej pierwszeństwa (czyli nie zmusi do nagłej zmiany prędkości/kierunku). Chyba, że 3ka już tez wyjedzie na środek i zastawi drogę 2ce...

Ogólnie obchodzi Cię tylko to, żeby nie wymusić na 2ce, czyli nie wpakować się jej przed maskę jak ta będzie chciała jechać.
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości