Walec drogowy to jednoślad czy wieloślad?

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Walec drogowy to jednoślad czy wieloślad?

Postprzez Zonaimad » czwartek 16 czerwca 2011, 18:17

Obrazek

Rozumiem, że w świetle obecnych przepisów jest to według cmana pojazd wielośladowy. :)
Ostatnio zmieniony czwartek 16 czerwca 2011, 18:37 przez Zonaimad, łącznie zmieniany 1 raz
Zonaimad
 
Posty: 964
Dołączył(a): czwartek 04 czerwca 2009, 18:48

Re: Walec drogowy to jednoślad czy wieloślad?

Postprzez lith » czwartek 16 czerwca 2011, 18:32

cman napisał(a):No, i chyba ten zestaw, pytanie i odpowiedź, wykazuje wystarczając wyraźnie, że ten tok rozumowania nie może być prawidłowy.



Czemu ma nie być.... moja wina, że nikt w ustawie nie napisał, że samochód osobowy musi byc wielośladowy?

Bo widzę, że uważasz, że jak jest napisane, ze może być jedno, albo wielośladowy to może być i taki i taki, ale jak nie jest napisane nic to może być tylko wielośladowy. Dlaczego? Z czego wynika, że samochód osobowy/ ciągnik rolniczy/ pojazd wolnobieżny muszą być wielośladowe? Bo z tego co się orientuje zawsze się w dyskusji podpieramy tu przepisami, a nie 'na logikę' Bo 'na logikę' to rzeczywiście motor to nie samochód.

post edytowany przez moderatora (regulamin, pkt 8.)
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Walec drogowy to jednoślad czy wieloślad?

Postprzez Zonaimad » czwartek 16 czerwca 2011, 18:54

Swoją drogą, poprawiono ten babol - nowa definicja motocykla, która wejdzie w życie w lutym 2012 roku będzie brzmieć: pojazd samochodowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej przekraczającej 50 cm^3, dwukołowy lub z bocznym wózkiem - wielośladowy; określenie to obejmuje również pojazd trójkołowy o symetrycznym rozmieszczeniu kół.

Niesamowite. Rowery - niezależnie od ilości kół - przestaną być nie tylko pojazdami jednośladowymi, ale także i dwukołowymi! :twisted: No przecież zarówno katalog jednośladowych, jak i dwukołowych pojazdów będzie zamknięty. :D
Zonaimad
 
Posty: 964
Dołączył(a): czwartek 04 czerwca 2009, 18:48

Re: Walec drogowy to jednoślad czy wieloślad?

Postprzez lith » czwartek 16 czerwca 2011, 19:02

Mimo wszystko przy samochodzie osobowym bym dopisał, że wielośladowy, bo póki co jak ktoś się uprze i zarejestruje motor jako samochód osobowy to będzie miał samochód osobowy ;p

post edytowany przez moderatora (usunięty offtop)

Póki co dalej nie wiem co wyklucza istneinie jednośladowych samochodów osobowych, czy pojazdów wolnobieżnych. To znaczy ja uważam, że na dzień dzisiejszy nic.
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Walec drogowy to jednoślad czy wieloślad?

Postprzez Zonaimad » czwartek 16 czerwca 2011, 19:12

Ano fakt, tu definicja samochodu osobowego jest do poprawki, a nie motoru. :D Pośpieszyłem się z tą radością. :D

post edytowany przez moderatora (usunięty offtop)
Zonaimad
 
Posty: 964
Dołączył(a): czwartek 04 czerwca 2009, 18:48

Re: Walec drogowy to jednoślad czy wieloślad?

Postprzez lith » czwartek 16 czerwca 2011, 19:43

jeżeli coś takiego:
Obrazek
może być zarejestrowane jako samochód osobowy, a w definicji samochodu osobowego nie ma nic o jego wielośladowości to nie wiem czemu jeżeli mi będzie zależało to nie zarejestruje sobie jednośladowego samochodu osobowego.
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Walec drogowy to jednoślad czy wieloślad?

Postprzez kg1956 » czwartek 16 czerwca 2011, 20:51

kg1956 napisał(a):Moim zdaniem walec jest pojazdem specjalnym.

Widzę teraz, że moja wypowiedź była mocno nieprzemyślana. :?
Walec to maszyna budowlana tak jak np. dźwig. Nie jest więc pojazdem. Dlatego "śladowość" go nie dotyczy.
Moim zdaniem taką odpowiedź da instruktor.
PS. Czy rower ze zwichrowaną ramą, który zostawia dwa ślady jest jednośladem? :)
Ostatnio zmieniony czwartek 16 czerwca 2011, 20:54 przez kg1956, łącznie zmieniany 1 raz
kg1956
 
Posty: 2237
Dołączył(a): wtorek 23 marca 2010, 10:18
Lokalizacja: Poznań

Re: Walec drogowy to jednoślad czy wieloślad?

Postprzez sankila » czwartek 16 czerwca 2011, 21:27

ZAB napisał(a):na prosty rozum walec z zamontowanym walcem tylnim to jednoślad ale jeżeli z tyłu ma 2 lub więcej opon to już chyba wieloślad.
Na mój rozum, to liczba śladów dotyczy kół jezdnych, czyli tych, które służą do przemieszczania pojazdu. Walec jeździ, wykorzystując części robocze i może w ogóle kół nie posiadać (wygląda na to, że w takim przypadku będzie bezśladowy :wink: ).
Ja kwalifikuję go jako samobieżną maszynę budowlaną - w określonych warunkach może znaleźć się na drodze, podobnie jak wszystkie inne ustrojstwa, typu dźwigi czy koparki.
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Walec drogowy to jednoślad czy wieloślad?

Postprzez lith » czwartek 16 czerwca 2011, 21:50

No tylko mi sie wydawało, ze temat zszedł na to jakby chcieć zarejestrować walec to jako co by to było. Np. taką koparkę można zarejestrować jako pojazd wolnobieżny, można jako ciągnik rolniczy na upartego. Imo taki walec by pasował tylko pod wolnobieżne jak już.

A co do wielośladowości- jednoślad ma wszystkie koła w jednej linii, wieloślad nie ma... i tak większość samochodów zostawia 2 ślady- igły-okazje z Niemiec 4 ślady. nie ma nigdzie jakichś defnicji które by określały które koła się liczą, a które się nie liczą- ile śladów zostawia kazdy widzi :P
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Walec drogowy to jednoślad czy wieloślad?

Postprzez ZAB » czwartek 16 czerwca 2011, 23:33

Na dzisiejszych wykładach cała 11 osobowa grupa powiedziała,że jest to jednoślad.Wykładowca na to nic,tylko abyśmy szukali nadal.:D
ZAB
 
Posty: 10
Dołączył(a): czwartek 16 czerwca 2011, 11:14

Re: Walec drogowy to jednoślad czy wieloślad?

Postprzez qwer0 » piątek 17 czerwca 2011, 17:07

No, i chyba ten zestaw, pytanie i odpowiedź, wykazuje wystarczając wyraźnie, że ten tok rozumowania nie może być prawidłowy.

No tak, bo tok rozumowania, nazywajacy pojazd, ktory zostawia jeden slad pojazdem wielosladowym jest bardzo prawidlowy.
To jest blok tekstu, który może być dodawany do Twoich postów. Ma limit 255 znaków
Avatar użytkownika
qwer0
 
Posty: 2422
Dołączył(a): poniedziałek 21 kwietnia 2008, 20:36
Lokalizacja: Lublin

Re: Walec drogowy to jednoślad czy wieloślad?

Postprzez lith » piątek 17 czerwca 2011, 19:23

Swoją drogą jak go tak na zagadki wzięło to mógłby chociaż jakieś sensowne zadawać, w stylu, czy można wyprzedzać na podwójnej ciągłej. Bo rozważania nad tym ilośladowy jest walec raczej wydaja sie być średnio pożyteczne :P
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Walec drogowy to jednoślad czy wieloślad?

Postprzez qwer0 » piątek 17 czerwca 2011, 20:54

lith o tym samym pomyslalem na poczatku, ale temat byl jeszcze pusty i nie chcialem zasmiecac.
Zawracaja kursantom fujare takimi pierd.olami zamiast uczyc czegos pozytecznego, a pozniej wychodzi, ze niektorzy do teorii podchodza po kilka razy :P
To jest blok tekstu, który może być dodawany do Twoich postów. Ma limit 255 znaków
Avatar użytkownika
qwer0
 
Posty: 2422
Dołączył(a): poniedziałek 21 kwietnia 2008, 20:36
Lokalizacja: Lublin

Re: Walec drogowy to jednoślad czy wieloślad?

Postprzez scorpio44 » poniedziałek 25 lipca 2011, 13:23

Cman ==> więc być może wychodzi na to, że nie jestem "rozumnym czytelnikiem" (cytuję tu słowa cmana z postu, który znalazł się w koszu :) ), ale przeanalizowałem całą dyskusję i jest to jedna z (przyznaję, że bardzo nielicznych! :) ) sytuacji, kiedy naprawdę zupełnie nie nadążam za Twoim tokiem rozumowania. :? Natomiast jak najbardziej nadążam za Zonaimadem.

Najsensowniejsza rzecz, jaka mi wynikła z tej całej dyskusji, to taka, że jest bubel w definicji samochodu osobowego, czego nigdy wcześniej nie zauważyłem! Moim zdaniem powinien być tam bezwzględnie dopisek "z wyjątkiem motocykla". Choć możliwe, że uznano, że wzmianka o bagażu automatycznie wyklucza motocykl z tej definicji.

Natomiast jeżeli chodzi o tę nieszczęsną "śladowość", to tak jak pisał Zonaimad - nie ma nigdzie definicji jedno- ani wielośladowości, w związku z czym należy odwołać się do języka i każdy pojazd, który zostawia jeden ślad, jest jednośladowy, i analogicznie z wielośladowym! Ja naprawdę nie widzę podstaw do innego pojmowania i nie rozumiem, dlaczego niby z definicji motocykla/motoroweru/roweru ma wynikać, że tylko one mogą być jednośladowe. :shock: A na pewno w żaden sensowny sposób nie udało Ci się tego (przynajmniej mnie) udowodnić.
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Poprzednia strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości